Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

oooo a sprzedawca w sklepie mówił ,że tylko do 13 kg może dlatego że koniecznie chciał sprzedać mi inny fotelik .Ja poszłam do sklepu już z zamiarem kupienia właśnie privia .
Przedni fotel w naszym aucie faktycznie musi być wsunięty dość daleko .. Ja wolałabym z Maleństwem siedzieć z tyłu zwłaszcza na początku ale to podobno nie jest bezpieczne ani dla mnie ani dla Dzidziusia ..ahh fotelik i jazda autem to dla mnie najtrudniejszy temat

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie ;)

111magda mam nadzieje że z nerkami będzie dobrze i że nie czeka Cię kolejna wizyta w szpitalu:/.

Ja mam dziś szkołę rodzenia ale chyba nie idę bo mój dziś w pracy pewnie do 20 a samej to tak mi się nie chce że szok. od poniedziałku to mam takie objawy jak w pierwszym trymestrze tylko spać i spać prace domowe dziele na części bo na raz nie daje radę.

A ja tez czytam czasem forum z października czy listopada ale ostatnio też czytałam nas od początku bardzo miłe wspomnienia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

mamaMa- ja nie wierzę w kremy przeciw rozstępom bo mimo codziennego smarowania mam :P Teraz smaruję oliwką witaminową czasami, a czasami mixem masła shea z macadamia i migdałowym - sama robiłam :D No i fajnie, nawilżona, ale rozstępy wyszły, na szczęscie kilka jak do tej pory wiec nie ma tragedii :) a masaż krocza odpuszczam bo przy skróconej szyjce nie można, więc smarować mam zamiar ( dopiero... ) olejkiem migdałowym, bo tak polecają, że uelastycznia. Pytanie tylko jest takie, kiedy się do tego zabiorę i czy w ogóle :D Pewnie po wizycie za tydzien bo wtedy się dowiem czy SN czy CC... :)

iza-majka- to pulsowanie to twoje tętno :) też nie jestem szczupła, a nawet bardzo nieszczupła :D poruszałam ten temat jakiś czas temu, ok. 20tc :D :D do tej pory tak mam i dziewczyny pisały, że też mają :) bo chodzi tu o pulsowanie skóry, a nie regularne kopniaczki maleństwa? :P bo takie kopniaczki to własnie podskakujący dzidzius podczas czkawki, śmiem się nazwać ekspertem bo mała ma ją ok. 3 razy dziennie! :P

jemtruskawki- łóżeczko stoi od hm... od kąd je dostałam :P nie pamiętam kiedy ale ok. 27tc chyba no i po prostu się wietrzy :) materac w folii, pościel uprana czeka na prasowanie :) Oh basen! jak bym mogła chodzic to było by super bo uwielbiam pływać! ale przez ta cholerną szyjkę nie mogę :( nad czym bardzo ubolewam...

KariKari- normalne! też tak mam czasami jak się jakoś obróci tak do środka, więc nie przejmuj się! ważne, że ruchy są wyczuwalne :) ja czasami teraz nie czuję aż tak bardzo dopiero jak rękę położe to mi cała skacze :P pewnie dlatego, że mała już nie kopie a się wierci i przekręca i to inaczej czuć :)

Vanessa- też chcę na spacer po lesie! :) mam niedaleko, ale ostatnim razem na jakimkolwiek spacerze byłam pod koniec września... ale potem na wizycie się okazało, że szyjka bez zmian no i leżę. Pupa mi wrasta w łóżko... ale od poczatku taka pogoda, że w sumie cieszę się, że nie muszę nigdzie wychodzić :P caaaałą noc padało i dalej pada...

Nuria- dzięki za linki, może coś wybiorę :) u mnie w domku zupy nikt nie lubi, chyba, że taką na słodko to moja mama juz mówiła, że kawałek mi ukradnie :P a ja się chyba skusze na ciasto :) ale zastanawiam się na zwykłą pumpkin pie, albo jakimś innym pysznym ciachem, a może te ciasteczka co wkleiłaś? ( kapiąca ślinka po brodzie... :D ) :)

111magda- mam to samo... chociaż jak siedzę to brzuszek tylko czasami twardy się robi, ale jak wstaje to właśnie tak mnie ciągnie... nieprzyjemne uczucie :( ja poprasowałam ubranka, kocyki i ręczniki, a pościel mi została i już od jakiegoś czasu czeka, a ja się nie mogę zebrać...może ktoś mnie wyręczy ;) a co do szyjki, to chciałabym, żeby moja miała 3cm.. no ale niestety nie chce ze mną współpracować.

Lenson- co do zbliżeń to u mnie od dobrych kilku tygodni cisza i tak pozostanie do porodu, niestety z powodu szyjki -.- ale zauważyłam, że potrzebujemy bliskości i więcej się przytulamy, całujemy i rozmawiamy, czasami też się `pomiziamy` :D bo seks, seksem, ale przecież są też inne fajne rzeczy :D :D a wtedy na pewno nic sie nie stanie! :) A jak mi moja gin zdejmie pessar to sobie może odbijemy pare razy hihi...

Ostatnio całe noce przesypiam! no jestem z siebie dumna! fakt, że budzę się obolała ok. 5.30 - 6.00 na siku, ale sam fakt, że w ciągu nocy się nie budzę jest dla mnie pocieszający :P Czasami nie słysze jak A wstaje do pracy o 7 :D

Dziś sama siebie nie poznaję! zjadłam 4 parówki- słownie : cztery parówki! :D fakt, że jadłam je z godzinę czytając was i odpisując, ale aż tyle to chyba nigdy na śniadanie nie zjadłam... ale obudziłam sie taka głodna, że od razu poleciałam do kuchni :D

Odnośnik do komentarza

Dziendobry dziewczyny! Widze ze jestescie bardzo aktywne,ja tez przebudzilam sie jak maz szedl do roboty i pözniej niemoglam zasnac,posiedzialam troche i poszlam znöw do wyrka. Rano maz pytal czy bralam Paracetamol na böl glowy ,ja na to ze tak na poczatku ciazy, teraz möwia w telewizji ze jest szkodliwy dla ciezarnych ze powoduje choroby nienarodzonych i szkodliwy!! Super najpierw kaza ci brac (latami juz dla ciezarnych) a teraz okazuje sie ze szkodliwy! To co niewiedzieli na poczatku? Nawet niewiemy czym sie i nasze dzieci trujemy!
Jak wszedzie u nas tez zimno i ponuro,zbliza sie jesien,dzis snil sie möj maly byl taki duzy i ladny! Piekny sen!
Megi zawsze jak cos nowego masz to dawaj zawsze sie jakas informacja przyda.
Nuria niemartw sie jak bym cie czytala to bym ci odpowiadala na twoje posty a juz nierobie tego odkad mnie urazilas i niechodzi tu o twoje pytania tylko o to ze jak czlowiek martwi sie o stan,zdrowie,wielkosc swojego dziecka nazywasz to "marudzeniem" jezeli ty sie niemartwisz o swoje to twoja sprawa ale nie pisz bezczelnie ze to "marudzenie" ! Po to jest to Forum by sie wspierac bo u wiekszosci z nas to pierwsza ciaza,leki i obawy i zamiast napisac "niemartw sie czy cos milego, piszesz ze to marudzenie? To czyli jak ja sie martwie o kg mojego synka jest marudzeniem to wsumie musisz powiedziec innym ze tez marudza bo maja szyjki skröcone,zle sie czuja,niespia itd... czy jak to jest twoim zdaniem,tez marudza? Po co tu sie pisze? Poto by sie wspierac ale z twoich postöw jeszcze nic milego nieuslyszalam,takze jak niemasz dobrego slowa w swoim slowniku dla innych to nienasmiewaj sie ze stanu dziecka ze to "marudzenie" i ciesz sie ze ty niemusisz sie martwic! To juz 3 tyg temu,gdybym byla swinia nawymyslalabym ci juz wtedy ale cie po prostu olalam i unikalam no i niestety wyskoczylas z tematem roku,dlatego juz niewytrzymalam. Jezeli moje zmartwienie jest "Marudzeniem" to twoje pytanie czy prasujemy z jednej strony czy z dwöch jest najglupszymm pytaniem jakim kiedykolwiek w zyciu slyszalam! Robisz to z nudöw czy co,lubisz sie nasmiewac z czyjegos smutku ? Zejdz mi zdrogi i tyle bo möj synek niejest jakims "marudzeniem"!!

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka i Carolineee dziękuję za uspokojenie. Na pewno jest tak jak mówicie bo teraz jak leżał to aż ze łzami w oczach tak rączkami wymachiwała, jakby mi wnętrzności przestawiała. Więc na pewno się rusza czuję ją ale od wewnątrz.
Jakaś dziś marudna jestem nie chce mi się nawet z łóżka wstać i zrobić jeść. Dobrze, że psiak się tuli to mi umila czas :) jesień mnie dopadła i humor psuje.
Mam dziś jakiś jadłowstręt i oczy bolą jakieś takie mam ciężkie jakby łzawiły.

Dziewczynki – Nuria i Marta A proszę nie kłóćcie się. Może wyjaśnijcie sobie na priv. Nerwy przez buszujące hormony tu nic nie dadzą.

Odnośnik do komentarza

Kobity !!! Uspokójcie się :*

Ha ! Przyszła paczka z Bonprixu i powiem, że już daaaaaaawno nie byłam tak zadowolona z zamówionych u nich rzeczy!

Sukienka jest cudowna! Cipeła jak cholera, gruba, mięśista bawełna i dobrze, że poczytałam komentarze pod nią i zamówiłam rozmiar mniejszy niż noszę. Nawet przy moim brzuszku jest nieco luźna, także na dwa najzimniejsze miesiące ciąży będzie idealna!
I stanik do karmienia! Łał! :D Mięciutki, leży bardzo dobrze, nawet jak nieco jeszcze biust mi urośnie będzie dobry, zamawiam teraz w innym kolorze, bo zamówiłam granatowy, a teraz widzę, że jest jeszcze inny kolor. :D

http://www.bonprix.pl/style/info-13087932/?catalogueNumber=903451&category=1214

Sorki, że się tak podniecam, ale cieszę się jak dziecko jak uda mi się kupić coś co mi się tak mega podoba! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Młoda Fasolka bardzo się ciesze, że zakupki udane mimo, że internetowe :)
W BonPrix właśnie każdy mówi by brać rozmiar mniejsze bo ta rozmiarówka ich jakaś zawyżona jest.
No i ogólnie fajne mają ciuszki...

dziewczynki czy wy jeździcie samochodem za kierownicą jeszcze?
ja zauważyłam u mnie brak koncentracji i sprytu... po mieście u nas jeżdżę, ale dalej to już jako pasażerka, bo muszę mieć fotel wygodnie na pół leżąco rozłożony i dużo miejsca. Czuję, że mam ruchy ograniczone. Dużo ludzi mi mówi, że czas już zrezygnować z jazdy za kierownicą, ale przecież lokalnie to nic się nie stanie przecież i dalekich tras nie pokonuję.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nie jestem kierowcą :D I w sumie dobrze, bo ostatnio jestem tak rozkojarzona, że raczej i tak nie wsiadłabym za kierownicę...

W ogóle chyba z rok marudziłam mojemu Ł, że chciałabym pojechać do ZOO do Wrocławia, tam gdzie teraz otworzyli Afrykarium. No i wczoraj wyskoczył, że chciałby mnie zabrać w przyszłym miesiącu... Tylko to będzie już 8 miesiąc a Wrocław jest od nas 260 km. Niby to 3 godziny, ale nie wiem... Chyba sobie odpuszczę. Może jak maluch podrośnie pojedziemy w trójkę. :)

Ehh kupiłam wczoraj w biedronce mini cukierki marsa snikersa milky way bounty i siedzę i wpierdzielam! :D A później strach na wagę wejść :p Ale mam dzisiaj dzień na słodkie :/

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka pokaż nam sukienkę w rzeczywistości ! Zdjęcia katalogowe są często przekłamane :) Też przydałaby mi się jakaś kiecka.
W ogóle ostatnio się zastanawiałam co założę w święta :D Bo nie zakładam, że moja córcia zdecyduje się wyjść do nas wcześniej.
KariKari- co do jazdy samochodem to ja jeżdżę bez problemu sama, jako kierowca. Pasy tylko zapinam inaczej bo te dolne uciskają :)

Była dziś u mnie mama i tak sobie gawędziłyśmy, przeglądałyśmy ciuszki (mam ich już za dużo!) i biedna się popłakała na myśl o moim porodzie :D Chyba bardziej to przeżywa niż ja. Sama nie rodziła naturalnie, nie przeżyła też skurczów porodowych bo po prostu ich nie miała, więc faktycznie denerwuje się tak samo jak ja... :D
Zaniepokoiła mnie tylko tym, że stwierdziła iż mój brzuszek jest jakby trochę mały... W sumie sama się ostatnio zastanawiałam gdzie maluszek się w nim mieści. W środę mamy wizytę, mam nadzieję, że Amelka ma się dobrze i waży już te książkowe jak na ten termin 1800-2000g :)

Odnośnik do komentarza

jemtruskawki no właśnie z ubraniem na święta mam ten sam problem i tez mi się wydaje, że jeszcze nie będę rozpakowana więc trzeba będzie jakiegoś ciuszka kupić nie ma wyjścia.. tyle, że ja musze mierzyć bo widzę, że moja budowa do wielkości brzuszka nie mają ze sobą nic wspólnego.
a wagą i wielkością brzuszka nie martw się - każda dziewczyna ma inną budowę i na SR mówiła nam położna, że jedne dzieci lubią się zwinąć w kłębuszek a inne prostować, poza tym druga sprawa ilość wód płodowych i rozstaw bioder, ułożenie miednicy.
A na wizycie na pewno dowiesz się o wagę swojej Amelki i na pewno będzie dobrze - w sumie to moja też jest drobniutka i za mało waży jak na swój wiek, ale ja się nie przejmuję, zdąży podrosnąć jeszcze, dziewczynki na ogół są drobniejsze, bo my z mężem drobni jesteśmy :)

Odnośnik do komentarza

Kari
Ja jezdze dalej autem nie mam zadnego problemu z tym nawet teraz we wtorek bylam sama na zakupach i jechalam ponad 40 km w jedna strone maly zawsze jest spokojny i spi grzecznie. Nie widze zadnej roznicy niz z przed ciazy jedynie to ze jak wysiadam to troszke ciezej sie wyczolgac.

Mlodafasolka
Pochwal sie jak wygladasz z nowej zdobyczy. Ja juz nic nie kupuje na czas ciazy na miesiac sie nie oplaca. Mam kurtke i to mi do szczescia wystarczy :)

Marta a
Co chwile chce dodac zdjecia ale dupa nie da sie znow :/ moze wieczorem wejda.

Odnośnik do komentarza

KariKari ja na szczęście nie zauważyłam żadnego roztargnienia za kierownicą i robię trasy po 130 km w jedną stronę jak jeżdżę do teściów. Fakt że ostatni raz jadę na wszystkich świętych żeby później nie było sytuacji rozpakunku nie tam gdzie trzeba :)
ale po mieście zamierzam jeździć do końca bo nie będzie miał mnie kto na wizyty wozić. Mam nadzieję że koncentracja mi nie padnie.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka- aktualizuj brzuszek w nowej kiecce :D też chętnie zobacze jak się prezentuje :)

KariKari- Ja w sumie jeżdżę czasem samochodem, ale mój A mi już nie pozwala bo się naczytał, że już nie powinnam od 20 tc jeździć i teraz mnie wszedzie wozi hehe :D Nie sprawia mi to problemów, poruszanie się po Lublinie mam opanowane, jak jadę samochodem z A to nawet się skupiam na jeździe bo po prostu czuję się tak bezpieczniej :P :P

jemtruskawki- może Amelka jednak zdecyduje się spędzić święta już poza brzuszkiem :P Moja Ola już na 100% będzie na świecie, aczkolwiek ciekawa jestem, jak będę wyglądać `po` czy brzuszek zniknie szybko i na święta wcisnę się w ubrania sprzed ciąży, czy też jednak nie ... :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...