Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie dziewczynki
tak wy o tym mleku a ja od dziś zaczynam pić kakao na noc - może ot mi pomoże szybciej zasnąć - wczoraj o 23 jeszcze na dwór z psem poszłam bo spać nie mogłam a psiak szalał.... chwilami bezsilność powoduje, że płakać mi się chce
wczoraj wyczytałam na stronie mojego szpitala (tam kila z nich nagrywano więc super mi się przyda wirtualne obycie) o fajnym dokumencie - PORODY i tak mnie wciągnęło że obejrzę wszystkie odcinki..
http://www.ipla.tv/Wiedza/5000947-Dokument/5002766-Porody
warto obejrzeć w wolnej chwili...

Odnośnik do komentarza

Wisia Liliana śliczne imię :) Nam się jeszcze podobała Amelia no i Kalina. Trochę mnie zmartwiłaś z tym terminem porodu. Tzn zdaję sobie sprawę, że dziecię przyjdzie na świat kiedy ono chce lecz ciągle mam nadzieję, że moja ciąża jest jednak starsza niż wynika z OM. Ponieważ miałam wtedy takie różne zawirowania no i zupełnie dni ewentualnego zapłodnienia mi nie pasują do naszych igraszek :P A jak to powiedz było w pierwszej Twojej ciąży ? Tzn jakie miałaś objawy zbliżającego się porodu ? Jeżeli oczywiście chcesz o tym mówić :)

Ja już drugą noc z rzędu nie mogę się wyspać. Budzę się, wiercę, jest mi niewygodnie, mały kopie. Ehhh obawiam się, że tak już zostanie. Zresztą mój Mikołajek jest ostatnio tak bardzo aktywny. Dziś oprócz nocy to pobudka o 6 rano. Teraz chwila spokoju ale wiem, że za jakieś poł h się zacznie. W ciągu dnia to przez 3/4 czasu go czuję. Jak się przemieszcza, wierci albo kopie :)

Co do mlecznych rzeczy, u mnie wczoraj budyń z sokiem malinowym :D Ostatnio z rana płatki z mlekiem. Też mnie wzięło na mleczne.

A właśnie dziewczyny, dawno o tym nie rozmawiałyśmy. A jak z seksem u was ? Jakieś sprawdzone pozycje ? Ja mam ostatnio jakąś blokadę przy większym brzuszku. Bardzo bym chciała ale....

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Jestem po wizycie. Dzidziuś - chyba Mikołaj (starszy brat wybiera imię i jest trochę jakby to powiedzieć "zmienny") jest duży ma 1,2 kg. Wszystko z nim ok. Nie obrócił się jeszcze ale jest jeszcze trochę czasu. Termin porodu bez zmian - 06.12. Ja liczę na wcześniejszy ok. 01.12. Starszego urodziłam tydzień wcześniej. Objawów wcześniejszego porodu nie było, ciąża prawidłowa - po prostu wstałam i wody chlusnęły. Zalałam pół pokoju:).
Moje żelazo jest niskie ale nie spada i Pani doktor mówi że to i tak sukces. Mocz ok. Polepszyło się z bakteriami itd. - mam dalej pić sok z żurawiny no i pochwaliła mnie za wyciskanie soków z grejpfrutów - zgapiłam od KariKari:)
Mąż stwierdził ze skoro z dzidzią i ze mną wszystko ok. to jedziemy na parę dni nad morze. Strasznie się cieszę - bo nie byłam w tym roku na urlopie a jestem troszkę zmęczona już pracą.

Odnośnik do komentarza

Monic no z tym spaniem to ja nie licze, że będzie lepiej... ja bym się wyspała kładąc na brzuchu tak jak lubię, ale ta pozycja to nierealna obecnie...
sex - u mnie na razie pełen celibat bo się przestraszyliśmy tymi moimi bólami i na razie musimy szyjkę kontrolować czy się nie skraca i obserwować bóle i ich intensywność - a tydzień wizyta....

Maślak zazdroszczę wyjazdu - ja jakoś wcześniej miałam ochotę a teraz mam lenia, że tylko bym leżała taka ciężka się czuję
sok grejfrutowy - pychota szczególnie z czerwonych grejfrutów...

Wisia - imiona - Mia jakoś amerykańsko mi brzmi, Tatiana znów tak rosyjsko, za to Liliana lub Laura fajnie :) ostatnio podoba mi się też imię Kornelia ... albo Klara... ale mąż nie chciał takiego...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ale się rozpisalyscie z rana;)
Wisia wszystkie imiona są super;) Liliana bardzo ładne;)
Kurcze jak mówicie o piciu mleka to się martwię bo ja jakoś nie mogę się zmusić; ( raz na dwa tygodnie zjem płatki i tyle; (
MoniC my z moim P próbujemy, ale bardziej dlatego że szkoda mi go bo celibat bardzo mu nie służy;) ale nie zawsze nam się udje; (
Maslak ja też jadę nad morze już jutro to będzie nasza minu podróż poślubna;) mamy wypasiony hotelik z spa, szkoda że spa głównie dla męża;(ale najważniejsze ze pojedziemy gdzieś tylko we dwoje;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Maślak duży ten Twój synek :) Ma czas żeby się obrócić :) A urodziłaś w terminie w pierwszej ciąży ? Zazdroszczę wyjazdu, dobrego wypoczynku życzę.

Ach energiczny numerek....też za tym tęsknie. Jak człowiek taki wygłodniały, rzucał się na siebie tylko od wejścia do domu. Marzy mi się taka randka gdzie będziemy się uwodzić, gdzie robi się tak gorąco, że nie można już wytrzymać i tylko od wejścia do domy zrywa się z siebie ubranie... Teraz to nawet moje ruchy już nie te z tym brzuszkiem. Skoro w nocy przewrócenie się z boku na bok potrafi sprawić ból i dyskomfort :/

Świeżo wyciskane soki uwielbiam ! KariKari ja jeszcze łącze z grejpfruty z pomarańczami :)

Odnośnik do komentarza

Vanesa tak dostałam globulki
KariKari oglądałam te odcinki na tvn style, były to co pamiętam puszczane na wiosnę/lato. Fajne
Marysia udanej podróży poślubnej życzę. Rybek sobie pojesz mniam mniam:)
Wisia - Lilianka fajne imię. Najważniejsze aby Wam się podobało. Zosia, Henia też mi się podoba
Maślak udanej podroży życzę. Duży synek :)
Patrzę a tu została mi 100-dniówka do porodu :), ale ten czas szybko leci.
Co do nabiału to jem codziennie biały twaróg z jogurtem i czasami budyń czekoladowy.
Seks - na razie celibat, bo infekcja. Ogólnie to ja mam psychiczną barierę, boję się. Ruchy córeczki też odbierają mi ochotę. Próbujemy ale rożnie to się kończy :( Z pozycjami ciężko
W nocy bardzo często budzę się, kręcę się, czuję małą. Na siusiu wstaję kilka razy. Rano budzę się zmęczona i połamana. Nie wspomnę o kręgosłupie, który coraz częściej daje we znaki

Odnośnik do komentarza

heeej;)
chwilę mnie tu nie było i kilka stron zapisałyście:P szalejecie dziewczyny!:)

Mi dziś dzień zaczął się kiepsko:( Obudziłam się połamana.. Nos zakatarzony, gardło boli :(
Moja siostrzenica miała katarek więc chyba coś złapałam od niej:/ Masakra.

maślak
udanego wyjazdu:)

MoniC
też cały czas czuję mojego Synka.
Naprawdę już nieraz się zastanawiałam czy ta jego nadaktywność jest w normie czy to jakieś niepokojące.. napomknęłam coś na ten temat lekarzowi, ale nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi, bo raczej skoro wszystko przebiega prawidłowo, to mam nadzieję że jest ok:)

A co do seksu, to u mnie ostatnio troszkę się poprawiło, chyba barierę psychiczną pokonałam, bo od kiedy czułam ruchy Synka w trakcie to jakoś krępowałam się i nie czerpałam satysfakcji ze zbliżenia.. I po kilku takich razach się zniechęciłam.. Ale jakoś sama zmieniłam nastawienie:)
Też mi brakuje takiego przytulania jak przed tym zanim zaczęłam czuć i ruszać się jak słonica:P Niestety jeszcze sporo czasu minie nim wszystko wróci do stanu sprzed ciąży po porodzie.

Mam do Was dwa pytania Kochane.. Pierwsze właśnie odnośnie seksu. Czy Wasze dzidziusie też się tak "wypinają" po seksie, że podbijają całe podbrzusze do góry i układają się bardzo nisko?bo mój synek za każdym razem układa się na samym dole i całe ciałko wypina do góry. dziwne to jest i nie wiem czy naturalne.. A po stosunku zdarzyło się Wam mieć jakieś skurcze czy ból? bo ja ostatnio przez jakieś pięć minut po miałam skurcze i zaniepokoiłam się tym.

I moje drugie pytanie, mierzycie sobie może czasem temperaturę? W ciąży powinna utrzymywać się raczej troszkę wyższa, a ja tak jak przed ciążą często miałam 37, tak teraz mam 36 i ewentualnie parę oczek więcej.. Któraś coś wie na ten temat dlaczego temperatura może być niska?

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie dziewczyny duży - i tego się boję. Pierwszy synek urodził się 4100 - i powiem Wam szału nie było...Pękanie. cięcie i takie tam...
Pierwszego urodziłam tydzień wcześniej, naturalnie - teraz też na to liczę ale wolałabym takiego 3 kg:) Na zewnątrz też się fajnie rośnie...
MoniaC - dokładnie tak jak piszesz - ja też ze łzami w oczach otwieram swoją szufladę z fatałaszkami i sexi bielizną - Boże kiedy to było... Ciekawe kiedy z satysfakcją to założę bo jak na razie 10 kg + i bawełniane majtki a raczej majtasy i oby nie uwierały:)

Odnośnik do komentarza

ja swoją seksowna bieliznę do igraszek schowałam w worku razem z ciuchami które czekają po porodzie
ta blokada to chyba oczywista sprawa - czujemy nasze dzieciaczki i dlatego mamy blokadę czy nic im nie zrobimy, czy nie odczują jakiegoś dyskomfortu - no i co ważne czujemy że nie jest nas dwoje a troje.....
po porodzie jak dojdziemy do siebie trzeba to nadrobić.... jak oczywiście położymy dzieciaczki najedzone, czyste i pachnące spać do łóżeczka :)
ja teraz tak mam, że jak mnie mąż przytula dotyka głaszcze to mam dreszcze... tak na mnie to działa, że rzuciłabym się na niego ale mój wygląd małego wieloryba mnie tu blokuje :)

Odnośnik do komentarza

Marysia udanej podróży poślubnej życzę. :)
Wisia - Lilianka fajne imię Marika też mi sie podoba
MOja bedzie miała na imię "Marietta " tak wybralismy razem z mężem i tak zostanie :)

Maślak udanej podroży życzę. Duży chłopczyk :)

Co do sexu od smaego poczatku celibat nic sie nie zmeniło ...nie umie sie przełamac ...a ochote to ja czaem mam a sny to juz nie mowie .....hehehe

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4 - ja właśnie mam podwyższoną temperaturę. Zauważyłam to podczas pobytu w szpitalu. Codziennie miałam co najmniej 37, a raz 37,6, kiedy zawsze moja stała temp. wynosiła 36,6.

Co do ruchów to miałam dziś pobudkę od 3 do 5. Mały tak się gwałtownie kręcił, że nie było mowy o spaniu. Nawet mój leżący obok mąż zauważył, że cały brzuch mi się rusza. Potem również dawał mi spokój tylko na dłuższą chwilę i znów zaczynał dawać czadu, aż do teraz kiedy już nie śpię...
Czasami zastanawiam się czy te jego ruchy nie są zbyt intensywne.

Jutro idę na USG Dopplera. Sama postanowiłam, że się na nie zapiszę, gdyż martwi mnie ten mój wiecznie bolący brzuch i chcę sprawdzić dla świętego spokoju czy nie odbija się to na dziecku.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

KariKari co Ty mi zrobiłaś ! Obejrzałam pierwszy odcinek tych porodów i siedzę cała zaryczana. To było takie piękne jak te maluszki pojawiły się na świecie. Już sobie wyobrażam jak zobaczę mojego Mikołaja...

Maślak też się boje, że mój mały będzie duży. W 24 tc prawie 800 g. Gdzie byliśmy 11 dni wczesniej na kontroli bo miałam obawy i ważył 600 więc szybko przybiera. Minęło tyle samo dni od ostatniej wizyty więc przypuszczam, że koło 1 kg już może być... Fajnie to napisałaś, na zewnątrz też się fajnie rośnie ;)

Co do ruchów to właśnie mój mały naprawdę długo baraszkuje. Też się zastanawiam czy ok. Potrafi bez przerwy fikać przez godzinę.

Ja sobie nie mierzę temperatury więc ciężko mi coś powiedzieć.

Ehhh ciekawe kiedy wrócimy do formy po porodzie i pełnej radości z igraszek. Z ciekawostek to położna powiedziała aby na wyjście ze szpitala spakować spodnie, które nosiłyśmy przed ciążą. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć

Odnośnik do komentarza

RudaOpole, zdrówka życzę i oby te 3 sni mineły szybciutko ;)

Maslak, ale dużyyy hehe :D Ja nie wiem jak mój piłkarz, bo wizytę miałam 22.go i wtedy było 456g a następna wizyta dopiero 7.10. :( chlip,chlip...

Co do igraszek, to u mnie temat rzeka, bo z naszej dwójki to ja jestem ta niewyżyta i mająca ochotę zawsze.. w ciąży się to trochę zmieniło, bo nie mam aż takiej ochoty, ale mój G nie naciska, nigdy nie naciskał, bo pracę ma tak męcząca, że jak z niej wraca to myśli tylko o śnie, więc jakoś można przywyknąć, może kiedyś sie to zmieni.. ( Po porodzie celibat 7 tygodni :D) i generalnie On pierwszy powiedział, że boi się, że dziecku coś zrobi podczas igraszek i tak dziwnie się z tym czuje, że to On ma blokadę. Więc moje drogie na blokady itp. sex oralny hehe :D

Olusssia, trzeba było do mnie przyjechac, zapraszam na nocleg i poranną kawusię hehe :)
Ps. co z naszą kawą z MoniC????? :D

Gabi82, 100-dniówka hehe, zanim się obejrzysz to dzidzia bedzie miała już sama 100 dniówkę :D

Dziewczyny, jestem przerazona ( tak trochę) tym, że Wy większość rzeczy już macie z wyprawki a ja oprócz ubranek ( muszę dokupić kombinezon chyba, bo od siostry dostałam 68cm, skarpetki, czapeczki) nie mam nic !!! Wózek co prawda wybrany, fotelika będę szukać uzywanego, łózeczko mam dostać od kierowniczki :D ale te wszystkie rzeczy kosmetyczno-pielegnacyjne u mnie lezą odlozone w czasie, czekaja jeszcze.
Jakby któraś chciała, sis poleciła mi sprzedawce na allegro, duZo mam u niego kupuje, tanio i zadowolone. Zaraz znajde i wrzuca linka.

Odnośnik do komentarza

MoniC - z tym spodniami to raczej uwierz:) Te 6 tygodni połogu to faktycznie czas obkurczania się wszystkich narządów i brzucha głównie. Ale nie tylko my "zwykli śmiertelnicy tak mamy" zerknij na zdjęcia księżnej Kate po porodzie jak się pokazała z synkiem pod szpitalem - tez brzuszek prawie jak przez porodem a na pewno taki 6 - miesięczny. Ale nie zaprzeczam są takie "glisty " co to nie widać, że rodziły :)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry

Marta a
Dziękuje ci bardzo ze jako jedyna podpowiedzialas mi i opisałas na moje pytanie twój pomysł jest super i właśnie to zrobię w weekend dziękuje :) niestety inni nawet osoby której pytałam sie DWA razy o jedna rzecz nie zdołała odpowiedzieć wiec troche jak grochem o ścianę ( raczej w tym wypadku powinnam powiedzieć fasola o ścianę :) ) no cóż mało ważne :)

Życzę miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

111magda - polecam zakupki internetowe - jak dla mnie rewelacja i wygoda, bo w sklepach jakoś wybór nie był tak ciekawy...
szczególnie polecam C&A - 3 razy już zamawiałam i pewnie jeszcze nie raz zamówię, ale regularnie przeglądam co maja nowego :)

siedzę oglądam ten program i ryczę jak bóbr, jakby ktoś mi do biura przyszedł to by się zapytał co się stało... to takie niesamowite....a ja coraz bardziej się w to wczuwam....gęsią skórkę ze szczęście mam na myśl, że przytulę i pocałuję moją Królewnę :) i nie mogę się doczekać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...