Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w pralce jest program baby care i z tego co mi się wydaje mam możliwość regulowania temperatury i zamierzam ciuszki prać w najmniejszej. A jak coś będzie porządnie poplamione to mam takie niemieckie mydełko, któremu żadna plama niestraszna i wtedy to w ręku upiorę by nie niszczyć ciuszków.
W zabobony nie wierzę żadne a jak ktoś coś mówi to ja wybucham śmiechem...
łóżeczko i wózek jedna mężuś sam jutro odbierze bo dziś musiał bratanka ze szkoły odebrać i do domku zawieźć a mnie coś głowa pobolewa.... jutro odbierze i od razu do domku mi dostarczy :)

Odnośnik do komentarza

Nuria witaj w gronie kuruj sie :/ moj maz był dzis u lekarza i lekarz potwierdził ze tantum werde do ssania mozna wziasc 1 dziennie bo nie zawiera kwasu acetylosalicylowego w składzie który jest dla dziecka szkodliwy i krople do nosa quixx

http://www.quixx.com.pl/Przeglad-o-rodzinie-produktow-QUIXX-R/QUIXX-R?gclid=CKyxvaL3msECFUUGcwod3pAA0w
i syrop prenalen i jest jeszcze prenalen katar ja narazie stosuje domowe sposoby i ten prenalen syrop jak by sie pogarszalo mam juz tantum werde kupione a kropelki sa naturalne wiec smialo mozna... brac i quixx i prenalen katar

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Lenson - no to poleżysz teraz dla dobra Jaśka. Dobrze, że szyjka jeszcze nie za bardzo skrócona, nie załamuj się. Lepiej, że lekarz dmucha na zimne i że nie musisz kłaść się od razu do szpitala. Wytrzymasz jeszcze te kilka tygodni.
Nuria, Vanesa - współczuję przeziębionym. Coś ostatnio pogoda nie rozpieszcza.
Młoda Fasolka - u mnie podobnie wygląda baby program. 95 stopni i ponad 2 godziny prania, bo też jest wstępne. Myślę, że 40 stopni musi wystarczyć. Ładne łóżeczko masz i widzę przewijak nakładany na nie.
Gabi - maluśki twój brzuszek, ładny.
mimi88 - no biust to masz, aż zazdroszczę :> Jak ci się napina brzuch tylko z jednej strony to obstawiam, że jedna dzidzia napiera na brzuch.
marta89 - ja myślę o materacu lateks-kokos. Znalazłam taki firmy Havea i się nad nim bardzo zastanawiam. Nie wiem czy ta warstwa kokosu do czegoś będzie przydatna, czy sam lateks nie lepszy...
Megi - tylko nie przesadź w drugą stronę! Dobrze, że nie musisz leżeć plackiem ale gór przenosić też nie.
AgaPo - ja nie biorę w ogóle witamin. A magnez biorę od czasu do czasu jakiś zwykły. Powinnam codziennie, ale nie pamiętam o tym. A skurcze łydek tylko czyhają, zawsze w stanie gotowości...

A co do zabobonów. Co sądzicie o czerwonych wstążeczkach wiązanych na wózkach żeby ktoś uroku nie rzucił itd? Bo to w ogóle nie jest zgodne z kościołem. A niektórzy dla większej "ochrony" wieszają i wstążkę i jeszcze medaliki święte zanim dziecko nie będzie ochrzczone.
Teraz czekam na odpowiedź ze sklepu Dino w Łodzi na temat wózka. Zadzwoniłam tam dzisiaj specjalnie, żeby się dowiedzieć jak u nich wyglądają przesyłki. I mówią, że wysyłają tylko, żebym się nastawiła na dodatkowe koszty ewentualnego płacenia podwójnie za cło.
Czy któraś z was kupowała materacyk osobno? Pakują je w ruloniki? Bo się zastanawiam czy ew. bym przewiozła materacyk w bagażu...
Dzisiaj pierwsze pranie dziecięcych ciuszków, jutro pierwsze prasowanko :D Ehhh... kocham patrzeć na te małe ciuszki, a co dopiero będzie jak obejrzę je na moim dziecięciu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae- Ja czerwoną kokardkę przywieszę. Zawsze u mnie w rodzinie się tak robiło przy dzieciach. Co do przewijaka jestem mega zadowolona, miałam go w zestawie z łóżeczkiem tylko gościu wysyłałł kolory i idealnie trafił z żółtym. :)

Co do materaca ja miałam w zestawie, nie w rulonik, raczej ciężko było by go zwinąć. :p Ale osobno jak najbardziej można dokupić.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamuśki,
remont pokoju Malutkiej trochę nam się przeciąga i jestem zła, bo w całym mieszkaniu syf. Podobno w czwartek ma być skończony, mam nadzieję, że 'fachowiec' dotrzyma słowa. Wtedy też mężuś weźmie się za składanie mebelków. Mam nadzieję, że w weekend będę mogła już wszystko układać, prasować ubranka i szykować się na powitanie Poli.
Co do przewijaka, my w zestawie mamy komodę z przewijakiem, na który położę miękki ceratkowy przewijaczek, a obok postawię koszyki z kosmetykami dla Małej. Gdy Pola wyrośnie przewijak się zdemontuje i pozostanie komoda.

Dziś zerknęłam na swoją listę wyprawkową i brakuje nam już tylko fotela, materacyka (kupimy gryka-pianka-kokos), termometru bezdotykowego, czapeczki zimowej i wciąż zastanawiam się nad podgrzewaczem.
Kupiłam dziś Laktator Medela Mini Elektric, jeśli nie będzie potrzebny, sprzedam w przyszłości. Zakupiliśmy też sterylizator mikrofalowy do butelek.
Jutro powinna przyjść przesyłka z Apteki Gemini.
Dla siebie muszę jeszcze zamówić koszule do karmienia i staniki i to już będzie koniec. Jestem szczęśliwa, że już prawie wszystko mamy. W przyszły wtorek ma przyjść także nasz wózeczek.
Mordka mi się cieszy na myśl, że już będę mogła zacząć prasować te maciupcie ubranka, przy okazji policzę ile tego mam i w jakim rozmiarze.

Dziewczynki wszystkie macie piękne brzusie. Ja mam wrażenie, że mi te wszystkie kg poszły w piersi, uda, biodra i pupę, a w brzuch najmniej. Zazdroszczę Wam tych piłeczek, mój jest bardziej 'rozlany'.

Wszystkim przeziębionym mamą życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Jeśli chodzi o pranie, ja uprałam ubranka najpierw w naszym codziennym proszku w 40 st., a kolejne pranie już w mleczku loveli, również w 40 st. z podwójnym płukaniem, czas prania to równe 2 godzinki. Przyznam szczerze, że nawet nie wiem, czy nasza pralka posiada program prania dziecięcych ubranek, muszę sprawdzić.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Mae mi materac przyszedł w zestawie z łóżkiem, nie był zwinięty. W sumie to przyszły 2 kartony, w jednym było łóżeczko, a w drugim pościel, materac i poszewki.
Soqlka podgrzewacza nie kupuję, zdążę po, bo nie wiadomo jak długo będę karmić piersią. To samo dotyczy się laktatora czy sterylizatora. Sterylizować będę w garnku, jak nasze mamy :) A laktator kupię jak będzie potrzebny, wcześniej tylko wybiorę model

Odnośnik do komentarza

Ja już jestem po wizycie i na 100 % będzie dziewczynka :)
w końcu ładnie nóżki rozłożyła. Mała jest już ułożona głową w dół, ale może się jeszcze obrócić ale lepiej żeby nie. Waży już 1240 g. Wszystko jest dobrze :) teraz bedziemy dyskutować nad imieniem.
Ja mam kupiony laktator z canpol, ręczny też mam. a co do sterylizatora to się zastanawiam czy kupić.
Ja w pralce mam program do dzieci, temp chyba 60 ale można regulować.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Martaa89, gratulacje !!! :)

Młoda Fasolka, ja piorę w babyprotect z dodatkowym płukaniem w temp 60stopni. 40 wydaje mi sie za mało jak na ubranka niemowlece jednak.

Dziewczyny denerwuje sie, bo juz wzielam 2x nospe i magnez a od wizyty jak na zlosc caly czas mam twardy napiety brzuch, jakby w ciaglym skurczu ;//
Niedługo wróci G z pracy, wiec pewnie sie uspokoje.

Własnie dzwonila do mnie mama,ze moja kuzynka dzis urodzila drugie dziecko. Bardzo drobna kobitka a urodzila w 2 godziny !!! Ponoc malo brakowalo a w windzie :)) a dzidzka duza, bo ponad 4 kg, bylam pewna, że ta chudzina to cesarke miala przy tak duzym jak na nia dziecku, ale nie bylo na nia czasu. O 4 odeszly wody i miala bóle a o 6 mały przyszedł na swiat :)

Odnośnik do komentarza

Lenson to gratulacje dla kuzynki :) Często tak jest że te drobne rodzą duże dzieci, a te duże rodzą małe. U mnie też we wrześniu kuzynka urodziła syna ważącego 4kg a ona zawsze taka drobna i szczuplutka i w ciąży też tylko jej brzuszek sterczał a tak to figura elegancka :) Tak samo moja mama, do szczuplutkich nie należała a każdy z mojego rodzeństwa przy porodzie miał wagę 3200 - 3300g.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

nareszcie Marta się uspokoiłaś i wiesz na 100% :)
co do laktatora to wyszłam z założenia że jak coś to kupię po porodzie bo niekoniecznie musi być mi potrzebny a bez sensu by leżał.
mi zostanie kupić tylko wanienkę, elektroniczną nianię a potem ten leżaczek bujaczek :)

moja Niunia drugi dzień szaleje tak jak nigdy - aż miło :) właśnie zaczyna swoje harce, hulanki i swawole więc czas poświęcić czas tylko Jej :) zawsze musimy mieć czas tylko dla siebie :)

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie :)
Dawno nie gościłam i chyba nie nadrobię tego wszystkiego :))
Dziewczyny super brzuszki :)) Cieszę się z udanych wizyt :)
materac- też mam zamiar kupić gryke pianke kokos, z tego co czytałam są najbardziej polecane.
wózek- już wybrany coletto marcello w szarości plus maxi cosi i tutaj nie wiem- citi sps lub cabrio fix. Jeszcze zobaczymy.
Carolineee spóźnione wszystkiego najlepszego :) cudny torcik :)
Lenson trzymaj się i odpoczywaj :) super, że lekarz tak szybko zareagował.
mimi_88 wydaje mi się, że to dzidzia, te napięcia u mnie okazały się właśnie dzidzią :))
MłodaFasolka nie mam takiego programu, piorę na 40 stopniach i dodatkowe płukanie.
NuriaVanesa 35 kurujcie się, generalnie leżeć i się wygrzewać :)
Megi nie szalej tam za mocno :)))
Mae ja nie wierzę w zabobony, ale wstążeczkę zamierzać mieć, to nic nie kosztuje :) co do materaca to obawiam się, że może być ciężko, chyba będzie za sztywny, żeby go zwinąć w rulon.
Martaa89 Gratulacje, że już wszystko jasne :))

Odnośnik do komentarza

Co do wyprawki dopiero zaczynam wszystko kompletować, ale myślę, że mam jeszcze sporo czasu, więc jakoś na spokojnie.
Teraz opowiem Wam co mnie spotkało, nie życzę takiej przygody żadnej z Was. Poszliśmy z M na pamiątkowe USG 3d, tak żeby cyknąć małemu jakieś fajne zdjątko :) No i specjalista rzeczywiście super, wszystko dokładnie mierzył i się przyglądał. Niestety nasze maleństwo zasłoniło buzinkę rączkami i ani myślał ich przesunąć. No i lekarz wnikliwe badając na koniec stwierdził, że mały może mieć wadę serduszka, tj. niedomykającą się jedną komorę oraz coś z brzuszkiem, jakąś przestrzeń płynową zauważył, co mogło świadczyć o niedrożności jelit, czy jakoś tak, byłam w akim szoku, że wybaczcie, ale nie pamiętam tych nazw. Powiedział, że w razie potwierdzenia małego czeka operacja, ale zna dziewczynkę po takiej operacji, ma już 2 latka i nawet zjada karmę dla kotów ;/
Ze środy na czwartek złapałam takiego doła, że tylko można sobie wyobrazić. Pojechaliśmy rano do naszego lekarza prowadzącego, bo codziennie jest w szpitalu na Madalińskiego z pytaniem co z tym dalej. Mój kochany lekarz od razu wziął za telefon, wydzwonił jakiegoś specjalistę i poszliśmy na USG. Doktor który robił usg, był przemiły (Zwoliński bodajże?), co do serduszka powiedział, że ani to wada a tymbardziej choroba, jest to w tak minimalnym stopniu, że mówił, że mnóstwo ludzi z czymś takim chodzi i nawet nie jest tego świadomym. w brzuszku okazało się, że to przełyk, jest tak, że każdy człowiek ma inny i mój mały ma akurat dłuższy i nic się z tym nie dzieje i że to był czerwony alarm, ale nic się nie dzieje i mogę być spokojna. Poryczałam się jak głupia po tych informacjach, ale jakże mi ulżyło.
Mam nadzieję, że żadnej z Was nic podobnego się nie przytrafi, bo to co przeżyłam, nie da się do niczego porównać.

Odnośnik do komentarza

Marta89- No to gratulacje córci! :)
Lenson- Gratulacje dla kuzynki, normalnie poród marzenie. :)

Monikam- Takim lekarzom jak ten przepraszam za wrażenie 'konował' powinno się zabronić kontaktów z ciężarnymi ! Biedna co się strachu najadłaś to Twoje. Ale dobrze, że Twój lekarz jest trzeźwo myślący i postanowił rozwiać wątpliwości. Ważne, że skończyło się dobrze.

Normalnie kurier z ups z paczką z Gemini sobie w kulki poleciał. Cały dzień byłam w domu, psy na dworze, nawet okno miałam od ulicy otwarte żeby usłyszeć jakby ktoś podjechał. Wchodzę na stronę ups żeby zobaczyć gdzie moja paczka a tam informacja, że kurier o 17:40 nie zastał nikogo w domu. Nosz myślałam, że mnie szlag trafi! Albo pomylił domy, albo podjechał i odjechał nie fatygując się do dzwonka. I swoją drogą po to jest podawany numer telefonu w formularzu zamówienia, żeby dziady zadzwoniły. Ehh i teraz ciekawe kiedy doczekam się tej paczki...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Marta89- No to gratulacje córci! długo Was trzymała w niepewności :-)

Monikam - doskonale wiem co przeżyłaś, ja miałam podobną historię, jak byłam na 2 badaniu prenatalnym, to mój maluszek też obrócił się dupcią i tak za bardzo Pan nie mógł go dokładnie pomierzyć, długości wszystkich kości i jak doszedł do twarzyczki to stwierdził, że jego kość nosowa jest za krótka (w pierwszym badaniu była obecna - co wykluczyło zespół Downa u dziecka), aż mi się gorąco zrobiło, ale po długim badaniu stwierdził, że jednak jest ok. ale w karcie wpisał, że badanie obarczone błędem ze względu na złe ułożenie dziecka.
Na wizycie mój gin pomierzył dokładnie kość nosową i powiedział, że jest ok.

dziewczyny NuriaVanesa 35 - gorącą kąpiel i wygrzewać się :)
spokojnej i wygodnej nocki życzę...

Odnośnik do komentarza

Möwiac krötko tydzien zacza sie wszystkim dobrze,dobre wiadomosci,piekne brzuszki,udane wizyty! Aby tak dalej kobitki! Te ktöre chore pod kolderke i sie pocic.
Marta89 wkoncu sie doczekalas,gratuluje!
Monikam wspulczöje takiego szoku! Kazda z nas bylaby zalamana takimi przezyciami,dobrze ze poszlas do swojego lekarza i mozesz byc teraz spokojniejsza.
My mamy dzis z mezem radoche bo przyszko nam to mini KTG i sluchalismy serduszka malego,do tego mial czkawke i mocno kopal,piekne uczucie a maz sie tak jaral jak male dziecko,niechcial mi oddac sluchawek.Niby taka zabawka ale super w takie dni jak nic nieslychac w brzuszku by sie upewnic czy wszystko jest ok.

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17917.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki dzis miałam przełomowa noc tak sie wypociłam ze byłam cała mokra i bałam sie wstac z łozka katar zaczyna leciec nos zapchany ale daje rade ..... mysle ze jeszcze 2 dni i bedzie git gardło mnie nie boli tylko osłabienie i katar ;/ leze w łozku cały czas z przerwami na zrobienie obiadku i do wc ....

Lenson- gratulacje dla kuzynki :)

Marta89 super ze juz wiesz i tak długo trzymali cie w niepewnosci :) gratulacje córci imie juz masz :)

MonikaM wspóczuje sytuacji w jakiej sie znalazłas ale najwazniejjsze ze ok wszystko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :)
Miałam ochotę dziś dłużej pospać, ale niestety przyzwyczajenia biorą górę – budzę się przed 7 a o 7.30 biegusiem do kuchni na śniadanko bo głód dokucza..
Młoda Fasolka – masz prawo składać reklamację na kuriera. Ja kiedyś miałam taki przypadek i zgłosiłam to a faktycznie okazało się, że kurier nawet nie raczył się pofatygować bo było późno. Ciekawe ilu klientów tak olał…
Monikam – ale miałaś niepotrzebnych przeżyć… dobrze, że twój lekarz od razu zareagowali i Cie uspokoił. O tym doktorze Zwolińskim słyszała bo przyjmuje w Unicare i podobno spoko specjalista. A gdzie byłaś na tym USG co ci ten konował tak powiedział?– na pewno będzie do przestroga dla innych, by trzymać się od takiej osoby z daleka…

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczynki ;)
Trochę mnie nie było, ale ostatnio mieliśmy wycieczki po sklepach budowlanych itp aby kupić potrzebne rzeczy do mieszkania. Fachowcy już weszli i powiedzieli, że w 2 tyg. skończą ! Więc po ślubie mój K ma urlop, robimy swoje rzeczy i przeprowadzka jak najszybciej się da. Teraz mam u siebie swoją mamę :D więc się cieszę, bo mamy możliwość się nagadać ;) Niestety mój K pojechał w delegacje i wraca w piątek. W przyszłym tygodniu to samo ;( A miałam nadzieję, że jakoś bez tych delegacji dotrwamy do grudnia. No ale cóż, taka praca. Mój maluszek kochany szaleje codziennie, ruchliwy jak nie wiem :) Ciągle tylko się wierciocha i widzę po brzuszku jak się przesuwa. Zajebisty widok !

Widzę, że niektóre z nas zmagają się z przeziębieniami więc zdrówka dziewczyny !

Monikam bardzo Ci współczuje, musiałaś mieć tyle nerwów i stresów. Cieszę się, że jednak wszystko dobrze i dzieciątko zdrowe.

Mae powiem Ci, że nie myślałam o tej kokardce. Ale ja raczej w zabobony nie wierzę więc pewnie nie będę przywieszać.

Co do prania to moja pralka nie posiada dziecięcego programu. Ale koleżanka mówiła mi, że ona pierze tak 40 do 60 stopni (zależy co ma ) i jest ok.

soqlka słyszałam, że te materacy z kokosem są właśnie bardzo dobre. My chyba też taki zakupimy.

Martaa89 no to gratuluje córci :) Pisałaś wcześniej o klinie jak najbardziej mam zamiar go używać

Lenson coś czytam, że u Ciebie nie za wesoło, jakieś twardnienie brzuszka. Trzymaj się dzielnie, mam nadzieje, że będzie dobrze. A kuzynce zazdroszczę porodu :D

Miłego dnia !

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek ;)

Pierwszy raz zdarzyło się, że obudziło mnie moje dziecko :) Tak skubaniec się kręcił, chyba pozycję zmienił bo znowu go czuję przy pęcherzu... Znowu będzie latanie do wc. :)

Normalnie obudziłam się po 8 i nie mogłam się napatrzeć na łóżeczko, wyobrażam sobie, że niedługo będzie tam sobie słodko spał nasz synek... :D

Kari- Okazało się, że kurier owszem był, ale pojechał o 2 domy za daleko a tam zazwyczaj nikogo nie ma. Dzwonił 15 minut temu, że w ciągu pół godziny się pojawi... Oby.

MoniC- To teraz już na swoje ? :) Gratulacje! Dobrze, że u Was wszystko ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Dziewczyny kurujcie sie :) wszystie do lozka herbate z miodem i sokiem i grzac sie :)
Monikam
Wlasnie myslalam o tobie ze cos sie dlugo nie odzywasz. Dobrze ze wszystko wyszlo ze jest dobrze ale nie potrzebnie ten stres ci zrobili. Teraz glowa do gory maluszek jest zdrowy i ciesz sie dalej ciaza :)

Marta a
To teraz juz nie bedziesz patrzala na vox na nasze programy tylko bedziesz siedziala caly dzien i sluchala synusia :)

Mae
Wiem ze u mnie zawsze wszyscy zakladali kokardki na wozek ale ja tego nie bede robic nie jestem z tych co mysla ze czarny kot kokardka lancuszek czy jeszcze inne zabobony maja wplyw na zycie i na to co sie stanie .

Moj materac przyszedl zawiniety w i bylo z niego O wyciaglam wsadzilam do lozeczka i jest prosty.

Co do prania ja piore ubranka na 30 stopni tak zreszta jest napisane na metkach a reczniki i posciel na 60 . I uzywam persil w plynie i plyn do plukania antyalergiczny dla dzieci

Marta89
Gratuluje dziewczynki :)

Lenson
Wlasnie teraz wyczytalam co ci lekarz powiedzial i u mnie wczoraj jeszcze powiedziala ze ja mam juz skurcze gorne ale nie mam jeszcze skurczy bocznych a moja macica pracuje i robi wszystko jak by byla w 36 tyg . Wiec wedlug niej do porodu zostalo 4 tyg a nawet mniej ale nie ma co sie martwic na zapas pogadalam z synem w brzuchu i mamy uklad ze jeszcze ma sobie siedziec bo mamusia i tatus nie maja wszystkiego gotowego :)

O wczoraj tez dzwonili do mnie z lekarza w czwartek pobierali mi krew i wyszlo ze mam za malo zelaza wiec od razu musialam jechac do apteki kupilam tabletki ktore maja podniesc zjadlam jedna i caly wieczor bylo mi nie dobrze. Nawet nie mialam apetytu jesc . Na cale szczescie dzisiaj wstalam i jest wszystko okey.

A tak to dzisiaj idziemy pierwszy raz na szkole rodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...