Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

asiek25 ale jaki masz poziom tsh i jak często widzi Cię endokrynolog bo kołatania mogą być wywołane nadczynnością tarczycy
ciąża bardzo różnicuje zapotrzebowanie organizmu na hormony
tak czy tak powinnać o tym kołataniu poinformować lekarzy bo kilka razy dziennie to nie jest normalne
a moim pierwszym skojarzeniem jest nadczynność tarczycy

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

wisia moj psina też tak ma on sie boi wody a mimo to jak sie ide kompac to piszczy pod drzwiami wiec go do lazienki wpuszczam i pozniej kladzie sie na dywanik i czeka az wyjde
wiec widocznie psiaki tak maja ;-))))

soqlka jesli chodzi o cukier to ja też staram sie stosowac do diety ale neistety fakt rano mam tak zazwyczaj w granicach 80-95 ale pozniej zaczyna sie hardcore od 120-205 gdzie granica to do 120, więc sądze że ty masz idealne wyniki

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie – ale zaszalałyście… biorę się za nadrabianie zaległości….
Nie da się przy kilkunastu stronach każdej z osobna odpisać więc napiszę w skrócie
Aleksandra – zdrówka życzę i szybkiego powrotu do domku. Dobrze, że zareagowaliście i pojechaliście d szpitala… tam jesteś bezpieczna.
Ada28 witaj i zapraszam do dyskusji :)
Nuria tosz to ty masz cały zwierzyniec w łóżko aż ciężko to cale towarzystwo policzyć :) co do spania to też przy przekręcaniu stękam i parę razy mąż się przestraszony obudził, że co się dzieje….
111magda – z tym jedzonkiem to liczą się chęci, a że nie wyszło tak jakbyś chciała to nie twoja wina… poświęciłaś czas, energię i miałaś dobre chęci i na pewno twój ukochany to docenił :)
Aasiak super, że po wizycie wszystko ok., że Natanek taki duży chłopczyk już… a szyjka cudna długość :)
Lenson dobrze, że już sytuacja opanowana i oby tak już było zawsze, byście umieli ze sobą rozmawiać… a brzusio malusi :)
Carolineee coś mi się wydaje, że Yorkii mają to w naturze by strzelać takie miny :)
Młoda Fasolka – z zakupami mam tak samo… to chyba taka natura mamusiek :) idziemy sobie po zakupy a wychodzimy z siatką ciuchów ale dla dziecka a sobie na odczep jeden duperel albo nic :) no i dałaś mi do zastanowienia – kiedy bodziaki z krótkim rękawem założymy bo ja na razie nie mam żadnych i zastanawiam się, że kilka sztuk 68 takich się przyda :)
Sylwunia dobrze, że się odezwałaś bo ja taka nadrabiałam zaleglości w czytaniu – jedna, druga, piąta dziesiąta strona i zero wiadomości od Ciebie… odpoczywaj bo masz dwa razy większy wysiłek niż my… a co do nazywania przez męża to mój mówi do mnie „moja ty Kochana słonico” :)
Soqlka pewnie już po czasie, ale mimo tego, że odradzają ja bym też poszła, mimo, że to duży stres i nie jest to miejsce dla kobiet w ciąży… w każdej chwili możesz wyjść jeśli źle się poczujesz… biedne dziecko… współczuję.. tak czytam i poszłaś… super, że byłaś dzielna
Gabi i Vanesa jeśli decyzja o cc jest dla Waszego bezpieczeństwa to niestety nie macie ma to wpływu… wiadomo, że chciałybyście inaczej, ale jeśli ma to zagrażać Wam lub dziecku to nie ma co ryzykować… mi tez grozić może CC i tak sobie to tłumaczę, ale przede wszystkim tłumaczę, że moja Niunia się przekręci i urodzę naturalnie
Dziewczynki cudne macie zwierzaki –nasi przyjaciele…. Mimo że to tylko psiaki czy kociaki dla nas są członkami rodziny…. u mnie jedna sztuka śpi z nami ale strasznie uciążliwa – nie dość, że mąż to jeszcze sunia zabierają mi kołdrę… i nawet w nocy muszę walczyć :) Moja psinka śpi z nami i nie wiem jak to będzie po porodzie – pewnie bez zmian chociaż chciałabym na kilka minut chociaż moją Niunię położyć obok tatusia by sobie poleżeli i poleniuchowali… nie wiem sama jak to będzie. Podobno są sposoby oswojenia psiaka z nowa sytuacją tylu wąchanie ciuszków i dziecka i tak na pewno spróbuję. Ja na razie swojego psiaka nie przygotowuje w inny sposób jak tłumaczę, że w brzuszku jest dzidzia i nie wolno jej wchodzić na mnie… chociaż wydaje mi się, że niewiele rozumie, jedyne co to jak leżę to ona tuli się do brzuszka i zasypia tak a moja Niunia już parę razy dała psiakowi kopniaka…. Hehe już jest rywalizacja :)
Tak w ogóle to moja psinka strasznie tęskni za Nami i wtedy jest taka złośliwa, że ją zostawiliśmy, że broi… nie wiem co na to poradzić mam… dziś na przydął wskoczyła sobie na stół i teściowi kanapkę zjadła… potem nasikała w korytarzu gdzie minutę wcześniej chciałam z nią iść na dwór i jak ja do drzwi to ona cofka…. Miałam ochotę wysłać ją w kosmos z biletem w jedną stronę. Jeszcze dziwi mnie, że ona codziennie musi jakąś kartkę zjeść – a to awizo, a to dokument Vatu a ostatnio nawet papierkowe pieniążki – zaczęła od 20 zł a skończyła na 100 zł. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale na pewno nie jest głodna. A tak na marginesie to ta łobuzica właśnie słodko śpi na moich kolanach.. kochana jest wtedy… taka do schrupania
Wczorajsza randka super – świetnie bawiłam się w Teatrze – polecam sztukę Ciotka Karola… potem kolacja…. Czułam się jak kiedyś… jednak mężuś potrafi zrobić super nastrój…
Dziś rano leniwy dzień, wstałam przed 8 tradycyjnie jakbym do firmy szła a ja tymczasem mogę leżeć i leżeć… no o 11 taka byłam zmęczona że znów poszłam spać razem z moją psinką :)
Później miałam przypływ energii i postanowiłam wyczarować porządną chińszczyznę i taka dumna byłam z siebie, że taka cudna wyszła…. A jeszcze jak mężuś dokładkę brał co mu się rzadko zdarza to już w ogóle serce się cieszyło :) no a na wieczór wzięłam się za porządki w ciuszkach mojej Gabrysi. W końcu szuflady z konkretnymi rozmiarami i rodzajami. Zabieram się za pranie tego wszystkiego w końcu i będę prała według szuflad to mi się nic nie pomyli.
Od kilku dni mam mdłości…. Ajjjj dokuczają chyba bardziej niż w 1 trymestrze..
No i super wiadomość wczoraj dostałam, że wózek i łóżeczko mam do odebrania. Miałam czekać 5 tygodnia tu proszę po 2 gotowe :)

Odnośnik do komentarza

Link do tabelki niektóre z mam mają nad suwaczkami(w tym ja) więc smiało klikać i się dopisywać :)

Dzień doberek.
Kari tez mam d zień leniucha, ale jak pomyśle, że o 21 będzie w Gdańsku już mój Armando to się cieszę, bo przez te 2 dni to z nudów myślałam, że padnę.
Super, że randka udana. My też od czasu do czasu "randkujemy" i uważam, że to potrzebne by nie zabiła nas rutyna.
Mnie w sobotę czeka "randka" z mamą i teściami na uroczystym obiadku, normalnie w piątek chyba sobie strzelę w czoło za ten pomysł :P

Odnośnik do komentarza

Czesc kobietki!
Nie bylo mnie caly weekend,ale nadrobic was to jak przeczytac jakas dobra ksiazke:)

Kowalcia88 link do tabelki jest pod wpisami u dziewczyn chyba u Ollusi i Carolinee?nie wiem czy dobrze pamietam ale sprawdz na pewno znajdziesz:)

Poruszylyscie temat zwierzakow,moja psinka niestety miesiac temu zdechlam ze starosci:(

Kocham zwierzaki,ale stwierdzilam ze narazie sie wstrzymam z przygarnieciem nowego pupila,dopoki mala troszke nie podrosnie. Szczeniak to szczeniak trzeba go nauczyc zalatwiania potrzeb na dworze,w dodarku malego swedza zabki i wszystko gryzie:) Wiec i dziecko i szczeniak to bedzie za duzo:) a pozniej to i mala bedzie miala wiecej radosci:)

Co do sniadanka,jak wczoraj wieczorem robilam salatke jazynowa wiec pyszne sniadanko dzis mialam:)

4leks4ndr4 trzymajcie sie w tym szpitalu,lada chwila wracacie do domu.

Carolinee jak wyszedl tort w wykonaniu meza?

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki dzis pogoda jak narazie taka sobie ale nie pada popołudniu moze sie rozpogodzi jak wczoraj :)
BYlismy wczoraj najpierw na pizzy poózniej w kinie polecam film "Spódnice w góre"komedia romantyczna :):):) wzielismy naczosy i duza pake popcornu heheh czyli najedlismy sie pozniej miałam az mdłosci ale co tam było przyjemnie naprawde od czasu do czasu takie wypady z facetami sa wskazane :)

NA 12 jedziemy do koscioła na chrzciny Julci :) pozniej do lokalu na uroczystosc :) wiec dzis tez sie najem heheh :)

MIłego dnia ......:)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

U nas cały czas piękna pogoda. Aż chce się żyć. Niestety ja jestem padnięta i zmęczona. Śpię po kilka godzin, budzę się przed 6 na siusiu i po śnie. Niestety w dzień nie umiem spać :( Wczoraj nawet dobrze się czułam, porobiłam trochę a wieczorem padłam, kręgosłup i nogi bolały. Nie miałam siły zajrzeć do Was. Strasznie rozpisałyście się wczoraj. Dziś od rana głowa mnie boli.
Ja już po śniadanku, zrobiłam sobie jajecznicę z cebulką i pieczarkami. Do tego pomidorek pokrojony w kostkę.
U mnie nad suwaczkiem tez jest link do tabelki
Aleksandra jak się czujesz?? Wymioty ustały? Przykra historia z twoim bratem!
Kowalcia kiedyś czytałam to na demotywatorach, popłakaliśmy się ze śmiechu :)
Soqlka co za tragedia dla rodziny, współczuję bardzo
AgaPo na początku powiedzieliśmy sobie, że jak będzie dziewczynka to nie będzie wyłącznie różowy, a jak chłopiec to tylko niebieski. Trzymamy się tego założenia. Kupuję różne kolory, ale jak zobaczyłam te różowe wdzianko to musiałam.
Carolineee zdrówka życzę. Zdolnego męża masz, słodką niespodziankę Ci upiekł
Iza-majka ja też nie umiem leżeć i pachnieć, nie lubię. Leżenie mnie męczy. Jeden dwa dni można więcej to męczarnia :)
Asiek25 rzeczywiście dzidzia chce szybciej przyjść na świat. Powiedz gin o swoich objawach
Wisia piękny piesek
KariKari super, że randka udana. My nie chodzimy na nie teraz, bo oboje padnięci jesteśmy wieczorami. Poza tym mąż od rana do nocy ciężko pracuje.
Lenson będzie ciekawie na obiadku haha
Ja chodzę na cmentarz do taty co jakiś czas. Opowiadam mu co i jak, lepiej się czuję. Ostatnio babcia powiedziała abym nie chodziła, a ja powiedziałam, że będę. Nie doczekał pierwszej wnuczki/wnuczka. Bardzo mi go brakuje, a im bliżej jest porodu to tym ciężej mi jest. Za 3 tygodnie 1 listopada, idę.

Wizyty w tym tyg
nd - AgaPo
pon - Sylwunia, Asiek25
wt - Lenson, Megi, Martaa89

Odnośnik do komentarza

ja kupowałam 3 koszule do karmienia i mówiąc szczerze najdelikatniejszy materiał to Dobranocka.
Zyta i taro natomiast troszkę sztywne, ale wiadomo uprać i tez takie będą - jakość spoko i bardzo eleganckie - nie wygląda się jak dojna krowa a jak kobieta :)

Dobranocka
http://allegro.pl/koszula-nocna-ciazowa-do-karmienia-dobranocka-l-i4590152014.html

Taro
http://allegro.pl/koszula-do-karmienia-marcela-kr-rekaw-taro-m-i4645119616.html

Zyta
http://allegro.pl/zyta-koszula-do-karmienia-italian-fashion-s-xl-i4586146029.html

kupując warto dokładnie się wymierzyć - i lepiej kupić nieco luźniejszą :)

Miłego dzionka mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Ale ja mam dziś dzień "na nie". Obudziłam sie ok 8.30 a juz ziewam i oczy przecieram, chyba drzemke trzeba będzie sobie walnąc :P

Nuria, nie masz już tych dwóch rudych piekności ? :((

Carolinee, jak torcik?? pochwal sie :)

Gabi82, wiem co czujesz po straci taty i dodatkowo oczekując na dziecko, mam dokładnie tak samo. Również 1 listopada zamierzam być.

AgaPo, jak wizyta??

Vanesa, tez byliśmy ostatnio w kinie i pochlonelam megasny popcorn :D tylko, że my na Lucy bylismy - nie lubie komedii romantycznych :D
Udanego dzionka dzis na imprezce Ci zycze. Gotowac nie musisz hehe

Pateczka, ja tez mam zamiar przygarnac jakiegos pieska jeszcze, ale to jak Młody podrosnie. Zawsze chciałam mieć dom ze zwierzętami, czyli to czego mama nie pozwalała jak sama byłam dzieckiem.

Idę kimać ZzZzZz.. :D

Odnośnik do komentarza

Witam was kochaniutkie tak wiec dzisiaj przespalam prawie cala noc prawie bo.oczywiscie siusiu i moja niuska strasznie kaszlala, znowu chora. Synus daje.kopniaczki od rana skurcze jak.narazie.mialam tylko 3 tak jak i te.kolatania, hmm tylko sie znartwilam bo poszlam siusiu a tam na wkladce niespodzianka oplawy z.domieszka krwi. Ale jak narazie cisza mam poobserwowac bo do poloznej pisalam i jak by cos bylo nadal to do szpitala jechac. Ten moj synus to sie pcha na.ten swiat jak niewiem.szokk.

Odnośnik do komentarza

Witam grudniowe mamuśki w tę pogodną niedzielę :)
Wpisałam się już też do tabelki :)

myślałam , że dziś też będę dobrze spała, bo męża jeszcze nie ma a tu huzik, o 24 obudziła mnie moja suczka bo chciała wyjść na dwór, a później o 5 siku a później jak mnie złapał skurcz to aż mi się gorąco na przemiennie z zimnem, później już nie mogłam usnąć, brzuch mi potwardniał i żadna pozycja mi nie odpowiadała. moja niedziela będzie leżącą niedzielą

kowalcia - patrząc na twoje cukry to aż mi ciarki przeszły - od kiedy kontrolujesz cukry i czy Ty jesteś pod opieką diabetologa? musisz bardziej nad dietą się skupić, nie wiem czy ktoś Ci mówił, że cukry powyżej 180 zagrażają życiu dziecka?

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Zastanawiam się czy to mój Antoś taki spokojny czy to ja śpię jak kamień. Cała noc przespana a pobudka na siusiu dopiero rano. W ogóle nie budzę się ostatnio nocami, tylko mam większe problemy z ułożeniem się i zaśnięciem.

asiek25 - mam nadzieję, że nie powtórzy się to krwawienie. Kołatanie serca tak często nie jest normalne. Tak jak dziewczyny piszą to albo tarczyca albo skutek uboczny twoich leków. Który ty już tydzień masz?

Nuria - uśmiałam się z tym planem zwiększenia ilości zwierzaków na metr kwadratowy w nowym domku. My mamy kota i akwarium a pies w planach, ale to dopiero jak będziemy na "swoim".

Strasznie się dzisiaj cieszę, bo wieczorem jedziemy po komodę. Udało mi się upolować taką z ogłoszenia za ok. 150 zł:
http://finncdn.no/mmo/2014/8/vertical-5/05/3/486/337/33_1657617959.jpg

Będę miała gdzie poukładać ciuszki dziecięce po upraniu :)

Zastanawiam się jak z przewijakiem. Czy macie jakieś zdanie o przewijakach nakładanych na meble albo na łóżeczko? Czy też zamierzacie kłaść samą matę do przewijania na łóżku etc?

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

KariKarija nam koszulke nocna zwykla dobranocka, jest bardzo wygodna i mila w dotyku.
Asiek nie strasz nas, oby to bylo ostatni raz
Mae chyba kupie przewijak na lozko, bo komoda bedzie miala wys 80cm. Za wysoka by mozna bylo bezpiecznie przewijak maluszka
Wisia wejdz np w moja tabelke nad suwaczkiem i wpisz sie pod nr 41. sama tab automatycznie ustawi sie wg daty porodu.
Wyjdzie na to ze cala niedziele spedze w lozku. Glowa caly czas mnie boli. Wzielam apap, jest ciut lepiej.
Gabrysia buszuje w brzuszku. Dwa razy miala czkawke. Jak czesto Wasze maluszki maja czkawke?

Odnośnik do komentarza

aabalik nikt mi nie mówil że takie cukry moga zagrazac małej ... raczej ze mam sie nei martwic bo teraz jedyne co sie moze stac to to ze mala bedzie duza i ze bedzie CC ale o niczym wiecej nikt mi nic nie mowil, cukier mierze od 3 tygodni tydzien temu mialam wizyte u diabetologa 2 i nie zareagowal jakos strasznei na poziom cukru ( fakt faktem teraz im dalej w ciazy jestem tym wyzsze mam cukry wczesniej tak do 160 mialam) a teraz roznie nastepna wizyte mam 15.10

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Ja jak do tej pory miałam bardzo udany dzien☺ właśnie wróciła z wizyty i wiem cos wiecej . Potwierdziła sobie ze Hania to na pewno Hania nawet zdjęcie narządów dostalam☺ lekarz sprawdził mi szyjkę stwierdził ze jest ok ze zamknieta. Mała na dzień dzisiejszy jest obrócona głową w dol ☺ no i dużą z niej dziewczyna bo aż 2200 lekarz mówi ze jest 2 tyg do przodu ale nie znaczy to ze wczesniej się urodzi po prostu jest dużą a my z mężem do małych nie nalezymy wiec nie ma powodu do zmartwien☺ ważne ze zdrowa. Mój maz zadowolony bo lekarz pokazal ze włoski ma :) Ogólnie frasjda i rasdocha ze ja widzieliśmy i ze wszystko dobrze:)
Asiek25 trzymasm kciuki żeby było wszystko dobrze i juz dziś się wszystko uspokoiło :)
Mae ja tez mam teraz rozmyślanie odnośnie tych przewijaskowe jaki będzie dobry ja tez muszę poszukać większego bo mam lozeczlo 140x70 jesli bym taki na lozeczko chciała.
Dodaje zdjęcie Haneczki z dziś :)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17766.jpg

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...