Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie przyszłe mamusie , my również oczekujemy narodzin córeczki ;-)) w grudniu date wg miesiaczki mam na 22 grudnia a wg usg na 17.12
Jeśli chodzi o nasze maleństwo to jest cudowna ;-)) zdjecie na dole i jak to mówi lekarz jest książkowa, jesteśmy szczęśliwi bo po 2 latach udało mi się zajść w ciąże, oczywiście nie jest idealnie cukrzyca, anemia, niedoczynność tarczycy,rozejscie spojenia lonowego... no cóż ale najważniejsze jest że wg badań u małej jest ok ;-))
na dole przesyłam również zdjęcie mojego brzuszka jak widać malutka ma pełno miejsca ;-))

Pozdr. przyszła mama, przyszły tata , Alicja w brzuszku ;-)) i piesek Dolar

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16511.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16512.jpg

Odnośnik do komentarza

imie już było wybrane przed tym jak zaszłam w ciąże miała być Alicja albo Filip ze względu na fakt że maleństwo postanowiło odziedziczyć to i owo po mnie więc będzie Alicja ;-)))
Nuria a jeśli chodzi o cukrzyce to co jesz ?? masz jakieś jadłospisy ja nie potrafię się przestawić na nowy tryb jedzenia ;// wiem że dla niej musze ale jest mi bardzo cięzko

Odnośnik do komentarza

No to gratuluję Alicji:)
Nie mam jadłospisu, jem na czuja. Szczerze mówiąc nie przestrzegam idealnie wszystkich zasad i grzeszę. Mój organizm bardzo źle reaguje na słowa "dieta" albo "nie wolno".
Nie mam natomiast cukru na poziomie 200 więc nie panikuję. Staram się, a wychodzi raz lepiej raz gorzej.
Nie wiem na jakim jesteś etapie i na ile przyswoiłaś zasady ale jeśli potrzebujesz kompendium to polecam bloga na którego trafiłam. jest naprawdę nieźle zestawione wszystko.
http://www.znaczkijakrobaczki.pl/2014/02/dieta-podczas-cukrzycy-ciazowej.html
ale to już sama musisz ustalić co i w jakiej ilości jak na Ciebie działa
pamiętaj przede wszystkim że nie możesz być głodna! :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Jestem po wizycie.. Szyjka sie od zeszłego tygodnia skróciła i ma ok 2,6 :( lekarz powiedział,ze mam odpuścić, duzo lezec i wypoczywać, nie stresowac sie i nigdzie nie jezdzic. Bo jest Zdecydowanue za krótka.. Za 2 tyg kontrola - jesli dalej bedzie sie skracać to szpital :( mam brać leki cały czas i bardzo na siebie uważać.. Bo jest jeszcze za wcześnie na poród..
Jak wróciłam to az sie popłakałam chyba z tych emocji :(
A jesli chodzi i krzywa cukrowa to sie zdziwiłam bo pow ze glukozę naczczo mam poniżej normy wiec nie widzi sensu robic tego badania ale jesli chce to oczywiscie moge. Wiec sama bie wiem? Tamta lekarka mi mowila ze warto zrobić..

Witaj kowalcia! Ja wg miesiączki tez termin mam na 22.12 :D !! I tez mam pieska ale suczkę :) ile teoj ma lat? Obym dotrwała.. Bo moja szyjka sie skraca :(

Nuria masz racje! Nie chce czytać takich historii a nawet nie powinnam!bo tyle dodatkowo sie zacznę martic i w ogole!

Marta super ze na wizycie wszystko dobrze!! Nie jestem,małe nieporozumienie i tyle! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Kowalcia witamy Wasz team: Ciebie i maleńką Alicję:)

Madlenka
To nie ciekawe wieści.. Ale będziecie monitorować szyjkę i wszystko będzie dobrze. W razie czego założą Ci to co Carolinee (przepraszam zapomniałam fachowej nazwy: pessar?) i przynajmniej będziesz miała pewność że nic się złego nie zadzieje. Oszczędzaj się jak tylko się da, z resztą co ja Ci piszę, sama wiesz.. :) trzymaj się kochana i nie smuć tym

Nuria
Ja się podpisuję pod Twoimi słowami!
nic dodać nic ująć!

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Witam grudniowe mamusie:)
Ja co prawda mam termin na 3 stycznia ale czuje to w kosciach ze maly postanowi tuz przed sylwestrem przyjsc na swiat:)

Madlenka, tak jak lekarz poradzil, lezec i odpoczywac:) wiem ze to lezenie moze byc pozniej meczace, bo ja niestety tez wiekszosc czasu powinnam lezec i sie nie przemeczac ale to z powodu wady macicy:(
Ale glowa do gory, wszystko bedzie dobrze!! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza

Nuria masz rację – ja też nie czytam już czarnych scenariuszy …. Ja modlę się każdego dnia o zdrowie mojej córeczki i jestem z wami tak żrzyta, że chcę byśmy wszystkie pięknie dotrwały do końca – tego się trzymam i innych myśli nie dopuszczam. Każda z nas potrzebuje spokoju i wyciszenia dla dobra naszych maluszków.

Witaj kowalcia88 – fajna córeczka, brzusio superaśny i zachęcam do dyskusji :)

Madlenka – trzymaj się i wiem doskonale co czujesz. Musimy uważać. Szpital wcale nie jest zły – tam będziemy bezpieczne i na pewno zadbają byśmy dotrwały do końca. Naczytałam się o tym Pessarze i to na prawdę jest dobre i bezpieczne i dziś myślę, że chciałabym mieć go założonego już teraz. Byłabym spokojniejsza. Po Jego założeniu ciąża dotrwa do końca, szybszy poród i zero konsekwencji.
Marta A cieszę się, że twoja wizyta udana i myślałam dziś cały dzień: jak tam u dziewczyn dzisiejsze wizyty i oby było dobrze, bez żądnych niespodzianek i złych wiadomości…
MUSIMY BYĆ SILNE…. i MUSIMY WIERZYĆ….

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny kochane, dziekuje za cieple słowa i wsparcie :* jak dobrze Was miec!! :* na prawdę nie wiecie jak mi sie lepiej zrobiło po przeczytaniu :*

Kari tez czuje sie bardzo zzyta z Wami wszystkimi! Poczytam tym passarze o co chodzi bo nawet bie wiem co to, mój gin mowil dzis o zszyciu.. Ale to chyba nie to samo? I mowil ze to nieprzyjemny zabieg :/ musimy teraz na siebie uważać..

Witam Elcia!
Dziekuje za miłe słowa :) ciezko cały czas lezec.. Ale to dla dobra naszych skarbów!
Masz juz wybrane inie?:)

Aleksandra
Dziekuje, masz racje wszystko bedzie pod kontrola i bedzie dobrze! Musi byc!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

tak koniec czarnych myśli i koniec złych wiadomości.... już teraz chcę i trzymam za nas wszystkie kciuki byśmy dzieliły się tylko tymi dobrymi
i szkoda, że nie mam takiego pilota co by czas popchnął do przodu i bysmy były już szczęśliwymi mamusiami z naszymi maluszkami...
wchodzę na forum i dzięki Wam się uspokoiłam troszkę.... dodajecie mi siły :)

Odnośnik do komentarza

Madlenka leżeć leżeć i leniuchować póki możesz. Nie wiem czy lubisz czytać czy oglądać raczej filmy-zaopatrz się w każdym razie w to co lubisz i korzystaj! Ja niby jestem na l4 ale co z tego jak zawsze jest coś do zrobienia i przez cały dzień nawet nie wezmę książki do ręki :(
trzeba wyszukiwać dobre strony kiepskich sytuacji bo co pozostało? :)

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Nuria- jestem tego samego zdania, nie chcę czytać o tragediach... szczególnie, że mam zagrożenie wczesniejszym porodem i bardzo się tego boję, a takie wiadomości mnie stresują i wprawiają w zły nastrój :(
Co do książek polecam Stephena Kinga :) ostatnio mój A czytał Podpalaczkę, Ja osobiście preferuję raczej romansidła z lekkim dreszczykiem, elementami fantastyki, a czasami też jakieś erotyki, np. Greya - niedawno była na to fala, a po przeczytaniu całej trylogii poczęła się nasza mała Ola hihihi :D :D
Madlenka- dużo leż, wstawanie tylko za potrzebą i ewentualnie po jedzenie, unikać schodów. Będzie dobrze, nie ma się co martwić! :)
4leks4ndr4- dokładnie, pessar - nic strasznego, w ogóle nie czuć, że się go ma, zakładanie też nic nie boli a może dużo pomóc!

Witam nową mamę! Gratuluję córeczki! Ale masz już fajny brzuszek... ja też taki chcę! ( zazdrości) :D

Wstawiam wam mój brzusio na początek 30tc, który to zaczynamy jutro :)

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16520.jpg

Odnośnik do komentarza

Olusssia i Mimi cieszę się, że wszystko jest w porządku
KariKari na zaparcia pomagała mi poranna filiżanka czarnej kawy. Odpukać, ja jak na razie nie mam zaparć. Piękne zdjęcia
Madziara i Marysia trzymam kciuki za glukozkę
Nuria ja też chyba wybiorę aspirator. Staram się nie czytać innych for, by niepotrzebnie się stresować. Próbuję myśleć pozytywnie po tylu latach starania się o bąbla
Aleksandra drugą prawnusię, ale z nią nie ma praktycznie kontaktu. Moją ciążę ma na co dzień i bardzo przeżywa razem z dziadkiem. Mówię jej, że jeszcze 3 mies będzie miała spokój a później to się zacznie haha spacery itp, a ona na to mówi, że jest za stara. Za to dziadek i owszem pójdzie na spacer z prawnusią :) Fajne łóżeczko
Marta gratulacje!
Kowalcia i Elciaaaa witam nowe mamuśki. Wpiszcie się w nasza tabelkę grudniowych mam. Jak ogólnie się czujecie? Elciaaaa znajcie płeć dziecka, jak będzie miało na imię?
Madlenka ODPOCZYWAJ, ODPOCZYWAJ I NIE STRESUJ SIĘ
Carolineee piękne brzusio
Na obiad dziś miałam bigos z prawuskami mamusi, pychotka
Dziś przyszło łóżeczko dla naszej córeczki, jak złożymy wrzucę fotkę

Odnośnik do komentarza

Nuria masz racje! Tez wcześniej byłam na l4 ale w sumie cały czas było cos do zrobienia, tu posprzątać, tu ugotować itd a teraz bede jak najwiecej lezec tak jak piszesz :) trzeba patrzeć pozytywnie :) co do książek to podłączam sie do Twojej prośby co polecacie? Ja nie przepadam za kryminałem wole raczej lekkie miłe i przyjemne:)

Carolinee dziekuje za ciepłe słowa :* ze schodami bedzie ciezko,bo mieszkam w domu i mamy schody ale to bede lezec na pietrze tam gdzie łazienka zeby nie chodzić za duzo,niestety wtedy do kuchni bede musiała chodzi ale to rzadziej :) brzusio super pozazdrościć :)

Wrzucam tez mój :) <3 <br />

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16522.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki racja zzyłysmy sie jednak juz poł roku jestesmy razem prawie dzien w dzien hehe piszemy :) Nie wiem jak to bedzie jak juz urodzimy nasze skarby ?? Mam nadzieje ze kontakt bedziemy utrzymywały :) I potem zaniedługo bedziemy pisały z jestesmy w drugiej lub kolejenej ciazy hehehe

Madlenka Kari Olusiaa Carolineee odpoczywac na maxa i robic tylko to co sprawia przyjemnosc nie przemeczac sie :)
MOJ M jedzie jutr rano na konferencje do zakopanego na kilka dni bede sama nie cierpie byc sama:(!
Mam nadzieje ze mama przyjedzie na kilka dni do mnie :)

Jutro ide na krew i mocz i toxo a w pon wizyta na 17 :)

Dziewczyny z jkiej firmy kupujecie kosmetyki n poczatek dla maluszko do kapieli i po kapieli ??? Czytałąm ze johnson bebe uczula babki mowiły ze te oiliatum itp stosuje si e jak jest bardzo szorstka skóra dziecka i bardzo sucha .... sama nie wiem mysle o ziajce

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jestem już po wizycie i wszystko ok :) szyjka jest prawidłowa, gruba nic się nie dzieje, później usłuchał mi brzuch i zrobił usg. Stresowałam się ale mała mocno kopała, że nawet podskakiwała głowica z usg. Dalej na 100% nie wiemy co będzie, bo leżała w swojej ulubionej pozycji czyli schowana pupą ;/ coś mi się zdaje, że na 100% dowiemy się dopiero przy porodzie ;p zapomniałam się zapytać ile ma i mierzy nasze maleństwo ;/
Wczoraj byłam na targach Mamo to ja i było ciekawie. Jedne wykłady były bardzo przydatne o pierwszej pomocy maluszka, o pięlegnacji, inne mniej ciekawe jak pani z moega med zachwalała swoje produkty. Warsztaty trwały od 17 do 20:30 i były podzielone na 3 bloki, ale i tak ciężko było wysiedzieć. Dostałam próbkę z johnsona i poradnik pięlegnacyjny, próbki z palmersa, smoczek, 3 pieluszki dada, smoczek, próbki witamin do kobiet w ciąży i wit D dla dziecka, mama coffe i pełno ulotek. Ogólnie uważam, że warto było iść na te warsztaty.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...