Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Wyobraźcie sobie, że dopiero wstałam... oO Jak spojrzałam na zegarek to mnie zatkało.

Aleksandra- Ja też obudziłam się z bólem gardła i chyba mam lekką gorączkę. :/ Oby nic mnie nie brało. Ja temperatury nie sprawdzam...

MoniC- Co do seksu, ekhm, wczoraj dosłownie zaatakowałam mojego Ł, rzuciłam się na Niego... :D Aż biedactwo sam był w szoku.

Ale takie śmieszne uczucie było bo dosłownie chwilę po maluszek zaczął się tak mocno ruszać, że oboje zaczeliśmy się śmiać. :)

Marysia- Udanej podróży! :)* A brakiem ochoty na mleko się nie przejmuj, ja gdzieś czytałam, że z tym mlekiem to taki etap przychodzi bo maluch się szybciej rozwija i potrzebuje nie tyle co mleka co wapnia. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Megi1992, polecam sprawdzony na imprezach roidznnych przepis na piers w cieście francuskim. http://www.wielkiezarcie.com/recipe24200.html są też rózne wariacje : ze szpinakiem, z pieczarkami. Co kto lubi :) co do sałatek, ja sałatkowa nie jestem i jedynie co to sałatka grecka albo gyros :D (nie znoszę majonezu a z tym mi się sałatka kojarzy!) Ja generalnie jestem zwolenniczką przekąsek z ciasta francuskiego : jakieś mini pizze, paszteciki, zawijasy itd.

Znalazłam stronkę : http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4222926

Odnośnik do komentarza

Meggi wiem o co ci chodzi ja tez jestem czesto ignorowana no ale cöz!
Ja chce jutro zrobic krokiety bo je uwielbiam (Rada do pieczarek i sera nasypac papryki czerwonej ostrej do smaku). Dzis beda spätzle z sosem z pieczarkami i miecho!
Co do sexu to dzialamy od czasu do czasu ale to nie to jak przed. Wiadomo,jakos automatycznie obydwoje mamy zakodowany niepoköj i ostroznosc ale ochota niekiedy wychodzi göra,trzeba jakos te emocje z siebie zrzucic! Chcialam raz mezowi zrobic niespodzianke i ubrac cos sexownego i musialam sie sama do siebie usmiac bo nic mi niepasowalo i wyszlam nago!
Rudaopole dasz rade, 3 dni zleca szybko! Zdröwka zycze!

Aleksandra u mnie tez tak czesto ze spaniem ,wstaje polamana i jestem bardziej zmeczona niz przed spaniem. Niemoge znalesc pozycji. (oby nie grypa u ciebie)

Olusssia7 to mialas wesolo,ale sie niemartw bo to pewnie koncöwki takich imprez bo jak Zosia przyjdzie na swiat to juz sobie niepozwola na wariacje i glosna muzyke!

Marysia,Maslak bawcie sie dobrze,milej podrözy!

Odnośnik do komentarza

Meggi- Nie wściekaj się, że nikt Ci nie odpisał, ja Twój post dopiero dzisiaj odkopałam. :)

Ja osobiście mogę Ci polecić sałatkę, którą zawsze robię na imprezy.

ogórek, pomidor, ewentualnie ogórki konserwowe (w sumie warzywa jakie uważasz) i mieszanka tego makaronu tortelini
z farszem ja kupuje go w biedronce, a U Ciebie na pewno tez gdzieś go znajdziesz. ;) No i majonez sól, pieprz.

A druga szybka i dobra sałatka;

Makaron ryżowy
szynka konserwowa w kawałku (trzeba ją w kostkę pokroić)
kukurydza
pietruszka zielona
majonez, sól, pieprz

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Meggi spokojnie, bardzo dużo piszemy postów czasem łatwo coś przeoczyć :) Myślę, że nikt nie zrobił tego z premedytacją.

Ciężko mi coś polecić bo ja gotuje pod wpływem chwili, na co mnie najdzie. Ale u koleżanki furorę zrobiła tarta ze szpinakiem, kurczakiem i serem feta. Do tego sałatka typu greckiego. Ja na szybko to kupuje bagietkę ( na razie nie mam piekarnika aby upiec sama pieczywo ) do tego robię sama masełko czosnkowe - miękkie masło, dodaje ciutke jogurtu nat, czosnek, sól, pieprz no i zioła. Mieszam i schładzam w lodówce. Sałatka na bazie sałaty, sera feta lub mozarella, szynka wędzona ( taka cieniutka coś jak parmeńska, kupuje w lidlu szwardzwaldzą ) pomidor, cebulka, i ziarna np slonecznika. Do tego sos : Albo kwaśny oliwa z oliwek z sokiem z cytryny, sól i pieprz. Albo słodko-winny ocet balsamiczny mieszam z miodem.

Lenson i Olussia właśnie nasza kawka ! :)

Odnośnik do komentarza

MoniC
u mnie na szkole przeciwnie, położna polecała nam na wyjście ze szpitala spakować luźne ubranie, najlepiej z okresu ciąży.
Ale co do poprzednich porad o których pisałaś to u mnie mówiła to samo. np. o kapciach, żeby to były takie gumowe typu basenówki, też z tego względu, ze mogą nam się wybrudzić choćby od krwi i takie domyjemy, a jakieś kudłate kapcie do niczego by się już nie nadawały;)

MłodaFasolka
Mam nadzieję, że szybko nam przejdzie:) a jak na złość nie mam ani cytryny, ani miodu.. Muszę się zaopatrzyć w witaminkę C. a Ty jak się kurujesz?:)

Meggi
Ja mam w kuchni dwie lewe ręce:P właśnie jestem na etapie jakichkolwiek pierwszych eksperymentów..ale nie mam jeszcze swojego sprawdzonego punktu programu, który mogłabym polecić.
A co do zignorowania Ciebie, to też czasem czuje się tu "niewidzialna" :P Ale nieraz jest taki natłok postów i jakiś temat "wiodący" absorbujący wszystkich, że rozumiem sytuacje kiedy nikt mi nie odpowie, bo w końcu ja też nie odpisuje wszystkim na wszystko bo czasem coś przeoczę, czasem po prostu nie orientuje się w jakimś temacie, a czasem jak wejdę po dłuższej przerwie to bym musiała esej napisać żeby każdemu odpowiedzieć tyle się pojawia wątków i pytań:)

Lenson
Spokojnie, ja też nie mam jeszcze zbyt wielu rzeczy w z wyprawki.. Dopiero w tym miesiącu zaczynam kompletować i reszta w kolejnym.

Kari
dodałam sobie filmik do zakładek i jak będę miała luźniejszą chwilę to sobie obejrzę:)

Dziewczyny, pisałyście o Waszych psiakach, że zastanawiacie się jaka bedzie ich reakcja na maluszka...
To właśnie na sr położna mówiła, że dobrze jest koszulkę z porodu (najlepiej stary luźny t-shirt męża jak już to pisała MoniC) przywieźć do domu i dać zwierzakowi do spania, żeby poznał zapach dzidziusia:)
I jeszcze jedna rada z SR o której wcześniej nie słyszałam.. Wiadomo że w trakcie porodu nie jemy, jedynie piejemy :) więc świetnie się sprawdzają - dodają energii i podnoszą cukier- lody wodne! A mimo że to bedzie zima, to położna mówi, że z doświadczenia wie że kobietom na porodówce jest zawsze gorąco:P także jak jest jakiś sklep blisko szpitala albo w szpitalu w którym serwują lody, to nastawcie swoich panów, żeby Wam dostarczyli :) A druga fajna rzecz to zdaniem położnej Landrynki :)

miłego dnia dziewczyny:)
ale się u mnie rozpadało.... pogoda ponura, nastrój też.. i samotne popołudnie i wieczór przede mną.. ehhh.. muszę sobie jakoś humor poprawić.

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Kari- Obejrzałam pierwszy odcinek i zryczałam się jak bóbr :D Ale zauważyłam, że w przypadku tej kobiety ze złamaną ręką nie dostosowali się do planu porodu. Bo Ona chciała dostać małą jak ją ubiorą i będzie czysta, a położna na siłę położyła jej zaraz po urodzeniu...
Ja osobiście też chcę maluszka zaraz jak go wyciągną, bo to jednak jest ta pierwsza najważniejsza chwila :)

Aleksandra- Ja jak na złość też nie mam ani cytryny ani miodu, zaparzyłam sobie rumianek i łyknęłam rutinoskorbin. Zobaczymy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Gabi, Vanesa, Młoda fasolko dzięki, postaram się wykorzystać ten wyjazd maksymalnie bo to już na pewno ostatni raz e dwoje;)
olusssia nie denerwuj się tą imprezą w miarę możliwości oczywiście, to kolejny przykład tego że my nie zapominamy że jest z nami maluszek a naszym panom czasem się zapomina;/

aleksandra ja mierzylam temperaturę tylko raz, i mialam chyba 36,4, termometr dobrze mierzył bo mój P mial prawie 38.
111magda daj znać po usg.
RUDAOPOLE życzę żeby pobyt w szpitalu minął jak najszybciej i żeby nie był bardzo uciążliwy;)
maslak może nie będzie tak źle, duże maleństwo ale zobaczymy jak urośnie do porodu, ja trzymam się tego że zamówiłam 3 kg maleństwo i tak ma być;)
lenson ale masz późno wizytę, ale trzeba szukać plusów właśnie ćwiczysz cierpliwość a przy małżeństwie cierpliwość bardzo potrzebna; )
Młoda fasolko żeby jednak Kuba dostał coś z mleka kupiłam na jutro na śniadanie serki wiejskie mam nadzieje że mu na razie starczy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Marta A – krokiety chodzą za mną jak cień, ale nie znoszę smażyć naleśników i na pewno takich pysznych nie zrobię jak moja mamcia…. Chyba czas wykonać telefon i zamówić :) albo zamówić u Ciebie z dostawą chociaż jednego z pieczarkami i kapustką :)
Meggi – ja nie odpowiadałam Ci na to pytanie konkretne bo nie mam pojęcia sama co bym mogła zrobi na swoją imprezkę więc wolałam się nie wypowiadać zbędnie :) tez mam czystą kartkę co do menu i tak musze pogdybać i coś wymyśleć… jeśli poczułaś, że ktoś Cię olał w tym temacie to nie gniewaj się :)
111magda no właśnie z jakości ze sklepu c&a jestem mega zadowolona – najlepsze i najtrafniejsze zakupu. Jakość bodziaków bawełnianych super w dotyki, welurowe no po prostu tylko przytulać. Więc każdemu z czystym sumieniem mogę polecić.

Co do odpisywania na posty że czasem zostają bez echa to na pewno każda z nas zadała jakieś pytanko i nie uzyskała odpowiedzi więc spokojnie – trzeba się dopominać i jeszcze raz zadawać tłustym drukiem wtedy nikt nie przeoczy :)
Właśnie wciągnęłam mleko smakowe… i zjadłam aż 2 bułki – chyba dopada mnie wilczy apetyt i moja Królewna ma większe potrzeby żywieniowe :)
Miłego dnia mamusie…

Odnośnik do komentarza

Marysia szaleństwa życzę na Maksa ;) póki we dwójkę jesteście – do mnie zaczyna docierać, że życe się zmieni całkowicie i nic nie będzie już takie samo. Że numer jedne będzie dzidzia przez jakiś czas i czasu dla męża będzie mniej :)

Młoda fasolka – ja też chcę moją Gabi od razu do siebie nawet brudną :) Co do porodu to ja musze wszystko dokładnie omówić z położną i niech ona mi podpowie bo wykupując Ją ona będzie czuwać nad planem porodu.
Aleksandra – co do temperatury to proponuję by te które mogą przez 2-3 dni pomierzyły temperaturę i wtedy się nawet z ciekawości zorientujemy co i jak… Ja jak jutro nie zapomnę to pomierzę te kilka dni :)
RudaOpole zdrówka i wierzę że w szpitalu masz super opiekę… trzymajcie się :)
Lenson - rozbawiło mnie twoje zamówienie na wagę dzidzi :) ja też chcę tak 3 kg albo odrobinkę więcej :) i czuję, że tak będzie :)a poród rach ciach mocniej się zaprę i po strachu :)

Odnośnik do komentarza

Aleksandra i MłodaFasolka jeżeli nie macie nic innego to zawsze zostaje syrop z cebuli. Tata mi zawsze robił. Cebulkę pokrojoną w paski, zasypać w słoiku cukrem i w ciepłe miejsce. Potem ten sok, który się zrobi pić niczym syrop. Zresztą w google pewnie znajdziecie przepis. Nie jest najsmaczniejszy ( przynajmniej ja go nie wspominam dobrze ) no ale zawsze jakiś sposób na ratowanie się ;)

Odnośnik do komentarza

Marysia 1002 - takie 3 kg wystarczy masz rację - ja lepiej nic nie zamawiam bo jak zamówiłam Tośkę to Mikołaj wyskoczył:)
Gdzie się wybieracie nad morze??Ja do swojego ukochanego Świnoujścia
Meggi - ja przeczytałam Twojego posta ale moje popisowe numery to potrawy często z ciasta drożdżowego i jak ktoś chce przepis i mu o tym mówię - to nie chce bo mówią, że ciasto drożdżowe jest trudne. Ja jednak uważam, że dobra swojska pizza sprawdzi się na każdej imprezie - ciasto proste zawsze wychodzi a dodatki dowolne jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusie Progosia;)
Maslak no tak z tymi zamowieniami to tak wychodzi;), trzeba być dobrej myśli że jakoś to będzie;) szybko i w miarę mało boleśnie;)
Jedziemy do Darłowa, nigdy tam nie byłam a teraz jesteśmy na etapie szukania nowych fajnych miejsc;) ale ogólnie to ja mogłabym pojechać gdziekolwiek ale we dwoje bo na maksa potrzebujemy czasu tylko dla siebie;) bez telefonów , bez rodziny i znajomych (głównie znajomych P, ktorych ma bardzo dużo, na samym weselu bylo 44 przyjaciół, kolegów i znajomych męża wiec często ktoś wpada na chwile a potem jest 3 godziny)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Pergosia:) Zapraszamy do Grudnióweczek :) mam nadzieję że się tu "zadomowisz":)

MoniC
Już kiedyś piłam syrop z cebuli i jest paskudny.. ale chyba nie mam wyjścia, bo cebulę mam :) dzięki za poradę! :*
Ja robiłam też w wakacje syrop z kwiatu mleczu:) bardzo dobry i sprawdzony na kaszel/gardło. Niestety zostawiłam wszystkie słoiczki u rodziców, bo nie mam jeszcze w piwnicy regału na konfitury itd:p a przydałby mi się teraz..

marysia
też wyczekiwałam na sr:) Dużo rzeczy co prawda wiem już od siostry, z internetu czy choćby od Was, ale i tak uważam że naprawdę warto chodzić na zajęcia. Pomogą nam się lepiej przygotować do tego wielkiego dnia.... Daj nam znać jak będziesz po 1szych zajęciach jak Twoje wrażenia:)
aaaa i szczęśliwej i bezpiecznej podróży!!:)

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi odnośnie temperatury:)
Kari
Dobry pomysł:) Ja sama nie mogę się zmobilizować żeby codziennie mierzyć, najlepiej o stałej porze, a wtedy miałabym najlepiej naświetloną sytuację.. A tak zmierzę raz i później się zamartwiam, bo jest niska( w ciąży powinna utrzymywać się wyższa) ale nie wiem czy może po prostu akurat przypadkiem jest jednorazowo niższa, czy w ogóle taką mam..

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Progosia witamy serdecznie :) już widzę moje koleżanki uprzedziły pytanka o płeć i termin ;) hi hi
Dziewczynki a u mnie z zamówień wychodzi tak jak trzeba – zamawiałam i bardzo w duchu pragnęłam córeczkę i będzie ;)
Moja szkoła rodzenia dopiero 29 września a ja już doczekać się nie mogę :)
Godzinkę mnie nie było a tu tyle wiadomości :) uwielbiam tu siedzieć, aż mój mężuś się śmieje, że jestem uzależniona bo kiedy siedzę przed kompem to oczywiście forum otwarte ;)

Odnośnik do komentarza

Megi- ja polecam mini kanapeczki - kupuje pumpernikiel albo gotowe mini chlebki na to twarożek/serek kremowy wymieszany z koperkiem, kawałeczek wędzonego łososia i oliwka, czasami skrapiam sosem balsamico - mniam! :)

Co do sałatki to tradycjne caprese super sie sprawdza- mozzarella w plasterki, pomidor w plasterki, listki bazyli i tak układać na przemian, sól, pieprz i oliwa z oliwek.

Ostatnio z mamą robiłyśmy taką letnią sałatkę z rukolą, pomidorem, ogórkiem papryką oliwkami i sosem greckim oraz fetą- coś jak grecka ale nie do konca- wszystkim smakowała! Do tego pieczywko czosnkowe z bagietki albo pity i jedzonko gotowe :)
Dodatkowo fajnie sprawdzają się pokrojone warzywa w paski np. marchewka, ogórek, seler naciowy do tego grissini i 2 różne dipy- polecam hummus i dip paprykowy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...