Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was dziewczynki :)
tak jak obiecałam po wizycie piszę do Was :)
napatrzyłam się dziś na Maleństwo i musi mi teraz na najbliższe 4 tygodnie wystarczyć.
Maleństwo skulone ma prawie 7 cm i rozwija się wszystko super :) tak prosto licząc długość z nóżkami na prosto to jakieś 12 cm wychodzi :) aż dziwię się gdzie się mieści :) serducho biję a wierci się jeszcze szybciej :)
troszkę trwało USG które musieliśmy przerwać bo tak się kręciło Maleństwo, że nie dało się zmierzyć głównej żyły a moja pani doktor zawsze to robi... więc musiałam pospacerować po gabinecie ukołysać i uspokoić i od nowa próbowaliśmy i się udało :)
co do płci to jak pytałam czysto teoretycznie kiedy już coś widać to mówiła pani doktor, że u chłopca szybciutko widać jak siusiak odstaje i że łatwo zauważyć, a jak już podczas USG zapytałam to mówiła ze u mnie nie widzi by coś odstawało między nogami więc może to dziewczynka :) no nic pewnego zobaczymy za 4 tygodnie :)
duphaston przez najbliższe 2 tygodnie jeszcze w dawce 2x1 a potem już raz dziennie przez kolejny tydzień a potem odstawiamy nie ma sensu brać bo jest wszystko dobrze :)
pochwalę wam się, że moje Maleństwo dzis taką minkę zrobiło, że aż się śmiałam, rączkę do główki przyłożyło i główką kręciło jakby nie wiem ile miało zmartwień :)
dostaliśmy i zdjęcia usg i filmik, ale filmik średni - wcześniej na usg lepiej było widać niż to nagrane, ale pamiątka jest :)
z wskazań do mnie to więcej odpoczywać, leżeć a ból kręgosłupa niestety nic oprócz rehabilitacji nie pomoże... chyba, że jest to ból do zniesienia - jak na razie zniose, a później się okaże..
badania moje są w porządku nie mam się co martwić nawet o mocz więc jestem spokojna :)

chodzenie na basen - bardzo wskazane - więc to zastosuję się do zalecenia

wyjazd na wakacje - góry odpadają - niewskazana jest zmiana ciśnienia dla kobiet w ciąży, a morze to jod czyli coś co od małego dzidzi potrzebne jest :)

no to tyle chyba :) jak coś sobie przypomnę to wam jutro skrobnę a dziś zmykam już spać oczywiście zdjęcie mojego Maleństwa dołączam - częściowe :)

monthly_2014_06/grudnioweczki-2014_12700.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość renatatusia

Czesc dziewczynki :)
Uwielbiam czytac to forum :):):) o tych Waszych dzieciaczkach kochanych :) ciesze sie ze wszystko w porządku i mam nadzieje ze jutro i u mnie bedzie ok. Dzisiaj pierwszy raz wymiotowałam, moze to smieszne ale bardzo sie z mężem z tego powodu ucieszylismy hahah. Dzieki Wam dowiedzialam sie ze bezsennosc to normalna sprawa w tym okresie ciąży, wczoraj w nocy az sie poplakalam ze nie moglam spac... Do łóóżka polozylam sie o 23 a usnelam gdzies kolo 3- masakra.

Odnośnik do komentarza

Muszę to napisać. ... właśnie parę chwil temu poczułam tak pewnie ruchy dzidziusia. To napewno to. Do tej pory coś tam niby było ale jakieś tam bulgotanie. A teraz juz z niczym się innym nie można tego pomylić. ... a poza tym od jakiś dwóch dni tak na linii pod brzuchem co jakiś czas czuje takie okrągłe zgrubienie. Chwilę jest i nawet trochę boli. Ale jak potrzymam to znika... ciekawe czy to główka czy dupka? Hehehe. Ale fajnie!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Kari
Bardzo się cieszę, że z bobaskiem wszystko w porządku! nie mogę doczekać się mojej wizyty a mmam dopiero 12 lipca... a co do plci to bywa bardzo różnie, my z córcią dwiedzieliśmy się bardzo późno bo dopiero w 32 tygodniu tak sprytnie się ukrywała, teraz mam nadzieję, że na najbliższym usg dzidziuś nam się ujawni ;-)

Iza-majka
jak ja Ci zazdroszczę i pozostałym dziewczynom, które czują już ruchy... czekam na tą chwilę z utęsknieniem!

Co do bezsenności też niestety mnie dopadła, już którąś noc z kolei budzę się o 3 i wiercę z boku na bok... pomyślę o zakupie tej poduszki, wdzystkie ją chwalicie, może byłoby mi z nią dużo wygodniej...

Odnośnik do komentarza

Kari kari przepiekna duza dzidzia który to tydz u Ciebie??:)
U mnie do wczoraj ok dzis rano znowu troche sie pojawiło plamienie juz nie wiem o co z tym chodzi leze w łozeczku wychodze tylko w potrzebie i 3dni ok a na 4 dzien raz cos tam sie pokaże przy załatwieniu sie fakt ze jasniejsze to jes taki jasny brąz ale jest!
Mysle czy to nie jakas infekcja może .;/ jakie to jest stresujace dla mnie !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

dziewczynki z tymi ruchami dzidzi to wczoraj jadać na badanie trzymałam się za brzusio i gadałam do Dzidzi by nie spała bo będziemy ją podglądać i po prawej stronie na dole poczułam taki ruch delikatny bardzo
spytałam pani doktor to mówi, że książkowo to niemożliwe, ale kobiety wrażliwe czują coś takiego i tak się ucieszyłam z tego - bo wiedziałam, że dzidzia słyszy mnie i że nie śpi - no i na badaniu jak mamusia prosiła tak dzidzia nie spała tylko szalała :)

Vanesa jak przeczytałam że znów plamisz to aż się zmartwiłam... rozumiem twój strach... a czy twoja gin nie jest w stanie nic więcej zrobić by Cie od tego uchronić?

mi podczas wczorajszego badania pani doktor powiedziała, że pojawiła mi się delikatna nadżerka i że po ciąży powinno się wchłonąć i powinno być dobrze, a jak nie to coś z tym zrobimy.... nigdy tego dziadostwa nie miałam

Odnośnik do komentarza

Vanesa
kurczę, te plamienia to rzeczywiście dziwna sprawa, tak pomyślałam, że może masz jakąś podrażnioną śluzówkę pochwy i może nie mają one nic wspólnego z ciążą? martwie się o Ciebie! takie przygody to na pewno nic przyjemnego...

Kari
Ja poczułam raz coś tak całkiem po lewej stronie ale unałam że macica nie może być aż taka szeroka hihi, ale może się myliłam :-)

czekam na relacje z dzisiejszych wizyt, bardzo lubię je czytać i przeżywać wszystko razem z Wami :-)

Odnośnik do komentarza

kari kari moja gin bedzie w pon wie sie dowiem co i jak
wiesz w szpitalu i na wizycie prywatnej lekarz pwiedział własnie ze tam dziecko szczelnie zamkniete szyjka twarda łozysko sie kształtuje na swoim miejscu ze nie widzi nic niepokojacego ze to gdzies nizej z szyjki moze byc polip nadrzerka szyjka jest bardzo delikatna moga pekac naczynka przy wysiłku oni nie wiedza jedynie lezec i luteine nic innego na to nie ma .
Jak pojde do mojej Pani zobaczymy co ona powie juz do pon wytrzymam jakos !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

oby to było to - skoro z dzidzią wszystko w porządku to dobrze, ma szczelnie zamknięte miejsce i jest bezpieczne...
u mnie wczoraj podczas cytologii bo nawet nie miałam zrobionej ostatnio jak mi pobierała też pojawiło się plamienie ale od razi pani doktor mnie uspokoiła, że mam ścianki delikatne i to od nadżerki, ale to tylko raz było wczoraj i tylko podczas wizyty - widocznie jestem bardziej wytrzymała niż ty Vanesa i dlatego te plamienia

Odnośnik do komentarza

Kropka, super, że wróciłaś :) Ja mam wizytę 10 lipca czyli 2 dni wcześniej.

Dziś nareszcie słoneczko! Już myślałam, że będzie taka pogoda do d... jak wczoraj :)

Trochę mnie głowa pobolewa, nie ruszam się z łóżka od rana, na śniadanie zjadłam 4 merci haha :D Jak na racjonalne odżywianie przystało - ale miałam taką ochotę na czekoladę... ojoj! :)

Miłego dnia! Czekam na wieści po wizytach :)

Odnośnik do komentarza

Vanesa 35
Przepraszam pytanie do Larissa 85

Gabi mozesz mi napisac ile tego magnezu masz w jednej tabletce ja kupiłam Magnum Forte375 mg +B6 niewiem czy to objetne czy sa jakies specjalne do kobiet w ciazy

Pozwólcie, że się wtrącę :) W ciąży wskazana jest suplementacja magnezu (w ciąży zapotrzebowanie na magnez jest nawet o 35% wyższe od przeciętnego zapotrzebowania dorosłego człowieka), pamiętać jednak trzeba, że ginekolog najlepiej określi zapotrzebowanie dla konkretnej kobiety w tym szczególnym stanie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
My juz po wizycie, malenstwo jeszcze nie chce ujawnić kim jest :) pupa odwrócona, mawet sobie klęczał i robił rożne figury ale nic nie pokazało :) wiec nadal nie wiemy :) ale widzieliśmy pięknie bijące serduszko, na raczkach 5paluszkow, nóżki, kolanka! Lekarz stwierdził, ze "o jaka duża kość udowa":) nimi w pewnym momencie odwróciło sie do nas buzka i widzieliśmy twarz!!! Niesamowite!! Śliczne buzka była :)))))) ach jestem taka szczęśliwa :))))))))

Pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...