Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

hehe Renatusia ubiegłaś mnie o to samo miałam dziś pytać Was :)
ja w końcu się zdyscyplinowałam i codziennie smaruję kremem biust a drugim na rozstępy brzusio pośladki i uda i jak na razie zero :) oby tak dalej - skóra super nawilżona....
co do kilogramów to mam -2kg jak na razie... brzusio rośnie a waga bez zmian
cellulit to nie widzę nic takiego - uda i pośladki bez zmian... :)

Odnośnik do komentarza

Renatatusia witamy na forum:)! Ja co wizyte robie badania Krwi,moczu I tsh.
Mi kilka rozstepow się pojawilo, ale codziennie jest smaruje :) cellulitu brak-nigdy nie miałam:) a Ty pracujesz, czy jesteś już na zwoleniu?
Ale fajnie że wiesz już że chlopak! Gratulacje :) ja Wczoraj bylam Na wizycie, lekarz mowil,że ciezko zobaczyc kto tam siedzi (ma slabs usg) ale w piatek ide do niego do szpiatala I tam moze uda się zobaczyc:) chociaz nam z mezem wydaje się,że bedzie jednak dziewczynka:D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Od paru dni tak strasznie boli mnie krzyż, że nie mam siły na nic, dzisiaj w nocy aż się poryczałam, bo ani na boku ani na plecach, w żadnej pozycji, aż mąż w końcu dał mi apap i położył gorący ręcznik na plecach, i po jakiejś godzinie pomogło. Normalnie to jest straszne. Jestem nie do życia...
I już po marudzeniu. Witam nowe mamusie, tym które idą dzisiaj na wizytę powodzenia!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość renatatusia

Witam Madlenka:) :) :)
Jestem na zwolnieniu. Jestem masazystka i niestety zbyt duzy wysilek przy masazu... A co do badan z krwi i z moczu to mialam robione na poczatku gdzies kolo 10 tygodnia i od tamtej pory nic mi lekarz nie mowi. Wizyty mam co 2/3 tygodnie. Teraz jak pojde to bede go mussiala spytac.

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusię! :)

Ja z prenatalnych to tylko to takie USG robiłam i to było w normalnej cenie USG z dodatkowymi tylko pomiarami :)

Co do smarowania się przeciwko rozstępów to u mnie słabo :P Co 2-3 dni mi się uda posmarować, ale staram się coraz częściej :) Jak narazie nowy jeden obok pępka, ale zauważyłam, że jak zaczełam smarować oliwką dla dzieci to się zatrzymał i zbladł, że go nie widać :) Piersi resztkami oliwki z brzuszka - jakie były takie są, nic się nie pojawiło brzydkiego. Co do celulitu... zawsze miałam problem i teraz widzę, że jest troche większy... nie smaruję bo dla mnie to nic nie daje, a jedynie picie duzej ilosci wody i cwiczenia, ale siłownia dopiero po ciąży oczywiście :)

Dorwałam bób na targu! Właśnie zajadam :) Yummy!

MłodaFasolka - z tym gorącym ręcznikiem to powinnaś uważać, żeby nie przegrzać. Apap spokojnie można brać. Spróbuj podłożyć sobie coś pod kręgosłup jak leżysz, w miejscu gdzie kręgosłup nie dotyka łóżka, jest taka lekka przerwa - powinno ulżyć :)

Odnośnik do komentarza

Martaa89 Witamy w naszym gronie ;)

Megi1992 super że wszystko dobrze po wizycie ;) ale masz już duże swoje maleństwo;)

Gabi82 fajnie że maleństwo dobrze się rozwija ;) nie przejmuj się na pewno na następnej wizycie dowiesz się co masz w brzuszku ;) a duphaston na pewno ci pomoże;) a możesz mi przypomnieć w którym tygodniu dokładnie jesteś? Bo ja jestem w 15 i 4 dniu i to może też za wcześnie i nie potrzebnie się napalam.

Carolineee trzymaj się;) nie daj się poziomie jednej ;) najlepiej nie odpisuj i oby jej się znudziło niech sobie atakuje inne forum (choć oczywiście nikomu nie życzę takiej forumowiczki )

larissa85 powodzenia na wizycie ;) ja dziś też mam o 17 i jak wrócę do domu to postaram się napisać co i jak;)

Madlenka gratuluję udanej wizyty ;):) Oszczędzaj się jak tylko możesz jeśli lekarz ma takie zalecenia. Też słyszałam że jak brzuch twardnieje to lepiej sobie odpoczywać.

KariKari ja idę dziś na wizytę i też na usg 4d ;) i tylko jak zobaczę w 4d maleństwo i będę mogła stwierdzić czy to chłopiec czy dziewczynka to uwierzę ;)

Witam renatatusia;) trzymam kciuki żeby wizyta w piątek była pomyślna i mało stresująca;)
Ja robiłam badania prenatalne ale tylko usg testu z krwi juz nie robiłam. a krew i mocz robię świeżę na każdą wizytę, czyli raz w miesiącu.

Megi1992 piękne zdjęcie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Ale rozpisałyście się dziewczyny, nie zaglądałam 3h i tyleee czytania :)
tak Madlenka, jesteśmy w tym samym tyg :)
Renatatusia witamy na forum, jak się czujesz i koniecznie napisz po wizycie co i jak. Badania z krwi i moczu robię przed każdą wizytą, czyli co 2 tyg. Wczoraj na wizycie pytałam swoja gin o preparaty na rozstępy i powiedziała, że wystarczy oliwka dla niemowląt. Trzeba nawilżać. Kremy i inne rzeczy na rozstępy to tylko naciąganie i wyciąganie kasy. Kupiłam sobie wczoraj oliwkę i zaczęłam się smarować. Poza tym codziennie używam balsamu do ciała po kąpieli. Jak na razie rozstępów i cellulitu brak. Przytyłam 3kg
KariKari mnie wczoraj naszło na wędlinę i nie mogąc znaleźć swoich kabanosów kupiłam szyneczkę. Zjadałam ją dziś na śniadanie. Średnio mi wchodziła.
MłodaFasolka mnie ostatnio kręgosłup coraz częściej boli. Nie wspomnę o bólach głowy. One są codziennie. Wczoraj na wizycie pytałam o basen. Zielone światło jest, ale będę mogla zacząć chodzić najwcześniej za 2 tyg, po następnej wizycie. Mam czasami jeszcze brązowe plamienia i znowu zaczęłam brać duphaston.
Marysia1002 jestem w 14t4d. Staram się nie stresować, by moje maleństwo się nie potrzebnie stresowało. Daj znać po wizycie
Czy dziś boli Was głowa? Mnie strasznie

Odnośnik do komentarza

Gabi ja ból kręgosłupa też mam codziennie... siedzieć to mogę tylko chwilę
bólu głowy jako tako nie mam choć ze dwa razy miałam taką ciężką głowę.... nie musiałam na szczęście nic brać

ja duphaston też biorę i oby jak najdłużej bo dodaje mi on pewności, że dzidzia jest chroniona - też się bałam plamień
kiedyś czytałam, że nawet od 20 tygodnia dziewczyny brały

Odnośnik do komentarza
Gość renatatusia

Ja biore luteine od poczatku, zastrzyki cleksane i accar :( masakra. Tyle swinstwa . No ale dla dobra dzidzi wszystko:) a co do szkolyy rodzenia to podpinam sie do pytania poprzedniczki. Jak i kiedy i za ile ?? :) cos tam wyczytalam ze u mnie w miescie jest jedna bezplatna ale nic szczegolowo nie wyjasnioone na czym polega i w ogole.

Odnośnik do komentarza

Zależy jaką wybierzesz szkołę. U mnie w mieście jest przy szpitalu na nfz szkoła rodzenia. Oraz druga w tej przychodni co do niej chodzę i jest tez prowadzona przez moją położną. Pewnie więcej ich jest. Musialabys poszukać w internecie konkretnych szkół rodzenia w Twoim mieście i sprawdzić czy można zapisać się na nfz.

U mnie jak na razie 5 kg do przodu, chyba najwięcej. Jeszcze nie widzę rozstępów, nic niepokojącego. Może dlatego ze rok przed ciążą schudłam 17 kg. To przybierają to z rzucała zawsze te 5 kg i skóra bardziej elastyczna jest. Musze zacząć się smarować oliwka.

Odnośnik do komentarza

Ja wracam do pytanie prędzej u mnie jest + 4 kg :) ale zawsze byłam szczupła i teraz maz sie cieszy ze mam zakręty i końcu z miseczki A przeszłam na duże B :)
A rozstępów brak.
Nawet ostatnie 4 miesiące sie niczym nie smaruje i skore mam ładna w końcu trochę odżyła bo ostatnie 6 lat chodziłam ciagle na solarium i słońce i to w dużych ilościach.

Odnośnik do komentarza

Martaa89 i renatatusia - witam nowe mamusie :)

monikam - ja mam duże wahania wagi w ciągu dnia. Dlatego ważę się rano po sikaniu żeby to było jakoś miarodajne. Bo różnica w wadze rano i wieczorem to jest i nawet 1,5 kg. Dlatego trochę ciężko mi ustalić ile przytyłam ale wygląda na to, że od początku ciąży to będzie już 2,5 kg.

Co do kremów na rozstępy to jak kiedyś pisałam ja stosuję krem z Bielindy. Smaruję tak co 2-3 dni, ale próbuję się zmobilizowac do częstszego użycia. Biustu póki co nie smarowałam niczym, ale też nie urósł mi za bardzo. Z takiego 70 A-B zrobiło mi się zdecydowane B. Póki co ani śladu rozstępów ale za to cellulit na udach mam wrażenie że wygląda jeszcze gorzej :/

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

ja biorę zestaw witamin z kwasem foliowym i kwasami omega

co do szkoły rodzenia to ja czekam na następna turę bo teraz to za wcześnie - chcę zapisać się tak by chodzić od września do listopada - wtedy przydadzą się ćwiczenia a do tego będę z wiedzą że tak powiem na świeżo
będę chodziła prywatnie - u nas jest tak że dla zameldowanych na terenie gminy dofinansowania że płaci się 250 zł - oczywiście ilość miejsc ograniczona więc się nie załapię ale nie ważne. Standardowa cena to 500 zł plus dodatkowa opieka po porodzie i porady położnej. Moi znajomi chodzili do tej szkoły w kilku turach bo wiadomo w różnych terminach porody im wypadały i byli bardzo zadowoleni.

Vanesa ja zauważyłam, że jak za dużo chodzę i nie leżę to mnie pobolewa ta ciągnie - wzoruj zamiast leżeć to ciasto piekłam i zabawy miałam bo przekładanie i nasączanie a dziś zachciało mi się barszczu czerwonego z uszkami - więc że świeżutkich warzywek robiłam pycha barszczyk zdrowy i wskazany kobietom w ciąży - rodzinka się najadła przy tym ze hoho :) no z uszkami na łatwiznę poszła bo nie dałabym rady kleić i kupiłam pyszne bo mamy super garmażerkę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...