Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Justys88 z jadem? cofnij się do swoich wypowiedzi i zastanów się troszeczkę...skoro nie potrafisz szczerze rozmawiać ze swoim mężem i przyjaciółmi to przykre. a tu poruszasz temat,zażarcie dyskutujesz-czy to tylko dlatego że nikt Cie nie widzi i nie zna?do pewnych kwestii trzeba dojrzeć...
Poruszamy tutaj różne. Każda z nas ma swoje zdanie. Nie musimy się ze sobą zgadzać.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

Nie po to tu jesteśmy, żeby sobie skakać do gardeł a wymieniać doświadczeniami i wspierać się w gorszych chwilach. Ja osobiście też nie uważam tematów sexu za tabu i nie miałam oporów aby przyjaciółkom powiedzieć, że mam rozjebaną cipkę z zakażeniem i sex jest przechujowy a wręcz go nie ma bo boli jak jasna cholera. Nie widzę powodów dla których miałabym biegać i opowiadać ludziom, ze coś było zajebiste jak było chujowe nazywając rzeczy po imieniu. Jak wróciło do normy też się tym pochwaliłam. Często na babskich alkoholowych imprezkach potrafiłyśmy przegadać całe noce o tym co jak gdzie z kim i uważam, ze to całkiem naturalne jeśli tylko ma się z kim otwarcie pogadać. Nie wyobrażam sobie natomiast aby było to jakiekolwiek tabu z partnerem, to jest dla mnie po prostu chore i nie prowadzi do niczego dobrego. U mnie w domu nie mówiło się o seksie w ogóle, ja natomiast mam inne podejście ( chyba z kosmosu ;p ) i ze swoimi dziećmi chcę rozmawiać na tyle, na ile same mi pozwolą. Każda z nas jest inna. Zamiast się osądzać, po prostu przyjmijcie racje drugiej i tyle. Wydaje mi się, że dalsza dyskusja w tym temacie jest zbędna... szkoda forum na takie klimaty.

http://www.tvn24.pl/katowice,51/w-osmym-miesiacu-ciazy-ze-skierowaniem-pilne-trzy-godziny-czekala-na-lekarza-dziecko-zmarlo,440795.html patrzcie jaka tragedia. Całe szczęście, ze w Krakowie nie ma w ogóle takich przypadków jak ten, czy te z Włocławka .... jak wylądowałam przedwczoraj w szpitalu z krwawieniem zostałam przyjęta w przeciągu 5-10 minut odkąd minęłam wejście na oddział położnictwa. Strasznie to przykre, ze przez zaniedbania, niechlujstwo i czyste nieróbstwo personelu takie rzeczy mają miejsce :(

Odnośnik do komentarza

a co do weekendu długiego u nas zapowiada się pracowicie. Raz, że zapomnieliśmy ustalając wizytę u ginekologa, ze to długi weekend ( a przełożyć nie możemy bo do 20 mam L4 ), dwa, cała ta nasza przeprowadzka... Tak więc jutro się opierdzielamy, w piątek z rana szczepimy Grzesia, wieczorem ginekolog, w sobotę pewnie montujemy gniazdka, karnisze itp .... może w niedzielę jakąś wycieczkę sobie zrobimy jeśli pogoda dopisze.... póki co przeróżnie za oknem. Raz słońce świeci, raz szaro jakby zaraz miało lunąć. A ja mam takie bóle w pośladku, że ledwo się ruszam, nawet nie mam jak z młodym wyjść na spacer :( Na szczęście babcia się na popołudnie zobligowała, oby tylko resztek pogody szlag nie trafił...

Odnośnik do komentarza

IgaJula wkurzasz mnie, bo nie czytasz ze zrozumieniem i piszesz jakieś swoje sekciarskie wywody. Któryś raz zarzucasz mi brak szczerości w rozmowach z przyjaciółmi i mężem, a nie wiem skąd to wywnioskowałaś. Ale cóż. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować. Nie da się ukryć, że jesteś bardziej doświadczona i masz już swoje utarte schematy, którymi podążasz trzeci raz i za nic zdania nie zmienisz.
Ja ze swoim mężem rozmawiam o wszystkim o czym mam ochotę. I szczerości nam nie brakuje. Więc daruj sobie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

IgaJula oraz Justys88 apeluje do Was, zebyscie juz odpuscily. Pomimo, ze niezbyt czesto sie wypowiadam czytam Was codziennie i jestem bardzo wdzieczna za wiele cennych rad i informacji. Chyba kazda z nas w tym cudownym czasie chce jak najwiecej pozytywnych emocji a Wasza dyskusja przesyla mi i na pewno innym negatywne fluidy wiec odpuscie prosze :)
Dzis ide na 1540 na wizyte połówkowa i juz nie moge sie doczekac :)) Mam nadzieje, ze dzidzia zdrowa, lekarz potwierdzi, ze to dziewczynka i wtedy zaczynam szal zakupowy ( do tej pory nie kupilam ani jednej rzeczy!! wiec jestem mocno w tyle w porownaniu do Was ;-) )
Życze Wam wszystkim udanego dnia i mocy pozytywnej energii!! Mnie dzis rozpiera :)

Odnośnik do komentarza

justys88 no niestety w pierwszej ciąży miałam to samo, i nasiliło się w pewnym momencie do tego stopnia, że nie byłam w stanie wstać z łóżka, iść sama do toalety, wziąć prysznica, no nic a nic. R. musiał brać wolne żeby się mną zająć :( Boję się, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Co innego było leżeć pół dnia jak nie miało się dziecka ciekawego świata :) Modlę się, żeby sytuacja się nie powtórzyła...

Odnośnik do komentarza

em87, iskierka80 widzę, że dzisiaj odwiedzacie lekarzy! Dajcie znać :D
iwka87 Ty z kolei tak jak ja w piątek pędzisz! Ja pewnie chwilę później będę miała połówkowe, bo jeszcze mi daty nie wyznaczył, chce koło 22 tygodnia robić, mówi, że wówczas serduszko najlepiej można zbadać :)

No i się rozpadało :/ masakra z tą pogodą :/

Odnośnik do komentarza

ja już się wypowiadałam dosyć obszernie w kwestii usg. Wszyscy lekarze zgodnie mówią, że 4d jest dla nas żeby nacieszyć oko, nie dla nich. Jeśli zastanawiasz się nad połówkowym 4d to szczerze Ci odradzam bo lekarz nie widzi wszystkiego dokładnie. Zwykłe usg jest dokładniejsze! Najlepiej szpitalne. Z życia przykład wzięty, o którym też pisałam, kuzynka mojego R. poszła na 4d. Po porodzie okazało się, że była w bliźniaczej ciąży i drugie dzieciątko obumarło. Od początku biegała jak oszalała na 4d , nigdy nie wykryło drugiego zarodka a potem płodu.... W pierwszej ciąży robiłam tylko zwykłe usg i dzięki temu miałam pewność, że badania są przeprowadzone prawidłowo. A zdjęcia płodu? w zupełności mi wystarczały i nadal w zupełności wystarczają te ze zwykłego usg. Fotki nadrabiam za to odkąd młody przyszedł na świat! Pierwszy rok nie mieści nam się w wielkim albumie :D

Odnośnik do komentarza

Majus a czy mogłabyś polecić jakiś konkretny olejek?
Oosaa odnośnie koncertów to w poprzednich ciążach jak chodziliśmy to też chłopcy szaleli w brzuszku. Powiedz jak wychodziłaś z głośnego pomieszczenia to mały się uspokajał czy dalej kopał? u nas zazwyczaj nocka była z głowy:) w tej ciąży byliśmy tylko na samym początku na koncercie,ale to jeszcze było za wcześnie na reakcje ze strony dzidziusia;)
Truskawka super że udało Ci sie okazyjnie zakupić rzeczy. Muszę też sie wybrać i kilka rzeczy kupić:)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

hej mamuski :)
dziewczyny juz przestancie sie spierac :P kazda jest inna wiec spokojnie :)
emi 87 i iskierka80 czekam za wiadomosciami :)
u mnie wszystko dobrze ale kazda wizyta w kibelku jest dla mnie straszna nie wiem czego mam sie spodziewac :( moj facio wzial 1 tydz urlopu gotuje i sprzata :) i caly czas pomoc cos haha :) ale maly 2 dni nic i to mnie stresuje na maxa ale moj kochany mnie uspokaja ze pewnie odpoczywa i nie meczy mamy !!! jutro na 10.00 mam polozna wiec zaraz bede pytac co i jak!!!
a my z facetem o wszystkim rozmawiamy nawet jak nam cos przeszkadza to zawsze kazdy powie :) i przy tym duzo smiechu bo ogolnie ciagle mamy rogala i nie umiemy byc powazni :P
ja mam duza psine Dog de Bordeaux :) mam lekkie obawy czy polubi dzidzie ? ale zpbaczymu za 19 tyg :P zycze wam milego dnia :)

Odnośnik do komentarza

A ja sobie rozmawiałam dzisiaj z moim przyjacielem na temat: czy faktycznie sperma powoduje przedwczesny poród. Te całe Prostanglandyny co zawarte w spermie. Otóż dla zdrowej ciąży to nie ma znaczenia, a wręcz wskazane żeby mężczyzna w środku kończył bo sperma zawiera dużo witamin hehe. I dobrze to wpływa na samopoczucie partnerki ;)
A te co maja zagrożoną ciąże lub problemy jakieś to lepiej tego nie robić to ta prostanglandyna zmiękcza szyjkę macicy, ale za to wskazane jest jak ciąża jest jest przenoszona ;)
A skąd wiem? oczywiście na necie też o tym czytałam :D ale mój przyjaciel był ginekologiem. Nie ma żadnego tematu żebym z nim nie rozmawiała.
http://www.suwaczki.com/tickers/6sute6hhii8u1s9p.png

Odnośnik do komentarza

Igajula, jak tylko opuściliśmy salę od razu się uspokoił :) więc ewidentnie mu hałas przeszkadzał :) na szczęście kabaret i tak był średni :)

lidka86, my mamy mieszańca boksera z amstafem, sunię. Od samego początku jak tylko pojawiło się w domu dziecko bardzo się trzęsła nad nim, jak tylko Grześ zapłakał ona już była pod drzwiami i wyła :) zdarzało się, że była szybsza od nas i aż nas karciła wzrokiem, że jeszcze nas nie ma :D Jest strasznie opiekuńcza, może dlatego, że nigdy młodych nie miała i nie została też wykastrowana ( ma 10 lat ) Teraz się gonią na wzajem, wyrywają sobie zabawki :) ale czasami, jak młody mękoli, ewidentnie ma go dosyć :) aż mnie błaga wzrokiem, żebym go uciszyła :)

Odnośnik do komentarza

Kasia79 nam sperma przyspieszyła poród:D Równiusieńkie 12 godzin po strzale poczułam pierwszy skurcz :D Dodam, ze ciąży zagrożonej nie miałam, wszystko było książkowe i przez ostatni miesiąc nie uprawialiśmy sexu bo było mi ciężko na krzyżach strasznie i w żadnej pozycji nie dawałam rady. Na siłę się posexiliśmy bo już byłam tak zmęczona tą ciążą że bardzo chciałam przyspieszyć akcję :) W niedzielę byliśmy u rodziców na grillu a w poniedziałek rano dzwoniłam z gratulacjami, że są już dziadkami :D

Odnośnik do komentarza

oosaa
Kasia79 nam sperma przyspieszyła poród:D Równiusieńkie 12 godzin po strzale poczułam pierwszy skurcz :D Dodam, ze ciąży zagrożonej nie miałam, wszystko było książkowe i przez ostatni miesiąc nie uprawialiśmy sexu bo było mi ciężko na krzyżach strasznie i w żadnej pozycji nie dawałam rady. Na siłę się posexiliśmy bo już byłam tak zmęczona tą ciążą że bardzo chciałam przyspieszyć akcję :) W niedzielę byliśmy u rodziców na grillu a w poniedziałek rano dzwoniłam z gratulacjami, że są już dziadkami :D

Hahaha :D jednak sprawdzone ;) z tym, że na końcu przyspiesza :) dobre i to facet się przydaje do czegoś hihi ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...