Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

sensuana25 Poczekaj i ty poczujesz mocne kopy do 26 tygodnia jeszcze daleko a do tego czasu czuje się je różnie to raz słabo to raz mocniej tym bardziej że to twoje 1 dziecko i każda z nas odczuwa to różnie nie ma znaczenia tydzien ciąży tak naprawdę każda przechodzi ciążę inaczej:)
Będzie dobrze nie stresuj się :)

karliczek Fotki piękne ja też tak chcę ja już nie pamiętam u mnie :))))) Gratuluję

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

karliczek Cudownie wyglądaliście. To musiał być piękny dzień ;) Szczerze gratuluję i życzę szczęścia ;)

Co do ruchów, to moi chłopcy, od kiedy dowiedzieli się, że są mężczyznami, zaczęli też po męsku kopać ;p Czuję ich coraz częściej i coraz mocniej, najbardziej wieczorami. Ale też długo nie dawali o sobie znać, a jak już się kręcili, to nie potrafiłam stwierdzić, czy to to, także nie ma co się przejmować intensywnością i częstotliwością ruchów, wszystko przyjdzie w swoim czasie ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/nbgdzbr.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję dziewczyny udanych połówkowych:)
Karliczku ładna z Was para, jeszcze raz wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, niech Wam się wiedzie:)

Odnośnie facetów, to ja za wiele nie mam do powiedzenia, mój wady ma jak wszyscy, ale i tak bilans wychodzi na plus, ogólnie jestem skryta tak jak mąż i nie lubię rozprawiać co tam u nas nie działa, jak mam coś do mojego to walę od razu, nie czekam, nie zbieram, załatwiam na bieżąco i tak samo działa mój mąż.

Dziewczyny upał nieziemski, ale cieszę się bardzo, bo lubię ciepło. Czy Wy też mało jecie w taki upał?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

-Gratuluję pomyślnych badań połówkowych:)

-Twinsowa- dwa siusiaki, ale super! Nie martw się wymiarami główki, ja też tak miałam, a ostatnio wszystko się unormowało. W ogóle od początku ciąży lekarz mówił, że dziecko jest o dwa tyg mniejsze niż powinno, a tu proszę...dogonił normę i teraz zaczynam 25tc! Muszę suwaczek już zmienić :P

-Aniamama i October- trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze! Dajcie znać co i jak:)

-Iwa i Dorota- będzie dobrze, nie przejmuj się tak tą cukrzycą. Ma ją co 5 babka w ciąży i po ciąży mija. Pamiętać trzeba o częstych i małych posiłkach najlepiej w tych samych odstępach czasowych. Mierzyć cukier i mieć pod kontrolą wszystko. Wydaję się trudne, ale w rzeczywistości nie takie nie jest. Dasz radę, wierzę w Ciebie!

-Karliczek- wiedziałam, że będziesz piękną Panną młodą! Po prostu ślicznie!

-Malyszok- no gratulację dla Was również kochana. Piękny dzień, piękna szczęśliwa para. Nic dodać nic ująć :)

-Sensuana- odczuwanie ruchów to indywidualna sprawa, nie można porównywać się z innymi kobietami pod tym względem. Niby mówią, że pierworódki późno odczuwają, ale nie zawsze. Ja czułam w 16/17 tc to było wcześnie. Także każda ma inaczej. Dla uspokojenia Ci powiem, że mój Kuba też ma różne dni...czasem daje czadu, a innym razem od niechcenia kopa da...mimo wszystko jeszcze się nie zdarzyło, żeby cały dzień nie dawał znaku, więc to mnie uspokaja.

-Esska- u mnie też taki chyc, że nie daję rady mimo, że lubię ciepełko bardzo, ale kiedyś upały lepiej znosiłam. Pamiętajcie, żeby duużo się nawadniać dziewczyny!

-ze spaniem nie mam problemów, mogłabym spać i spać i spać...boję się, że to będzie dla mnie szok po porodzie, bo mój tryb dnia i nocy będzie uzależniony od synka.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Długo mnie u was nie było ale już jestem. Mąż był w domu 2 tyg to nie było kiedy nawet was poczytać, nie mówiąc już o odpisaniu. Karliczek, Małyszok moje gratulacje :) Widzę, że więcej się nas zrobiło i niektóre do nas wróciły. Super :)
Sweete na połówkowym lekarz stwierdził, że dzidzia wygląda na chłopaka ale nie zakładał by się. Mam cichą nadzieję, że jednak Twoja wróżba się sprawdzi i będzie dziewczynka na kolejnym usg :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kj070uvv0.png]

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3na7m75bk.png

Odnośnik do komentarza

Twinsowa, to chyba najlepiej w ogóle się nie nastawiać, bo jak jednemu siusiak urósł, to drugiemu może zniknąć i znów będziesz główkowała nad imionami :D Niespodzianki się zdarzają nawet w dobie usg 4D! :D A chłopaczków gratuluję, fajni braciszkowie będą :))) Jeśłi chodzi o wzrost dzieciaków, może być opisany skrótem CRL - może gdzieś tam znajdziesz.

Malyszok!!!! Kochana, jakoś mi uciekło, że Ty też teraz miałaś WIELKI DZIEŃ!!! Karliczkowi już składałam życzenia, to teraz Tobie i Mężowi (przystojny, skubany! ;)))) - duuuuuużo szczęścia i pięknych chwil i obyście zawsze tworzyli piękną, wspierającą się rodzinkę! :) Super wyglądałaś w tej sukience, idealna ciążowa figurka :)

Karliczku! ślicznie wyglądałaś! :) Warto było powalczyć o sukienkę bo pięknie wyszła :)) A kim jest ta śliczna dziewuszka z Tobą na zdjęciu? Masz już jedną córcię? (przepraszam, że tego nie kojarzę)

sensuana, ja czytałam, że regularne ruchy dziecka powinno się czuć od 28 tygodnia. Do tego czasu mogą być przerwy kilkudniowe nawet. Oczywiście im bardziej zaawansowana ciąża tym będzie częściej i wyraźniej, ale myślę, że 23 tydzień to za wcześnie na martwienie się. Ja odczuwam ruchy nieregularnie, ale w sumie zawsze wieczorem, najczęściej po tym, jak się wcześniej wymęczę, typu dużo chodzenia czy po sprzątaniu. Daj znać po wizycie jak poszło.

AśkaU, Iwa, gratuluję dobrych wyników! Ja mam połówkowe pojutrze, już się nie mogę doczekać! Iwa, ja się obawiam, że też mogę mieć cukrzycę. Apetyt mi dopisuje, że hej, zwłaszcza na słodkie i owoce, boję się, że sobie sama "funduję" kłopoty. Ale powiem Ci, że ja byłam całe życie na dietach i taka cukrzycowa nie jest taka straszna, trzeba uważać na indeks glikemiczny - unikać słodyczy, niektórych owoców, białego pieczywa, a warzywa najlepiej na surowo i powinno być OK.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fcsqvekaynbvo.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk3s8wcv28r.png

Odnośnik do komentarza

malyszok Tobie również gratuluję i życzę Wam szczęścia, chociaż chyba niepotrzebnie, bo widać, że macie go ogrom ;)
Dziękuję Wam za gratulacje.
SweetBobo staram się nie denerwować i sugerować tylko tym, co mówi lekarz, kiedy panikuje to i ja panikuję, kiedy jest spokojny próbuję też się tym zarażać. Ale nie jest łatwo, tym bardziej, że miałam problemy z toxoplazmozą, latam po lekarzach chorób odzwierzęcych i niby jest ok, nie podjęli leczenia, ale za tydzień idę na kolejne badania krwi w tym temacie, a za 2 tyg - kolejne badania. A czytałam, że toxo może powodować wodogłowie i inne choroby głowy u dziecka, dlatego strasznie się boję... Ale staram się nie martwić na zapas, bo wiem, że to w niczym nie pomoże moim chłopakom i mi też nie i próbuję zdać się w pełni na kompetencje lekarzy...
A ja Wam gratuluję rozpoczęcia 25 tygodnia! Daleko jesteście ;)
Asiekkhehe no zaskoczenie niemałe. Żeby mi wcześniej nie mówili, że parka, to nie byłoby tego wszystkiego, a tu w 5 mies oni mi zdanie zmieniają ;p Ale teraz myślę, że pomimo tego, że nie będę miała swojej wymarzonej księżniczki, to dla dzieciaczków może nawet lepiej. Chłop z chłopem chyba lepiej się dogada ;p A poza tym do tej pory twierdziliśmy, że to będą nasze ostatnie dzieci, że nie odważymy się na więcej a teraz już wiem, że oboje będziemy chcieli starać się o córeczkę. Piotrek zawsze chciał mieć pierwszą laseczkę, ja co prawda pierwszego chciałam chłopca, ale przecież nie mogę być jedyną babą w tej rodzinie! ;p
A co do imion to zostało to, które miało być od początku dla chłopca - Oliwier. Ale już wiem, że z drugim będzie masakra. Nic nam nie pasuje. Miał być Alan, ale mój brat się burzy, że już miał zarezerwowane, to niech mu będzie ;p Ja chcę Oskara ale Piotrkowi nie pasuje. Natan i Fabian też nikomu się nie podobają. I na razie na tym stanęło ;p

http://fajnamama.pl/suwaczki/nbgdzbr.png

Odnośnik do komentarza

Sensuana- dla mnie glukoza nie była taka straszna. Spodziewałam się czegoś gorszego, więc zaskoczyłam się pozytywnie.

Twinsowa- a wiesz, że ja też musze powtórzyć badanie toxo!?! lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że niby wyniki było ok, ale trochę zawyżone i muszę powtórzyć na kolejna wizytę tj.30 czerwca. Nie czytałam o tym, nawet mi to do głowy nie przyszło, że to może być powodem tej większej główki. Teraz to się nastraszyłam...

Odnośnik do komentarza

olala Nie ma nic takiego, rozczytywałam sobie te skróty ze stronki i właśnie się dziwiłam, że nie ma tej długości. Ale tym się nie przejmuję, wydaje mi się, że skoro inne są w normie i waga też jest ok to ten akurat wymiar chyba nie może się nie zgadzać. No przecież nie można wszystkim się zamartwiać!
Hehehe powiem Ci, że te moje szkraby już tyle zaskoczeń mi zafundowały, zaczynając chociażby od ich ilości, że nie zdziwiłoby mnie już chyba nawet to, jakbym urodziła 2 dziewczynki ;p A co chodzi o imiona to wymyślam, bo dobrze być w jakimś chociaż stopniu przygotowanym, ale zawsze może być tak, że urodzą się dzieci i imiona nie będą mi do nich pasować i od początku zacznie się jazda ;p Tak jak to było w przypadku mojej mamy np ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/nbgdzbr.png

Odnośnik do komentarza

Twinsowa nie chciałam, żeby to tak zabrzmiało, że przez Ciebie się martwię teraz. Nie, nie tylko dzięki, że mnie uświadomiłaś w temacie. Ja tam pozytywna kobitka jestem, nie lubię się martwić na zapas, więc faktycznie poczekam do dnia badań i wyników.
Co do imion to Oliwierek mi się podoba- mamy jednego, kochanego w rodzinie. Mały przystojniaczek serio!
Alan- podobało mi się do czasu jak ktoś nie pomylił z Analem:P Tragedia:/ haha

Odnośnik do komentarza

SweetBobo wierzę Ci, że nie chciałaś ;p Tylko, że teraz to ja już sama nie jestem pewna, czy to z tą toxo tak było, będę miała chwilę, to doczytam, czy to może mieć jakieś powiązanie, i żeby już być wiarygodną, to najwyżej wkleję kawałek tekstu tego dotyczący.
No ja nie dopuszczam myśli, że mój Oli nie będzie przystojniakiem ;D
Hehehe no to teraz już całkiem mnie przekonałaś, żeby zostawić Alana dla brata ;p

http://fajnamama.pl/suwaczki/nbgdzbr.png

Odnośnik do komentarza

No dziewczynki! Piękne z Was panny młode! Życzę Wam dużo szczęścia, zdrowia i miłości :D

Trochę się o tę cukrzycę, bo mam napady na słodkie. Wczoraj po obiadku musiałam koniecznie zjeść bułę z miodem a na kolację miałam jajecznicę a zaraz po musiałam szybciutko batonika zjeść.

Cukier robię w piątek a wynik dopiero na wizycie 20go czerwca.
Jednak nie będę nic w internecie czytała na ten temat, żeby się nie denerwować, duży tak mi nerwy zszarpał, że do tej pory jak o tym pomyślę to mi ciśnienie skacze.

Ruchy czuję każdego dnia, tak od 3tygodni. Wczoraj bardzo wysoko, bo aż nad pępkiem mi się brzuch wyginał ( chciałam nawet tego pilota nagrać i wrzucić film :D ) a teraz natomiast bardzo nisko a to z przodu na zmianę z ugniataniem jelita grubego chyba, takie dziwne uczucie .. Czasem też coś zakłuje, ale staram się zbytnio nie przejmować.
U mnie ciasto drożdzowe pierwszy raz w życiu! Wczoraj zrobiłam taki zaczyn z mleka, cukru, drożdży i jak i w nocy wylazł z gara!!! Po pracy trzeba to wyrobić dodając mąkę i do pieca. No ciekawe co wyjdzie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...