Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

K_U nie za drogie to łóżeczko??? ja wolę bardziej tradycyjne, te wydaje mi się masywne, z kolei boję się trafić na jakieś mało stabilne.

Babka w sklepie zdziwiona, ze jesteśmy kolejnymi rodzicami, którzy sprawdzają stabilność łóżeczka i trochę nim trzęsą, bo przecież dziecko tak nie robi. Dziwne, bo ja akurat wiem że dzieci szarpią za szczebelki, wstają skaczą, a wtedy bezpieczeństwo najważniejsze. Co prawda chcemy kupić łóżeczko które posłuży kolejnemu naszemu dziecku, ale nie zamierzam wydawać nie wiadomo ile;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly - tanio nie jest, ale komplet skradł nasze serca :) i bardzo nam się spodobał. A do tego kupując razem z szafą, regałem i komodą mamy zestaw na lata, naprawdę dobrej jakości :) a łóżeczko później możemy przekształcić w tapczanik. No i gdyby kiedyś pojawiło się kolejne maleństwo - zestaw również będzie miał zastosowanie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3k2vzt2g5q.png

Odnośnik do komentarza

Te tabele powstały w taki sposób, że w wyniku wieloletnich obserwacji danej populacji (np. kraju) uszeregowano (w tym wypadku) wagi dzieci występujące w danych tygodniach od najmniejszej do największej. Centyl oznacza, ile procent dzieci ma wagę mniejszą lub większą od podanej. Przykładowo - 50 centyl oznacza, że połowa populacji ma wagę większą niż podana, a połowa mniejszą. 97 centyl oznacza, że 3% ma wagę większą niż podana, a 97% mniejszą. Wartości między 3 a 97 centylem uznaje się za normę, a waga dziecka w toku rozwoju nie powinna za bardzo skakać między centylami.
Dodatkowo powiem, że w przyrodzie jest tak, że tego typu wartości jak waga rozkładają się w populacji tak, że średnich wartości (czyli 50 centyl) jest najwięcej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

Agusia86 przeważnie centyle są po to tworzone aby sprawdzać prawidłowość wzrostu, wagi itp , tak samo lekarz będzie nasze dzieci po urodzeniu i na badaniach profilaktycznych porównywać do siatki centylowej .Jeśli mieści się w normie to uznaje się, że jest ok. Moja córa też zawsze wahała się między 50 a 90 centylem:)

Odnośnik do komentarza
Gość gonia07

To ciekawe w którym centylu mieściła sie moja Ola :) gdy ją urodziłam ważyła 4900 i 62 cm:) eh...to były czasy( 5 lat temu). Co do wózka to my przy Oli mieliśmy używany bo urodziła się w sierpniu...posłużył dwa miesiące..potem zima była a na wiosnę miał już spacerówkę:) także u nas wózek się nie sprawdził....teraz się zastanawiam...albo wygra rozsądek albo babska chęć żeby mieć:)

Odnośnik do komentarza
Gość tajga87

cześć dziewczyny :)
co do kwasu foliowego, to ja już brałam przed zajściem w ciąże (tyle, że wtedy kupowałam taki za 6 zł)i zamierzam brać aż do porodu, bo jednak z tego co czytałam, to lepiej jest brać. Ja biorę Pregna Plus, droga ale też ma inne ważne witaminy w tym DHA :).
KU - piękne wybraliście to łóżeczko :) widać, że jest masywne i posłuży na lata no i super, że można później zrobić z niego łóżko dla starszego dziecka :) Ja dostałam drewniane łóżeczko, co prawda używane, ale porządne :) no i będzie pasował do mebli jakie mamy dla synka :)
Fajnie, że napisałyście o tych centalach, bo nawet nie wiedziałam o tym :)
Jutro idę do ginekologa :) w końcu mu powiem o wszystkich dolegliwościach które ostatnio mnie męczą :P

A czy was na badaniu, ginekolog mierzy miarką, dokładnie chodzi mi o obwód brzucha? Bo byłam wczoraj u koleżanki która maksymalnie za tydzień ma urodzić i zmierzyła mi obwód, bo mamy podobnej wielkości brzuchy i była ciekawa ile mam. Zdziwiła się, że mój lekarz mnie nie mierzy, a mi to dało do myślenia, bo może faktycznie powinien mnie mierzyć? W każdym razie w 28 tygodniu ciąży mam 103 cm :P a moja koleżanka ma 109 ;) a wy ile macie ?

Miłego dnia Mamuśki :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny:) ja bardzo jestem ciekawa ile Wiktor waży w 28 tyg :) ostatnio w 24 ważył 580 gram :) a wizyta dopiero 21 ;(( ja mam w brzuchu 105 ale od kilku dni stoi w miejscu, za to podejrzewam że w biodrach i udach / ramionach wyrównuje mi się obwód do brzucha bo mi idzie ostatnio we wszystko inne niż brzuń ;) ale co ja poradzę że całe dnie jem bo non stop jestem głodna :) jeszcze z dnia na dzień coraz gorzej boli mnie pod żebrami jakby płuco czy coś , mozliwe ze to maluszek pcha nózie tam? w ogole uwielbia mi główkę trzymać w pęcherzu a nóżki tam pchać, mały łobuziak <3

http://www.suwaczki.com/tickers/relgo7esrfa2wdr0.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny:)

Miałam małe zaległości z czytaniem ale dotrwałam:)
W czwartek wieczorem dostaliśmy smutną wiadomość od rodziny męża, zmarła mu babcia i musieliśmy jechac 200km na pogrzeb. Też sie nasłuchałam ze nie powinnam itp ale w końcu babcia.
W każdym razie już nie będe smucic.
Byłam u lekarza w 27 tyg maluszek wazy już ponad kilogram!
Badania glukozy super 79 po nocy i 124 po 75gramach.
Ale z badaniami krwi troche zleciałam na dół:
erytrocyty 3,42
hemoglobina 10,6
hematokryt 30,8
Przepisał duzo zelaza - terdyferon...a który to wskaźnik od zelaza?

http://www.suwaczki.com/tickers/16ud9jcgtsm9sdbm.png
http://www.suwaczki.com/tickers/2nn33e3k59nwx33v.png

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie:) szyjka w normie macica wysoko więc jest OK, bóle w pachwinach i kucie z winy rosnącej macicy.Rośnie mi tylko brzuch reszta pozostała jak przed ciążą więc mam kawał "piłki" do noszenia z przodu;). Łożysko z tyłu więc cesarka będzie łatwiejsza i nie stracę aż tyle krwi. Za 3 tyg znów wizyta i skierowanie na Combsa ( serologia ). Od kilku dni mam coś twardego w brzuchu w jedym miejscu zakładałam się z mężem czy to główka czy pupa , ale przegrałam , bo główka jest bardzo nisko na dole ( stąd też bóle w pachwinach) a wystaje pupa;) ... no i dziewczynka na 100% :).L4 mam więc jutro wyprawa do ZUS-u.

A teraz nadrabiam:)

Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam ani teraz ani w poprzedniej ciązy.Natura sama pokazała co mam robić, chociaż ból przy porodzie i tak mnie pokonał i szkoła rodzenia by się akurat do porodu mojego nie przydała;)

Asia_sc kondolencję składam.To zawsze podwójnie przykre w ciązy.

Iza93 ja kopy jeszcze czuję ale bardziej rozpychanie się i tak chyba juz będzie do końca ciązy, bo miejsca na kopy coraz mniej;)

gonia07 rodziłaś SN czy CC ?? , bo waga duża, mój mąz ważył 5kg a jego matka urodziła SN - masakra!!

tajga89 mnie lekarz nie mierzy , bo w sumie nie ma to nic do rzeczy jeśli chodzi o rozwój dziecka:).Ale różni lekarze inne metody;)

co do witamin wczoraj wzięłam ostanie a dziś zapomniałam kupić no pech... jutro polecę

Odnośnik do komentarza

aaa i zapomniałam najważniejszego młoda wazy 1200gr i teraz już ma rosnąć o wiele szybciej.Patrzyłam na zdjęcia z USG pierwszej córki i waga prawie taka sama w tym tygodniu:) A na wizycie w 30tc ważyła 1800gr, więc faktycznie już teraz szybciej powinno rosnąć.Urodziłam ją w 38tc z wagą 3650gr więc teraz może też tak będzie.

Odnośnik do komentarza

A ja mam we wtorek wizytę u gina i raczej już wtedy L4,wtym samym dniu mam też usg,więc też się dowiem ile moja Mańka waży.Nie tęsknicie za ciepelkiem?wiem,że upały możemy ciężko znosić w ciąży,ale żeby choć troszke cieplej było, w końcu jest lato,wakacje..

Odnośnik do komentarza

No właśnie trochę ciepełka by się przydało, ja w niedzielę jadę na Słowację nad jezioro i myślałam że troszkę sobie pospaceruję a może nawet popływam w jeziorze, a tu deszcze i zimno zapowiadają!
Dziś właśnie miałam echo serca płodu i okazało się że wszystko jest ok, z serduszkiem wszystko w porządku z innymi narządami zresztą też, a mała już waży 1235g, lekarka powiedziała, że dokładnie jest to średnia w tym okresie , ja też już mam zamówione mebelki też z Pinio tylko typ Mini. Co do kwasu foliowego to osobno nie biorę, ale w witaminach które biorę to jest. Hemoglobiny też mam troszkę mniej zobaczymy co na to powie mój gin jutro!

[http://www.suwaczki.com/tickers/o148vcqge9x1y7ub.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...