Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madzia1234

ja jednak nie schudlam tylko troszke przytylam,a sluchajcie mam takie pytanie do tych dziewczyn co juz maja jednego szkraba w domu,po ciazy udalo wam sie schudnac duzo i czy wrocilyscie do wagi z przed ciazy,bo u mnie niestety zostal brzuszek..heh

Odnośnik do komentarza

Sylwinka nie wiem właśnie jeszcze gdzie rodzić. Chciałabym w Poliklinice na Zamenhofa ale szkoda mi kasy. Myślałam o uniwersyteckim bo mam tam znajomą położną, ale warunki na salach poporodowych to masakra. Znowu Warszawska jest po remoncie i podobno są super warunki. No i nie wiem co wybrać a z drugiej strony czy jak pojade do porodu to mnie nie odeślą bo np ostry dyżur będzie w innym szpitalu? No a znajome znowu mi radzą żeby iść tam gdzie położna, bo podobno to super jak ma się wsparcie właśnie w położnej, a reszta to już jakoś przeboleje no i nie wiem :-/ Może coś poradzisz?
Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to ja idę. Dowiadywałam się już, i tam gdzie chcę się zapisać dla zameldowanych w moim mieście jest bezpłatna. Nawet gdybym miała zapłacić to bym poszła. Po pierwsze dlatego że wole wiedzieć więcej niż mniej, bo straszna ze mnie panikara i wogle. A po drugie to nie są tylko zajęcia przygotowujące do porodu ale również ćwiczenia, wykłady, opieka nad noworodkiem, laktacja itp itd. No i jeszcze uważam że fajnie się spotkać z innymi i wymienić się doświadczeniami, pogadać. No i dla takiej niedoświadczonej panikary jak ja to uważam że warto :-)
A co do porodu podobno można spisać "plan porodu" czy jakoś tak i w szpitalu powinni się do tego stosować, nawet poród w wodzie w szpitalu jest możliwy ale słyszałam że często się tego nie stosuje a poród kończy się i tak na leżąco.
Ehh a ja jutro mam w końcu wizytę i już nie mogę się doczekać bo mam jakieś dziwne przeczucie :-/ Mam nadzieje że z maleństwem jest wszystko OK, może ujawni płeć, ale ważniejsze żeby było wszystko dobrze :-/ Szkoda że idę sama ale niestety mój mąż musi wyjechać :-/
Przepraszam że się tak rozpisałam :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/8599csqvohuuz06f.png

Odnośnik do komentarza

nie martwe się o tycie, ani o to która przytyła za mało która za dużo, wg norm niby w ciąży tyje się 9-14kg, ja przytyłam 26kg i lekarz na mnie nie krzyczał. Każdy ma inną budowę, inne uwarunkowania do tycia. dziewczyny ważne że nasze maluszki rosną, widzę, że sporo z Was czeka na poznanie płci. Ja też :) dzisiaj byłam na kontroli, ale bez usg, nastepną mam aż 6 maja to badanie połówkowe i wtedy może płeć poznam :) Zapytałam dziś o wyniki lekarza, mój lekarz wyznaje zasadę norweską, ale nie robi problemów jak ktoś chce usg czy wyniki :) chyba trafiłam na cudownego czułego lekarza, po każdym badaniu, czy na fotelu czy na leżance podaje swoją ciepłą dłoń i pomaga wstać. Zawsze przypomina mi, że gdyby coś się działo dzwonić o każdej porze.
Dał mi skierowanie na badania morfologia, mocz i właśnie dostałą, któraś z Was takie skierowanie na AFP? Pierwszy raz o nim słyszałam i pierwszy raz będę je miała, dał je na skierowaniu, tylko na cytomegalię nie ma refundacji, ale na cytomegalię sama chciałam. Ale to AFP mnie zdziwiło. od razu sprawdziłam w necie co ma na celu to badanie, okazuje się że po 18tyg wykonuje się to badanie z krwi, jest to badanie genetyczne, które wyklucza wady rozwojowe mózgu i układu nerwowego dziecka, np. rozszczepu kręgosłupa. Ciekawe prawda?

http://www.suwaczek.pl/cache/ffc79befd9.png
http://www.suwaczek.pl/cache/6bb440363f.png

Odnośnik do komentarza
Gość madzia1234

hej K-ate,ja tak samo mam termin porodu na 27 wrzesnia.. az mnie zdziwilo,ze po prostu nie jestem sama. pierwsze dziecko urodzilam w czerwcu,wiec juz w upaly bylam z niunia poza brzuszkiem..teraz bedzie wiec calkiem inna sytuacja, bardzo sie ciesze ze teraz bede miala chlopca chyba,ze cos moze sie zmienic..jak tam dziewczyny samopoczucie?

Odnośnik do komentarza

Ehh dzięki kochane, na was zawsze można liczyć :-)
Ja już sobie wymyśliłam że pewnie dziecko nierośnie albo wód mam za mało albo nie wiem, przytyć 5,5 kg i nie mieć brzuszka. Może to temu że mam sporą nadwagę.
Jutro się wszystko wyjaśni i musi być dobrze :-)
~madzia1234 fajnie że mamy taki sam termin, ja nawet tak sobie pomyślałam któregoś dnia, że zacznie się wrzesień, wszystkie urodzą i będą już na forum tematy związane z opieka nad dzieckiem, laktacją itp itd a my dalej będziemy z brzuszkami czekać na szczęśliwe rozwiązanie i zazdrościć tym które już będą tulić maluszki :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/8599csqvohuuz06f.png

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio robiłam badanie na cytomegalię,słyszałam o nim od koleżanki,ale nie przypominam sobie żebym go robiła przy pierwszej ciąży,dziwi mnie tylko,bo ja go normalnie robiłam na skierowanie i nic nie płaciłam,ale wyniki mam mieć dopiero we wtorek,wtedy też wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...