Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dwa grosze od siebie jeśli chodzi o szczepionki. Siostra cioteczna zrobiła refundowane i potem dodatkowo kilka w jednym dziecko strasznie to odchorowalo gorączka szpital dramat!!! Teraz dziecko ma problemy zeby zacząć mowić i mając dwa latka lata ze smoczkiem, jestem po tym zajściu absolutna przeciwniczką!!! Tylko u Nas w Rumunii i chyba Bułgarii jest zwyczaj szczepienia dzieci w pierwszej dobie w każdym innym cywilizowanym kraju tak sie nie robi. Kartę szczepień lepiej jest ustalać indywidualnie
Jeśli uważacie ze lekarze robią cos i to jest bezpieczne to niestety miejcie świadomość ze to ogromna gałąź obciążona zależnościami koncernów i NFZ wiec ja bym nie dała nikomu gwarancji ze to bezpieczne. Chętnie zrobię szczepienia ale po mojemu ;) co sie nadaje to ok a co nie to kupie swoją szczepionkę jeśli tylko ryzyko można zmniejszyć.

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8dmd4h9g2u.png

Odnośnik do komentarza

Hejko wszystkim po-świątecznie !!!

Co tam słychać, jakieś nowości z brzuszków?
Nam mimo no-spy twardnieje brzuszek jak twardniał...
Na święta troszkę wyjechaliśmy na pomorze, byliśmy w Gdańsku i Malborku i w sumie bardziej chyba się zmęczyłam tym wyjazdem niż odpoczęłam, ale myślę, że warto było.

Obudźcie się z zimowego snu ! Mamy piękną pogodę !

Odnośnik do komentarza

W sumie miałam się wtrącić do tematu szczepionek i tej wiecznej toxoplazmozy i ze niby każdy chodzący kot to zaraziciel was i waszego dziecka. ..Stwierdziłam że to bez sensu bo i tak żadnej z was to nie nakładzie do głowy i nie wybije zabobonów. Albo kolejna wyjedzie z tekstem że żyjemy w niecywilizowanym kraju gdzie każdy lekarz to albo niedouk, albo konował albo...a że szczepienia są obowiązkowe i to też źle i że każda z was wie najlepiej co kiedy dać swojemu dziecku, jak leczyć, jak zapobiegać.

Co do testu obciążenia do niedawna były inne wytyczne i dawało się 50g glukozy. Jak ten test wyszedł źle było to wskazanie do 75g. Także wg.badań i ich wyników zmienili wytyczne i każda kobieta ciężarna powinna dostać 75g glukozy między 24 - 28hbd jak zapewne wiecie.

Miłego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yleb41jo85q88.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

U nas bardzo brzydki ale za to ciepły dzień. U nas wszystko ok, mały szaleje a ja chyba trochę kilo więcej przybrałam przez te święta hehe :)

Ale dzisiaj w nocy obudziłam się z bólem kręgosłupa ;/ mam nadzieję, że to jednorazowa przypadłość :)
Czy Wy dziewczyny widzicie jak Wasze skarby się ruszają w brzuszku? Bo ja widzę, ale nie zawsze. Nie wiem czy wszystkie ruchy powinny być widoczne.
W poniedziałek kolejna wizyta u ginekologa. Chciałabym mieć USG ale nie wiem czy mi zrobi. Chciałabym wiedzieć jak duże jest to moje dziecko i ile waży :) Może mi zrobi, w końcu prywatnie chodzę.
Co do ruchów to już powoli zauważyłam o której godzinie mały się rusza. Zobaczymy czy cały czas tak będzie.
Co do szczepionek to jestem kompletnie ciemna i muszę się wdrążyć w ten temat.
Wiecie co, jak tam sobie pomyślę... to niedługo u m nie sie kończy 6 miesiąc.. i już tylko 3 miesiące do mety :)
A pamiętam jak oczekiwałam na dwie kreseczki i robiłam test codziennie aż do wizyty u ginki :) Masakra, przeleciało.
Ale wiecie co moja mama urodziła bliźniaków właśnie w 7 miesiącu. Muszę jej się zapytać dokładnie o tydzień. Pamiętam, że miałam wtedy 7 lat i siedziałam na klatce schodowej w szpitalu i ryczałam w niebogłosy bo nie chcieli mnie wpuścić do nich. Byli tacy malutcy. Jak się ich zobaczyło to na pierwszy rzut oka było widać tylko długie nogi i ogromny pampers :) Ale dzisiaj obydwoje to chłopy jak dąb :) Zajęli się nimi i mama bardzo dobrze w Poznaniu na ul. Polnej.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamusie;) Piękny dziś dzień, właśnie siedzę w pracy i zrobiłam sobie przerwę na śniadanie.
Widzę, że dyskutujecie o szczepionkach. Ja nie mam o tym zielonego pojęcia ale moje 2 siostry mają już dzieciaczki i obie szczepiły swoje dzieci refundowanymi szczepionkami. Żadnemu dzieciaczkowi nic nie było:) więc ja też planuje tak zrobić. Moje dziecko nie urodzi się pierwsze na tym świecie i głęboko wierzę w to, że będą wiedzieli jak się z nim obchodzić.
Wizyta u gina dopiero 12 maja, ale na poprzedniej już mi powiedział, że będzie dziewczynka:)))
Dziewczyny w pracy w koło straszą mnie porodem i wgl wszystkim co z tym związane. Bez sensu... Chociaż w Was mam oparcie:)
termin mam na 30 sierpnia i mam nadzieję, że słusznie zalogowałam się na sierpnióweczkach:)
Trzymajcie się ciepło i nie słuchajcie głupich przytyków (głupich) ludzi:)))

😉

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u mnie jakoś święta zleciały wyjątkowo w dobrym nastroju niż zawsze ;) no i był ten wielki dzień - zaręczyny w II dzień świąt ;) ;)
Czuje sie dobrze co jakis czas poboli brzuch ale to od ciągłego siedzenia lub chodzenia , bo cały czas w pionie jestem a jak nie poleże to mdłości i bóle i tak wczoraj bylo na noc myślalam ze zejde na łóżku ;/

Lelkkaa - glukoza po obciązeniu wyszła 88 ;) więc chyba dobra ? A sama glukoza 69 a norma u mnie jest od 70, więc tylko małe zaniżenie ale to u mnie standard , niedocukrzenie i było juz podejrzenie hipoglikemii mhmmm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

WielkiZnakZapytania - dobrze :) każde laboratorium ma inne normy. Ja też odebrałam wyniki moczu i bakterie pojedyncze więc się ich pozbyłam i nie czeka mnie szpital mam nadzieje. Tak to miałam bardzo liczne. Kamień spadł mi z serca.
Dzisiaj mój maluszek chyba ma leniwy dzień tak jak ja :) mało się rusza albo się odwrócił plecykami do brzucha.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Lelkkaa - to dobrze :D może maluch sobie śpiocha dłużej , moja mała za to szaleje ale chyba czuje,że mama się denerwuje trochę , bo musze odwiedzić doktora wcześniej lub rodzinną aby dostac skierowanie na poziom bilirubiny bo chyba wątroba nie wyrabia i mam plamki czerwone aż bordowe z drapania się , stópki puchną aż dzisiaj pościerałam je ;/ i przedramiona swędza i krosteczki wychodzą małe po drapaniu ale naczynka pękają na skórze i mam centki . Koi mnie oliwka pod prysznic na noc mam po niej spokój i przesypiam spokojnie noce z wyjątkiem pobutki na siusiu. Trochę się denerwuje aby nie holestaza o której juz myslalam w marcu a od kwietnia na ostro mnie drze lecz jeszcze nie było na wizycie 14.04 tak jak teraz to jest i mam wrażenie ze z dnia na dzien gorzej. Musze diete trzymać teraz aby wątroba sie zregenerowała ,..

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Coś dziewczyny mało piszą. Pewnie korzystają z tych pieknych dni :)
Jeżeli chodzi o krostki to ja ich nie mam ale za to mam straszną skórę na dłoniach. Teraz mi dochodzi do siebie. Wyglądało to jakbym miała egzemę albo łuszczycę ale smarowałam olejkiem kokosowym i schodzi, już jest o wiele lepiej. Zauważyłam, że nie mogę używać mydła z alkoholem , od razu mnie swędzi skóra. Nigdy tak nie miałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę się zalogować :(((

W każdym razie DZIEWCZĘTA !!! ależ tu cicho !!!
Chyba słońce nas pochłonęło i bardzo dobrze :)!
Co do odpowiedniego forum, to ja z USG mam termin na sierpień a z OM na lipiec a mimo to [jak już pare razy pisalam ;p] wykurzyc sie z tąd nie dam !!!

Jak tam postępy zakupowe?! Z tego co widzę na fb to już dużo mamusiek kupiło bryki dla swoich maleństw, jak to jest z forumowiczkami których na fb nie ma?

Odnośnik do komentarza

Ja też nie mam jeszcze nic. Przeglądam tylko allegro. Od 13 tygodni muszę leżeć więc na sklepy narazie nie moge ruszyć. Dziś jedynie zamówiłam na allegro dla siebie koszulki do karmienia i porodu. Jak tak dalej pójdzie to pewnie wszystkie moje zakupy bedą rzez allegro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...