Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Aliii - dzisiaj o 5 rano też mnie obudziły małe kopniaczki. Sen mam tak płytki, ze szok. Wszystko słyszę. Pies z nami śpi w pokoju, wystarczy, że zacznie lekko mruczeć, żę chce wyjść się napić to ja już na nogach jestem. o 6 rano też mnie kopał i po 7 też. Teraz też ale pojedyncze kopniaki. Częściej czuje jakby pływał i mi się w brzuchu wylewa . A wieczorem jest chyba bardziej aktywny. Piszę "on" bo mamina intuicja mówi mi, że będzie facet :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

lelkkaa - rozumiem Cię z tym snem - też jestem wyczulona na najmniejsze szmery, w ciąży nie przegapię budzika, ani telefonu, no i jak nigdy wkurza mnie chrapanie męża :D u mnie "układ trawienny" pracuje tak aktywnie, że obawiam się, że bulgotanie może zakłócać ruchy dziecka. Też mam przeczucie od samego początku, że będzie chłopiec - już na pierwszym usg genetycznym Bąbelek pokazał, że chyba jest chłopcem, ale w końcu pani dr stwierdziła, że jest jeszcze za wcześnie i dopiero po 16 tyg. będzie można dokładniej określić płeć. W poniedziałek było badanie i mały rozrabiaka skutecznie ukrył swoją tożsamość :D czekam do następnego badania 27.03., a jak i tu nie wypali, to na drugim usg genetycznym (3d/4d - nie mogę się doczekać:))

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-67521.png

Odnośnik do komentarza

Alii - ja też bym chciała się umówić na usg 3d, muszę poszukać czegoś w Poznaniu. Jejku jeszcze kilka dni i jesteśmy w połowie. A możę spróbuj sprowokować ruchy dziecka? Zjedz sobie kawałek ciasta, pączka lub cos innego słodkiego i się połóż. Myślę, żę wieczorem będzie najlepiej. Moja dzdzia własnie wieczorem jest najbardziej aktywna. W dzień tak jej nie czuje. Zobaczymy później jak już będzie miał więcej siły :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie od jakiegoś tygodnia mam wrażenie, że wieczorami (jak się położę na plecach z nogami na poduszce), to czuję coś innego niż zwykle.. Będę cierpliwie się wsłuchiwać w dzidziusia :) Poczekam cierpliwie, pewnie jak już przeziębienie minie, to będę bardziej wyczulona (teraz ciągle kicham, kaszlę i przysypiam w każdej możliwej pozycji na chwilę - wybudza mnie byle szmer). Warto iść na usg 3d/4d - jakość zdjęć/nagrania jest niesamowita - widać każdy szczegół maleństwa :) z pierwszego mam na pamiątkę śliczne zdjęcia z dokładnie widoczną buźką, rączkami i stópkami :) codziennie je oglądam i jak mąż się wkurza, to na poprawę nastroju też mu pokazuję ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-67521.png

Odnośnik do komentarza

Aliii Dziękuję za miłe przywitanie:) widzę ze ty tez masz cos z serduszkiem? Ja mam niewielka wadę. Niedomykalnosc aorty 1stopnia, byłam na EKG w środę i lekarz mówi ze wszystko w porządku tylko mój gin chce oświadczenie że mogę rodzic siłami natury. Generalnie mam problem z kosmowka a bynajmniej w 12tyg na usg wyszło że jest za nisko. Lekarz tylko nie pozwala mi współżyc ale leżeć nie musze:) Mi od samego początku wszyscy mówią ze na pewno będzie młody kawaler:) sama też tak czuje ale kto wie:) teraz jestem w 19tyg i nie mogę doczekać się usg:D a co do szaleństw kupowania to jakbym mogła to wszystko bym kupila hehe narazie kupuje w kolorze białym i niebieskim ah jakie to wszystko jest piękne!:)))

Odnośnik do komentarza

Mała25- liczac ciaze to druga ale dzieciatko pierwsze niestety poronilam za pierwszym razem i w sumie moze dlatego jakos nic jeszcze nie kupuje maluszkowi caly czas podswiadomie sie boje ze i tym razem moze byc cos nie tak, a jesli o kawe chodzi to mala czarna z duuuuuza iloscia mleka od czasu do czasu chyba nie zaszkodzi, tez mam wade serca i arytmie i sama juz nie wiem jak mam rodzic czy cc czy naturalnie :(

Odnośnik do komentarza

Asieeek5 - co do tego serca, to dopiero w ciąży coś tam wzbudziło podejrzenia lekarza (wcześniej nic mi nie dolegało) i w każdym ciążowym ekg było jakieś odchylenie, ukg w porządku. Na razie lekarz nie chciał decydować o porodzie z tego powodu, zobaczymy, co stwierdzi na podstawie odczytu z holtera. Coś czuję, że to może być na tle nerwowym.
Skoro wszyscy mówią Ci, że będzie chłopak, to pewnie bardzo ładnie wyglądasz :D U mnie bardzo różnie - są tygodnie, kiedy na buzi pojawiają się wypryski, a są dni, kiedy mam cerę jak pupcia niemowlęcia :D Pewnie hormony szaleją.

Mała25 - co do kawy, to od początku ciąży piłam ją 2 razy i nie smakowała mi. Zawsze byłam kawoszem, uwielbiałam dobrą świeżo zmieloną kawę z przyprawami korzennymi, a w ciąży ten napój stał się dla mnie zupełnie nieatrakcyjny (chociaż od zapachu nie odrzuca mnie). Piję też mało herbaty w ciąży, bo nie chcę podkręcać kołatania serca (chociaż ciśnienie mam bardzo niskie). A raz mi się zdarzyła zachcianka na tonik, który zawsze lubiłam... mąż mi go kupił, ja wypiłam pół szklanki z wielką ochotą, po czym zorientowałam się, że w toniku jest chinina niewskazana w ciąży... :/ Zamiast toniku była szklanka Sprite'a i wystarczyło na zaspokojenie zachcianki :)

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-67521.png

Odnośnik do komentarza

Lifka nie masz co sie martwic lekarz powie czy mozesz silami natury czy tez nie. U mnie od poczatku rokowania byly na cesarke no bo ta nieszczesna kosmowka teraz doszla ta arytmia. O porod sie narazie nie martwie bo to daleka dr5oga jak dla mnie hehe;)
Aliii powiem ci ze z tym wygladem to roznie bywa:P na poczatku wszyscy sie zachwycali mimo ze jakies wypryski wyskakiwaly ale od 4miesiaca to roznie... Czasami jest dobrze czasami okropnie. Mi nigdy wyglad niedogodzi hehe wiecznie cos mi nie pasuje:P Najbardziej narzekam na cialo eh... w pazdzierniku dalam czadu z jedzeniem wyjechalismy z P. do turcjii jadlam wszystko co w lapki wpadlo i pozniej byly tego skutki...Oczywiscie mialam juz isc na diete a tu nagle bah i 2 kreseczki szczesliwe;))) Wiem ze po porodzie czeka mnie masa cwiczen i wyrzeczen ale niestety mam to za glupote..;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...