Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Pszczółka Maja i Gucio"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam Maję i Gucia za to, że nadal są w moim życiu. Za to, że pomimo tysiąca nieciekawych bajek, jakie zalewają telewizję, moje dzieci z wielką niecierpliwością wyczekują Pszczółki Mai. Że jest to bajka, która na przestrzeni lat nadal cieszy dzieci. Która uczy, która coś niesie z sobą. Która nie jest tylko bajką, jedną z wielu. Która wywołuje uśmiech na mojej twarzy i przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Oglądając bajkę wspólnie z dzieciakami przenoszę się w czasie i siedzę wtulona w swoją babcię. Pachnącą wanilią i cynamonem. Wpatrzona w czarno-biały telewizor. Taka szczęśliwa

Odnośnik do komentarza
Gość Beata Maria Anna

uwielbiam Maję i Gucia za te cudne wspomnienie z dzieciństwa o lataniu i byciu dobrym i uczciwym jak Maja,które trwało i nadawało tęczowych barw podczas oglądania bajki o pszczólce Maji i jej przyjacielu Guciu..To najpiekniejsza bajka wszystkich pokoleń PRL'U takich jak ja gdzie niema przemocy panuje spokój,uczy dzieci dobrego zachowania i wzajemnego szacunku dlatego uwielbiam te bajki po dziś dzień

Odnośnik do komentarza

uwielbiam Maje i Gucia za to że tworzyli moje dzieciństwo, za to że mam w pamięci obraz oryginalnej bajki a nie przerobionej komputerowo, za to że uczyli na czym polega przyjaźn a nie jak teraźniejsze bajki - jak zabic smoka. Uwielbiam ich za to ze po prostu byli.;)

Odnośnik do komentarza
Gość Izabela Nowak

Uwielbiam te 2 postacie za to,że całe dzieciństwo było usłane bajkami z ich udziałem.Każdy odcinek musiałam oglądnąć i przeżywałam przygody ich razem z nimi. Teraz gdy znów pojawiła sie na ekranie tv oglądam z zapałem mimo iż lat więcej .Przy okazji moja chrześnica dostała imię po tej przyjaznej pszczółce mai.

Odnośnik do komentarza
Gość sybirek121

Pszczółka Maja i Gucio- lubię ich za to,że przekazują dzieciom morał,który mówi o przyjaźni, wartości rodziny,które dla dziecka jest bardzo ciekawe.
Ci bohaterzy uczą dzieci nazwy zwierząt, kolorów.
Jednym słowem można powiedzieć, że Gucio i Maja dbają o rozwój naszego maluszka:)

Sybirek121@wp.pl

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za rzeczy wiele, bo są to od lat "starzy - dobrzy przyjaciele".

Teraz wymienię, za co ich tak naprawdę sobie cenię.

Maja i Gucio mają w życiu dużo fascynujących przygód. Z zaciekawieniem poznają otaczający ich świat. Ich przygody kończą się zawsze dobrze. Każdy swój dzień wykorzystują na maksa. Cieszą się życiem i wesoło patrzą na świat.

Maja i Gucio to radosne pszczółki. Mają wokoło dużo przyjaciół z którymi lubią się bawić. To wspaniałe, jak są na innych otwarci, tacy sympatyczni, pomocni i koleżeńscy.

Maja zawsze stara się być miła i wszystkim służy chętnie pomocą. Niestety często wpada w tarapaty, ale wtedy z opresji wyciąga ją przyjaciel Gucio. Jest to dobry przykład na to, że przyjaciel, taki jakim jest Gucio - jest na dobre i na złe.

Maja i Gucio kochają przyrodę i pokazują, że trzeba ją szanować. Poruszanie takiego tematu, jakim jest poszanowanie przyrody i środowiska jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie, gdyż często słyszymy o niszczeniu przyrody i nikt na to nie zwraca uwagi. Maja i Gucio o tym nie zapominają!

Obie te postacie emanują takim przesympatycznym uosobieniem. Chce się ich oglądać. Starsi i młodsi są im wierni. Wracamy do tej bajki. nawet będąc dorosłym.

Bohaterowie nie wykazują zachowań agresywnych, przez co milusińscy mogą ich naśladować.

Maja i Gucio mają charakterystyczne dla pszczółek wdzianka. Wyglądają uroczo z tymi niewinnymi, uśmiechniętymi buźkami. Słodkie postacie.

Oboje pokazują jak ważna jest uczynność wobec innych, tolerancja, wyrozumiałość i szacunek. Nie ważne czy to przyjaciel, czy wróg - zawsze dobro górą.

Maja - zwinna, rezolutna, fruwa tu i tam. Jak w znanej piosence. Gucio mały obżartusek, ale jakże kochany i życzliwy. Dla niego nie ma nic niemożliwego. Tworzą zgrany duet.

Tacy bohaterowie, mimo upływu lat cieszą się wielkim powodzeniem. Wszyscy ich dobrze wspominają, ci mali i duzi.

Maja i Gucio zasługują na medal. Złoty medal. To postacie, którzy łączą pokolenia, przekazując milusińskim to, co w życiu ma największą wartość.

Myślę, że nawet dzieci naszych dzieci będą tą bajkę oglądać i każdy na pewno polubi te kochane Pszczółki!

Maja i Gucio - dobra nas uczą!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to że dzięki nim moje wieczorne posiedzenia z rodzeństwem były w 100 % spokojne, radosne, miłe. Maję kocham za jej cudny głosik, który rozpoznam wszędzie a Gucia za jego słodki styl bycia czyli cudne lenistwo :) Uwielbiam ich za to że w bardzo prosty sposób i jasny potrafili wytłumaczyć dziecku co jest dobre a co złe. Ze każdy wieczór spędzony z nimi był świetnym zakończeniem dnia.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za:

Mile spędzony czas
A także za naukę w świetnym towarzystwie
Jej (Mai) głosik
Ale również za fascynujące przygody

I za ich przyjaźń (Gucia i Mai)

Gucia lubię za jego lenistwo
Uosobienie - są tacy przyjaźni i kochani
Chęć ich oglądania - bo Maja i Gucio przyciągają
Innych uczenie, jak ważna jest tolerancja czy pomaganie
Odcinki, których były wciąż nowe przygody

Uwielbiam ich i uwielbiam piosenkę o pszczółce Mai :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magduska861

Uwielbiam Maję i Gucia za powrót do dzieciństwa. Oglądając tę bajkę mam możliwość odświeżenia pamięci o uroczej parze pszczółek kochających podróże oraz stawiających czoło różnym przeszkodom spotkanym na swojej drodze. Dzięki swojej odwadze przekazują takie wartości jak: przyjaźń, zaufanie, chęć niesienia pomocy potrzebującym. Nie można się poddawać i zniechęcać, trzeba iść przez życie śmiało z podniesionym czołem a nagrodą za to jest zadowolenie i duma z osiągniętego efektu. Teraz moje dziecko może uczyć się od Mai i Gucia.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za to że nauczyli mnie na czym polega przyjaźń i zaufanie do drugiej osoby, za to że nauczyli mnie empatii i szacunku do wszystkich, nawet tych najmniejszych stworzeń, nauczyli mnie być wrażliwą na krzywdę innych. Nauczyli mnie przede wszystkim odróżniać dobro od zła. Uwielbiam ich za to że ciągle przypominają jakie wartości naprawdę liczą się w życiu. Dziękuję że miałam możliwość przeżyć z nimi swoje dzieciństwo. Mam nadzieję że moje dzieci odnajdą w tych bajkach te same wartości i będą się nimi kierować w życiu. Gdyby było więcej takich bajek świat byłby inny - lepszy.....

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za pszczółką Mają nie przepadam ,ale tak jak pisały dziewczyny Gucio najlepszy na szczęście paznokcie odrastają,ale szkoda bo uwielbiałam na bajkę będą dziecka,a ją najbardziej lubią Gucio i Maja za moje kiedy postanowił sobie i nagrał piosenką i muzyka Pszczółka Mai,i puścił na cały głos,tak nowe przygody Mai,Gucia i Filipa ja byłam miała uwielbiam pszczółkę Maję.Uwielbiam go za jego mały rozumek jest słodki ma wspaniałych przyjaciół pszczółka Maja i Gucio.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Maję i Gucia za uwielbiałam tę bajkę będąc dzieckiem,mam nawet z przebojami z tamtych czasów,uwielbiam z miodem to mi babcia rozbiła jak byłam dzieckiem też mini niby Gucio ale śpiewamy o Mai więc nie wiem,z kim tak ,Gucio jest przepiękny,uwielbiam labradory,sama ma i na gryzienie cieszy mnie to,że u Mai jak na razie jest bez ataków,najbardziej lubię Gucia i Maję za moje sąsiad kiedyś postanowił sobie i nagrał z Pszczółki Maja, i puściła cały głos,tak przygoda Maja Gucio i Filipa jak uwielbiałam pszczółkę Maję.Uwielbiam go za jego jest wspaniałych przyjaciół,po prostu uwielbiam go za to kim jest Gucio z Pszczółki Mai.

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta Przeniczkowska

Kocham Maję i Gucia za ich przygody i za to ,, ze unikają zawsze przykrej szkody. Wiele przyjaciół w sąsiedztwie mają i wszystkim dzieciom na świecie radość dają. Choć nie zawsze są mądre te pszczółki kochająje wszyscy matki, synowie, ojcowie córki nie tylko Ci co chodzą do szkólki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...