Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

M. C. - Nie, nie mam jeszcze biegających szkrabów. To będą moje pierwsze :) Wiem, że spowodują ogromną zmianę w moim życiu, ale czekam na to z utęsknieniem.
Co do imion to mnie się bardziej podoba Maciej niż ten Jan, ale jeszcze zobaczymy.
OllaLa - może jakieś pojedyncze rzeczy bym zakupiła, ale całej paki nie potrzebuję, bo dostaliśmy ubranka po bliźniakach znajomych. Co prawda na kilka toreb trafiły się tylko dwie identyczne rzeczy, bo chłopcy nie są jednojajowi i rodzice nie ubierają ich tak samo, ale mnie to nie przeszkadza. Ewentualnie na "wielkie wyjścia" kupię coś typowo bliźniaczego dla moich jednojajowców, a co :)

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki można rodzić naturalnie, gdy są dwa łożyska. Chociaż spotkałam się z opinią lekarzy, którzy twierdzą, że ciąża bliźniacza powinna być rozwiązywania przez cc gdyż jest patologiczna. Chociaż nawet jakbym miała dwa łożyska raczej nie zdecydowała bym się na poród SN. I to nie z uwagi na strach przed bólem, lecz z obawy o dzieci, a właściwie o drugie dziecko.

Odnośnik do komentarza
Gość esemmeellkkaa

Mi już kolejny lekarz mówi że w moim przypadku to poród siłami natury jest najlepszy, bo syn głową w kanale rodnym już siedzi. Ciekawa jestem tylko kiedy się zacznie. Dziś czop śluzowy ze nitkami krwi ze mnie wychodzi, więc może to już w ciagu 24 godzin.. bo tak w necie piszą.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wracając do tematu porodu, czy rodzić sn czy przez cc, to w życiu bym się nie zdecydowała na takie ryzyko powikłań oraz wszelkich wad około porodowych i nie radziłabym sn. Nawet gdyby mnie zmuszali to zapłaciła bym za cc. Dzięki Bogu mam cc z góry założoną chociażby przez poprzednią cesarkę. Szczerze to odradzam poród sn i radzę to jeszcze raz głęboko przemyśleć, bo konsekwencje mogą być tragiczne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6ipffdxm.png

Odnośnik do komentarza

Anneterainbow,
Gratuluję Ci ogromnie, masz cudne córcie. Przepraszam, niedawno wskoczyłam znów na forum, nie jestem na bieżąco. Czy są jednojajowe? Bo są bardzo podobne.
Beciunia,
Pewnie, że pójdzie dobrze. Życzę doczekania 38 t. Odpoczywaj ile się da. Ja leżałam ostatnie 11 tyg. I przywitałam 38 tydz. Warto było, bo Chłopaki urodzili się duzi i zdrowi. Teraz mają prawie 7 m-cy, ważą po 9 kg i mierzą po 73 cm. No i "łobuzują" za czterech. hihi☺

Odnośnik do komentarza

Anette gratulacje. W którym tyg się urodziły?

Ja rodzę w Warszawie w św Zofii mają tam bardzo dobrych specjalistów. Trzeba mieć doswiadczony personel i dobry sprzęt aby odebrać sn poród bliźniaczy. W moich przypadku ryzyko powikłań jest takie samo jak przy cc. W Holandii czy w Niemczech nikt by o cc nawet nie wspomniał. Uważam że u nas robi się cc przy prawie wszystkich bliźniakach gdyż lekarze i położne nie mają doswiadczenia i wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Esemellka - myślałam o Tobie właśnie, czy odchodzący czop pogonił was już wtedy do szpitala na porodówkę zgodnie ze wskazówkami wujka google w ciągu 24h, czy jeszcze tak łatwo się nie poddajesz ... no i mam już odpowiedź :)

Teraz to Ty chyba właśnie jesteś kolejna do rozpakowywania się ... widzę na Twoim suwaczku, że dzisiaj masz dokładnie 36 tydzień ciąży ... więc jeszcze "przepisowo" cztery tygodnie, a czemu suwaczek dwa z niewielkim hakiem odlicza ??? :)

Oczywiście trzymamy mocno kciuki za Twój poród - tym bardziej, że chyba jako jedyna dotychczas z tego forum jesteś zdecydowana na siłę natury :)

No i jakby nie patrzeć Sylwunia06 przecież też w końcu sn urodziła swoje szkrabki, ale ona u nas się niestety ostatnio nie odzywa ... może się jeszcze odezwie i wzmocni naszą bliźniaczą gromadkę :)

A nurtująca Cię odpowiedź w imieniu ostatnio rozpakowanej koleżanki, to ... dziewczynki Anetterainbow urodziły się w skończonym 36 tygodniu ciąży, ale ile dokładnie dni - to ona musi sama tutaj zaglądnąć, bo ja to ... tylko pamięć taka ogólnikowa :)

Anetterainbow - przyjmij również moje ogromne gratulacje ... śliczniutkie masz dziewczynki i faktycznie bardzo podobne do siebie, czyli bransoletki rozumiem jak najbardziej się przydały w celu ich rozpoznania ??? :)

Piękne wagi osiągnęły jak na bliźniaczki jednojajowe ... widać zgodnie dziewczynki żyły sobie w brzuszku mamusinym i niech tak zostanie już na zawsze :)

OllaLa - aaa pamiętam jak dołączałam do waszego grona, to właśnie "szybszymi krokami" w szpitalu oczekiwałaś i szykowałaś się do przywitania swoich chłopców ... bardzo ładnie Tobie przybierają na wadze - moje gwiazdy na roczkowym szczepieniu miały dopiero 8.9 kg (z pieluchą) oraz 72 cm wzrostu ... więc zobacz jakie z nich miniaturki no, ale to zawsze dziewczynki, więc mogą być drobniejsze :)

Dobranoc wszystkim i spokojnej nocki bez wyjątków ... bez żadnych sensacji brzuszkowych, ani już łóżeczkowych :)

Odnośnik do komentarza

M.C dzieki za odpowiedź :) fajnie że masz takie maleńkie córeczki. Moja 6 latka też drobinka zawsze była za to bardzo energiczna i zwinna i uważam że dla dziewczynek to lepiej. Jeśli zdrowe oczywiście :) Rodziców mniej kręgosłup boli. Mi powiedzieli na początku o terminie cesarki. Jeden suwak liczy termin do wcześniej planowanej cesarki a drugi do naturalnego terminu. Myślę że jakoś po środku urodzę. Wczesniej u mnie to fałszywe alarmy były. Lekarze nastraszyli. Czasem krew pojawia się też po stosunku albo po badaniu.

Odnośnik do komentarza

Esemellka - super, że się tak pięknie w komplecie trzymacie i wcześniejsze sygnały, to tylko "straszące" alarmy były pomimo Twojego intensywnego trybu życia i ciągłego praktycznie biegu ... nie wspominając o seksie w takim zaawansowanym stadium - pięknie, naprawdę pięknie i jakby nie patrzeć widać jesteś stworzona do ciężarnego tym bardziej mnogiego brzuszka ... bo ja pamiętam sama po sobie, że im dalej tym bardziej się bałam, żeby za szybko niepotrzebnie nie wywoływać wilka z lasu i coraz ostrożniejszy tryb życia włączyłam - najważniejsze, że nie musiał być horyzontalny i tego każdej z was życzę z całego mojego serducha :)

A dziewczynki ... może na wadze i drobne, ale jak to nasza pediatra zawsze mówi - dobrze wyglądają i nie może się niczego doczepić ... jakby nie patrzeć, to przecież ja też jestem człowiek praktycznie z metra ucięty :)

No i stuprocentowa racja - zdrowe i to najważniejsze ... bo na to żadne czary niestety nie pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Gość AśkaSklaśka

Cześć dziewczyny, czy można się dołączyć? jestem w 12 tc bliźniaczej 2 jajowej, w piątek czekają mnie badania prenatalne. Wczoraj poczułam jak by ruchy jednego z maluchów, podobnie czułam w 1 ciąży więc raczej to nie były jelita czy gazy :) pozdrawiam was wszystkie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...