Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Bliźniaki.pl znowu cudne zdjęcia :-D. Zazdroszczę..bo ostatnio przejrzałam zdjęcia chłopców i okazuje się, że im pstrykam non stop.. Ale z nimi nie mam ani jednego :-(.

Agusia123 ja też bardzo bałam się o skórę..całą ciążę smarowalam się i na szczęście wszystko wrócilo do normy, tym bardziej, ze dużo schudłam, a nastolatka już nie jestem. Może to zasługa genów, a może mój facet się o to wymodlil bo mówiłam, że pójdę na operację ;-).
Agusia123 a jak się czujesz? Masz już jakiś termin rozwiązania?

Iwo bardzo się cieszę, że jest wszystko w normie. Trzymam mocno kciuki aby tak było dalej.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam pstrykać im zdjęcia. Dobrze ze w tel. Sa aparaty moge robic to non stop. A cos napewno sie uda. Co do skory to dopiero tydzien po porodzie ale jestem dobrej myśli. Odzyskałam wklesniety pępek. Uff. Bałam sie ze tak zostanie. Linia na brzuchu dalej czarna po całości. Zacznę używać kremów. Rozstępy mam tylko z jednej strony nad biodrem. Ale sa tez takie których nie zauwazylam będąc w ciazy na udach. Zaczęłam je smarować maścią Alatan plus. Koleżanka smarowała tym tatuaż ponoć goi doskonale wiec moze i rozstępy a stosuje sie go u niemowląt wiec musi byc bezpieczny. Moze cos poradzicie. ??czy bio oil tylko zapobiega czy tez pomaga na rozstępy??

Odnośnik do komentarza

Jak patrze na mój ogromny brzuch to nie wierzę że uda się wrócić do dawnej formy. Monis79 dodają mi trochę otuchy i pozwalają jeszcze mieć choć trochę nadzieji.
W pon mam wizytę I nie wyjdę póki lekarz nie ustali mi terminu cc. Mam nadzieje ze cc będzie juz w przyszłym tyg bo juz nie umiem radzić sobie z bólem. Brzuch ciężki, twardnieje coraz częściej wtedy trudno mi nawet oddychać. Pojedyncze skurcze się pojawiają ale akcja się nie rozwija. Boli mnie po prostu wszystko i szczerze juz nie mam siły narzekać. Płacze każdego dnia. Juz bym chciała urodzić.
36+5 jkdo

Odnośnik do komentarza

Dzis po usg potwierdzilo sie. Opor w tetnicy pepowinowej. W wieku 32+6 wymiary na 29tc. Tez glowka za duza do brzuszka. Wazy 1330g a siostra 1500g mimo dobrych przeplywow. Ogolnie obie sa za malutkie "zdrowa" w dolnej normie. Czekam na decyzje ordynatora. Blizniaii bardzo podobna sytuacja bo ja dostalam 1 sterydy wczoraj dzies pewnie i moze w nd i pewnie w poniedzialek ciecie. No chyba ze scisla obserwacja i beda patrzec czy przybiera choc mowie, od 2 tyg nic. Tetno 129 a druga 146.

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl jesteś inspiracja dla nas :)
U mnie bez zmian, lekarze są już spokojni wv razie akcji dzieci powinny dać sobie radę :) także czekam i walczę ze skurczami :) be tu aż do terminu cesarki, także może nawet 3 tyg. Ale to nic, bo czuje się bezpiecznie :) w poniedziałek mam usg, zobaczymy jak dzieci dają sobie radę :)
35tc

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny od przepływów, brałyście w ciąży heparyne ??

agusia_m123 mi też się blokują, dziś wyczytałam że tak może się dziać jak je się dużo magnezu (ja go dużo jem), magnez wypłukuje wapń a niedobory wapnia objawiają się bólami stawów i kości tak pisała pani reumatolog.
Kupiłam zgrzewke mleka i będę się leczyć, jak nic nie pomoże kupię jakiś preparat, bo te bóle są nie do wytrzymania :( aż mi się ryczeć chce.

Właśnie czy po ciąży będzie zwis nie brzuch ??

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Po pierwsze trzymam kciuki za wszystkie mamusie co są w szpitalu :* będzie dobrze.
W temaci wózków Duo my mamy bugaboo donkey. Jestem mega zadowolona z niego. Mieścimy sie w każde drzwi, jest lekki i zwinny, prowadzi sie jedna ręka. Oczywiście posiadamy adapter do Maxi cosi.
Gosioolek łącze sie z tobą w bólu w sprawie perspektyw...

Odnośnik do komentarza

Czesc :)

Mami ja jestem w 31 i 3 i narazie przytylam 12 kg :)
agusia_m123 juz blizej niz dalej!! Dasz rade najwazniejsze ze juz jestes w takim tygodniu ze Maluszki same sobie świetnie poradzą na tym świecie :)) Pozytywnie zazdroszcze ze donosilas do tego tygodnia :)
Ale oczywiście jak najbardziej wspolczuje bolu :(
Olita 88 trzymam kciuki mocno zeby wszytsko sie ustailizowalo!
Tez jestem w 2k2o i juz zaczynam sie martwic jak czytam takie rzeczy... ale 9 mam wizyte kolejna to zobaczymy jak rosna Dziewczynki... coz teraz juz od 30 tygodnia to taki stresik coraz wiekszy bo blizej konca i mysli same sie klebia...
Ewa no to cudnie ze lekarze twierdza ze sobie poradza! :) Ja do Twojego pulapu potrzebuje jeszcze 4 tygodni :) Trzymam kciuki za Was:)!!! :)
Blizniaki :) Cudne Te Twoje Szkraby :)) Jestes przykladem ze wszytsko bedzie dobrze mimo "malych"komplikacji :)

Buziaki Dziewczyny nie dajcie sie!!! :)

31 i 3 :) 2k2o

Odnośnik do komentarza

Blizniaki zamiast biooila kup w aptece olejek ze slodkim migdalow-rewelacja. Jesli planujesz duzd zakupy dla dzieci to w gemini olej z migdalow 200ml 29 zl wiec bardzo fajna cena..olejek ten swietnie sprawdza sie jako oliwka naturalna dla dzieci.

Te wozki z jedna gondolka to polski producent Tako nie pamietam nazwy i Mountain Buggy duo. Ja mam.mountain buggy duet 63cm wiec wiezdza we wszystko. Pusty jest super skretny inaczej jeszcze nie probowalismy :P

My jutro z rana kolejne usg czy przyplywy lepsze/gorsze wiec mam byc przygotowana.

Wkoncu odpuszcza sters bo tetno u dzieci dobre. Oczy sie zamykaja...

Odnośnik do komentarza

A czy w przypadku blizniakow tez czekaja az przekrocza 2 kg zeby wypuscic do domku ? Jak bylo u Was. Wy pierwsze wyszlyscie i dowozilyscie pokarm ? Skoro moje kruszyny maja 1330g i 1500g i mialyby jeszcze spasc z wagi to daleka droga przed nami... tylko ze ja tak duzo jem i tyje a one z tego nic nie maja ;(

Odnośnik do komentarza

U mnie wygląda to w ten sposób ze jeżeli dzieci muszą dłużej zostać to matka max po 7 dniach wychodzi. Później trzeba przyjeżdżać i dowozić pokarm,kandydować itp. Jeśli chodzi o wagę dzieciaczków to rzeczywiście muszą mieć 2 kg i ta waga musi być ustabilizowana+ brak innych przeciwskazań. Ostatnio mój gin mówił nawet coś o 2.5 kg.

Odnośnik do komentarza

Olitta88 - koleżanka ma racje ... dzieciaczki niezależnie od rodzaju ciąży muszą mieć dwa kg osiągnięte i ustabilizowane bez innych zakłóceń ... jeśli muszą zostać długo dłużej, to na ogół mama później jest jedynie osobą dochodząca ... w mało, których przypadkach trzymają mamusię tak długo jak wymagają tego maleństwa.

Koleżankę ze złymi przepływami również bardzo szybko rozpakowali bez dłuższej obserwacji podobnie jak bliźniaki.pl - dzieciaczki przez jakiś miesiąc były w inkubatorkach ... obecnie niedługo skończą dwa latka i dziewczynki zdrowe są jak rybki - wiadomo jak to w przypadku każdego wcześniaczka na początku była kontrola u specjalisty za kontrolą u specjalisty poganiała jeszcze innym specjalistą.

Głowa do góry - najważniejsze, że jesteś pod stałą opieką i kontrolą ... nie pozostaje nic innego jak tylko zaufać lekarzom - oni wiedzą co robią ... będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Olita88 wypoczelas trochę?
Niestety Maluszki muszą być w szpitalu do 2 kg. U nas w Olsztynie mama jest tyle w szpitalu co dzidziuś (uff na szczęście). My leżelismy 13 dni. Wszystko zależy od szpitala.
Co do wagi z usg to jest ona tylko przypuszczalna..może bąbelki są większe. :-)

Co do strachu przed poradniami..nie ma co się bać ;-). maleństwa są przebadane z każdej strony ;-). Do tego jako wczesniaki szczepionki są za darmo (5w1 i pneumokoki).

Odnośnik do komentarza

Olita jesli chodzi o pobyt w szpitalu z dziecmi to zależy od szpitala - w Zofii mieli niby nie wypuszczać mam bez dzieci, ale poznałam babkę, która dojeżdżała co dzien z Płocka (!) masakra...
Mówią, ze nie wypuszczają ponizej 2 kg i to z tego, co wiem nie jest zasada zawsze nas tez wypuścili z jednym 1980, ale to w sumie prawie 2 kg. Olita mysle, ze przygotuj sie na wszelki wypadek na dłuższy pobyt.
Monis podawałas chłopakom dodatkowo odpłatnie menigokoki i rotawirusy?

Odnośnik do komentarza

Dzieki mamusie za taki odzew. Jestem po usg. Wagi nie skrawdzaja bo codziennie nie ma sensu. Tylko przeplywy. Nie sa ani lepsze ani gorsze wiec nadal obserwacja. Nie jest to najgorszy stopien oporu na tetnicy pepowinowej wiec cos do Zosi w malych ilosciach dociera. Jak sie pogorszy no to wiadomo.
Licze sie z tym ze bede musiala opuscic szpital szybciej niz dziewczyny ( albo Tosie mi dadza jak bedzie ok) bo to oblegany szpital i wiem ze sa inne potrzebujace.

Poradnie tak mnie nie przerazaja, wkrecilam sobie jakies wylewy do mozgu u wczesniakow.

My wyslelismy o krwi pepowinowej od jednej- ktoras sie decydowala? Meningo i rota tez myskimy skoro inne za darmo. Rota mysle ze na pewni meningo nie wiem jeszcze :(

Odnośnik do komentarza

Olitta88 - skąd się Tobie wzięły pomysły jakiegoś wylewu do mózgu ??? ... pewnie za dużo wujka google w szpitalu ... ale ja też z tych, co lubieją sobie wmawiać i wyszukiwać problemów, a wujek google ani ciocia wikipedia nie jest i nie będzie dobrym doradztwem :)

Nie byłam pytana - ale ja też żadnej ze swoich dziewczyn nie szczepiłam na meningokoki ani rotawirusy :)

Krew pępowinowa super dobra sprawa ... u nas na forum to tylko chyba "sania" się temu zabiegowi poddawała, ale tutaj się już nie udziela, więc pewnie za dużo nie pomoże :/

A czemu myślisz, żeby tylko od jednej ??? ze względu na koszta jej przechowywania ??? ... jak się czegoś dowiesz, to podziel się z nami tutaj na forum, bo tego tematu bardziej szczegółowo jeszcze nie było :)

Ja trochę żałuję, że nie wgłębiłam się bardziej w temat w swoim czasie, bo zawsze w ostateczności można byłoby oddać krew do użytku ogólnego :)

Odnośnik do komentarza

Lewelek - jak się czujesz ??? wypuścili Ciebie już do domku ??? daj znać co i jak :)

Tak tak pamiętam, że byłaś położona w szpitalu już wcześniej ze względu na ruchy ... bo nawet trzymałyśmy kciuki, żeby plan minimum wytrzymania w całości został wykonany - początek grudnia :)

Ojojoj to trochę zmartwień dzieciaczki wam przyniosły wraz ze swoim pojawieniem się na świecie ... to wszystko jednego maleństwa się chwyciło, czy każdy cierpiał na coś innego ??? ... najważniejsze, że wychodzicie na prostą zdrowotną - wszyscy :)

Ładnie przybieracie na wadze - jedynie piersi w ruchu, czy z mieszanką mm w ciągłym natarciu ??? ... wiem wiem, oczywiście plus inne dobrodziejstwa :)

Fajne zdjęcia małych motocyklistów i tatuś jaki z nimi dumny ... moja najstarsza ma podobną fotkę z moim bratem, bo później już motor został sprzedany :)

Mamusiu też się super pięknie prezentujesz i widzę, że kolorek rudy (uwielbiam takie odcienie) wrócił na łepetynkę ... ja doszłam do takiego samego wniosku, co nasza Monis79 - że dziewczynki mają mnóstwo zdjęć, a ze mną raczej ani jednego ... do poprawki :) :) :)

Odnośnik do komentarza

Ja jak na szpilkach czekam na KTG. Chyba najwiecej laze po nocach. Teraz mi jeszcze skurcze doszly.

Co do krwi pepowinowej to jest duze prawdopodobienstwo ze blizniaki beda mialy taka sama krew. Jak patrzylam do tabelek z wykorzystywaniem krwi i bardzo duzo wykorzystuje ja dla rodzenstwa zwyklego. Ale wczoraj rozmawialam z mama blizniat i one maja rozna gr krwi wiec rodzice zaplacili 15tys zloty za 18 lat przrchowywania.

Ja na poczatku bardzo chcialam bo sama mam rozne przewlekle choroby i w rodzinie tez a to w razie czego nawet rodzicom sluzy(podobno). Ale oprocz wychwalania krwi pepowinowej przez bank na swiecie sa rozne opinie poniewaz np UE zabrania praktykowania przechowywania za pieniadze. W innych krajach jest za darmo taka ogolnodostepna itd. To tak na szybko bo kiedys czytalam. Musze dzis sie wglebic zeby glupot nie pisac.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Ależ tu ruch :)
Wszystkiego dokładnie nie przeczytałam, ale widziałam wątek wózków i wagi.
Ja mam Bumbleride Indie Twin. Genialny, zwrotny, wygodny, świetnie sie prowadzi, ale niestety dość cięzki. Na samodzielną wyprawę do miasta taki sobie, bo nie wtargam go do bagażnika. Zastanawiam się czy dokupić lekką parasolkę bliźiaczą, czy może dwie pojedyncze.
Bliźniaki, Monis, MC czy któraś z Was testowała opcję dwóch pojedynczych wózków może?
Jestem 11 tyg po porodzie i mam jeszcze +4 kg (karmię piersią 3/4 karmień) , brzuch nie bardzo wisi, myślę, że jak trochę bardziej się zmobilizuję na jodze to zniknie. Akurat u mnie wcale się nie zrobiły rozstępy, z czego się cieszę. Wszystkim raz jeszcze polecam olej migdałowy! Wg mnie dużo lepszy niż biooil. przynajmniej na moją skórę dużo lepiej dzialał.

U nas... Obie córeczki mają skazę białkową. Nie jem nabiału, a dziewczyny dokarmiamy bebilonem pepti. Walczymy z kupami robionymi raz na trzy dni itd itp.
Kwestia nocy nadal róznie. Teraz przesunęliśmy kąpiel na wcześniej i bardzo pilnuje, żeby dziewczyny najdały się w ciągu dnia. Jest lepiej, ale wciąż potrzebują jesc o 2. Myślę że to jeszcze z miesiąc potrwa.
trzymajcie sie dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Olita88 trzymam mocno kciuki. Na pewno wszystko będzie dobrze. Daj znać jak już będziesz po.

JJ2015 chyba ściągnęłam Cie myślami ;-) bo myślałam dziś o Was. U mnie chłopcy mają 7 miesięcy i nadal w nocy budzą się na karmienie, oby u Ciebie się poszczescilo i udało Ci się wyeliminować to nocne karmienie. Niestety nie pomogę w sprawie spacerowek..mam tfk twiner twist i na razie nie planuje go zmienić.
Buziaki!

Odnośnik do komentarza

Monis...
Nie strasz z tymi nockami. Choć u nas, od kiedy karmię dużo w ciągu dnia i nie pozwalam spać godzinami, nocki są spokojniejsze. Oby oby...
Dziewczynki nadal malutkie. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia, a więc 3 miesiące po urodzeniu przekroczą 5 kg.
No i mamy za sobą pierwszy katar i kaszel. Na szczęście lekki i chyba mija.
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...