Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Iwo85 chyba wszystkich jednokosmowkowych mam tak strasz tym ttts:(
Dziś na badaniach trafiłam na bardzo fajnego docenta który spokojnie o wszystkim mi mówił...miedzy innymi że medycyna po 20tc dobrze sobie radzi z ttts ale warunek taki by być stale kontrolowanym pod dobrym sprzętem usg.

Agusia ja tez mam 5kg na plusie a jestem w 19tc jakoś nie umie dodać fotki:(
19tcJKDO
Pozdrawiam wszystkie mamusie

Odnośnik do komentarza

Tu mówić że 20% różnicy to jest max, większą różnica wskazuje że coś się dzieje.ale Tobie Aleksa mówią ze 25% to jeszcze jest ok? Ja juz nie wiem co myśleć.czy poddawać się temu zabiegowi?
Tak wyglądają moje wzrosty różnicy w masie dziewczyn:
Na początku było zawsze koło10%
W 16tyg. Było17%
W 20tyg. Było 20%
W 24tyg. Było 24%
No i dziś w 25tyg.jest już 27%

Odnośnik do komentarza

To ja juz naprawdę nic nie rozumiem.
Boje się powikłań.może to jest niepotrzebne? Każdy lekarz inaczej.
Chyba jutro chcą to zrobić.chcą sprawdzić czy anemii nie ma ta mniejsza.a jak pójdzie cos nie tak? Jak więcej zaszkodza niż pomogą?

Odnośnik do komentarza

W necie jak się czyta to tez piszą ze max różnica może być 20%.jestem w szpitalu w poznaniu na polnej.przy usg było 3lekarzy..i jak jeden mąż każdy opowiedział się za sprawdzenie morfologii.z jednej strony człowiek chce ufać..ale jak się słyszy tak sprzeczne informacje to zapala się czerwona lampka; ((((

Odnośnik do komentarza

Aleksa88 u jakiego byłaś docenta ? Mieszkamy niedaleko siebie, ponieważ ja jestem z Żor. Mój synek kończy 5 lat w grudniu i dzisiaj też się dowiedziałam, że będą dwie dziewczynki z czego bardzo się cieszymy. Powiedz mi gdzie planujesz rodzić ??

Za wszystkie mamy trzymam kciuki, oby wszystko dobrze się skończyło :)

Odnośnik do komentarza

Agusia!! Mam trochę mniejszy ale budowa identyczna. Nawet pieprzyki w tych samych miejscach :)

Jutro mam wizytę, potwierdzi się czy parka czy jednak 2 chłopców. Próbowałam się nie nakręcać :P
(19t4d)

Julia, wiadomo, lekarze wiedzą co mówią, czuję jednak Twoją niepewność, ja bym próbowała skonsultować to z jakimś super specjalistą od bliźniaków. Na pomorzu mamy takich conajmniej 2- razem wykonują operacje w brzuszku w przypadku TTTS. Ale skoro leżysz w szpitalu to raczej cieżko będzie o takie coś. Nie dziwię się, że się boisz. Z drugiej strony na pewno nie będą eksperymentować- wiedzą co robią... 3mam kciuki !!

Odnośnik do komentarza

Ja chyba mam cos z tel ciagle nie wyswietla mojej wiadomosci

Ja bylam u doktora Czuby on z Twoich okolic z Zor..naprawde polecam uspokoil mnie odpowiedzial na pytania...chociaz teraz po przeczytaniu paru info znowu obawy wrocily..
A gdzie bede rodzic to nie wiem nie romawialam o tym z moim prowadzacym, a ty juz wiesz ggdzie?jesli mozna wiedziec kto prowadzi twoja ciaze??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Witam Ja rowniez dzis po wizycie :) U mnie dosc duza roznica miedzy dziewczynkami.. jedna okolo 2400 a druga 2 kg. Lekarz twierdzi,ze nie ma co.sie przejmowac wszystko jest pod kontrola. Tak jak juz wczesniej pisalam od zawsze byla roz.nica w wadze poczatkowo minimalna a z czasem coraz wieksza,ale dziewczyny nie martwcie sie na pewno wszystko bedzie dobrze ! Sama panikowalam a teraz wiem,ze niepotrzebnie. 35 tydz JK DO

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-) oj dzieje się u Was dzieje. Czytałam Was na bieżąco, ale nie miałam czasu napisać, że jestem z Wami myślami i jak mocno trzymam kciuki, żeby każda z Was szczęśliwie donosiła swoje pociechy.

Kasia, Żabcia gratulacje :-). Witamy w gronie rozpakowanych mam :-). Oby pociechy się zdrowo chowaly.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie, bądźcie dobrej myśli, oszczędzajcie sie, dbajcie o siebie i maleństwa a na pewno wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bardzo współczuje wam tych nerwow o wagę waszych maluchów. Bądźcie silne i twarde. Wczoraj znowu wylądowałam na badaniu brzucha bol bol bol. Mam skierowanie na fizioterapie i mam sie zaopatrzyć w pas ciążowy. Maluchy ułożyły sie główkami w okolicy mojego pępka a nóżki:synuś na prawo, córcia na lewo i rozpychają matkę na 4 strony świata. Oczywiście polecono mi paracetamol ale to juz norma w Uk. Coz bede dalej lezec. Wczorajsze wyjście kosztuje mnie bóle przez następny tydzien. Ale maluchy rosną i sa zdrowe to jest dla mnie najważniejsze. Za dwa tyg. Planowany skan, morfologia juz nie moge sIe doczekać aby je zobaczyć. Pozdrawiam. Wstawiam swoje brzuszysko. :-*

monthly_2015_06/blizniaki-2014_31367.jpg

monthly_2015_06/blizniaki-2014_31368.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Mam pytanie do rozpakowanych już mam ale i nie tylko, chciałabym już zacząć powoli prać wyprawkę ale nie mogę zupełnie zdecydować sie w czym to wszystko wyprać. Jaki proszek kupić?czy płukać dodatkowo w płynie do płukania jak pranie dla dorosłego czy nie? Szukam i szukam i nie wiem na co sie zdecydować, a mam ostatnio poczucie, ze czas ucieka mi przez palce i nie zdarze sie ogarnąć z tym wszystkim.
29t3d dk do

Odnośnik do komentarza

Kociam - ja również stawiam na Lovelę w przypadku tych najmniejszych miniaturek plus dodatkowo od zawsze płuczę ubranka w jakimś sensitivie ... bez znaczenia jakim :)

W przypadku większych ubranek najczęściej piorę w zwykłym proszku, bo mam wrażenie - że Lovela, czy inny proszek dla niemowląt nie radzi już sobie z naszymi "poważniejszymi" zabrudzeniami ... wtedy bliźniaczkom najczęściej jeszcze płuczę podwójnie i standardowo sensitiv - jeszcze odpukać żadna z moich gwiazd mniejsza, czy większa uczulenia (proszek / płyn do płukania) nie miała, ale wiadomo różnie bywa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...