Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Julia83 - ja również cieszę się bardzo, że w końcu usłyszałaś pozytywne wieści od swojego lekarza i niech tak już zostanie do samego końca :)

Ciekawe jak tam Mona88 się miewa :)

Moniś79 - ja również mam nadzieje, że wasze nawet najmniejsze dolegliwości rehabilitacja wyprostuje i będzie jak najbardziej okey ... a jakie w ogóle odruchy niepokojące ma Łukaszek, że lekarz stwierdził napięcie i skierował na rehabilitację ???

Moniag14 - witam w naszym gronie jak najbardziej serdecznie i nareszcie ktoś pojawił się chociaż troszkę starszy od moich smerfetek :) ... a pod słowem "właśnie kończą dwa latka" - czyżby wczoraj happy birthday powinnyśmy zaśpiewać Twoim maluszkom ??? :)

Odnośnik do komentarza

Cześć kochanie.
Czytam was na bieżąco, u moich maleństw wszystko dobrze rosną chłopaki:) W poniedziałek mialam połówkowe i szyjka jest długa 4,2.
Tylko chyba wczoraj załapałam infekcje bo mnie strasznie swędzi tam na dole:( wiecie jak się pozbyć tego?
Dziewczyny takie male pytanie mam do Was. Przymierzam się do zakupu wózka. Chciała bym kupic używany 3 w 1. Co Powiecie na Peg Perego duette? A moze inny byl by lepszy?
U mnie 5 kg na plusie od początku ciąży....
Pozdrawiam mamusie:)

http://www.suwaczek.pl/cache/00a57e5796.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Ja tez wariuje na punkcie truskawek. Mogłabym jeść całymi dniami juz od jakiegoś czasu, teraz doszły borówki amerykańskie i maliny, mmmm.... Do tego szparagi, mam taka fazę, ze prawie mięsa nie jem, staram sie przemycać w wędlinie, ale to nie to samo. Muszę coś z tym zrobic jednak bo trochę chyba za mało jem. U mnie pod Warszawa na wsi nadal zimno jak cholera... Nawet nosa nie wystawiłam z domu dzis. Za to w temacie wyprawki odebrałam dzis pakę ze sterylizatorem parowym do butli i 4 butelkami z czego dwie okazały sie od 3 miesiąca. Będę musiała jeszcze dokupić.
Życzę Wam miłego dzionka :*

Odnośnik do komentarza

Witaj Mona88 po dłuższej nieobecności :-). Jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :-). Jak się czuje młoda mężatka? Jak zniosłaś ślub i przygotowania do niego.
O lekarzach z poznania to chyba Julia83 powinna coś wiedzieć bo wspomina coś o usg w poznaniu.

MC pani doktor zauważyła, że jak położyła Łukaszka na brzuszku to leżał wygięty w literę C. Wczoraj jak poczytałam o objawach to żadnych u synka nie zauważyłam. Powinien mieć zaciśnięte non stop piąstki, nie podnosić główki jak leży na brzuszku. Dziś zrobiłam testy jak był zrelaksowany..jak go położyłam na brzuszku..nie leżał już w literę C, główkę wysoko podnosił, bawi się rączkami, rączki otwarte, bawi się koszulka podczas karmienia. Na razie nie będę się aż tak martwić, zobaczę co mi powie fizjoterapeuta. Może faktycznie synek się spiął i ułożył się w literę C.

Dziewczyny zazdroszczę, Wam tego, że możecie wszystko jeść. Ja nadal się boję, ostatnio coś zjadłam na próbę czy nie będziemy cierpieć..i niestety ja i chłopcy umeczylismy się strasznie.. Dalej jem wszystko co jałowe ;-).

Odnośnik do komentarza

Ja wyprawki jeszcze nie kompletuje: nadal nie wiem gdzie bedziemy mieszkac w tych pierwszych miesiacach- do polowy czerwca ma sie wyjasnic. Jedyne co za chwile bedziemy miec to foteliki bo nam tesciowie chca kupic prezent na rocznice slubu (dwa lata beda w poniedzialek;)).
Smutno tylko ze spedzimy ten dzien oddzielnie.
Monis79 wszystko bedzie dobrze: a rehabilitacja na pewno nie zaszkodzi;))

Odnośnik do komentarza

Gosioolek - fajna data na zawarcie związku małżeńskiego ... będzie bawełniana rocznica ślubu - hip hip hura :)

Moniś79 - po obserwacji maluszka z tego co opisujesz to faktycznie pewnie dostał rehabilitację trochę na wyrost, ale fakt faktem ... niech dmuchają na zimne i na pewno mu to nie zaszkodzi :)

Mnie z tym napięciem mięśniowym, to jedynie te zaciśnięte rączki chodziły po głowie ... moje zawsze z takimi pięściami do cycka startowały na głodnego i później się rączki tak fajnie zawsze pomalutku rozluźniały w miarę napełniania brzuszka :)

Mona88 - widzę, że wywołałyśmy Cię do tablicy w tempie natychmiastowym ... - gratulacje :)

Odnośnik do komentarza

Gosioolek - to tym bardziej super, że akurat trafił się pierwszy czerwca w sobotę akurat w tym roku, w którym się zdecydowaliście i mieliście pole do popisu ... dla dzieci i wnuków również zadanie ułatwione - nigdy nie zapomną :)

A moje dziewczyny dzisiaj mają kolejny dzień buntu - miała być drzemka i dwie godziny "przegadały" między sobą w łóżeczku, aż w końcu nie zasnęły ... już ledwo wytrzymują, ale teraz już za późno - muszą jeszcze troszkę wytrzymać ... chyba, że się znowu ululają same na puzzlach podłogowych - już taki cyrk dwa razy kiedyś odstawiły jak jedna drugą po głowie głaskała, aż w końcu pozasypiały :)

Odnośnik do komentarza
Gość moniag14

MC w jakim wieku są twoje dziewczynki? Moja parka w niedzielę skończy 2 latka. Ale ten czas leci. Czytam wasze posty i super, że jesteście tak pozytywnie nastawione, ja w ciąży byłam przerażona! Na szczęście wszystko poszło ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mona88 - stare dobre z was małżeństwo, a teraz jedynie tylko dodatkowo zalegalizowane :)

Moniag14 - widzę Twoje dzieciaczki praktycznie na Dzień Dziecka wyskoczyły rodzicom ... terminowe Twoje maluszki ??? :)

Moim dziewczynkom na początku miesiąca (czwartego) stuknie 19 miesiąc - jesteśmy listopadowe :)

Opowiedz nam coś więcej o sobie i swoich szkrabkach, a przy okazji dodasz otuchy wszystkim zgromadzonym tutaj brzuchatkom ... terminu doczekaliście / jak tam wagowo i cm się spisaliście na dzień dobry itp. itd. wszystko było dzi - pierwsze dzieciaczki, a może mają maluszki jeszcze starsze rodzeństwo :)

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Mona88, to twardnienie brzucha to może być skracająca ślę szyjka.wiec skonsultuj się z lekarzem.i odpoczywaj dużo.mi tak twardnial brzuch w 18tyg.i się okazało że się szyjka skrócila i leżałam tydzień w szpitalu na obserwacji.kup sobie magnez, on rozluźnia macice.
W poznania w polnej znam lekarza który robił mi usg prenatalne w 12tyg. Nazywa się Zbyszko Malewski.co prawda prenatalne robił mi w prywatnej klinice.ale jest też lekarzem na polnej.i następne usg już robiłam u niego na polnej, ułatwił przyjęcie na oddział.
Moniag14, my wcale tak na 100% pozytywnie nastawione tu nie jesteśmy..ja każda ma swoje obawy:((ale prawda jest taka ze tu na forum znajdujemy pocieszenie i osoby które czują to co my, mają podobne problemy:) myślę że to dużo więcej daje, więcej niż zwykle słowa od postronnych osób typu" będzie dobrze, nie denerwuj się"
22tydz. JK DO:)))

Odnośnik do komentarza

Moje urwisy urodziły się na początku 38 tc przez cc. Waga 2400g i 2390g długość 50 cm. Termin miałam na 20 czerwca ale od 29 tc ze względu właśnie na twardniejący brzuch czyli skurcze i skróconą szyjkę miałam założony pessar i byłam na lekach już do końca ciąży. Duży wpływ na to miał pewnie fakt, że to druga ciąża. Bąble mają starszą siostrę. W ciąży przytyłam 14 kg ale jak karmisz, niedosypiasz i nie masz czasu zjeść to szybko wracasz do formy:) generalnie maluchy okazy zdrowia, tylko łobuzy straszne: )

Odnośnik do komentarza

Moniag14 - moje najmłodsze prawdę mówiąc w komplecie to urwisy do ntej potęgi i codziennie dzień mnie urozmaicają co rusz nowymi pomysłami do tego stopnia, że nie idzie ich samych zostawić nawet na sekundę, bo tylko czekają na ten moment i zawsze coś wykombinują ... a sama wiesz, że co dwie głowy szalonych pomysłów, to nie jedna :)

Chociaż muszę przyznać, że jedna z nich jest spokojniejsza od samego początku - ale druga za nią nadrabia bez problemów ... ba jak to mój mąż mówi - nawet za całą czwórkę :)

Na ogół wyznają zasadę - im wyżej, tym lepiej ... czyli dać kurze grzędę, to jeszcze wyżej wejdę :)

A Twoje charakterki również tak bardzo zróżnicowane ... prawie ze skrajności w skrajność ??? - ale podobno bliźniaki muszą się wzajemnie uzupełniać :)

A starsza siostrzyczka - ile ma latek ??? :)

Dobranoc dziewczynki i spokojnej nocki - uciekam do spania, bo jutro wczesna pobudka ... duże dziewczyny jadą na konkurs taneczny :)

Odnośnik do komentarza

Czwórka? No to wielki szacun! :) i same dziewczyny? Szacun też dla męża! :) ja trójki nie mogę ogarnąć! Starsza w tym roku 8 skończy. Leją się wszyscy o wszystko ale największą rozrabiarą jest najmłodsza: ) i masz rację jedno drugie nakręca a cisza oznacza kłopoty: ) generalnie to chyba synuś jest najgrzeczniejszy chyba, że dziewuchy go podpuszczą. Też życzę dobrej nocy i powodzenia na konkursie: )

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak się czyta jak opowiadacie o swoich pociechach to buzia śmieje się od ucha do ucha :-D. Wam pewnie czasami pewnie tak wesoło nie jest ;-). Jak pomyślę, że za rok to ja będę musiała mieć oczy wokół głowy to już w ogóle nie jest mi do śmiechu ;-). Czasami żartujemy, że przydałoby nam się jakieś ogrodzenie żeby chłopcy dalej nie poszli..

Odnośnik do komentarza

Moniag14 - tak tak u mnie babski gang w akcji ... najstarsza niedługo będzie miała dziewięć latek, a młodsza skończyła siedem - rocznikowo między nimi jest dwa lata, a tak dokładnie to nie całe półtora roku będzie :)

Masz 100% racje - milczenie jest złotem ... chyba, że masz dzieci to wtedy cisza jest podejrzana :)

Dzisiaj już sobota - więc pewnie mama w kuchni i smakołyki urodzinowe przygotowuje na jutrzejsze zdmuchnięcie torta przez swoje pociechy, bo impreza pewnie się szykuje ??? :)

Dziewczynki moje po całym dniu bez drzemki padły wczoraj jak zastrzelone ... nawet smoczka nie zdążyły sobie włożyć do buzi - fajny widok zastałam, bo jedna z nich w jednej ręce trzymała smoczek taki zbliżający się już do buzi, a w drugiej pustą butelkę jeszcze też trzymała ... no, ale chyba wcześniej zasnęła :)

Ja wręcz odwrotnie - zamiast korzystać i też się położyć, to powiem wam ... że szwendałam się po mieszkaniu zupełnie bez celu - dzisiaj też już otworzyłam oczy godzinę przed budzikiem ... a teraz oczy na zapałki i chyba nawet kawa będzie miała utrudnione zadanie, żeby postawić mnie na nogi :)

Dodatkowo pogoda na minusie - leje niesamowicie od samego rana, a wiatrzysko mało głowy nie urwie ... a wczoraj było tak na maksa gorąco, że na krótki rękawek można było chodzić :)

Moniś79 - dokładnie dokładnie korzystaj korzystaj póki chłopcy jeszcze mało ruchliwi i tak jak Tobie powiedziała pewna pani w przychodni ... jeszcze zatęsknisz za tymi czasami :)

A tak na poważnie - nie jest tak źle i jest naprawdę wesoło ... mnie też się micha najczęściej cieszy od ucha do ucha na ich pomysły, a wystarczy im naprawdę moment ... na przykład moment, w którym zalewam sobie herbatę :)

Dla przykładu - z kuchni widzę, co robią i akurat jedna robiła podchody do kwiatka zresztą mojego jedynego, bo ja to nawet kaktusa potrafię ususzyć ... pytam więc się co robisz, bo wszystko widzę - to tylko się szatańsko uśmiechnęła i po chwili była już w kuchni z językiem wywalonym jak pies pluto pełnym ziemi :)

No i takich, czy podobnych wybryków można byłoby wymieniać godzinami ... kotu z miski też podjadały, a w jego piciu ręce myły - jak w miskach było akurat pusto, to w rączkach je do pokoju przyniosły :)

Trzymajcie się cieplutko i udanego, a także spokojnego weekandu dla was wszystkich :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...