Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Twinsmama,
Wow... Jaka piękna szyjka i waga maluchów :) Gratulacje.
Ja miałam sterydy - dość bolesne zastrzyki w pośladek raz na dobę.
Jak już zostaniesz przyjęta do szpitala to wszystko jest na NFZ oprócz ew. dodatkowych opcji czasem płatnych, np: obecność męża przy cc, osobny pokój po porodzie. Natomiast leczenie w ramach NFZ. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam Wam napisać, dziś na pytanie o sterydy moja prowadząca zrobiła wielkie oczy i zapytała kto mi powiedział o profilaktycznym podaniu. Powiedziała, ze najnowsza szkoła jest taka, ze sie nie podaje... Zwariować można z tymi interpretacjami co? ;)
Dziękuje za wasze mile słowa, staram sie jak mogę nie przejmować na zapas. Niestety to będzie trudne. Wszystko bym oddała aby dzieci były zdrowe

Odnośnik do komentarza

Karola.. No dokładnie.zwariować idzie, co lekarz to inna teoria.np Ty masz szyjke 3.9i możesz chodzić i spacerować, ja mam 3.8i mam leżeć?
W szpitalu gdzie będę rodzic też podają sterydy gdy jest zagrożenie porodem przedwczesnym.
Twinsmama..piękna waga dzieciaczkow, zazdroszczę;))

Odnośnik do komentarza

Karola,
Tez to słyszałam od Pani Profesor. Że podaje się, jeśli zaczyna się akcja porodowa przedwcześnie, a nie na wszelki wypadek. Bo ponoć działanie tych sterydów jest najlepsze do 7 dni po podaniu. Ale praktycy położnicy ze szpitala jednak byli za tym, zeby podać. Co lekarz to opinia... o samo ws pessara, co to w ciąży bliźniaczej ponoć bez sensu, a niektórzy go zakładają. Trzymaj się i naprawdę się nie martw tym wymiarem. On jest diagnostyczny we wcześniejszej ciąży. Przecież tak, jak my jesteśmy różni - wysocy, niscy, chudzi grubi, tak nasze dzieci mogą być mniejsze i większe. Nie da się wszystkiego uśrednić, a do tego się sprowadzają te statystyczne porównania z USG.
Pozdrowienia
31t1d

Odnośnik do komentarza

Karola dokładnie tak jak pisze JJ2015, lekarz też mnie straszył, że jeden z chłopców odbiega od normy..na szczęście obaj urodzili się zdrowi..z tą samą wagą i wzrostem..teraz mają 3,5 i już różnica w wadze między jednym a drugim jest pół kilograma.. Nie martw się na zapas..bo nie służy to ani Tobie ani maluszkom.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! U nas po bilansie: synuś 13,3 kg i 89 cm a córa 13 kg i 88 cm: ) generalnie oboje na 75 centylu! A takie to malutkie było jak się urodziło: ) co do pomiarów w ciąży u nas też różnie to było, straszyli, proponowali amniopunkcję czy jak to tam się zwie, nerwów się też nażarłam a jest ok. Prowadzenie ciąży to w dużej mierze widzi mi się lekarza. Mnie podano sterydy w 29 tygodniu i złożono pessar, a potem trafiłam do szpitala klinicznego bo wymyśliłam, że tam chcę rodzić (obok centrum zdrowia dziecka , więc gdyby było coś z dziećmi to blisko) i tam wręcz mnie lekarz zbeształ za ten krążek. W końcu rodziłam w naszym szpitalu miejskim, pokroił mnie mój lekarz i choć synek zachłysnął się wodami i zabrali mi go do innego szpitala to i tak nie żałuję. Mam zdrowe śliczne dzieci i codzień dziękuję za to Bogu. Za Wasze dzieciaczki też trzymam kciuki:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, troche nie pisałam bo jakoś spokojnie u nas nic sie nie dzieje. Ale regularnie podczytuje co u Was :) my wizytę mamy w najbliższy wtorek zobaczę co tam u moich maluchów slychac. Wlasnie postanowiliśmy z mezem zrobic sobie wypad na Mazury z okazji długiego weekendu, trzeba korzystać póki możemy ;)
Trzymajcie sie ciepło i pozdrowienia ze słonecznych Mazur :)

Odnośnik do komentarza

Moniag14 - super Twoje maluszki idą równo łeb w łeb ... zgodna rywalizacja wzrostowa jak na pareczkę i niech tak dalej rosną całej rodzince na pociechę :)

Ciekawe jestem - do ilu moje dobiją na dwa latka ... dwa miesiące temu (na szczepieniu) miały plus minus dziesięć kg :)

Toż trafiłaś na lekarza w wybranym przez siebie szpitalu klinicznym, a miał być to dobry (niemalże) najlepszy wybór - przecież takiego pessara sama sobie przecież nie założyłaś i jeszcze opr od niego zebrałaś ... uciekłaś z tamtego szpitala, że w końcu maluszki się w szpitalu miejskim urodziły ??? :)

Karolinathetwin - wiem, że ciężko nie myśleć skoro od lekarza usłyszało się takie niepokojące słowa, ale musisz być dzielna tak jak dziewczyny mówią ... one też zostały nastraszone niepotrzebnie, więc trzymajmy się tego, że Twój maluszek również źle się do pomiarów ułożył i dlatego wyszło jak wyszło - a urodzi się jedno i drugie maleństwo jak każdej z nas śliczne i zdrowe, a ciąża z zamartwieniami niech zostanie tylko wspomnieniem ... dziewczyny Moniś79 oraz Moniag14 niech będą dla Ciebie takim namacalnym dowodem :)

Kociam - udanego wypoczynku w tych pięknych rejonach naszego kraju :)

Odnośnik do komentarza

Kociam witam na moich terenach..:-)

Moniag14 faktycznie Twoja pareczka pięknie rowno rośnie :-). Oby tak dalej :-).

U nas spokojnie..wręcz aż nudno..ale przy dwójce maluszków nie będę narzekać ;-). Chłopcy są pogodni, towarzyscy, mama musi być. Korzystamy z pogody prawie ciągle na podwórku, nawet karmimy się na dworze :-). Dziś też zapowiada się piękny słoneczny dzień :-), a my wybieramy się do Olsztyna, trochę zmienić otoczenie ;-), powdychac trochę spalin, bo na naszym zadupiu wśród łąk i lasów tylko świeże powietrze ;-).

Miłego dnia dziewczęta :-)

Odnośnik do komentarza

U nas też pięknie:))) wczoraj na ogrodzie cały dzień, dziś tez taki plan:)) właśnie wypróbowalam maszynę do lodów:))) zrobiłam truskawkowe..a mój mały jak zobaczył litr lodów to skakał jak piłeczka.przygotowywał je ze mną, wiec cieszą podwójnie;)) sama się na nie ciesze jak dziecko ha ha
Miłego dnia dziewczyny:)))))

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny! Słoneczko dopisuje, więc my po całych dniach na dworze i wieczorem padamy wszyscy jak bąki: ) nawet pisać nie mam kiedy: ) maluchy rzeczywiście idą równo i z wagą i ze wzrostem w zasadzie od urodzenia i tak M.C. uciekłam z klinicznego, doszłam do wniosku, że będę tam anonimową pacjentką i ten lekarz też mnie zraził bardzo. A U nas szpital kiepski ale lekarz znajomy, prowadził obie moje ciąże i okazało się, że neonatologiem na porodówce jest znajoma lekarka i to mnie przekonało. Ale powiem szczerze sto razy bardziej wolę poród sn niż cesarkę. Niestety przy dwójce ciężko o sn: ( moje ułożone były nieprawidłowo synek miednicowo a córa poprzecznie i o porodzie naturalnym mowy nie było. No ale było minęło i dobrze się skończyło: ) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ostatnią prostą macie w najgorszych miesiącach. Nie dość, że ciąża bliźniacza sama w sobie jest ciężka, do tego upały przed nami. Współczuję Wam podwójnie.

Julia83 to już zaczynam trzymać ;-).

Pogoda piękna to my dzis cały dzień na dworze. Chłopcy wykąpani po 17..i śpią od 18.

Ja dziś przegrałam walkę z truskawką ;-) robiłam koktajl córce i upiłam mały łyczek ;-). Zobaczę jutro czy szkodzi..oby nie.
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Dziewczyny chce kupić jakiś sensowny i skuteczny krem na rozstępy.Do tej pory stosowałam oliwkę johnson baby oraz balsam palmers cocoa. Z racji tego że przed ciążą byłam bardzo szczupła czuję jak skóra na brzuchu jest bardzo napięta, czasami mam wrażenie że zaraz pęknie. Boje się, że pojawią mi się ogromne rozstępy. Dlatego postanowiłam, że zainwestuje i zakupie jeszcze jakiś dobry krem/balsam który będzie chronił moją skórę. Zastanawiam się nad ELancyl-em przeciwko rozstępom- czytałam dużo dobrych opinii o nim ale ta cena mnie troszkę hamuje.
A Wy co polecacie?? Jakie kremy stosujecie?? Jak wasze doświadczenia z rozstępami po ciąży z bliźniakami ??

Odnośnik do komentarza
Gość zabcia1122

agusia_123 ja jestem w 34tc i mam pelno rozstępów na calym brzuchu i nie tylko mimo stosowania wielu roznych kosmetyków... jak juz wiele razy slyszalam to jak maja wyjsc to i tak wyjda, jest to uzależnione genetycznie... Ja juz sie z tym pogodzilam ;p

Odnośnik do komentarza

cześć!
czytam czytam na bieżąco ale jakoś nie mam weny pisać - na komórce słabo się pisze i coś kasuje posty;/
u mnie dziś rozpoczęcie 3 trymestru uuu jakoś się poważnie zrobiło:) chyba zaczynam mieć syndrom wicia gniazda bo już bardzo chce, żeby się nasza współlokatorka wyprowadziła (w sobotę!) i zacząć sprzątać, układać i w ogóle. no ale przede wszystkim to chciałabym wiedzieć czy się przeprowadzamy czy nie :) chyba jestem zbyt zachłanna - tyle chcieć :) ale pewnie do końca tego tygodnia wszystko będzie wiadomo więc będzie można zacząć działać.
cieszę się na środę: podejrzę dziewczyny! ciekawe ciekawe.
upały straszne ale jakoś mi nie przeszkadzają strasznie: jeszcze nie puchną mi nogi, nie jestem jakaś zmęczona i nadal mam sporo energii.
agusia_123 ja od początku ciąży stosuję Palmers ale to masło do brzucha - smaruję nim brzuch i biust. Na razie póki co rozstępów brak i w sumie ładną mam skórę. a przytyłam już 11 kg - i brzuch w sumie spory się zrobił
27t0d

Odnośnik do komentarza

Ja robie raz w tyg peeling i smaruje sie olejem migdalowym, ktory juz tu polecalam. Jest super nawilzajacy.
Na razie rozstepow nie mam, ale tez czytalam, ze jak maja wyjsc, to wyjda. Potem ponoc blakna i mozna usunac.
Powodzenia
31t5d

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja tez przed ciaza byłam bardzo szczupła. Jestem teraz 27t6d- wcześniej złe liczyłam... ;)
Od początku ciazy smarowalam brzuch, uda i pośladki kolejno Olianem, Lierac i teraz mam Plamers. Do piersi cały czas pharmaceris mama. Nie mam ani jednego rozstępu ani na brzuchu ani nigdzie póki co. Podobno to genetyka, na szkole rodzenia tez tak mówili... Moja mama tez nie miała. Dodam, ze przytyłam ok 15 kg juz...
Co do upałów to u mńie najgorzej w nocy, spać nie mogę...,gorąco mi, ciagle chce mi sie siusiu, nie mogę zasnąć ani znaleźć miejsca...
Jutro idziemy pokazać chłopców dr. Piekarskiemu zobaczymy czy on tez stwierdzi te krótka kość...

Odnośnik do komentarza

Karola, Julia
Trzymam kciuki za wizyty! My idziemy we czwartek na kontrole, a jutro drugi raz glukoza. Oby wyszla ok.
W drugim trymestrze mialam bardzo sucha skore i cale cialo mnie swedzialo, migdalowy pomogl fenomenalnie. Polecam!
Dobrego wieczoru
31t5d

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...