Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość agulinek89

Tak, u nas tez maja byc dziewczynki-mam nadzieje ze lekarze w dzisiejszych czasach sie juz tak nie myla,bo bardzo bym byla zaskoczona;p
Male beda sie nazywac Aleksandra i Izabela (Tak prosto: Ola i Iza).
Zabcia, powiem Ci tak. Usg mam na kazdej wizycie,wiec mnie to nie martwi,bo dzieci zbadane. To,ze nie chce za szybko dzieci wyjac,to tez zrozumiem,bo po co wyjac,a potem 2-3tyg stac nad inkubatorem (Mowil ze dobrze jak beda miec po ur ok 2.5kg). Najbardziej mnie martwi roznica wagi dzieci (ok 10%) i ze ta wizyta taka odlegla.. odczekam chyba 2tyg a potem pojde do swojego lekarza pod pretekstem,ze cos mnie boli. Zbada ponownie dzieciaki i bede spokojniejsza.

Musze sie pochwalic,ze w koncu dotarl do mnie nasz wozek;) kupilam tego DorJana i po zlozeniu dzieki Bogu miescimy sie we wszystkich drzwiach w domu. Fajny jest;)oby dobrze sluzyl.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-) jakie to dziwne co lekarz to praktyka. Ja przy ciąży DK DO chcieli mnie kłaść do szpitala w 35 tc co prawda nie miałam umówionego CC, a Was ze znacznie trudniejszą ciążą dopiero w 37 tc. Sprawdziłam jeszcze w materiałach co dostałam od mojej ginekolog. Do 32 tc wizyta co cztery tygodnie, po 32 co dwa tygodnie. Wg mojej rozpiski to usg powinno być tylko trzy razy w całej ciąży i to do 32 tc. Ja miałam przy każdej wizycie..a dodam, że chodziłam do przychodni przy szpitalu, gdzie raczej oszczędzają bo to wszystko na fundusz. Aha między 21 a 26 powinniście dostać skierowanie do położnej.

Pozdrawiam serdecznie drogie mamusie :-)

Odnośnik do komentarza

Karolinathetwins ale duze chlopaki!!! Ja mam wizyte w przyszly czwartek to mozliwe ze dziewczyny juz z 700 gram beda wazyc. To 1,40 kg razem! Wow!
Wczoraj tak mi daly popalic wieczorem jak nigdy. Nie moglam sie ulozyc zupelnie do snu tak kopaly z kazdej strony! No ale dzis juz spookojne:) zaraz ide na basen. Wczoraj tak mi sie dobrze plywalo, ze szok! I plecy przeszly.
Mnie- mimo ciazy DO i DK lekarka powiedziala ze po 25 tygodniu zaprasza co 3 tygodnie, po 32 co 2 a po 36 to co tydzien i ciecie w 38... I usg na kazdej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Gość AśkaSklaśka

Hej dziewczyny moja ciąża dk do, ale po 30 tc mam mieć wizyty i usg co 2 tyg, ja też poszłabym pod jakimś pretekstem na wizytę po 2 tyg. Do tej pory sama mam co 3 ale ze lekarz wyjechał to wyjątkowo teraz będę mieć wizytę po miesiącu i oczywiście też się schizuje:)
Monis79 ale ci się udało z tym pakowaniem:)
Co do wagi dzieci to u nas chyba wypuszczają z wagą od 2 kg i u mnie lekarz planuje cc po skończonym 37 tc.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny,
Czy na spotkanie z polozna przed porodem potrzebne jest skierowanie?
Czy ktoras z Was miala taka wizyte? jak to wygladalo?
U mnie teraz wizyty co 3 tyg. Ide w pon. Zobaczymy co z szyjka. Rzeczywiscie, w 14 tc moja szyjka tez miala ze 4.8 ale pamietaj, ze kazda z nas ma inna budowe. Tak czy siak, dziewczyny maja racje, trzeba duzo polegiwac, malo chodzic, nie nosic itd.
Ja wczoraj wieczorem wyplakalam sie mezowi, napilam melisy i dzisiaj duzo lepiej, pomimo pogody.
Wczoraj zaczelam tez pisac do dziewczynek. Zalozylam kazdej zeszyt, gdzie chce wkleic zdjecia usg i napisac o przebiegu ciazy itd. Damy im to na 18. Dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza

Witam Was Mamusie :) chyba w wyścigu kto pierwszy do rozpakowania to wygrywam Ja :)

AskaSklaska ja też jestem ze Szczecina ale mieszkam obecnie na Bezrzeczu i też będę rodzić w Zdrojach. Właśnie wczoraj byłam na ktg, badaniu i usg w szpitalu bo należę do tamtej poradni i mnie tam skierował mój dr. Boruciński. Jestem już również po 4 dniowym pobycie na sterydach. Jeśli chodzi o moje wrażenia to naprawdę na duży + w porównaniu do 10 dniowego pobytu i porodu synka przez cc ponad 3 lata temu. Myślę że dużo się zmieniło na lepsze. A jak już masz tam swojego dr który sprawdza się prowadząc ciążę to Napewno będzie się również Wami dobrze opiekował w szpitalu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6ipffdxm.png

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Jestem po wizycie..szyjka ok, ładna 3.8cm.dzieci też ok, jak to powiedział lekarz nic go nie niepokoi, żadnych patologii nie widzi.jedyne..ale chyba najgorsze jest to ze nie rosną równo:(( tzn jedna ma 351g a druga 258g w 20tyg. lekarz mówił że jeszcze tragedii nie ma ale obserwować trzeba.boje się tego zespołu podkradania:((
Jak to było u was dziewczyny? Też była różnica między dziećmi? duża?
I dziś powiedział płeć..będą dziewczynki..chyba Zosia i Basia:))choć mojemu mężowi bliższe sercu będą Basia i Matylda;))

Odnośnik do komentarza
Gość agulinek89

Julia, ladne wybraliscie imiona, szczegolnie dla mnie wersja z Zosia jest super;) moje Bable do 25tyg tez byly rozne i wymiarowo i wagowo (zazw.roznica ok 50g i ok 1cm),potem sie zrownaly, a teraz w 33tyg znow roznica-niestety az 200g(10%)-ponoc do 20%jest dopuszczalna,potem trzeba badac czy nie ma TTTSu.
Ktos pytal predzej czy juz jestem spakowana. No wiec przyznam szczerze,ze przed weekendem majowym mialam jakies zle przeczucia i juz wtedy wszystko popakowalam,a nawet popralam i poprasowalam ciuszki i pieluchy. Przeczucie bylo bledne,ale przynajmniej wszystko mam gotowe i spakowane w razie gdyby co.;)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, zajrzałam tutaj szukając odpowiedzi na pytanie jak reagować na zabieranie sobie wzajemnie zabawek przez bliznieta :)))
10 mcy temu zostałam mama Jozia i Lenki. Czytam Wasze wpisy, szczególnie tych mam oczekujących, i przypominam sobie tę ciążową mieszankę strachu i szczescia. Bardzo przyjemne uczucie. Życzę Wam szczesliwych rozwiązań. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

A jeszcze jedno mi się przypomniało..Wszystkie dziewczyny piszecie ile to kilogramów na plus macie.a u mnie po wczorajszej wizycie ..30.04miałam 62.4kg a wczoraj 61.7kg.czyli schudłam.lekarz stwierdził że dlatego ze nie jem.a ja jem!!! Może faktycznie mniej..i dużo owoców, warzyw..bo zwyczajnie jak się leży więcej to się tak jeść nie chce.

Odnośnik do komentarza

Julia83 piękne imiona :-)

Co do rozbieżności między wagą jednego maluszka i drugiego..jak jeszcze chodziłam w ciąży to lekarze mówili, że u mnie różnica jest tylko 1% ponieważ to dwóch chłopców, chłopcy bardziej rywalizują i dużo ciągną dla siebie, żaden nie dominuje..z dziewczynkami jest inaczej, różnica może być większa, bo tylko jedna z dziewczynek dominuje. Chyba nawet tu na forum były bliźniaki gdzie różnica między chłopcem a dziewczynka była bardzo duża. Wiec chyba dopóki maluszki rosną i lekarz nie robi z tego problemu to byłabym spokojna. Bo martwienie się na zapas nie wpłynie dobrze na samopoczucie zarówno mamusi jak i dzidziołków.

Odnośnik do komentarza
Gość zabcia1122

julia83 u mnie tydzień temu bylo +10 ale nie mowie nic bo slodyczy to sobie nie odmawiam :D

Dziewczyny mam pytanie od wczoraj strasznie boli mnie dół brzucha, spojenie lonowe i nie potrafie określić co jeszcze ale to taki ból jak chodzę albo wstaje jakby kluje i ciągnie w dół... martwie sie bo jest on dosc mocny a jak chodzę to nogi musze tak jakby rozszerzac jakbym tam cos miedzy nimi miała wiem ze to śmiesznie brzmi ale martwie sie co to moze byc... jestem w 31tc wiec nie chciałabym jeszcze skracajacej sie szyjki ani skurczy :( Nie wiem czy przeczekać czy udac sie na IP???

Pozrawiam i dziękuję z góry za wszystkie rady :*

Odnośnik do komentarza
Gość agulinek89

Zabcia, mialam tak samo 2-3tyg temu, do tego klucia bolala mnie jeszcze strasznie cala miednica i spojenie lonowe. Balam sie ze szyjka sie skraca,bo gdzies czytalam,ze mozna ja tak odczuwac,ale u mnie (pojechalam do swojego dr) okazalo sie ze Maluchy maja wszystkie mozliwe nozki w tej okolicy i to ich kopniaki (ktorych wcale tak bardzo nie odczuwalam) tak mi potlukly miednice,ze bolalo wszystko na dole. Jak sie obrocily,to przeszlo prawie calkowicie.
Niemniej,najlepiej skonsultuj sie z lekarzem,bedziesz spokojniejsza,a kazda z nas jest inna;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...