Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maleństwa 2014 :)


Paullinna

Rekomendowane odpowiedzi

kwietniowka1983 brzuszek super elegancki, wygląda jak pileczka

dziewczyny, nie napinajcie się, chyba, że święta chcecie spędzić na porodówce. W domu przynajmniej pojecie sobie dobrych rzeczy, bo w szpitalach zwykle marnie karmią ;P
Choć jeszcze pamiętam jak ciężko pod koniec było i nie dziwie się wam, że już chcecie mieć maluszki przy sobie.

Co do wywoływania porodu po terminie to wiele zależy od lekarza prowadzącego i szpitala. Zwykle około 5-7 dni po terminie kieruje się matkę do szpitala. I tu już różnie bywa, czasem jeszcze kilka dni obserwacji i czekania na naturalne rozpoczęcie porodu, czasem od razu wywołują. Lepiej się nie spieszcie tak na to wywoływanie - oksytocyna to nic przyjemnego, lepiej niech się samo rozwiąże.

Agus1987 ja tez miałam takie uczucie jakby J. wciskała się w kanał rodny i to się sprawdziło - rzeczywiście się wciskała.

Odnośnik do komentarza

marzen@ a ja to moge i w szpitalu spedzic swieta jkbym mogla urodzic przed nimi ale zostal w zasadzie dzisiejszy dzien i jutro i sobota. mnie martwi wlasnie ze moga dac tylko kasze z mlekiem po porodzie a jana sam zapach mleka wymiotuje i co ja bede jadla :P
oj to naprawde moge w maju urodzic ... zeby tylko moj synek byl zdrowy to wytrzymam tylko ze ciagle towarzyszy mi strach gdy jest spokojny.
to super marzena to moj maluch sie tam moze juz pcha do wyjscia ;) musi troszke mocniej pchac glowka ;)

Kwietnioweczka piekny ten Twoj brzusio ;) taki zgrabniutki ;) moj jest przy twoim gigant ;p pewnie dlatego tak mnie skora swedzi bo tak bardzo sie rozciagnela. bo przy pepku to mam jak lusterko tak sie blyszczy. moze i ja wstawie swoj brzuszek to zobaczysz jaki mam bębenek mam ;D
http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza

sylwus24 gratulacje, duży chłopczyk i dałaś radę sn :)

Agus1987 ja tez mleka nie jadam, ani prawie żadnych jego przetworów. Mąż mi jedzenie do szpitala przynosił, bo inaczej suchy chleb zostawał, z dżemem ewentualnie.
Z obiadami już lepiej, choć też szału nie było. Ale i tak gorzej było po pierwszym porodzie, bo po cc dwie doby nic jeść nie dają, o! Wtedy to nawet tym suchym chlebem bym nie pogardziła.

Odnośnik do komentarza

sylwus wielkie gatulacje !!!!!!!! Jaki duzy chłopczyk musial miec bardzo dobrze w brzuszku u mamusi ze tak pieknie urusł ;)

marzen@ no tak masz racje zostaje jedzenie od meza i rodziny ;) choc chyba wiele nie mozna bo karmi sie maluszka. Podziwiam Cie naprawde i wracaj szybciutko do zdrowia i do domku z maluszkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchpzcug4475nmn.png

Odnośnik do komentarza

Sylwuś gratulacje!! Kawał chłopa z tego Twojego Mateuszka :)
Co do szpitalnego jedzenia, to fakt, że pomoc rodziny się przydaje. Mi do południa śniadanko przywoził mąż i potem późnym popołudniem słoik gorącego rosołu z gotowanym mięskiem, lanymi kluseczkami i marchewkami. Dodatkowo przegryzałam to szpitalne jedzenie, ale zwykle był to kawałek chleba z szynką średniej jakości. Ogólnie w szpitalu nie patrzą na to, że to co dają je matka karmiąca. Mi przynieśli zupę brokułową, gdzie moje dzieciaki zawsze po brokułach kolki dostają. No ale cóż, trzeba uważać i liczyć na rodzinkę.

Odnośnik do komentarza

No to zmieniamy listę :D

Już na świecie:
Triel -> 10.04 syn Tomek -> 12.03.2014
Angelika8484 -> 03.04. syn Antoś -> 17.03.2014
Bzaa -> 15.04 córeczka Nina -> 2.04.2014
Elcia102 -> 05.04 córka Hania -> 3.04.2014
marzen@ -> 11.04 córeczka Jagódka->4.04.2014
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga -> 5.04.2014
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś -> 7.04.2014
Sabin905 -> 16.04. córka Julia -> 9.04.2014
Sylwus24 -> 09.04. syn Mateusz -> 15.04.2014

Jeszcze w brzuszku:
Izaiza -> 04.04. córeczka Inez
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Bodzia -> 14.04 córka
Asia25-> 14 kwietnia córka Laura
Emika2->15.04. córcia Amelka
17kwietnia-> 17.04 Patrycja lub Maciej???
Marta1987Sl->19.04 córeczka
Agnieszka56 -> 19.04 syn Franciszek
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
kwietniówka1983->23.04 córcia
Zania-> 25.04 córeczka
Agus87 -> 25.04 syn Kubuś
Agatka1987 -> 26.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

17 kwietnia gratulacje!!! :)

No to wklejam listę :)
Już na świecie:
Triel -> 10.04 syn Tomek -> 12.03.2014
Angelika8484 -> 03.04. syn Antoś -> 17.03.2014
Bzaa -> 15.04 córeczka Nina -> 2.04.2014
Elcia102 -> 05.04 córka Hania -> 3.04.2014
marzen@ -> 11.04 córeczka Jagódka->4.04.2014
mamaKarolka-> 04.04 córka Kinga -> 5.04.2014
Magda_z_lasu -> 08.04. syn Staś -> 7.04.2014
Sabin905 -> 16.04. córka Julia -> 9.04.2014
17kwietnia-> 17.04 Patrycja -> 11.04.
Sylwus24 -> 09.04. syn Mateusz -> 15.04.

Jeszcze w brzuszku:
Izaiza -> 04.04. córeczka Inez
Nanka - > 07.04 córka Zuzia
Bodzia -> 14.04 córka
Asia25-> 14 kwietnia córka Laura
Emika2->15.04. córcia Amelka
Marta1987Sl->19.04 córeczka
Agnieszka56 -> 19.04 syn Franciszek
kasiunia2391->22.04.synek
Monika1709 ->23.04 syn Aaron
Ania2408 -> 23.04 syn Filip
kwietniówka1983->23.04 córcia
Zania-> 25.04 córeczka
Agus87 -> 25.04 syn Kubuś
Agatka1987 -> 26.04 córeczka Anastazja
Anitaa-> 28.04 córeczka Jagoda
Avril87 -> 30 kwietnia (?) - syn Sebastian

Odnośnik do komentarza

17Kwietnia gratulacje!!!:)
ja dzis byłam u lekarza. Powiedział mi, że Jagódka waży 3250 ciekawe jak sie to sprawdzi:)) a jeśli rzeczywiście tyle waży to już jestem spokojna i mogę rodzić:)
powiedział mi również, że jeśli nie urodzę do 28 kwietnia to po tym długim weekendzie majowym mam się zgłosić do szpitala. Kurcze tylko to jeszcze tak długo a u mnie coś się nie zanosi na wcześniej. Jestem bardzo ciekawa jak to u mnie będzie. Wolałabym urodzić przed terminem, bo jak pójdę do szpitala to mogą mnie tam trzymać i czekać nie wywołując porodu do dwóch tyg po terminie. A tego bym nie chciała. Za wywołaniem też nie jestem, bo to podobno nie jest dobrze gdy sie podaje tę kroplówkę na skurcze. Najlepiej żeby wszystko się odbyło naturalnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza
Gość agatka1987

Ale się dziwnie dziś czuje jakby to juz okropnie boli mnie teraz brzuch ale nie wiem czy to skurcze czy co zobaczymy co będzie dalej mogło by się zacząć bo mała tak się Rozpycha juz brzuchu jakby miał mi zaraz eksplodowac brak zapewne miejsca .... no to czekam co dalej ale znając życie przejdzie

Odnośnik do komentarza

witam kwietniowe mamusie, chociaz naleze do majowek a nawet sama zalozylam majoweczki . termin cesarki mam na 30 kwietnia.. juz towarzysza mi skurcze , i inne bole przez ktore nie potrafie spac..
mam nadzieje ze bede mogla czasem tu zagladnac ,i w razie potrzeby prosic o rady.
czy jest tu ktos o podobnym terminie ? ( moj termin to 19 maj ale tu robia cesarke pomiedzy 37 a 38 wiec wypadlo na 30 kwiecien)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza
Gość kwietniówka1983

Angelika próbuj dalej wrzucić zdjęcia, jestem ciekawa jak już urósł Antoś :)
Izzi098 ja mam termin na 23-25 kwiecień. A jak niunia się nie zdecyduje sama wyjść to wywołują tu w niemal 42. tygodniu, czyli doczekałabym się wtedy niuni 7-9 maj...

Odnośnik do komentarza

Witam kwietniowe maleństwa:)

Dziewczyny mam do was pytanie czy któraś z was miała opryszczkę na ustach w ciąży ? I czy któraś brała lek HEVIRAN na opryszczkę? Pytam ponieważ ja biorę ten lek z zalecenia lekarza i chciałam zapytać czy wszystko jest ok?

Dziękuję za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Gość 17 kwietnia

dzięki mamusie.
Niestety różowo niebyło mała urodziła się przez cc i dzięki bogu że pojechałam do innego lekarza zeby mi te cc zrobił bo mała byla okręcona pepowiną i przez to mieliśmy szerweg badań i cholernie dużo strachu

Odnośnik do komentarza

Wiec tak, w poniedzialek zglosilam sie na 8 do szpitala, moj gin zrobil mi ktg, zbadal powiedzial ze zostaje juz i we wtorek z rana indukcja. O 8.40 podlaczyli oksytocyne, o 11.30 przebity pecherz plodowy i wody odeszly i sie wtedy rozkrecilo. Skakalam na pilce, chodzilam, az w koncu troszke mnie nacieli i o 12.45 Matunio sie urodzil :) najwiekszy chlopaczek na oddziale. Teraz czuje sie swietnie, zdjeli mi dzis szwy i jutro wychodzimy

Odnośnik do komentarza

Iwa 34 mi lekarz pozwolił tylko na opryszczki masc używać,heviran czy hascowir,ale nie w formie tabletek.
Dziewczynki ja dziś byłam u okulisty i mam zaswiadczenie że nie mogę rodzić siłami natury więc zadzwoniłam do polożnej mam czekac na skurcze.ale jeszcze powiem o wczorajszym ktg.Polozna nie była zadowolona. Z tetna mojego synka bo biło tylko 110 na minutę więc za mało wtedy dała mi elektrolity i glukoze w kroplówce i poprawiło się mu zaczął kopać,rozrabiac no i tetno wzrosło do 150 .Gdyby nie wzrosło to chciała mnie zostawić na oddziale.Z tym że jak mnie zbadała to mam rozwarcia tylko 1 cm więc sobie czekam aż się zbliże do porodu.A termin za 4 dni...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...