Skocz do zawartości
Forum

Dziewczyny z Cafe


Rekomendowane odpowiedzi

Lea to ja też jeszcze poczekam, mam wizytę 18.09 a będzie to dopiero początek 18 tyg. Pewnie też będzie to krótkie badanie.
Annaanna a pytałaś lekarza co oznaczają te bóle co miałaś? Ja mam ten problem, że przed wizytą mam tysiąc pytań a później z wrażenia zapominam o wszystko wypytać. Ostatnio zrobiły mi się zajady;/ Ponoć od braku witamin, a od czwartku biorę witaminy dodatkowe.

Odnośnik do komentarza

Anna jestem w szoku po tym co napisałaś na temat twojej wizyty. Ja jak chodziłam w Polsce prywatnie do ginekologa to mi zawsze wszystko dokładnie wyjaśniał jak i dlaczego. Z każdego usg dostawałam wydruk i trwało ono zazwyczaj do ok 5 minut. Przypomniałam sobie jak mi mój gin wyjaśniał jak to jest z dojrzewaniem pęcherzyka, ile trwa owulacja itp. To, że cię nie rozpoznaje to może być efekt ilości osób, które przyjmuje.
Muszę wam powiedzieć, że we Włoszech jestem miło zaskoczona jak chodzę na wizyty. Pamiętam, że pierwsze usg trwało ok 20 min, potem genetyczne ok 30 min. Wszystko dobrze widzieliśmy na dużym ekranie telewizora. Tutaj żaden lekarz się nie śpieszy, na wszystko jest czas. Moja normalna wizyta trwa ok 20 min, zaczyna się od rozmowy "jak się czuję?" itp, potem lekarz spisuje wyniki badań które zrobiłam (mocz i toksoplazmozę robię co miesiąc), potem mnie bada i wypisuje skierowanie na zrobienie kolejnych badań. Wszystko przebiega bez pośpiechu i ja też nie czuję presji.
Tantum co do pytań to najlepiej to co cię niepokoi zapisz sobie na kartce a potem z tymi spisanymi pytaniami idź do lekarza. Tak robiła moja koleżanka w ciąży i ja wzięłam sobie jej radę do serca, bo potem u lekarza z wrażenia zapominamy o tym o co chciałyśmy zapytać.

Odnośnik do komentarza

Anna, mnie też by było przykro, gdyby płatna wizyta potoczyła się tak szybko. Ja chodzę na nfz i tu da się odczuć, że gdy załatwione jest już wszystko, co konieczne - badanie, ważenie itp. - szybko się ze mną żegnają, żeby wpuścić osobę następną. Lekarz mnie nie pamięta, gdy wchodzę, dopiero, gdy czyta kartę, słyszę: "aha, to pani, dobrze". Badanie usg mam oddzielnie, ostatnio było to badanie genetyczne, więc trochę trwało, następne będzie połówkowe, trzecie z kolei - mało tych usg będę mieć ogólnie. Ale tam naprawdę jest mnóstwo osób w kolejce (mam lekarza w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym). Ale Ty za wizyty płacisz, więc rozumiem ten niedosyt, jak piszesz. Być może badanie nie musiało trwać dłużej, ale miło by było, gdyby lekarz Ci o tym powiedział. A co do ułożenia dzidzi - to może była w trakcie fikołka, pozycja jej się spodobała i zasnęła? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

Kostewcia moje wizyty wyglądają podobnie jak Twoje i co najważniejsze ten lekarz jakoś tak to planuje, ze nie ma kolejek. Zawsze czekam max 5 min. Jest to bardzo dobry lekarz za wizytę bierze 25o zł mimo , że mieszkam w małym mieście. Do niego i do naszego szpitala przyjeżdżają rodzić w większych miast kobiety. Gdybym nawet chciała na NFZ to musiałabym do innego miasta jechać bo u nas przyjmuje dwóch fatalnych lekarzy już prawie na emeryturze dorabiają w przychodni.
Annaanna a jakie usg miałaś już przez brzuch? Ja ostatnio i waginalne i przez brzuch i powiem, że u mnie lepiej przez brzuch było widać. Wtedy dzidzia w całej okazałości była widoczna, że aż nóżki rozłożyła z mała kuleczką pomiędzy:>

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie wizyty do tej pory trwały koło 15-20 min. USG zawsze wszystko miałam pokazane i wyjaśnione, dlatego tak nie miło się wczoraj zaskoczyłam. Może dlatego że 2 tygodnie temu miałam genetyczne, nie wiem. Mam nadzieję że był to pierwszy i ostatni raz.
Co do pytań to ja ostatnio właśnie z listą chodzę i pytam po kolei.
Tantum jeśli chodzi o te bóle brzucha to powiedział że najwyraźniej czuję macicę jak się powiększa z wielkości pomarańczy aż dojdzie do dużej piłki.
Dziś byłam na rozmowie w szkole i jestem bardzo zadowolona z reakcji :) Jeśli uda im się znaleźć zastępstwo w tym tygodniu to na zwolnienie idę od razu.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

No to ja też muszę spisywać:) Annaanna w takim razie może lekarz po prostu myślał, że przecież niedawno widziałaś a chciał tylko sprawdzić czy ok. Chyba nie wie jakie to dla nas ważne, że najchętniej codziennie byśmy nasze maluszki podglądały:)
Malinka mój mąż już przekonany , że chłopak ja gdzieś czytałam, ze na pewnym etapie to te narządy wyglądają tak samo:) Więc na razie się też aż tak mocno nie nastawiam na żadną płeć choć jest naprawdę duża szansa, ze chłopak. Byłam w szoku, przy 6,57 cm już coś będzie widać:>

Odnośnik do komentarza

Masz rację Tantum :)
Po wczorajszej wizycie u dermatologa wygląda na to że mam ciążowe zapalnie mieszków włosowych... Dostałam maści i będę pewnie jeszcze próbować gencjany. Tantum mogę mieć prośbę jeśli oczywiście możesz zapytać teściową czy można w ciąży używać gencjanę na spirytusie 2%, bo wczoraj zapomniałam spytać lekarza, będę bardzo wdzięczna.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Annaanna pytałam teściową ale no ona nie jest lekarzem a w teraz ma wolne. Mówiła, że jak lekarz wiedział, że jesteś w ciąży i przepisał to ok. Zresztą to jest na skórę i nie powinno zaszkodzić. Wiele środków się zakazuje bo nie ma żadnych badań, nikt na ciężarnych nie eksperymentuje. A musisz się w ogóle akurat tym smarować?
Co do łaskotania to ja nic nie czuję koło pępka tylko czuję jak w jelitach mi buzuje czasami. W ogóle dziewczyny jak u was z trawieniem? Ja nie mam żadnych zaparć, powiedziałabym, że wręcz jest lepiej bo jak jestem w domu to jem rozsądniej i regularnie ( w pracy zawsze z tym ciężko było). Ale mam wzdęcia na maxa czasami wieczorem wyglądam jakbym była już w późniejszym miesięcy, mogę sobie wyobrazić jak będę wyglądać:P

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Tantum :) Ja mam problem z zaparciami i wspomagam się czym mogę - miód z cytryną, olej lniany i czopki glicerynowe. Za to teraz nie narzekam na wzdęcia, czasem tylko mi się zdarzają...
Sama się zastanawiam czy możliwe żeby mnie jelita tak łaskotały, zdarzyło się to 3 razy jak do tej pory, sama nie wiem. Maleństwo ma pewnie 8-10 cm to chyba jeszcze mało żeby było coś czuć...

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Annaanna no dzidzia na pewno robi już duże fikołki, bardzo możliwe, że to akurat czujesz. Jeżeli nie masz grama tłuszczyku na brzuchu i zero jakiś mocnych mięśni to możliwe, że czujesz, tak w necie wyczytałam.
Mi ciągle ciężko zlokalizować bo wydaje mi się, że jeszcze poniżej pępka jest macica tak nawet jak widziałam gdzie lekarz głowicą jeździł. Koło pępka mam tłuszczyk który jakby się przemieścił i tam skumulował. Takie mam odczucia przynajmniej bo na wadze, nie widać a brzuszek jakby mi się większy zrobił nawet jak nie mam wzdętego brzucha.
Annaanna ja codziennie rano jem płatki owsiane z otrębami i owocami i w dzień dużo owoców wydaje mi się, ze to dzięki temu głownie nie mam zaparć.

Odnośnik do komentarza

U mnie rzeczywiście nie miałam płaski brzuch i jakiś super mięśni to ja nie posiadam.
Co do płatków owsianych to ja nie lubię mleka a teraz jeszcze brak ochoty na słodkie, więc śniadanie na słodko odpada u mnie :( Choć wiem jakie to jest zdrowe i dużo błonnika ma. Tantum Ty dostałaś od razu termin na USG połówkowe po pierwszym genetyczny? Jak to z tym jest? Te badania to dalszy ciąg prenatalnych prawda? Zastanawiam się bo nie wiem czy będę potrzebowała kolejne skierowanie na to połówkowe czy ti co miałam na pierwszym wystarcza...

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

Tantum u mnie podobnie jak u ciebie, czyli nie mam zaparć ale za to po całym dniu wieczorem czuję się napompowana. Piję dużo wody a pod koniec dnia jestem pełna, potem ta woda schodzi ze mnie w nocy bo biegam do toalety 3-4 razy. Myślę, że brak zaparć to regularny tryb życia i brak stresów. Nie pamiętam okresu w moim życiu żeby czuć się tak jak teraz. Siedzę sobie w domku, nie przemęczam się, nie stresuję, śpię ile chce, jestem na zwolnieniu i nie muszę chodzić do pracy.
Mam pytanie czy wy też biegacie często do toalety? bo ja prawie co godzinę.

Odnośnik do komentarza

Annaanna ja po prostu dostałam następny termin wizyty nic nie mówił co będzie robił to będzie początek 18 tygodnia więc chyba na połówkowe za wcześnie. Połówkowe usg to chyba takie jak już dzidziuś jest konkretnych rozmiarów i lekarz mierzy poszczególne narządy i części działa. Długość nóżek rączek, główki itd. I to jest chyba 20 -22 tydzień. Więc możliwe, że moja wizyta będzie też krótka ale może uda się już płeć ustalić jak nóżki będą rozchylone. No ale to dopiero 18 września taaaaaak długo.;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...