Skocz do zawartości
Forum

Dziewczyny z Cafe


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, ja wg ostatniej 2 jestem w 11 t2d ale według ostatniego usg moje maleństwo jest młodsze o tydzień oczywiście się tym trochę martwię. Dlatego też to genetyczne badanie mam dopiero 22 sierpnia.
Lea z tą szkodliwością usg ponoć to mit i nie jest niebezpieczne dla maleństwa. To w końcu nie rentgen. Ja przynajmniej się tego trzymam bo w samym szpitalu miałam prawie co drugi dzień. Oczywiście są opinie, że nie ma takich badań do końca, więc lepiej jak nie trzeba to nie nadużywać.
Dziś obudziłam się ze starsznym bólem głowy przeszło mi dopiero po obiedzie a jadłam cieciorkę (którą uwielbiam) z sosem indyjskim. I później przeczytałam w necie że pomaga w bólu głowy i migrenach, więc może następnym razem też wypróbujcie :) Trzeba sobie jakoś radzić:!

Odnośnik do komentarza

Dzięki, dziewczyny :).
Lea, też miałam liczne bakterie w moczu, w 6-9 tygodniu, zapalenie pęcherza plus przeziębienie z gorączką... Też się przejmowałam, ale na poprawę wyników moczu ginekolog zalecił mi Żuravit i na następnej wizycie mocz już był "jałowy", czyli wszystko się naprawiło. Nie martw się.
Co do "wzrostu" dzidzi, to dwóch lekarzy niezależnie od siebie stwierdziło, że dziecko jest najprawdopodobniej o tydzień starsze, że owulacja była wcześniejsza. Dlatego gdy myślę o wieku dziecka, dodaję jeszcze tydzień w myślach i wtedy już nie jest za duże :).
Ania, to będziesz miała to usg, które ja miałam w 11 tyg. i 5 dniu. :)
Tantum, może być podobnie jak ja, że według OM jest inny tydzień, ale owulację mogłaś mieć późniejszą - i dzidzia jest młodsza.
Cieciorka - ciekawy pomysł...!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

Malinka dzięki za słowa otuchy, łykam żurawit i dużo piję mam nadzieję, że bakterie się wyniosą :) Jestem już po wizycie u Endo, mam zlecone dodatkowe badania i pani doktor wcisnęła mnie na wtorek, żeby obejrzeć wyniki, bardzo fajna babka :) Muszę powiedzieć, że jak na razie jestem bardzo zadowolona z opieki w Lux Medzie, chociaż rózne czytałam opinie. No ale zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

hej hej dziewczyny:) jak ja bym chciala mieć wasze mdlości:) Dzis z rańca miałam, delikatne, ale to raczej czym innym spowodowane. Wczoraj pobolewał mnie brzuch, a w nocy juz mocniej, wyraźniej, jak na @. Byłam pewna, że z rana do mnie zawita, ale na razie nic. Byłam rano u gina, endometrum jest drugofazowe (tj.poowulacyjne). więc faktycznie pierwszy lekarz pomylił się z oceną i była to torbielka a nie pecherzyk graffa. Dzisiejszy lekarz (jeszcze inny-juz 3ci)pow.żebym trzymała się swojego gina a nie 3. Co do antykoncepcji, powiedział, że faktycznie robi się tak, by na chwile zachamowac ovu by potem uderzyła z większym impetem. Satysfakcjonuje mnie ta odpowiedź, choc nadal nie wiem jaka decyzje podejmę:) Na razie miesiączka nie przyszła:) trzymajcie kciuki, żeby sie już nie pojawiła:) dylemat z tabletkami zniknie :)

Odnośnik do komentarza

Sosi trzymam kciuki!!!

Tantum tez uwielbiam cieciorkę, niestety przy niedoczynności nie powinno się jej jeść :(

Dziewczyny nie wiem jak Wy, ale ja już nie padam z tych opałów... Czekam na ochłodzenie, bo w przyszłym tygodniu mam trochę do załatwienia i pierwszy raz od kontroli (2 tygodnie temu) znów muszę ruszyć się z domu. Czekaja mnie badania krwi, usg genetyczne i wizyta u endokrynologa...

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdgexxj5t3ng.png

Odnośnik do komentarza

heey, mam podwyzszona temperature;/ ale tak sporo bo
37, 3;/ z rana bylo 36,9. niby możnaby podejrzewac ciaze chyba co? ale piersi nic mi nie spuchly, a ostatnim razem bylo to widoczne gdy bylam w ciazy. Owulacje mialam po 1 sierpnia (miedzy 1-3 myślę). Sroda i czwartek brzych bolal mnie jak na okres (moglo to być chyba zagniezdzenie co?) a okresu nadal nie ma. Dzis 31 dc. Boję się nakręcać...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! To Sosi kiedy testujesz?

Ja dziś od rana mam jakiś ból brzucha do końca nie wiem od czego może od jedzenia bo apetyt mam coraz większy i wczoraj pojadłam sporo:)
Waga na razie bez zmian nadal ważę mniej niż przed ciążą, ale czuję, że w pasie ciaśniej. Tak jakby mi wszystkie te jelita i narządy do góry przeszły tak jak na tej animacji co wklejałam link. Coś w tym jest a to dopiero początek:)
a u Was jak tam? Pogoda trochę chyba lepsza :)

Odnośnik do komentarza

Super Annaanna:) Ja biorę luteinę 2x2 i asmag 3x1 no i fragmin te zastrzyki. A no spę to tylko sporadycznie jak zaboli czyli dziś rano. Ja mam generalnie uczulenie, alergię kontaktową najczęściej na małym palcu dłoni zawsze jak się zaostrzało to smarowałam się maścią sterydową od dermatologa ale w ciąży jej nie wolno więc mój palec wygląda tragicznie, łuszczy się piecze i jest czerwony:< tylko kremy mogę stosować mam nadzieję że się nie rozprzestrzenia. Czytał ,że w ciąży właśnie uczulenia się nasilają:<

Odnośnik do komentarza

wybaczcie, ale mam ubaw z tych waszych narzekań, tu zgaga, tam mdlosci i niestrawnosc, wzdęcia itd etc;p hehe jak stare baby!! dobrze, ze upaly minęly bo troche lepiej jest i tak, prawda:) biduulki, ściskam Was mocno:*
Powiedzcie mi kiedy mam testowac, ja sama nie wiem.. od owu minął ok tydzień, brzuch bolał jak na okres w środę i mocno w czwartek w nocy, ale miesiączki brak. Teraz co jakiś czas mnie pobolewa, byłaby pewna że to ciąża gdyby nie to że piersi w ogóle mi nie spuchły niestety:( to sprowadza mnie na ziemie.

Odnośnik do komentarza

Sosi powiem Ci, że ja dokładnie czuję się jak babcia inwalidka :) albo gorzej:) Zresztą, może niedługo sama przekonasz się jak to jest i dołączysz do narzekań:) Ja bym jeszcze poczekała z testem bo tydzień po owu test raczej nic nie pokaże, ewentualnie zastanawiała bym się nad betą jeśli jesteś niecierpliwa.
A ja wczoraj miałam wizytę, usg nie było i w sumie nie wiem czy jest ok czy nie, tak na oko niby jest ale pani doktor powiedziała , że twardnieje mi macica i muszę brać końskie dawki magnezu i doraźnie nospe. W sumie jak tam nie odczuwam bóli ani skurczy więc nie wiem o co chodzi. Jutro jadę zrobić posiew, i jak wyjdą bakterie a na 100% wyjdą to znowu do lekarza:/ Jak na razie mam kureację: żurawit, urosept i wit. c wszystko 3 razy dziennie, ale nie wiem czy to mi pomaga czy nie.

Odnośnik do komentarza

Hehe Sosi dokładnie ja zamiast czuć się jak przyszła matka to raczej właśnie jak babcia od razu : P Cały wczorajszy dzień w piżamie spędziłam :)
Lea no ja właśnie ten magnez biorę chociaż jak ostania mi sprawdzał lekarz to macica była ok ale może to dzięki niemu. No i magnez na pewno mnie trochę uspokaja.

Odnośnik do komentarza

no niestety zrobiłam głupia dziś test;/ niepotrzebnie, wyszedł negatywny i choć spodziewalam się tego to cień nadzieji był.. teraz juz rozwiany:( choć Lea pewnie masz rację, że na test za wcześnie.... Powtórze za tydzień. Tak czy inaczej bookujemy wakacje na Sycylii, tak sie oglądam na tę ciąże a ona sobie ze mną igra:(
kicha jest tez bo dziś 33 dc. a miesiączki tez nie ma, wiec dos sie też spierd****o!:( wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Ja również mam wizytę we wtorek :) z tym, ze nam już bliżej końca, bo to 33 tydzień :) Przyznam, ze już wszystko zaczyna mnie denerwować. Już bym chciała się obudzić po. Chociaż jest też przerażenie, bo idę po skierowanie na badania potrzebne do cc... a tak myślałam, że uda się tego uniknąć :/ drogie mamy czy są tu takie, które pierwszą cc bardzo źle zniosły, a przy drugiej było dużo lepiej?

Odnośnik do komentarza

dziewczyny? coś bardzo dziwnego.... sluz mam płodny, w 33 dc?;/ pierwszy raz widze to tak wyraźnie. Dokladnie jak w ksiazkach opisują, jak kurze białko, rozciąga sie.. zauwazyłam bedąc w toalecie. Czy to mozliwe? Przeciez miałam juz w tym cyklu 2krotnie stwierdzana niby ovulację. Czy mozliwe by obaj lekarze sie pomylili?:( nie no nie to nie mozliwe, ostatni lekarz powiedział mi że endometrium jest drugofazowe:> ale skąd taki sluz. Czy miala ktoras z was podobnie?
zazdroszcze zielona, też chcialabym byc na mecie i miec twoje problemy;p Czemu xle zniosłaś cc?

Odnośnik do komentarza

Sosi ja zawsze po skoku temp czyli po owu miałam już biały kremowy taki i w ciąży też taki mam chociaż czasami tez rozciągliwy jest trochę. A czy ty mierzysz temp? Może to by Tobie pomogło kiedy owulacja była i czy w ogóle była miałabyś większą pewność zwłaszcza przy takich nieregularnych cyklach. Jest to trochę męczące ale w sumie muszę powiedzieć, że dzięki temu w dużej mierze zaszłam bo zawsze myślałam, że mam owu wcześniej. Wejdź sobie na www.ovufriend.pl albo ściągnij sobie program na kom. Myślę,że w Twojej sytuacji by to dużo pomogło i lekarz też mógłby zinterpretować.

Odnośnik do komentarza

tempke mam podwyzszoną,w ciągu dnia i wieczorami już od piątku;/ ale faktycznie, zaczne mierzyć. Masz rację Tantum - zaczne mierzyć, jak kiedyś przyjdzie ta miesiączka, bo jak na razie poza bólami jajnika to nic jej nie zwiastuje. No nic kompletnie. ehh... a ten śluz taki meeega rozciągliwy, bezbarwny, no doskonaly-książkowy. Ale jak mi ten monitoring w pt robił gin to już było to endometrium drugofazowe,a jak byłam tydzień wcześniej u gina, jak mi stwierdziła ovu to mówiła że endometrium pierwszofazowe, więc chyba coś się jednak zmieniło, i po owu już było w miniony piątek. A te piersi nie puchną ani nic..:(

Odnośnik do komentarza

Sosi mi tez wcale nie puchły, tylko w terminie @ zaczęły kłuć. Tymi objawami naprawdę ciężko jest się sugerować musisz czekać. A mierzenie tempki to naprawdę dobre rozwiązanie, wystarczy rano nim wstaniesz zmierzyć. Teraz byś wiedziała kiedy skoczyła tempka i mniej więcej w jakiej fazie jesteś. Ale miejmy nadzieję, że już nie będziesz musiała mierzyć:)
Malinka a apetyt masz? Ja coraz mniej mdłości ale większy apetyt:P Dziś mi się w nocy śniły torty i ciasta:P

Odnośnik do komentarza

Malinka, dzięki właśnie dzisiaj odebrałam wynik mojego TSH i już jest idealne :) Dzisiaj idę do Endo skonsultować dalsze leczenie. Na posiew moczu niestety poczekam kilka dni ale na bank będą bakterie znając mnie, więc potem chyba do internisty się umówie żeby to skonsultować.

Tantum zazdroszczę apetytu bo ja nadal z jedzeniem kiepsko, teraz okropne mdłości mam wieczorami, ale rano też się czasem pojawiają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...