Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

ufff i po chrzcinach. Musze pochwalić naszego synka bo prawie jako jedyny nie płakał, ba po polaniu glowy to az się uśmiechał :) było 6 chrztów na raz. Aż mi się śmiać chciało jak te wszystkie dzieciaki na raz beczec zeczeły ;) takie podrosniete te dzieciaczki, nawet na półroczne wygladaly niektore - a to juz ciezko ze spaniem w ciagu dnia i był krzyk. No i na imprezie alkoholu nie dalam i bardzo sie ciesze. To było święto Radka a nie popijawa :)

Ale był wymęczony. Z tego wszystkiego za dnia prawie nie spał, jak go o 18 nakarmiłam tam jeszcze w lokalu to się obudził o 2 w nocy. Darowalismy mu kapiel bo spal jak zabity.

Pogoda do d.. pada juz nie wiem ktory dzien ;/ nici ze spacerku dzis.

Co do tesciowej to my mieszkamy w 1 domu z tesciowa i bratem meza ale mamy osobne wejscie i cale pietro dla siebie. Aaale jakbym mogla (przepraszam) to bym tej kobiecie arszeniku podala. Milosc nie kwitnie. Kupilismy dzialke i czekamy na wygrana w totolotka ;) zeby sie zaczac budowac i isc na swoje jak najszybciej.

Leosiowa- zdrowiej!
Krejzolka - mała głodzilla z Twojej pociechy. Ja dziś Radkowi powiesiłam na macie edukacyjnej swoja apaszke bo gdzies wyczytalam. Ależ miał radoche. Cały czas łapał i do buzi pchał :)

http://www.suwaczki.com/tickers/211xe6ydgbjiep0h.png

Odnośnik do komentarza

Totolotek:-)Ja za każdym razem jak jest kumulacja,to wyobrażam sobie,co kupie za taką kasę...ale po losowaniu marzenia pryskają jak bańka mydlana i też czasami mam ochotę dosypać teściowi do kawy....
Mój Filip do buźki pcha caly czas palce.Podsuwam mu szmatki przytulanki malutkie pieluszki flanelowe i dupa...nic nie ciumka...cala reka niedługo będzie w ryjku.
U nas pogoda w górach bajeczna,słoneczko cudnie świeci i korzystamy ile wlezie,bo za tydzień wracamy do siebie,bo szczepienie mamy.Pobędziemy tydzień i z powrotem wracamy na łono natury.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam bujak z FP z serii Rainforest,ale z takim pałąkiem od prawa do lewa i powoli staje się on za mały na Filipa.Dupencje podnosi do góry i pomimo,że jest przypiety,to jest mu nie wygodnie i za tym pałąkiem jest niewidoczny.Znalazlam na Allegro wlaśnie taki jak ma Krugerka i Malek i tak się zastanawiam nad kupnem,szczególnie,ze ten co mamy teraz będzie na niego mamy za jakiś czas,a ten Wasz jest bardziej funkcjonalny itp.Jakieś rady?
Testujemy pieluchy teraz.Na dzień z Rossmanna,a na noc Pampersy i póki co wada jedna,Rossa są krótsze i sztywne.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

julaa my juz dawno testujemy, mialam z lidla, tesco z asdy ale tego w pl nie ma no i z aldika. Te z lidla nie byly zle ale za kazdym razem jak maly lezal na boku to byl mokry, te z tesco nie polecam takie strasznie sztuczne sa i trzeba bylo bardzo czesto je zmieniac bo nie wchlanialy siuskow za szybko i maly mial tylek czesto mokry. Najlepsze jak narazie sa te z Aldi, tylko rozmiarowo wypadaja mniejsze niz pampersa. Pampers 3 to aldikowe 4. A siostra uzywa teraz dada pieluchy a przy pierwszym kupowala Wickes z kauflandu.
Moj maluszek na szczescie nie ma zadnego uczulenia od tych pieluch i dlatego moge se pozwolic na kupowanie roznych.
A wlasnie, jaki rozmiar nosza wasze maluszki? My zakladamy 3 pampersa ale sa juz takie aby aby a mam jeszcze ze 45 sztuk do zuzycia ;( nie bardzo sie orientuje czy sa np 3+ czy od razu 4 trza brac? Jak tam u was?

Odnośnik do komentarza

Krejzolka,u nas po 3 są 4,a później 4➕.
Powiem Ci,że 3 też są już na styk i zaczynają mu się falbanki odbijać na ciele,pomimo,że nie ściskam mocno,ale z drugiej strony za lekko też nie mogę,bo Filek już tak się próbuje wykręcać na prawo i lewo(bo nie potrafi się jeszcze przerzucić z pleców na brzuszek i na odwrót)i ogólnie jest mega ruchliwy,że obawiam się,że siuśki bokiem mu się ulewały.
Ja kupiłam pieluchy w Rossmanie i używam ich w ciągu dnia,a na noc Pampers,który jest póki co moim faworytem.Te z Rossmana są krótsze niż Pampers,pomimo,że też 3,sztywne i ogólnie wydają się mniejsze.Teraz i tak już nie będę kupowała 3,bo mój waży ok.7 kg i chyba powoli na 4 będziemy się przerzucać.Dodam jeszcze,że mam caly karton 3 kupionych w promocji w Lidlu,bodajże 186 szt....i chyba go będę musial sprzedać.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Byłam u lekarza. Obowiązkowo mam zrobić jutro badania podstawowe, bo prawdopodobnie "przeleciał mnie" jakiś wirus. Zmordował na maksa i porzucił, a osłabienie zostało, bo temperaturę mam już całą dobę 35-36,0 st.C. Lekarka podejrzewa anemię. Nic mi nie dała do zażywania, no bo karmię. Jak będzie źle to paracetamol. Idę spać, bo ledwo żyję. Miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Gość malinowaaaa

Dziewczyny pomocy.. moj maluch placze dzis caly dzien praktycznie... nawet noszenie na rekach nie pomaga.. dotykalam dziaselka niby w jednym mi3jscu troche twardsze ale nie sadze by m9gly by to byc wyrastajace zabki. Temp nie ma.. dzwonilam do lekarza kazal posmarowac malemu dziaselka mascia no i niby pomoglo ale sama nie wiem czy to od masci czy dlatego ze wyszlismy na spaacer i zasnal ze zm3czenia.. spal rowno 4 h nawet po powrocie do domu

Odnośnik do komentarza

Jamelka oj szkoda dzieciaczka ale tez bym wziela te zastrzyki byle by nie zostawac w szpitalu
Leosiowa nie daj sie ;)

Julaa ja tez uzywam na noc i ma wyjscia czy spacery pampersow oryginalnych a w dzien tych z aldika. Teraz non stop zakladam pampersy oryginalne zeby je zuzyc tylko bo maly tez tak jak twoj ok 7 kg i sa mu na styk ;)
Tez tak myslalam ze nie ma 3+ bo ostatnio szikalam wlasnie i byly 4 i 4+ tak jak mowisz. Rosna te nasze dzieciaczki rosna ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Krekzolka

Malinowaa a moze poprostu mial gorszy dzien. Moj tez czasami placze bez powodu i skoro ci zasnal w ciagu dnia to raczej nic go nie boli. Moj Ksawcio nawet na zmiane pogody reaguje, placze matudzi nie chce jesc itp. A ze dwa razy dalam mu syropek na goraczke taka najmniejsza dawke jak tak marudzil i nie eiedzialam co mu bylo. Mam nadzieje ze dzisiaj bedzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

MALINOWAAA,mój Filip non stop z rękami w buzi,ślini się,ale na szczęście nie marudzi.Masuję mu dziąsła i raz posmarowałam mu Calgelem,niezlą radochę miał z tego.
Wpadliśmy w rytm dniowy,bo już od 2 tygodni mleczko poranne o 7.
Drzemka pomiędzy 8-9.Później zabawa,ćwiczenia na brzuszku itp.Mleczko co 3 godziny,2 razy dziennie spacer na którym zawsze spi.I tak mija dzień za dniem i zanim się obejrzymy,to będziy dziewczyny roczek świętować Naszych cudeniek.
Plany wakacyjne już macie?Gdzie polecacie pojechać maluchem?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Malinowaaa smaruj dziąsełka calgelem, moja Hania też się zaczęła mocno ślinić jak miała 2 miesiace, a dopiero ja miała 5 miesięcy to pojawił się pierwszy ząbek. Niestety wyjście zębów zajmuje dużo czasu i niektórym dzieciom sprawie dużo bólu. My z Hanią przy wyjściu każdego zęba mieliśmy rewolucje, mała dostawała biegunkę, gorączkę i płakała. Teraz ma już 16 zębów i jeszcze piątki muszą jej wyjść. Także trzeba to przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Gość Krejzolka

Julaa nasz malec tez tak ma ale w zaleznosci o ktorej wstanie. Zazwyczaj przed 8 budzi sie wtedy robimy poranna toalete ;) ubieramy okolo 8.30 mleczko i cos ok 10 zasypia, wstaje o 11 dwie godziny zabawy i kimka na ok 1,5-2 godz i ostatnia drzemeczka przypada na ok godz 16 tak z godz.

Odnośnik do komentarza

A my mieliśmy bardzo ciężki tydzień.. po szczepieniu, które było w zeszły poniedziałek maluch nam tak marudził, że szok... ani na rękach nie chciał, ani leżeć, ani na boczku, ani na brzuchu... tragedia, czasem na leżaczku się uspokajał.. i tak jak wcześniej jadł 170 ml mleczka na raz, to teraz zje 100, czasem 120. Na szczęście wczoraj już był spokojniejszy i dziś też na razie jest ok. Znajomi się śmiali, że w końcu poczuliśmy, co to znaczy mieć dziecko, bo jak do tej pory całe 3 miesiące był bardzo spokojny..

Nasz Szkrab na 3 miesiące ważył 6340 i 64 długi, rośnie nasze szczęście;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw9vvj4hc57w5x.png

Odnośnik do komentarza

A mam pytanko, jak ubieracie swoje maluchy?
Ja ubieram małego w body na krótki rękaw i do tego pajacyka, a czasem body na długi rękaw i półśpioszki (spodenki) a moja mama cały czas mi gada, że za lekko go ubieram i mu zimno i że przez to ma czkawkę i zaraz będzie chory itd.. Ja nie chce go przegrzewać, bo ja jestem zmarźluchem przez to właśnie, że byłam przegrzewana, ale codziennie słyszę to samo, aż mam już tego dość, ale nie przegadam mamie.. zwłaszcza, że mały tak trochę charczy, bo ma jakby lekki katarek, ale nie taki, że nos zawalony, tylko coś tam ma głęboko, bo nawet aspiratorem nie da się wyssać.
U nas w mieszkaniu jest 25 st., wiec myślę, ze jest ciepło, czasem aż za cieplo.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw9vvj4hc57w5x.png

Odnośnik do komentarza
Gość Krejzolka

kasyi gdyby twoja mama przyjechalaby do Anglii to dopiero za glowe by sie zlapala. Dlugie body zakladam mu tylko jak na dworze wieje, pada i jest naprawde chlodno a tak to no teraz na deorze jest 25 stopni w domu 23 pokazuje i jest ubrany w body bez rekawkow jako podkoszulek i na wierzch bluzka krotki rekaw i spodenki takie 3/4 i jest dobrze. Tutaj nawet takie dzieciaczki ktore maja po 2-3 dni po urodzeniu sa tak ubierane, nawet czapeczki nie ubieraja, jak ja zakladalam to wszyscy w sklepie czy gdzies sie ogladali. Teraz mam tez taka na lato w dziurki i jak wieje to mu zakladam ale tak to jest bez czapeczki. Wychodzi sie z zalozenia ze malec ma miec jedna ciensza warstwe wiecej niz ty, czyli np wlasnie body jako podkoszulek ;) a mama sie nie przejmuj, moja tez tak panikowala ale jak widziala ze maly ma caly czas potowki to sama przyznala mi racje i pozniej juz sie nie odzywala ;) czasami patrze na siostre jak ubiera malego to jestem w szoku, maly ma 8 mcy a ona w ciagu dnia albo pajac albo dlugi rekaw o spodnie dlugie plus czapeczka na dwor i oczywiscie body pod spod gdzie na dworze jest po 22-23 stopnie a nasz ma 3 mce i ubieram mu polowe z tego. Najleiej to mu sprawdzaj na karku temperaturke ;) jezeli wyczujesz palcem ze jest spocony to jest mu za cieplo a jezeli bedzie cieplo ale nie spocony to w sam raz.

Odnośnik do komentarza

KASYI-ja teraz jak jest chłodniej na noc body krótki rękaw i pajac do tego.Z samego rana jak tylko wstanie,to ubieram go już normalnie,czyli,bodziak z nocy zostaje,na to jesli chlodniej,to koszulka z długim rękawkiem i do tego spodnie dresowe.Nie śmiga po mieszkaniu w śpiochach lub pajacach.Czasami też body mu zmieniam z nocy,ale to zależy.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

hey dziewczyny :) Dawno sie nie odzywalam ale czytam was w kazdej wolnej chwili (których jest bardzo mało) :P
My wrócilismy od dermatologa i Piotrus ma skaze białkową :( Ciezko bedzie bo ja głównie jadłam przetwory mleczne no ale bedzie trzeba z tego zrezygnowac :( Pediatra powiedział ze to od słońca ale było coraz gorzej wiec wybralismy sie do dermatologa. Maluszek biedny spac nie moze bo tak go swedzi buźka :( Ma któras z was problem ze skaza bialkowa?
A jutro mamy szczepienie :( Mam nadzieje,że przejdzie je tak dobrze jak pierwsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kczkni8xy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...