Skocz do zawartości
Forum

Dzieciątka Styczeń 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem w 32 tygodniu. Ale nie martw się Jusia, każde dziecko jest inne i nie ma powodu do niepokoju. U mnie po prostu wszystko przebiega książkowo (tak zauważyłam).
Paula a co to znaczy, że łożysko się starzeje? Mogą być jakieś drobne problemy?
A ile ważą wasze dzieciaczki i w którym tyg już jesteście? Bo wydaje mi się, że moje dzieciątko trochę mało waży ale ja sama jestem drobna i urodziłam się 2700 g.

Odnośnik do komentarza

Czytałam że jeżeli łożysko zestarzeje się za szybko to przestanie być wydolne czyli maluszek może być niedożywiony i nie dotleniony co jest wskazaniem do wywołania porodu :( We wtorek mam kolejną wizytę więc zobaczymy co z tym łożyskiem się dzieje. Ale póki co wszystko jest w porządku Mały rozwija się książkowo :) I jak to stwierdziła Pani doktor taki mały to on nie będzie jak się urodzi hehe :) Ja jestem w 32 tc i 5 dniu.

http://www.suwaczek.pl/cache/a4f8c45232.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdv5l3o2tv5.png]Tekst linka[/url][url=

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem ile ważny mój dzidziuś,3 grudnia mam wizyte mam nadzieję,lekarz zrobi mi usg..mam pytanko,czy miałyście robione badanie Hiv i Wr ? z tego co czytałam ponoć są obowiązkowe w ciąży, jednak mój lekarz ma inne zdanie ,w konsekwencji nie dostałam na nie skierowania. Jak jest z Wami?

Odnośnik do komentarza

Miałam Hiv i Wr robione w 19 tc, ale za to nie miałam oznaczonego Rh :/ a to dlatego, że pierwsza pani doktor, u której byłam, nie zleciła mi wielu badań, co więcej - nawet nie zbadała mnie na fotelu, a w karcie opisała dokładnie badanie - jaka szyjka, że zasinienie jest itp... Dobrze, że się przeniosłam do innego lekarza.

Mnie boli krzyż, podbrzusze i kość łonowa, ale pytałam się lekarza i stwierdził, że to normalne. Dziewczyny, to już niedługo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5enlo87bad.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też boli podbrzusze szczególnie jak gdzieś idę (tak jakby kolka mnie złapała) ale lekarz też powiedział, że to normalne.
Ja już codziennie myślę o porodzie, chyba w każdej wolnej chwili. Czasami się boję a czasami myślę, że może nie będzie tak strasznie :) Ale to prawda Malinka, już coraz bliżej :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
a co to jest za badanie WR? różyczka? Ja właśnie patrzyłam i badania na obecność HIV i różyczki miałam robione w 9 tygodniu. Czy trzeba to robić jeszcze przed samym porodem czy raz starczy? Bo np na przeciwciała to miałam robione na początku ciąży i teraz niedawno.
Wczoraj moje dzidzi strasznie szybko i regularnie kopało mnie w podbrzusze. Wystraszyłam się, położyłam i tak jakby przestało. Dziewczyny wiecie może czy to mogła być jego czkawka czy coś się mogło złego dziać? :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza

Hej, ja jestem w 32tyg' mialam te wszystkie badania robione i podobno w pon dostane skierowanie na powtorke. Lekarz twierdzil, ze do porodu musza byc swieze wyniki, ale moze jest zbyt przejety ;)

U mnie juz wszystko kupione, zapasy zrobione i tylko czekam do 1 stycznia. A potem.. Im szybciej tym lepiej ;0

Odnośnik do komentarza

Hej Nanett, badanie WR to badanie krwi na obecność weneryków kiły np. w poprzedniej ciąży miałam robione dwukrotnie było obowiązkowe,teraz mój gin twierdzi inaczej..napisałaś coś o różyczce..pierwsze słysze o tym badaniu,ale zapytam,we wtorek mam wizyte. mam pytanko dziewczyny,byłyście szczepione przeciw żółtaczce typu B ?,w piątek pani pielęgniarka pobierajac mi krew o to zapytała i zdziwiła się,że nie miłam takiej szczepionki,zasugerowała żebym przed porodem sie zaszczepiła bo jak to ujęła nigdy nie wiadomo a w razie cesarki ryzyko zakażenia wzrasta..już mi głowa pęka od tego wszystkiego..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, owszem to szczepienie jest obowiazkowe, ale teraz. Nie bylo 20lat temu. A wiem to bo moja siostra jest nosicielem i caly dom byl szczepiony, niestety za gruuube pieniadze wtedy. Obecnie tak jak paula mowisz, kazde dzie ko jest szczepione.
Jusia, nie wiem, czy w ciazy mozna sie szczepic, sprawdz to z gin. Po co ryzykowac przy ew cesarce :)

Udanej niedzieli!

Odnośnik do komentarza

można sie szczepić do 30 tc,wiec ja już odpadam..podobno od rocznika 86 zostały wprowadzone obowiązkowe szczepienia,ja jestem 83 wiec nie szczepiona. oby nic nie sie nie działo..jedziemy na niedzielny obiadek do teściowej,miłej niedzieli dla was kochane

Odnośnik do komentarza

Kochane dziękuję za ciepłe słowa, już lepiej, Szymon tez dziękuję kopniakami :-D byliśmy na kontroli i wszystko dobrze, mały, mimo mamy anemii, rozwija się prawidłowo :-D ja nie miałam ani badań hiv ani wenerycznych...-ciekawe. Czy Wam też już coraz ciężej? Ja odpuszczam sobie już spacery bo boli podbrzusze, a chce donosic:-D z nudy robię bombki do przedszkola:-D

Odnośnik do komentarza

No to ja tych wenerycznych też nie miałam robionych.. i mnie też już od jakiegoś czasu często boli podbrzusze, a teraz pojechałam na tydzień czasu na wakacje do rodzinnego domu :) tylko za mężem będę mocno tęsknić.. ale rozłąka też nam dobrze zrobi na te wieczne hormonalne kłótnie, niech się teraz rodzicie ze mną pomęczą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm42xg6qv1.png

http://s5.suwaczek.com/20120901310123.png

Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć że nie tylko mój maluszek tak skacze po brzuchu. Dziś od rana tak mi wypycha sie w pępęk że aż mnie boli.
zaczynam sprzątania na święta, ale ja będę dowodząca, a wykonywać ma mama :D
coraz ciężej coś robić, a też chce donosić
A no i wczoraj wniosłam łóżeczko :)))może i za wcześnie , ale nie mogłam się już doczekać, a wy jak tam, oprócz pakowania co już przygotowane na maluszka???

Odnośnik do komentarza

Ja już mam wszystko. Lozeczko wózek torbę do szpitala, jeszcze tylko nosidelko, a na święta robię porządki od jutra, niestety sama :-( mój M mi tylko okna umył i firany powiesil. Ale i tak dużo. Mały to mam wrażenie, ze pępkiem moim wyjdzie, tak ciągnie. Ale już ja go wycaluje i wysciskam :-D

monthly_2013_12/dzieciatka-styczen-2014_6363.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny, piszę bo mam kłopot, może któraś z Was miała podobny problem. Byłam ostatnio na usg po 30 tyg. i lekarz stwierdził, że dziecko ma dużą główkę, z opisu widzę, że jest 3 tyg większa w stosunku do pozostałych parametrów, które odpowiadają wiekowi ciąży. Zapytałam go co z tą główką, powiedział, że wszystko jest w porządku, że to co w głowie jest prawidłowe, poza tym nie mógł dokładnie zbadać obwodu brzuszka, bo dziecko ułożyło się na na brzuszku, mówił, że dziecko ogólnie jest duże i zdrowe. Dotychczasowe badania usg były bardzo dobre, wszystko było w porządku. Ja jednak się martwię, czy któraś z Was miała podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...