Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, ze z tym praniem nie bylo tak zle. Juz sie pierze i tylko jeszcze jedna i koniec i mamy na biezaco. Mama mi duzo poprala jeszcze przed wyjazdem, tylko ze tu doszly koce i posciel i tak to przerazajaco wygladalo.

Marmi nam sie popsula turbina i jakis czujnik od turbiny. W pl zawolali ponad 7000 zl i kazali czekac tydzien, a to bylo 2 dni przed wyjazdem i nie moglismy czekac. Poza tym tyle kasy to nie jest malo:-( Wiec jechalismy samochodem, ktory praktycznie nie ma przyspieszenia, zeby rozpedzic sie do 100km/h to troche czasu uplywalo, uciazliwe zwlaszcza gdy trzeba bylo wejsc w ruch na autostradzie, a jeszcze pelno bagazy, duze obciazenie, no ale jakos bezpiecznie dojechalismy i czasowo tez nie bylo zle.
Nie wiemy jeszcze ile zawolaja za naprawe w fr, ale pewnie wiecej, nie wiem co zrobimy. Te turbiny w c4 maja jakas wade fabryczna, citroen dal gwarancje na 60 miesiecy lub 150 000 km. Rocznik przekroczylismy, bo to 2005, ale kilometrarzu jeszcze nie i mozna pisac do citroena, zeby zwrocil czesc kosztow, ale czy to gra warta swieczki, nie wiem, czy to ma sens... Poza tym co chwile cos sie w nim psuje, klima po stronie pasazera caly czas grzeje, mimo czyszczenia, czas wymienic opony, wycieraczki sie popsuly, zacina sie przednia szyba, no i wkrotce wymagany przeglad, takze kasa znowu pojdzie. Francuskie auta sa ladne, ale utrzymanie kosztowne, bo co chwile cos trzeba wymienic. Mam nadzieje, ze Wasz Peugeot bedzie sie lepiej sprawowal, to chyba najlepsza fr firma samochodowa.

Na 95 procent pietnastego wylatujemy, trzeba tylko zalatwic nianie dla psa. Na szczescie tym razem nie bedzie tyle pakowania i na szybko. Chociaz powiem szczerze, ze mi sie do pl juz nie chce jechac, bylam tyle czasu, ze az czuje nadmiar, no ale czego sie nie robi z milosci.

Powiesze pranie, ogarne mieszkanie, a najpierw to chyba Mille przebiore, bo cos mi traci;-)
A i ta pogoda taka dziwna, wczojraj, przynajmniej u nas to sie nie moglo zdecydowac, rano padalo, a po poludniu ze 30 stopni i duchota, nie bylo czym oddychac.

Trzymajcie sie dziewczyny, moze pozniej wpadne.

Odnośnik do komentarza

hej diewczyny, zagladam z doskoku, czytam wszystko ale wiecie jak to ze mna :lol:

paulina, wspolczuje bardzo m sytuacji i tez mysle ze wizyta w PL konieczna dla jego samopoczucia, bedzie mu lzej na duszy potem

co do samochodow, my mamy Scenic Renault i wg mojego brata ktory jest mechanikiem na rajdach samochodowych i zna chyba wszystkie silniki itp, powiezial mi ze Renault jest najlepszym z fr producentow, potem Peugeot i dopiero potem Citroen, nei slucham go wprawdzie specjalnie kupujac auto ale mam na uwadze jego opinie mimo wszystko
a Master Chef byl juz w ubieglm roku, to podobne do top chef ale tam sa ludzie z brnzy, poza tym trwa dluzej i jest mniej interesujacy, choc i tak ogladalam, zaczyna sie 19go sierpnia chyba::)

marmi, mam nadzieje ze malzon juz lepiej!!
a jak kartony??

meg, witaj, corko marnotrawna, fajnie ze sie u Was troche dzieje, projekty konkretne i dlugoterminowe, fajnie!!

dobra pedze bo za 10min u kinezyterapeuty mam byc a dziec i jeszcze w polu :lup:

Odnośnik do komentarza

Moniq i tak z tego wynika, ze Citroeny sa najgorsze, a ja tej naszej skarbonki mam juz dosc. Kuruj sie Kochana. Kostka wazna sprawa, zeby Ci na starosc nie dokuczala.

Wlasnie, Meg fajnie ze Ci jeszcze czasami do nas ciagnie. Tylko szkoda, ze tak rzadko. Fajnie zmiany w zyciu, dobrze ze wszystko na plus. Oby tak dalej.

Ciekawe gdzie jest Dotka... Ta tez taka zabiegana...

Pati, a jaka w koncu te kuchnie wybraliscie i skad?

Papa

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Postaram się już Was nie opuszczać na tak długo. Ale jakoś tak wyszło. nie mam usprawiedliwienia.
Co tan takiego się stało Moniq ze musisz korzystać z pomocy kine. Jeśli będziesz miałą jakieś wątpliwośćlub chciała się poradzić - służę pomocą. Dla mnie to rozrywka przynajmniej mogę się oderwać od roli mamy i pogłówkować jak dawniej.
Smieję się bo mam stałych klientów moich sąsiadów - jak coś strzyknie w kosciach to są u mnie całymi rodzinami. Mi jest sympatycznie i sprawia mi to ogromną przyjemność zemogę komuś pomuc i jestem pożyteczna.
Po 3 latach pobytu zaczynam rozumiec wszystkich którzy jadą do Pl tylko po to żeby rodzinie sprawić przyjemność. Mnie też to zaczyna się to udzielać. i zawsze te dzielenie między dwoma rodzinami - po równo.
A później sami potrzebujemy urlopu.
oj Julka mnie zamęczy z Matim - odezwę się później....

http://www.suwaczek.pl/cache/544eefa95e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/78773cd796.png

Odnośnik do komentarza

wrocilam i jestem wymeczona halasem na kulkach, prawie 3h wsrod dzieci i bieganiny uffff

Meg, hihihi, nie dziewie sie ze Ci dobrze wrocic do zawodu nawet sporadycznie :)
jakies 3 miesiace temu skrecilam sobie kostke i nosilam doraznie szyne, mialam tez kule ale z nimi to jakos nie bardzo sie zaprzyjaznilam
no i po tym czasie jako ze nadal mnie troche pobolewala ta kostka, zle stawialam stope i boli nawet w nocy, nadwyrezylam sobie Achillesa i czuje sie jak staruszka, w nocy mnie bol budzi, w srodku kostki cos tam boli,
mam masaze i ultrasons, nie znam juz polskiego nazewnictwa ale po zwichnieciu zrobilam sobie tendinite, sila rzeczy jedno z drugim, bo ja taki uparty osiol, i zabiegany ze czasu dla siebie nie biore zeby sie zajac tym co wazne :)
podskakiwac na nodze nie moge, od 3 miesiecy trampolina w ogrodzie i jeszcze na niej nie bylam, ale coz..
te masaze to jakos tak nie bardzo na razie skutkuja ale bylam tylko 4 razy, fakt ze mnie juz bol nie wybudza w nocy ale jak sie poloze to noga sie rozluznia i zaczyna bolec, kostka oczywiscie :)

no to ponarzekalam :lol:

co do wyjazdow do PL, oczywiscie dolaczam do grupy, ja juz od lat jezdze w ramach wizyt a nie wakacji i odpoczynku :)

Odnośnik do komentarza

Moniq
Bądź dzielna ... to oczywiście żart. Tendinite to zapalenie ścięgna mięśniowego. jeśli go masz to noga powinna cię boleć w ruchu także ( w miejscu przebiegu mięsnia który jest w stanie zapalnym).
Jeśli masz ból w stopie w trakcie nocy to znaczy że jest ostry stan zapalny. Jeśli występuje ostry stan to lepiej zastosować krioterapię niż masaż , zimno a nie ciepło (ale to tylko zdanie polskiego fizjoterapeuty bo francuski kine robi zazwyczaj masaż) Natomiast zamiast ultradźwięków lepszy jest laser punktowy. Ale się pomądrzyłam. Dzięki Moniq - odrazu mi lepiej.
Mam nadzieję że masaż Ci pomoże, tylko nie nadwyrężaj nogi. Poproś swoje kine żeby Ci wprowadził ćiczenia stabilizacji stawu skokowego ( ćw. izometryczne ) i naukę prawidłowego obciążania. A masz obrzęk stawu skokowego?
A jaki on Ci robi ten masaż?
Kurczę już żałuję że nie mieszkasz koło mnie.

Pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/544eefa95e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/78773cd796.png

Odnośnik do komentarza

witam

hihi, Meg, to tez poczytalam co mi piszesz :) bedziesz mi tu robic wirtualna konsultacje
z tym bolem to mam tak ze nie boli mnie jak chodze tylko jak np skrecam kostke w ktoras strone, albo jak proboje podskoczyc, albo jak chce stope wyciagnac jak przy balecie, wiesz, nie do kata prostego ale zrownac w linii nogi
czasem mnie boli jak z dziecmi sobie siadam po turecku itp ale nie caly czas ciagu dnia, no i boli, wiesz czuje ze to tam w srodku gdzie jakby u nasady miesnia w piecie
z tym zimnem to moj kine mi robi te ultradzwieki taka mala sonda, ruchami kreznymi tuz pod kostka na wewnetrznej str nogi
ale np moj lekarz rodzinny mowi zebym okladala zelem, wiesz tym niebieskim co sie do zamrazarki wklada, wiec czasem to robie, choc raczej rzadko bo teraz kostka juz nie puchnie a jesli nawet to nie duzo i rzadko

od przyszlego tyg mam miec cwiczenia wzmocnienia (renforcement) stawu, zapytam o te izometryczne, pewnie sie na mnie dziwnie popatrzy :lol: te masaz co mam teraz to nic specjalnego, po prostu masaze okreznymi ruchami sciegna miesniowego, napinanie kostki w kat prosty, naciaganie miesnia tego co od kostki w gore nogi (z tylu) ale wiesz, ja to Tobie jak calkowicie zielona tlumacze :D

no to uciekam dalej, koniec konsultacji :lol:

Odnośnik do komentarza

Witam
Moniq
Może Cię to zdziwi ale twój lekarz rodzinny zdrowiej myśli niż kine. Ultra dźwięki robi się głowicą zawsze - to taki zabieg ale to żadna krio. Krio to zabieg najczęściej wykonany specjalnym urządzeniem które wytwarza zimno ok. -60 st C a nawet więcej (ciekły azot)> Zabieg ten działa naprawdę super jeśli ktoś ma stan zapalny. Worki żelowe to mała namiastka tego - ale to już lepsze niż nic...
czy ty miałaś robione jakieś prześwietlenie, usg? Jesteś pewna że nie doszło do uszkodzenia jakiegoś więzadła w stopie? bo z tego co piszesz to równie może to być przyczyną bólu ( podejrzewam że twój kine zbadał stopę i jest pewny że to tendinite)
odezwę się później , ale obowiązki wzywają ....

http://www.suwaczek.pl/cache/544eefa95e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/78773cd796.png

Odnośnik do komentarza

Meg, mialam przeswietlenie stopy jak ja zwichnelam, to bylo w maju, wtedy bylo widac ze zwichniecie ale nie bylo zadnego naderwania czy zerwania sciegna
teraz juz mi niczego nie robili ale lekarz mi powiedzial ze jak kine nie pomoze to mi zrobi scanner albo irm (nie pamietam ktore) zeby zobaczyc czy czegos nie ma
okaze sie pod koniec sierpnia, jak zalicze te 10-12 wizyt

Odnośnik do komentarza

witam
ale tutaj ruch :lol:
Meg, wlasnie sie smieje bo doczytalam ze szkoda ze nie mieszkamy kolo siebie, a jestes w najblizszych dniach w domu?? zupelnie przypadkiem spojrzalam na mape planujac (byc moze) wyjazd do kolezanki kolo Nantes, w Mauves sur Loire
i to w sumie niedaleko od Ciebie :)
ale jeszcze nic pewnego i nie wiem nawet kiedy dokladnie, wiem jedynie ze raczej w tygodniu, jesli juz sie wybiore :) jade z chlopcami i bez K, tylko musze jeszcze potwierdzic z kolezanka, bo ona czeka na decyzje o urlopie, jak nie bedie miec to nie jade a jak dostanie to jade :)
wiec moglabym i do Ciebie po drodze dotrzec, kto wie :)

Odnośnik do komentarza

Hej hej,my z powrotem od srody ale nie mialam czasu pisac,bylismy and rzeka Ardeche i w nocy z wtorku na srode przezylismy male TRZESIENIE ZIEMI !!! Okropne wrazenie,wspolczuje wszystkim ktorzy odniesli jakiekolwiek straty i przezyli cos takiego o wiekszej sile....

Zaraz idziemy z Poldkiem na jego pierwszy seans filmowy,wrocimy pewnie pozno ale moze cos jeszcze skrobne,pozdrawiam was wszystkie i zycze udanego niedzielnego wypoczynku ;)

Odnośnik do komentarza

dotka wow trzesienie ziemi??!! Ardeche piękny, byliśmy tam kilka lat temu na dwudniowym spływie kajakowym - polecam każdemu, super widoki, świetna atmosfera. wyślij mi koniecznie listę zakupów na maila. jedziemy na południe 14 sierpnia wczesnym rankiem więc może mogłybyśmy się gdzieś umówić na szybkie przekazanie. my za długo się zatrzymywać nie możemy bo droga długa i boimy się korków w lyonie po 12 wiec pewnie na 15 minutach na jakimś parkingu się skończy. pasuje ci czy niekoniecznie? wypatrzyliśmy, że może by tak na parkingu przy Galerie Lafayette Lyon-Bron? nam po drodze tylko tobie niekoniecznie ;) wczoraj w edeka widziałam cały wielki kubeł rote grutze i właśnie o twoich zakupach mi się przypomniało :P

lecę dalej pakować. już w sumie prawie wszystko w kartonach, zostało parę gratów w kuchni, komputery i kilka zabawek Zosi. jutro wieczorem już wszystko będzie skartonowane i do czwartku będziemy się żywić jedzeniem z mikrofali i w restauracjach ;) pralka już też przygotowana do podróży, ostatnie pranie zrobiłam dziś i mam nadzieję do piątku za wiele się nie nazbiera. jeszcze tylko w środę muffinki upiekę jakieś wytrawne z serem i szynką na drogę. panowie wkraczają w czwartek o 7, jak wszystko zabiorą musimy posprzątać i zdać mieszkanie i ruszamy w drogę. w czwartek śpimy w hotelu a w piatek rano odbieramy klucze do domu i zaczyna się rozładunek. trzymajcie kciuki i do zobaczenia pewnie we wrześniu!!! :zwyrazami_milosci: :zwyrazami_milosci: :zwyrazami_milosci:

http://davm.daisypath.com/xBmDp1.pnghttp://lb4m.lilypie.com/nxkUp1.pnghttp://lb1m.lilypie.com/xBDXp1.png

Odnośnik do komentarza

Hej,bylismy u szwagierki i jestem tu tak pozno.Marmi pisalam w naszym drugim watku ze jade do Niemiec ,jakos udalo sie to zalatwic,nie bedzie mnie miedzy 11 -16sierpnia wiec nie bede jak miala odebrac zakupy a mojego M nie moge wyslac.Dzieki za pamiec,szkoda ze nie moge tego jakos zakrecic bo sama polece samolotem i duzo nie kupie,chcialam wziac troche czerwonej kapusty w sloikach ,ten moj cholerny ariel i troche pierdolek .

Nie zawracaj sobie mna glowy,masz duzo roboty przed soba,przeprowadzka to niezle zamieszanie.

Bylismy na Cars 2 z Poldim,podobalo mu sie ale do konca nie mogl wysiedziec,za duzo reklam bylo na poczatku i dziecko sie znudzilo.Balam sie ze bedzie plakal a on zajadal popcorn i sie zasmiewal jak stary kinoman :D

Uciekam do kapania i spania ,papa.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny
Marmi powodzenia w przeprowadzce.
Dotka kupę...miesięcy nie klikałyśmy ....Poldek w porządku?
Moniq jeśli bedziesz miała ochotę i czas to zapraszam do mnie. Nawet jak koleżanka nie będzie miała urlopu,
W najbliższych tygodniach nie planujemy żadnego wypadu, więc jestem uwięziona z dziećmi w domu. WAKACJE w domu Zapraszam
A dzisiaj tak w ogóle to machałam Ci ponieważ przejeżdżaliśmy koło Tours. Właśnie przyjechaliśmy Dobrej nocy, do jutra

http://www.suwaczek.pl/cache/544eefa95e.png

http://www.suwaczek.pl/cache/78773cd796.png

Odnośnik do komentarza

witam raz jeszcze

Meg, dzieki w takim razie, juz prawie pewne ze do kolezanki jade 16go i bede wracac w piatek chyba to moge do Ciebie zajrzec, ale sie ciesze :) jeszcz dogadamy szczegoly juz przed wyjazdem i tel wymienimy, jest czas
a trzeba bylo i od nas zahaczyc dzisiaj!!

dotka, do Ciebie info tez mam, pamietasz jak mowilam ze w LIDL jest duzo niemieckich produktow? nie wiem ile to warte ale od przyszlego tyg w naszych lidlach sa wlasnie sloiki z czerwona kapusta, myslalam o Tobie widzac ja, moze jesli masz okazje to zerknij tam, uda Ci sie moze kupic ja tutaj i tym samym do samolotu zabrac cos innego :)

ja tez zabralam chlopcow na Cars 2 i wg mnie film super nawet dla doroslych ale dla takich maluchow jak nasi, Poldek i Noas to historia troche skomplikowana, ale starsi jak Natanek to uwielbiaja :) a co do reklam to ja zawsze ide na ryzyko i przychodze do kina z 15min opoznieniem, nie zawsze mam miejsce tam gdzie chce ale przynajmniej oszczedzam dzieciom polgodzinnej meczarni reklamowej :)

dobra lece dalej, papatki

Odnośnik do komentarza

Czesc :)
Moniq dobrze wiedziec o tych lidlowych produktach,wybiore sie po kapuste,swietnie smakuje na jesienno zimowe obiady z kaczka i ziemniakiem ;)

Marmi nie bede cie na razie dreczyc ;)

Meg no faktycznie dlugo nie czytalam nic o tobie,fajnie ze nas nie zapomnialas.Jutro Poldi idzie do lekarza pokazac babelek po kleszczu ktory wciaz nie zszedl ,martwie sie troche.
Moniq mam pytanie typowe dla mam chlopcow dotyczace higieny siusiaka.Nasza pediatra odradzala nam samodzielne odciaganie napletka i teraz Poldek sam sie tego nauczyl ale nie schodzi mu do konca,slyszalam ze jest na to jakas masc wiesz moze jaka? Musi cos byc bo juz mi sie obilo o uszy ,nasza lekarka wysle nas od razu do chirurga a wydaje mi sie ze nie jest az tak tragicznie i moze samo sie rozciagnie co trzeba...

Cars2 faktycznie super.Mysle ze historia Poldka troche znudzila,w pierwszej czesci jednak mniej bylo zagadkowo no ale fani "1" podrosli i "2" starsze dzieciaki na pewno ogladaly jak film o agencie 007 .
Nam sie podobalo :D

Odnośnik do komentarza

dotka, w sumie i we FR to co lekarz to opinia
ja chlopakom nie sciagalam na sile napleka, tylko troche, a odkad sie nauczyli jak trzeba robic to sami sie tym zajmuja :) Noasiowi nie schodzi do samego dolu ale naprawde sie tym nie martwie, jak mocniej sciagnie to schodzi i bez placzu wiec sie nie martwie
a o masci cos tam tez kiedys slyszalam ale nie wiem jak sie nazywa, jak przypadkiem sie dowiem to dam znac :)

Meg, halo halo, mam pytanie ekspersowe do natychmiastowej odpowiedzi:
NIE MASZ CZASEM GDZIES W ZASOBACH SWOICH FOTKI TWOICH DWOCH MALCHOW? albo jakiejs innej rodzinnej?? zapodaj mi tu szybko jakas fotke lub dwie plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Odnośnik do komentarza

Helol przed wielkim pakowaniem.
Poldek dzis zaliczyl wizyte u doktora ,babel po kleszczu podobno nie grozny,mamy przemywac biseptina i smarowac zapisana mascia,na siusiaka masc tez juz jest wiec moze samo sie wszystko unormuje.

U nas dzis zmienna pogoda,zaraz skocze z synkiem po jakis drobiazg dla mojej kolezanki ,zajrze pozniej.

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny!!!
na szczescie znalazlam mam nadzieje kogos kto mi pomoze...:)
otoz tak - za pare tyg wyjezdzam do francji do meza. mamy 4letnie dziecko i drugie w drodze. jestem na poczatku 7 miesiaca. i mam ogromny problem z ubezpieczeniem... czytalam juz ten watek, ale od 2007 chyba duzo sie zmienilo, a przynajmniej ceny na pewno:) maz sam nie ma ubezpieczenia, wiec odpada... dyskietka EKUZ jest na 2 miesiace wiec mi braknie miesiaca... a agencja ubezpieczeniowa mnie nie wezmie zadna bo nikomu sie to nie oplaca... i nie wiem co robic... czy moge sama sie ubezpieczyc tak jak w pl? tzn samodzielne ubezpieczenie zdrowotne przez zus, albo moze w agencji we fr? bo nie chodzi mi o jakies pieniadze po porodzie, ale o to zeby nie placic jakichs ogromnych sum w szpitalu... na szczescie ciaza przebiega bez problemu, ale w poprzedniej skakalo mi cisnienie i lekarz mowi ze moze si powtorzyc ale niekoniecznie.m i zeby moc skorzystac z opieki pediatry, bo szczepienia itp...

piszcie:) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,troche mnie nie bylo, ale troche zabiegana bylam, jakos nie moglam usiasc, skupic sie i czegos sensownego napisac.
Doti nam wyjezdza, ale baw sie dobrze i odpocznij, poczuj dawne czasy, bo teraz to do Niemczech wyjezdzasz, prawda?

Marmi, Ty to jestes Supermenka, powinnas otworzyc firme organizujaca przeprowadzki, plan doskonaly. Na pewno wszystko sie uda.

Pati pewnie leniuchuje z mezem, bo m na urlopie. Odpoczywajcie!!!!

A gdzie Kasienka, czyzby Martusia nie dawala Mamie z nami pogadac. Kasiu daj znac co i jak.? Jak minely pierwsze tygodnie wspolnego zycia?

Meg, tylko juz nas nie zostawiaj. A mam pytanko, zauwazylam u Milli, ze prawa kostka troche ucieka jej do srodka. Myslisz ze moge cos probowac z nia cwiczyc. Milla po domu chodzi na boso, na dworze tez jej sie zdarza, to zalezy od miejsca. Pytam, bo na razie nie mam wiekszych powodow do wizyty u lekarz, a we wrzesniu mamy szczepienie, wtedy planowalam to skonsultowac, a moze radzisz nie czekac?

Marta, a Wy juz przeprowadzeni??? Jak chlopaki, dali rade i jak Ty to wytrzymalas?

Moniq, a czy Ty kiedykolwiek probowalas siedziec i nic nie robic??? ;-) A tak na serio, to daj odpoczac tej kostce, zebys sobie krzywdy nie zrobila.

G w poniedzialek jedzie do pl, do babci, bierze psa, a my zostajemy. Nie chce narazac Milli na taka droge, dla kilku dni w pl. To nie ma sensu, damy sobie tutaj rade. Bo ogolnie stan babci bardzo zly, lekarze powiedzieli, ze nic nie da sie zrobic i czekamy tak naprawde na jedno. Miejmy nadzieje, ze G zdazy jeszcze z nia pogadac i potrzymac ja za reke, bo w kazdym momencie spodziewamy sie telefonu, ze odeszla...
Zycie nie jest lekkie, ale nikt nie mowil, ze to sielanka. Dlatego tez jakos nie moge sie skupic i troche poddenerwowana jestem, no jakos to wszystko przezyjemy.

Pozdrawiam serdecznie, urlopujcie, wakacjujcie, korzystajcie ile sie da.
Buziaki

PS. Gabrysiu, posluchaj Dotki, chyba ze Twoj Maz jest milionerem i mozesz rodzic we fr bez ubezpieczenia. Pozostale koszty, szczepienia, wizyty lekarskie... duuuuzo kasy. Znajdzcie sposob, zeby maz sie tu ubezpieczyl, zeby pozniej wciagnal na to ubezpieczenie ciebie i dzieci i moze jakos wtedy... A poza tym, jak sie ma dwoje dzieci, to sie nie przyjezdza do obcego kraju z nadzieja, ze jakos to bedzie... Mozecie sie bardzo rozczarowac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...