Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

roza82 fajnie ze masz platna co druga wizyte...moj gin ciagnie ile sie da:/ jest wedlug mnie bardzo dobry, nie zamienilabym go, ale zwolnienia nie dostaje na dluzej niz 2tyg, wiec tak czy siak musze co dwa tyg tam byc...i placic rzecz jasna:)
Wasze dzieciatka tez tak sie wypychaja? Moja upodobala sobie prawa strone mojego brzucha i ciagle sie tam wypina:) jest odwrocina glowka do dolu i niezle zaczyna mi dawac po zebrach...jak tylko puknie to da sie przezyc ale najgorzej jak jedzie mi po nich noga

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka90

Ja mam wizytę w piątek 13stego, jestem bardzo ciekawa co słychać u mojej Małej :) Ogólnie ostatnio uświadomiłam sobie, jak mało czasu już zostało! Dłużyły się te tygodnie a teraz lecą migiem.
Czy wasze dzieciątka zaczynają się inaczej ruszać? Moja juz nie kopie tak we wszystkie strony świata jak kiedyś, teraz bardziej się wypycha niż kopie. Raz czuję jak wyciska jakąś większą część ciała, raz mniejszą, to już zupełnie inne uczucie :)

Odnośnik do komentarza

Gosiaa21
Ja miałam robione 3D/4D dwa razy - raz w 23 t.c. u swojej lekarki i płaciłam 170 zł, a drugi raz w 30 t.c. u radiologa i płaciłam 200 zł i byłam bardzo zawiedziona, bo mi dzidzi nie pokazał! Wcześniej szczegółowo tę wizytę opisałam, do dziś mam nerwy na gościa!

stokrotka90
Mój synuś też już tak nie kopie jak kiedyś. Jest już od dłuższego czasu odwrócony główką w dół, nogi mi wypycha pod żebrami z prawej strony, a ręce prostuje w dole brzucha. Zupełnie inne uczucie niż kiedyś. Ale narazie te ruchy nie są dla mnie bolesne. Ogólnie to fajne uczucie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Gosiaa21

Mi też mała wypycha sie na prawą strone i nie czuć już tak kopniaków tylko jakby sie przemieszczała a to tu a to tam ;-) już niedługo sie dowiem ile waży jak jest ułożona itd, ale ostatnio po obu stronach brzucha czułam jak sie rozpycha jednocześnie to nie wiem czy czasem nie jest ułożona bokiem,wszystko okaże się w czwartek. 29tydz to jeszcze by miała czas żeby się przekręcić główką do dołu

Odnośnik do komentarza

Moja Zocha znowu upodobała sobie lewą stronę i ogarnęła, że może machać nogą i ręką jednocześnie przez co brzuch mam często w poprzek, bo tak ręka gdzieś w pachwinie, dupka wypięta koło pępka, a syra pod żebrami. Tak to sobie wyobrażam, a jakie wygibasy tam robi to kto wie ;p

Co do szyjki to moja się właśnie się skróciła. W poniedziałek lekarka wymacała, że lekko się skróciła i na wtorek odesłała mnie na usg by dokładnie zmierzyć i wyszło, że jednak skróciła się bardziej niż trzeba (wtedy miała 22mm). Jutro idę do szpitala i będą mi zakładać pessar. Myślałam, że to kółko to takie małe, giętkie, ale jak zobaczyłam to teraz to jestem przerażona!!! Wydaje się przeogromne. Chyba się posram jak będą mi to "montować" ;/ Póki co mam leżeć plackiem w łóżku. Mam nadzieję, że po założeniu tego pontonu będę mogła chociaż chodzić, bo od tego leżenia idzie sfiksować ;(

Odnośnik do komentarza

Coś musi być w tej prawej stronie bo moja też głównie leży po tej stronie. Co do kopniaków to czasem jakiegoś dostanę pod żebrami ale głównie to się pcha jakby chciała wyjść przez brzuch. Czasem jest to bolesne np. wczoraj postanowiła się przeciągnąć uciskając mi rączkami na jajnik a stopy wypchnęła pod sercem. Oj bolało... Długość szyjki lekarka bada mi na każdej wizycie i teraz mam mniej niż 3 cm. Z pracy mam ubezpieczenia w allianzie i przynajmniej nie muszę płacić dodatkowo za wizyty więc korzystam ile wlezie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka90

Marlonek nie martw się, mnie lekarka straszy od 20 tyg pessarem ale mówiła,że jest to absolutnie bezbolesne i bezpieczne. Tylko trzeba przed tym przejść "kurację"napozbycie się ewentualnych zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych, dlatego ja profilaktycznie dostałam jakieś globulki na literę M, ale w końcu nie założyła mi pessaru. Tylko po założeniu pessaru nie można współżyć i też trzeba na siebie uważać, ponieważ ciało obce w pochwie może być powodem infekcji.

Odnośnik do komentarza

W szkole rodzenia położne mówiły, że na 6 tygodni przed porodem należy zaprzestać współżycia, natomiast w terminie porodu można ile się tylko da, bo sperma ma takie właściwości, które pomagają w rozluźnianiu się szyjki i szybciej można urodzić. No i później po porodzie również abstynencja seksualna co najmniej 6 tygodni, albo czekać aż lekarz w badaniu stwierdzi, że już można.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Stokrotka90, oczywiście naczytałam się o tym pessarze jak to boli przy zakładaniu i już panika. Co do niego samego jak jest potrzebny to niech zakłada, ale martwi mnie to, że jest źródłem infekcji. Od samej ciąży borykam się z tym dziadostwem, teraz pobrała mi wymaz, ale boje się że przez ten pessar to się jeszcze bardziej pogorszy i zamiast pomóc to zaszkodzi ;/

roza82 Pochwal się potem jakimś zdjęciem :))))

Odnośnik do komentarza
Gość stokrotka90

Marlonek moja gin mówiła, że wzmożone dbanie o higienę, częsta wymiana wkładek higienicznych pomoże uniknąć infekcji. I Jogurtów dużo jedz, one zawierają kultury bakterii, które wspomagają naturalną florę bakteryjną. To wiem jeszcze z czasów, kiedy po jednej solidnej kuracji antybiotykowej (chyba na zatoki) borykałam się z infekcją grzybiczą, bo tak mnie te antybiotyki wyjałowiły. Iod tamtej pory zawsze kiedy brałam antybiotyk wspomagałam się dużą ilością jogurtów, problem się już nie powtórzył.

Odnośnik do komentarza

a, no to dobrze, dzięki dziewczyny, ja mam szyjkę 3,5 cm, więc ok. Pytałam bo mój lekarz zawsze mówi, że wszystko jest ok, i tak chciałam się upewnić.
Gosia to daj znać jak po tym usg 4d, bo też się zastanawiam.
Pasia moja też sobie upodobała prawą stronę, ale jest odwrócona pupką w dół, i tu właśnie moje następne pytanie, wasze maleństwa już się odwróciły główką w dół?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhma51f6ub9.png

Odnośnik do komentarza

GWIAZDECZKA123 Moj maluszek jest odwrocony glowka do dolu od 2 tyg.
Ja tez mam materac gryczano-kokosowy sprawdzony juz przez moje pierwsze dziecko :)
Wiecie co tak sie zastanawiam nad ta szyjka bo tutaj nigdy nie mialam jej mierzonej i takich rzeczy sie tu nie robi.
Mój maly dal mi tak popalić wczoraj ze tchu mi brakowało. I najczęściej tez atakuje prawa strone. Cos w tym musi być.

[url=http://www.rodzice.pl]http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/17088[/url

Odnośnik do komentarza

~Gosiaa21
mozna brac bezpiecznie paracetamol czyli tez apap tak jak pisala aldonka, slyszalam tez ze ktorejs z dziewcyn pomogla no-spa na zeba.. z wlasnego doswiadczenia na szczescie moje nic nie doradze.
Moja sie kreci , wypycha bardzo, tyle ma miejsca a już z nim walczy! Dzisiaj pobodke mi zrobila o 6 i sie wiercila ponad pol godziny, nie jest jeszcze odkrecona glowka do dolu- ale polozna mowila ze ma jeszcze na to i miejsce i czas.
Co do materaca to tez mam gryka-kokos.
Kupiłyście juz pieluszki dla dzidzi, ja narazie paczke 23szt do szpitala Pampers New Baby Sensitive 1
Oraz w promocji 2 paczki po 43szt Pampers New Baby 1

monthly_2013_12/lutoweczki-2014_6664.jpg

monthly_2013_12/lutoweczki-2014_6665.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69530q8seb.png

Odnośnik do komentarza

Gosiaa21
Kupiłam dokładnie te same pieluszki :) Pampers New Baby Sensitive 1 (ale dużą paczkę), a tych z promocji Pampers New Baby 1 niestety udało mi się kupić tylko jedną paczkę, bo się babki rzuciły i wykupiły :/

Moja wczorajsza sesja z brzuszkiem wypadła dosyć fajnie :) fotki do odbioru mam w poniedziałek :) tylko, że raczej Wam się nie pochwalę, bo fotograf nie chce mi ich zgrać na pena :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...