Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Ja powolutku zbieram wyprawkę, żeby to jakoś rozłozyć finansowo. Co prawda większosć rzeczy mam po Kubusiu, ale zawsze znajdzie się coś co trzeba dokupić :)
Brzuszek też Wam niedługo pokaże, tylko muszę zrobić aktualniejsze fotki.
Sliczne macie te brzuszki :)
Pisałam Wam już, że chyba zdecydujemy się na imię - Dominik ? Raczej pozostaniemy przy tej wersji :)
A co do aktywności fizycznej to moja ogranicza się do szybkich spacerów :) Zawsze to coś :)
Pisałyście wcześniej o bezsenności. Ja akurat z tym problemów nie mam. W poprzedniej ciązy też nie miałam tej przypadłości.

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

a noo faktycznie, trzeba bylo rozdzielczosc zmniejszyc, dzieki :) jęsli chodzi o ruch to dobry i spacer naprawdę. Bo lezec tez nie ma co za duzo ... ;/
więc czekamy na resztę brzuszków :)
a mam pytanie. ponieważ to moja pierwsza ciąża, nie bardzoo się orientuje co kupić wgl.
Wiem, że na pewno wózek, łóżeczko (materac, pościel itd. to wiadomo), ubranka co poza tym.?? jest takie najważniejsze.???

monthly_2013_10/lutoweczki-2014_4201.jpg

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym dniu ćwiczeń mogę jedynie powiedzieć że jutro pewnie będę miała zakwasy w nogach :) ale jestem zadowolona. Wyprawkę zaczęłam już kompletować, głównie z tego względu że siedzę teraz w domu i mi się nudzi więc większość rzeczy zamawiam przez internet. A jak się już raz przysiądzie i coś zamówi to ciężko się potem powstrzymać :P Wózki jedziemy oglądać w przyszłym tyg bo chciałabym jeszcze zdążyć przed śniegiem i mrozami. Teraz będzie mi na pewno wygodniej chodzić po sklepach.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71x0n847o2o.png

Odnośnik do komentarza

sandrus5885 Ubranka =- najlepiej kupuj na 62, bo w 56 wejdzie tylko "na chwilkę" a jak duże dziecko się urodzi to może nawet wcale nie wejdzie ;) 56 możesz kupić ze 2-3 sztuki. Bardzo wygodne są wszelkie ubranka z odpinanym dołem, żebym się nie męczyć i nie ściągać całości przy zmianie pieluchy. Myślę, że musimy kupić jakiś zimowy kombinezonik na powrót ze szpitala, bo to jednak luty. Pewnie zbyt wiele razy go nie założy co wkrótce potem przyjdzie wiosna, ale jednak przyda się:)
Fotelik samochodowy
wanienka
łóżeczko, wózek i materacyk wymieniałaś
pościel, prześcieradło - minimum 2 komplety
becik
jakiś śpiworek może się przydać
skarpeteczki, czapeczki po kąpieli, kosmetyki, łapki niedrapki (choć zwykłe skarpetki sprawują w tym celu nawet lepiej, bo lepiej się trzymają),
kocyki. Możesz kupić kołderkę do wózeczka
Okrycie kąpielowe lub ręcznik.
przewijak
Tyle co tam na szybko przyszło mi do głowy. Dopisujcie swoje pomysły :)
Na blogu będę pokazywać i opisywać elementy wyprawki także zagladajcie na www.szczescie-mamy.blogspot.com

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

Co do kupna ciuszkow na roz 62 to w przypadku mojego pierwszego dziecka to przydaly sie dosc dlugo po urodzeniu. Moje dziecko mialo 47 cm a ja najmniejsze ciuszki dla niego mialam na 56 i tata musial leciec kupic pare mniejszych :) Co do wyprawki to przybory,kosmetyki pieluszki. Beata122 napisala chyba wszystko co ja bym napisala :)

[url=http://www.rodzice.pl]http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/17088[/url

Odnośnik do komentarza

MalaMi to u nas podobnie, tez wyskoczyla 47cm kruszyna i w ciuchach 56 sie topila, trzeba bylo kilka w rozmiarze 50 dokupic ;)

a mleko wiem ze mam bo pojawila mi sie skorupka na brodawkach, nie wiedzialam czy to sie cos zluszcza czy co, ale nie bolalo, zaczelam to ogladac i nacisnelam na brodawki i poplynal metno bialawy/zoltawy plyn... do tej pory sie pojawia - sprawdzam co 2-3 dni przy kapieli.

Ale ja zawsze, nawet przed pierwsza ciaza mialam wysoki poziom prolaktyny, przed pierwsza ciaza poziom ponad 50 przy normie do 30. Przygody z pojawiajacym sie mlekiem - chociaz nie w takich ilosciach mam od 16 roku zycia. Mowia ze to skutek uboczny metokroplamidu, ale po odstawieniu powinno przejsc, nie przeszlo, ale przynajmniej problemow z laktacja nie mialam - poza cyklicznymi nawalami mlecznymi, nawet gdy coreczka miala okolo 12mies! i mam nadzieje ze i tym razem miec nie bede;)

Bardziej sie balam problemow z zajsciem w ciaze, ale w pierwszej nie bylo problemow, druga nie byla planowana-wiec jak widac prolakryna nie przeszkodzila;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

ja czuje, ze moj sie stawia, jak sie skupie, bo jak o tym nie mysle to nic nie czuje. Najczesciej mialam "stawianie" w nocy, jak szlam do wc i wracajac bardzo szybko wskakiwalam do lozka- teraz robie to spokojnie i jest ok:) Jak sie juz "stawia" to oddycham gleboko wypuszczajac powietrze przez usta(bardzo szybko wtedy mija), a jak akurat leze, to zmieniam pozycje. Mi to pomaga:)

Odnośnik do komentarza

loli86
~stokrotka90
Dziewczyny, czy u wasze brzuszki się "stawiają"? Co wtedy robicie?

A co to znaczy ? :p

To znaczy, że brzuch staje się twardy, czasem moze temu towarzyszyć ból.

Mi się stawia od jakichś 3 tygodni, jestem teraz w 23. Szyjka się skraca, więc moja pani dr uczuliła mnie na to zjawisko. Zwiększyła dawkę luteiny, biorę spore dawki magnezu. Stawia si teraz rzadziej i słabiej, zaleciła branie no-spy. Ale przecież takie stawianie pojawia się kilka razy dziennie, ileż tej no-spy można łykać?

Odnośnik do komentarza

~stokrotka90

To znaczy, że brzuch staje się twardy, czasem moze temu towarzyszyć ból.
[...]
Stawia si teraz rzadziej i słabiej, zaleciła branie no-spy. Ale przecież takie stawianie pojawia się kilka razy dziennie, ileż tej no-spy można łykać?


aaaaa, dzieki za szybką odpowiedz:)
To ja nawet nie wiem czy mi sie "stawia" a napewno nie boli :)
Teraz jak już wiem to bardziej zwrócę na to uwagę.
Z ta no-spą moze chodzilo o to ze jak towarzyszy temu bol to wtedy mozesz brac ta nospe a nie ze za kazdym razem jak twardnieje - ja bym to tak zrozumiala przynajmniej :)
Czy to twardnienie jest normalne u kobiet w ciazy na tym etapie? czy trzeba to zgłaszać przy kontroli ?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69530q8seb.png

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim:)
Mój brzusio też zaczął rosnąć aktywnie, zauważyłam to najbardziej w ostatni dwa tygodni. Co ciekawe jak jestem w kurtce niektórzy tego nie zauważają a czasami i miejsce w metrze mogę dostać,prawda w większości od kobiet.
Mam do Was takie pytanko? Ile razy robiliście usg? Ile razy trzeba robić usg pod czas ciąży? I w jakich terminach ciąży?
Czy fotelik samochodowy jest potrzebny już pod czas pierwszej podróży do domu z szpitala?
dzięki;)
Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

jestem u mnie też się robi taka łuszcząca skorupka. Przy naciśnięciu jeszcze siara nie wycieka, ale to pewnie nastąpi całkiem niedługo. Z Kubą w ciązy też mi wcześnie leciała.

annychkaz tego co wiem to możesz przewieźć również w nosidle i policja nie powinna się przyczepić, ale dowiedz się dokładnie jak to wygląda, bo pewności nie mam. Fotelik tak czy siak Ci się przyda więc lepiej kupić choćby używany. ja swój, w idealnym stanie dałam 50 zł i już trzeciemu dzieciaczkowi posłuży .
Ja już brzuszka nie ukryję :) Nawet w kurtce widać :) Cieszy mnie to ogromnie, bo z Kubusiem bardzo długo czekalam na pojawienie się brzuszka.

MalaMi2408 zgadza się. bywa, że urodzi się malutkie dzieciątko. Pisząc post pisałam o najczęstszych przypadkach czyli gdy dziecko ma powyżej 50 cm.

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

Ja studiuję dziennie, chcę być w jak najlepszej formie przynajmniej do świąt- żeby mieć obecności na zajeciach, styczeń to będzie ostatni miesiąc przed porodem (termin na 05 lutego, przy mojej szyjce skracającej się jest prawdopodobieństwo, ze urodzę wcześniej :/ ), chciałabym mieć na styczeń zwolnienie z zajęć, podejść tylko do egzaminów i to wcześniej niż inni, i tylko w spokoju czekać na dzidzię... Jakbym od teraz musiała siedziec cały czas w domu to też bym oszalała :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, na jakiej wysokości czujecie ruchy waszej dzidzi?
Ja czuje bardzo nisko, napewno ok 8cm poniżej pępka , czy to normalne ze dzidziuś jest tak nisko ?
Udało mi sie zrobić zdjęcie brzusia, nadal jest nie za duży ale 3 dni temu pierwszy raz obca osoba zaczepiła nas w sklepie i pogratulowała ciąży- wiec jest zauważalny, zalezy w co sie ubiorę- ale spokojnie jak bym chciała mogę "ukrywać" brzucha ;) Nie martwie sie jego wielkoscia bo na kontroli w tamtym tygodniu miałam mierzona macice i jak najbardziej jest wszystko w normie, poprostu jestem slim- jak to określiła moja położna , dlatego i brzuszek moge miec jeszcze maly :)

monthly_2013_10/lutoweczki-2014_4265.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69530q8seb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...