Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Albertinka

Plafony do salonu - jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dosyć niski salon w domu i zastanawiamy się czy najlepszym oświetleniem do niego nie byłyby plafony (zajmują mało miejsca w dół i nie tracą powierzchni).

Jak sądzicie? Wygląda to dość porzadnie? (pytam, bo mam teściową obłąkaną na punkcie wykończenia wnętrza i nie chce mi sie znów jej gderania wysłuchiwać...)
?

W życiu: ni to ninja ni to owca:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albertinka olej teściową, tylko nerwów Ci napsuje, no chyba, ze sama zaproponuje coś sensownego, ja bym zrezygnowała z jednego centralnego oświetlenia i zrobiła kilka punkcików na suficie, coś takiego:
http://budujesz.info/pliki/image/artykuly/wykonczenie-wnetrz/duze/oswietlenie-salonu198.jpg

tylko nie wiem, czy na zdjęciu to nie jest podwieszany sufit, a poza tym światłem dodałabym lampy stojace i jedną ścianę z telewizorem lun za kanapką oświetliłabym listwą ledową...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w salonie mam kinkiety na trzech ścianach a u sufitu mi nic nie wisi chociaż jest w miarę wysoko a jak jest niskie pomieszczenie to niestety trzeba zrezygnować z takiego tradycyjnego oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LukaszM

Hej,

Polecam Ci artykuł na temat tego jakie stosować oświetlenie aby wizualnie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie

Jeżeli masz niski sufit to faktycznie zastosowanie plafonu i to takiego, który dodatkowo będzie rzucał światło na sufit sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się optycznie większe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wodna

Sporo jest plafonów w sklepach, z tego co widziałam to można w marketach tanio kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kiria

Ja również mam taki sam problem. Co sądzicie o plafonach kryształowych? Podobaja się Wam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~wodna
Sporo jest plafonów w sklepach, z tego co widziałam to można w marketach tanio kupić.

można też w internecie kupić :) ja mam salon połączony z kuchnią dlatego zdecydowałam się na Plafon Argon Rodos. Pasuje zarówno do kuchni jak i do salonu - https://swiatloistyl.pl/pl/p/Plafon-sufitowy-ruchomy-oprawa-lampa-Argon-Rodos-2x48W-G9-metal-srebrny-618-zarowki-GRATIS-wysylka-w-24h/2810. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

basiami1, takie plafony downlight pasują do nowoczesnych pomieszczeń. I jak masz kuchnię połączoną z salonem, to musisz ich mieć kilka, by dobrze wszystko doświetlić ;)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zaiska

Ja w kuchni mam oświetlenie podszafkowe, w OBI znalazłam fajne pomysły na zastosowanie oświetlenia LED activejet , jeżeli chodzi o wybór LED a halogen, ja zdecydowanie jestem za LEDami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość koralinna

Ja też mam niskie pomieszczenia i wszędzie zamontowałam plafony. Sprawdzają się super, w kuchni mam taki, że mogę sterować kierunkiem oświetlenia, a w pozostałych pomieszczeniach proste [reklama usunięta]. Nie zapłaciłam dużo, a wyglądają bardzo efektownie :)) a gderaniem teściowej się nie przejmuj!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aszkaa

Jak oświetlenie do salonu to może coś nowoczesnego? Ja myślę teraz o lampie 3 d activejet, może ktoś ma i wie czy daje mocne światło? Wygląd jest ważny ale martwię się czy takie światło nie będzie zbyt słabe i nie komfortowo będzie przy nim cokolwiek robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz niski salon warto zainwestować w lampy, które oświetlą także sufit. Także nie kupuj zamkniętych kloszy. Plafony, albo żyrandole, które mają odsłonięte żarówki to będzie najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plafony sufitowe to świetne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu, a szczególnie w niskich pokojach. Zabierając nie wiele miejsca plafon potrafi świetnie oświetlić przestrzeń w której jest zamontowany. Szczególnie dobrym pomysłem zwłaszcza biorąc pod uwagę niższe koszty zużycia energii elektrycznej jest zakup plafonu LED. Jednak kupując taki plafon upewnijcie się wcześniej czy jest on naprawialny w okresie pogwarancyjnym. Mimo, że wydaje się to oczywiste często wcale tak nie jest.

monthly_2018_03/plafony-do-salonu-jakie_66081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jakoś nie jestem przekonany do plafonów. Jeżeli jest to rzeczywiście niskie pomieszczenie to raczej uderzałbym w oświetlenie stojące [reklama usunięta] będzie to wyglądać oryginalniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zdecydowałam się w swoim salonie na reflektor na szynie. Jest to bardzo praktyczne, ale i stylowe. Bardzo fajnie komponuje się z moimi dodatkami oświetlając całe pomieszczenie. Zamontowałam z nim żarówki led i wszystko wygląda bajecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

plafony to zdecydowanie dobry pomysł :) mi się wydawało że to zbyt "proste" lampy i przez to nudne, ale w tym sklepie gdzie kupowałam mieli ogromny wybór i udało się znaleźć śliczne lampki :) spójrzcie jakie piękności z kryształkami:

monthly_2019_04/plafony-do-salonu-jakie_74398.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zuzanna212

Też mi się bardzo podobają. Ciekawie wyglądają też plafoniery led z czujnikiem ruchu, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. zamontowaliśmy takie dopiero niedawno, ale już teraz nie wyobrażam sobie powrotu do poprzedniego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...