Skocz do zawartości
Forum

Kontrowersyjne imię


magdulek

Rekomendowane odpowiedzi

magdulek
Witam serdecznie!
Jestem w 4 miesiącu ciąży, nie znamy jeszcze płci dzidziusia, ale wybraliśmy już imiona-dla dziewczynki: Nadia, a dla chłopca: Nikodem (ew.Wiktor). Co sądzicie o Nadii? Moja rodzina jest raczej przeciwna, a moja młodsza siostra powiedziała, że skrzywdzę dziecko, dając mu tak na imię:ehhhhhh:

swego czasu pisała na watku październiczek mama Nadii...Nadziejka, bo i tak na nia mówilismy jest przeslicznym dzieckiem i może dlatego uwielbiam to imię :)

a rodziny nie słuchaj...u nas były też komentowane imiona i Mikołajka i Majeczki...najważniejsze to by Wam się podobało...ja byłam w tej materii uparta i asertywna...Ty też się nie daj :)

Odnośnik do komentarza

Imię Nadia (Nadzieja) jest bardzo ładne, a Nikodem nazwała moja kolezanka i nikogo to imię nie zdziwiło, oba są bardzo ładne. Dla dziewczynki podoba mi się też imię Elena i Blanka :) i jak bede miała córkę to jedno z tych imion napewno bedzie. Tymczasem bede miała synka i nazwiemy go Alan, moja siostra ma Olafa. jest duzo osób za i jeszcze wiecej przeciw, ale nie uwazam by imiona wymienione w tym poście były dla dziecka jakkolwiek obraźliwe. Jezeli Tobie sie podoba to nazwij tak i na innych nie patrz bo jak bedziesz to wylądujesz z kolejnym Kubusiem lub Julką (nie żebym miala coś przeciwko tym imionom bo są bardzo ładne ale za duzo juz tego). Trzymam kciuki i bądz uparta, w końcu to twoje dziecko i napewno go nie skrzywidzisz.
A co do kontrowersji znalazłam w kalendarzu imię Pulcheria.... to dla mnie skrzywdzenie dziecka....

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Nadia jest ślicznym imieniem :) , też mam to imię na mojej liście imion:)
Rodzina jest przeciwna? No i dobrze, to jest Twoje dziecko, a tobie sie podoba, to jest Oki :)
A przepraszam czym niby miałabyś skrzywdzić dziecko?imieniem? Niech twoja siostra nieprzesadza!! ja rozumiem gdybys chciała dać dziecku na imie Ariel,mogło by się to dziwnie kojarzyć,,
Ale tak czy tak imiona wybraliście bardzo ładne:)
Mój starszy syn też ma "udziwnione" imię a mianowicie Ernest i wcale tego nie załuję.W przedszkolu w grupie był 1 ernestem a Jasiów było 5.

pozdrawiam

magdulek
Witam serdecznie!
Jestem w 4 miesiącu ciąży, nie znamy jeszcze płci dzidziusia, ale wybraliśmy już imiona-dla dziewczynki: Nadia, a dla chłopca: Nikodem (ew.Wiktor). Co sądzicie o Nadii? Moja rodzina jest raczej przeciwna, a moja młodsza siostra powiedziała, że skrzywdzę dziecko, dając mu tak na imię:ehhhhhh:

http://www.takeagift.pl/polecam:117659
http://yasmin.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021261960.png?4163

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny.ja juz wybor imienia dla coreczki mam za soba i nazwalismy ja Julia.ja jestem za tym zeby dzieci nazywac wlasnie takimi moze zle sie wyraze nietypowymi imionami zeby nie bylo wlasnie tak ze jest w klasie potem 5 kubusiow 4 oliwie 3 wiktoriei 2 zuzie. chciaz tez slyszalam ze julka jest teraz modna ale ja nie wiedzialam o tym .chcialam na poczatku nazwac ja maria ,anastazja,marcelinka,antonina to sa fajne oczywiscie moim zdaniem takie dostojne imiona ktorym fajne zdrobnienia mozna zrobic.w ogole stare imiona sa ekstra.maz jednak mnie z synem przekrzyczeli.co do chlopakow to nie mam pojecia to juz maz by decydowal.chociaz moze niedlugo znow trzeba bedzie decydowac hehe tak mi sie to macierzynstwo spodobalo.pozdrawiam was serdecznie i zycze trafnych wyborow a nadia jest super tak trzymaj

Odnośnik do komentarza

Aivon
... ja rozumiem gdybys chciała dać dziecku na imie Ariel,mogło by się to dziwnie kojarzyć,,

ze mną do szkoły chodził Ariel ... i fakt niektóre dzieci na niego wołały ej ty proszek do prania ... :Wściekły:
a taki sympatyczny był ...

Nadia piękne imię ... nie słuchaj rodziny ... to WAM ma się podobać imię dla dziecka ...

u nas Dominik i Oskar też był komentowany ...

Dominik- ktos wypalił a była taka bajka SŁOŃ DOMINIK pewnie bedzie słoniowaty ...
Oskar - jedna ciocia (taka juz bardzo wiekowa) jak sie dowiedziałą o tym imieniu to mówiła ze to niemieckie ochydne imie, ze z wojną sie kojarzy ... ze krzywda dla dziecka ...

a Te imiona jak nic pasuja do moich smyków i wiem ze dobrze trafiliśmy :)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Mi sie te 2 imiona też podobają
Ale Nadia odpadło jak okazało sie ze bedzie synek
A Nikodema mi wszyscy starali sie wybic z glowy no i jakos mi przeszło. Szczegolnie ze uczepił się nas Xawery który już został do końca

Małgoś nasi znajomi musieli sie nastarać też bo chcieli dać synowi imie Collin (Znajomi z kregu sportu samoch. no i uczcic chcieli śmierć tragiczną Collina. był ich idolem) No i nie chcieli im uznać
I też była sprawa
I orzeczono że można nazwać dziecko każdym imieniem które jest używane popularnie w Unii Europejskiej. Nie tylko polskie imiona mogą być. Jestesmy w Unii i możemy nazwać dziecko każdym popularnym imieniem.

Magdulku nie słuchaj innych, Nie skrzywdzisz dziecka. To są bardzo piękne imiona.

Przecierz nie chcesz dziecka nazwac Dąb, Przylepka czy cokolwiek równie głupiego.

:D Trzymaj sie swojego. To twoje dziecko a nie kogoś innego.

U nas w sumie na Xawerego też stękali że nie ma jak zdrobnic i wooogollle....
Ale powiedzialam że po co im zdrobnienie, skoro przez pierwsze 3-5 lat mowi sie do dziecka. Misiu pysiu, bobasku, dzidziaku, synku, wnuczku itp itd. A u nas nawet mowią na niego "laluniek" , my mówimy młody albo Johnny..... :D:36_2_49::36_2_49:

Odnośnik do komentarza

Aivon
A własnie, jak dziecko ma ojca obcokrajowca, to mam nadzieję,ze uznają imię niekoniecznie z Unii Europejskiej? macie moze wiedzę na ten temat?

mam znajomą ktora wyszła za chrowata jeszcze jak nie bylismy w zadnej unii. nie były jeszcze słynne takie imiona i miała problem z nazwaniem córki NICOLE (tak pisane) ale gdy wyszło ze ojciec jest chorwatem bez problemu uznali, wiec chyba jest to jakis powód

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

magdulek
Witam serdecznie!
Jestem w 4 miesiącu ciąży, nie znamy jeszcze płci dzidziusia, ale wybraliśmy już imiona-dla dziewczynki: Nadia, a dla chłopca: Nikodem (ew.Wiktor). Co sądzicie o Nadii? Moja rodzina jest raczej przeciwna, a moja młodsza siostra powiedziała, że skrzywdzę dziecko, dając mu tak na imię:ehhhhhh:

Nadia to jest bardzo ładne imię i na pewno nie skrzywdzisz tym dziecka. Nie pozwól aby ktos inny wybierał imię dla Waszego dziecka. To jest decyzja matki i ojca. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnej ciąży.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

magdulek
Witam serdecznie!
Jestem w 4 miesiącu ciąży, nie znamy jeszcze płci dzidziusia, ale wybraliśmy już imiona-dla dziewczynki: Nadia, a dla chłopca: Nikodem (ew.Wiktor). Co sądzicie o Nadii? Moja rodzina jest raczej przeciwna, a moja młodsza siostra powiedziała, że skrzywdzę dziecko, dając mu tak na imię:ehhhhhh:

Nadia sliczne imie i w Polsce coraz bardziej popularne. To jest skrot od rosyjskiego imienia Nadezhda :) czyli Nadzieja

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...