Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, dzięki. Z alergią na pyłki da się żyć, ale jest strasznie uciążliwa. Najgorsze że do kataru, załzawionych oczu dochodzi jeszcze takie ogólne osłabienie jakbym jakieś przeziębienie złapała. I tak co roku. W tym roku i tak jest lepiej, bo po raz pierwszy od kilku lat mogę wziąć tabletki na alergię.

Natka, świetny pomysł z tym sprzątaniem. Jestem pełna uznania dla Ciebie. :-) Pożyteczne i przyjemne w jednym. A te worki na śmieci czy kiełbaski do pieczenia to też mieszkańcy sobie zapewniają czy miasto/gmina się włączyła?

Martek, wszystkiego najlepszego dla synka z okazji niedawnych urodzin. Gdzie planujecie robić te urodziny dla kolegów, co w stolicy jest modne? Złożyliście reklamację, wyjaśniła się sprawa z tą grą?

Domi, my sprzątaliśmy z mężem przed domem dwa razy w ostatnim czasie, wycinaliśmy różne roślinki, przycinali krzewy, a końcu zamówiliśmy ogrodnika. Przyjechał, poświęcił kilka godzin i w końcu mamy tak jak chcieliśmy, wiadomo że samemu tak ładnie się nie ukształtuje i nie przytnie drzewek. Ale to nie koniec jego pracy, teraz musimy się zastanowić jakie roślinki chcielibyśmy posadzić, mi bardzo podobają się żwirowe rabatki i chyba w tym kierunku pójdziemy, żeby się z trawnikiem i chwastami nie męczyć. ;-)
U nas w przychodni to by się przydała wymiana wszystkich lekarzy, zwłaszcza tych pierwszego kontaktu, bo co jeden to gorszy. A sami nie chcą odchodzić. ;-)
Jedynie nasza pediatra w przychodni dziecięcej jest super. Taki lekarz z powołania, niewielu dziś takich już jest.

Anaaa, piszesz o zdjęciach, to mi przypomniałaś że też miałam się przejść do fotografa i rozejrzeć za jakąś sesją dla dzieci. Zapytać o ceny, zobaczyć co zaproponuje fotograf, bo mój Mały to nawet minuty nie usiedzi w miejscu.
Byliśmy ostatnio w Ikei, kupiłam kilka nowych ramek, a że urządziłam ostatnio na przedpokoju małą galeryjkę zdjęcia z takiej sesji wygadałby tam wspaniale.
Ostatnio wspominałaś że w tym roku też wybieracie się na Węgry, w to samo miejsce jedziecie? Jak daleko jest od Was na Węgry, ile godzin jedziecie?

Odnośnik do komentarza

Zacznę tak standardowo ALE POGODA!!!
Natko jak już Ci pisałam świetna inicjatywa- ty to zawsze coś wymyślisz fajnego i scalającego razem ludzi
adasaga3 mi się marzy fajna rabatka piękne kwiaty w ogrodzie niestety mamy bardzo dużego psa który uwielbia kopać i wszelkie moje próby posadzenia czegokolwiek są cudownie gaszone w zarodku przez moją sunię
Co do sesji fotograficznej,(jak już pisałam w innym wątku) to jestem za popytaj poszukaj z pewnością znajdziesz fotografia który zrobi fajne zdjęcia, może w śród znajomych ktoś się tym zajmuje nawet hobbystycznie wtedy podejdzie do tematu bardziej indywidualnie daj znać
Marek RAZ jeszcze wszystkiego najlepszego właśnie gdzie planujecie imprezekę urodzinową??
anaa właśnie macie swoje ulubione miejsce na Węgrach powiedz coś więcej o tym wspaniałym kraju bo my szukamy pomysłu na wakacje znajomi byli w Hajduszoboszlo bardzo zadowoleni może wy też tam byliście właśnie ??

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

u nas od rana padało i mega zachmurzenie było ale teraz coś wypogadza uff
domi i u nas pasuje pokosić ..dokładnie tam byliśmy hihi i też byliśmy zadowoleni bardzo.. teraz patrzyliśmy coś bliżej tego zoo o które chcemy zahaczyć ale chyba nie będziemy ryzykować i znów do Hajduszoboszlo pojedziemy.
adasaga a wcześniej nie mogłaś brać tabletek na tą alergię? Sesji dla dzieci zazdroszczę :)
Do Hajduszoboszlo jechaliśmy ok 6 godzin .. trasa pokazuje, że mamy 425 km ..mąż twierdzi, że bliżej nam tam niż nad nasze morze :(

Odnośnik do komentarza

NATKA08
adasaga3

Natka, piękna akcja. Kto był pomysłodawcą tej akcji sprzątania wioski? Szkoda że tak nie jest wszędzie, czasem aż wstyd jak się widzi te wszystkie śmiecie przy drodze i nikomu one nie przeszkadzają.

adasaga w zasadzie prekursorem tej akcji byłam ja 12 lat temu i tak co roku pod koniec kwietnia wieszamy ogłoszenia i zbieramy ludzi potem wspólnie sprzątamy i po sprzątaniu robimy ognisko, nie wszyscy biorą w tym udział ale spora grupa zawsze się zbierze szczególnie dzieci, najważniejsze ze śmieci jest mniej dla porównania na początku zbieraliśmy po 60-70 worków dziś to zaledwie 10-20

Martek ciekawa jestem jak podejdą do sprawy ale rozczarowanie Szymka musiało być ogromne

anaaa a jakie kwiatki przesadzałaś?

Z grą się wyjaśniło.
Jedna karta była z informacją, że trzeba włożyć płytę do napędu, a na drugiej tej na dole i na samym dole napisane maczkiem, że nie ma płyty, tylko jest kod do gry.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

anaaa
Martek ale cuda gra bez gry ale z grą nieźle
tyle miast bierze udział w tej akcji z teatrem tylko nie nasze najbliższe :( buu

Dokładnie.
Po co to sprzedawali w opakowaniu do płyt.
Jedną grę mu wgrałam, a to jak otworzył i nie było nic w środku to na początku nie przyszło mi do głowy, aby dokładnie przejrzeć pudełko.
Potem na spokojnie się dojrzało .

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Natka, świetne. ;-) I chyba niestety prawdziwe. A my jak co roku planowaliśmy w tym czasie grilla zrobić dla rodziny lub znajomych i na jakąś jednodniową wycieczkę w góry się wybrać. Trzeba będzie chyba przełożyć rozpoczęcie sezonu grillowego i górskiego.

Anaaa, tabletek od kilku lat nie mogłam brać, bo albo byłam w ciąży, albo karmiłam, potem znowu ciąża i długie karmienie. Niedawno odstawiłam swojego małego ssaka od piersi i w końcu mogę brać leki antyhistaminowe.
Twój mąż ma rację, od Was na Węgry jest bliżej niż nad "nasze" morze, ode mnie mniej więcej ta sama odległość. Nie chcielibyście zwiedzić innych rejonów Węgier, np. jechać nad Balaton? Wiele osób go poleca. My w tym roku braliśmy pod uwagę Włochy, Chorwację i właśnie Węgry, bo najbliżej. Ja jednak zdecydowanie bardziej wolę morze niż jezioro, choćby największe. ;-) W tym roku też jedziecie pod namioty? Musicie mieć swoje?
Co do sesji to na razie jest w fazie marzeń, zanim coś wspomnę "sponsorowi" czyli mężowi muszę się porozglądać za fotografem z dobrym podejściem do dzieci i w rozsądnej cenie. Prawdę mówiąc nie wiem na jakie koszty muszę być przygotowana, bo jedyna sesja jaką w życiu miałam to ta ślubna, a ta była bardzo droga. Za to zdjęcia i album wspaniały. Chciałabym by dzieci miały taką pamiątkę z okresu kiedy są takie malutkie, śliczniutkie. ;-) Wiadomo że w dzisiejszych czasach pstryka się bardzo dużo zdjęć, czasem nawet jakieś wyjątkowo piękne się uda, ale to nie to samo co taka stylizowana sesja.
Póki co rozglądam się za odpowiednimi roślinkami na żwirową rabatkę przed domem, musimy też kupić odpowiedni drobny kamień którym wysypiemy tą rabatkę. Ceny takiego kamienia mnie "powalają".

Domi, ja co prawda psa nie mam, ale dwie pary małych nóżek. ;-) I o ile córka jakoś nigdy specjalnie dużo nie niszczyła mi roślinek, tak synek jak taran niszczy wszystko. Nie patrzy gdzie idzie. No cóż, urok posiadania malutkich dzieci. Za domem to mi wszystko jedno, ale przed domem, od tej strony "od ludzi" chciałabym mieć coś ładnego i nie do zniszczenia, stąd pomysł żwirowej rabatki.

Odnośnik do komentarza

Natka słyszałam słyszałam hihi - widziałam już to na fb parę razy :D ale jakie trafne :)
adasaga aaaa :D i wszystko jasne :) .. o coś o Balatonie mówił też, że również jest chwalony .. pewnie okaże się dokładnie jak już na 100 % będzie pewne, że w ogóle pojedziemy.. bo na razie to takie gdybanie ..tak pod namioty bo taniej wychodzi :P i tak swój musi być co na szczęście mamy ..tzn. w rodzinie jest jeden więc jak ktoś potrzebuje to bierze :)
Ja też wolę morze no ale ..na razie mogę sobie potęsknić .. choć wierzę, że w końcu i nad nie znów pojedziemy :)
Z sesją rozumiem też mi się marzą (jak wiele innych rzeczy haha) atakie profesjonalne rodzinne zdjęcia ..może też kiedyś .. w takim razie życzę udanych poszukiwać i trafienia jej w przystępnej cenie.
Żwirowa rabatka - fajny pomysł :) widziałam parę takich i faktycznie ładnie to wygląda i chyba też bardziej przed chwastami zabezpiecza..

co do chwastów ..muszę wyplewić na około tui :/ .. nie wiecie czy jest jakiś środek aby się tego pozbyć na dłużej ale aby nie zaszkodziło innym roślinom w tym wypadku tujom ?

Odnośnik do komentarza

jeszcze trochę czasu jest to można się namyślić..
chałupka wysprzątana ..dzieci pojechały na chwilę do dziadków więc dłużej będzie czysto..znaczy kasia wnet wróciła bo się niby stęskniła a na moje oko to jej się nudziło i chciała się pobawić zabawkami siostry :P bo pierwsze co po powrocie to swoje kroki skierowała do jej pokoju :D
Pochmurny piekielnie ten dzień .. i taki jakiś śpiący
mężowi z rana udało się przed deszczem skosić chociaż trawę ufff bo już mocno się o to prosiła

Odnośnik do komentarza

u nas domowo raczej i porządkowo ;) na tyle na ile bo pogoda do kitu była.. wczoraj chociaż się wypogodziło więc pojechaliśmy na taki jakby festyn .. święto paniagi się to zwało .. w sumie fajnie było .. kasia zachwycała się starymi samochodami i każdy oglądała.Wiki zaś odważyła się usiąść z pomocą pana na bicykl ale widać było w oczach strach przed wysokością. Fajna wystawa była starych rowerów.. pierwsze były też bez pedałów i kierownica była nie ruchoma haha
A dziś już powrót do codzienności .. pogodowej też :P bo znów jesz szaro buro i ponuro i mży co kawałek :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...