Skocz do zawartości
Forum

Pogaduchy o wszystkim i o niczym


Kinqa

Rekomendowane odpowiedzi

Martek73
Co do rowerków biegowych, to Szymek nie miał takiego.

Ale moim zdaniem uczy on dziecko łapania równowagi. I łatwiej potem dziecku nauczyć się jeździć na normalnym.
A przynajmniej tak mi się wydaje.

moim pomogło właśnie w tym .. choć zapewne zależy dużo od dziecka.

domi nie ma to jak wygórowane wymagania ;) a wydawać by się mogło, że kolor to najmniejszy problem hihi

Odnośnik do komentarza

Martek a jak ta nowa nauczycielka Szymka? Macie już jakieś rozeznanie jak się "sprawuje" ?

ja dziś spotkałam nauczycielkę mojej i upomniałam osobiście o oddaniu w końcu zeszytu bo biedna na karteluszkach pisać musi jeśli coś mają pisać w zeszycie ..jutro owy przedmiot ciekawe czy znów nie zapomni i w końcu przyniesie

Odnośnik do komentarza

Super zaproszenia!

Na rowerkach biegowych tez się nie znam...wokol nas mieszka sporo dzieci,ale tylko jedno dziecko ma i używa (ale ma taki rowerek trzykołowy,ja w Internecie widziałam głównie dwukołowe).

Dobre stwierdzenie z tymi czipsami:) dzieci jak cos czasami powiedzą,rozkladaja człowieka na łopatki :)

Lecę do obowiązków Dziewczyny... Odkąd wróciłam do pracy,padam na twarz... Pozdrawiamy! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Martek, a ten cukier to sobie mierzysz tak "profilaktycznie" czy chorujesz na cukrzycę?

Nikawa, sama się nad takim rowerkiem zastanawiam. W ubiegłym roku mieliśmy okazję przez dwa tygodnie testować taki rowerek na wakacjach , ale córka chyba była za mała (miała ponad 2 lata) albo po prostu nie była zainteresowana. Ciekawa jestem jak zareagowałaby na taki rowerek biegowy w tym roku. U nas sporo dzieci widuję na takich rowerkach, muszę poprosić jakąś mamę na placu zabaw, może da się przejechać mojej córce. Może i Tobie, Nikawa, uda się pożyczyć na chwilkę jakiś rowerek i przetestować go?
Tak sobie myślę że nawet gdyby córka za dużo nie korzystała z niego to synuś rośnie i on tez będzie mógł w przyszłości jeździć.

Natka, a jaki miałaś model tego rowerku? Bo moja córcia ma 3 lata i 3 miesiące i ma taki rowerek-misia pandę, ale na razie jeździć na nim nie umie. Wyciągnęliśmy go dwa dni temu z piwnicy i tłumaczyliśmy co ma robić z nóżkami by samej jeździć, ale chyba nie ma dość siły by odpowiednio mocno nacisnąć na pedały. Tak wygląda nasz rowerek.

Anaaa, z jakiej okazji te zaproszenia? Fajnie że wykonałyście je ręcznie. A co to za nauczycielka że zeszyt dziecku przetrzymuje? Starszej czy młodszej córki? Z jakiego powodu go wzięła?

Bettyy, po co przekonujesz Kubę do pójścia do szkoły?
Twój synek ma świetne hasła. Czemu nie zamieszczasz ich w tym wątku "śmieszne teksty naszych dzieci"? Uśmiałybyśmy się wszystkie. :-)

Ola, właśnie, jak tam w pracy? Bo to już kilka dni jak tam wróciłaś. Jak Twój synuś sobie w żłobku radzi?

Dziewczyny,, macie może (miałyście) rowerowe foteliki dla małych dzieci? Możecie polecić jakiś konkretny model? Synek ma prawie 1,5 roku, myślę że to idealny czas by wsadzić go do fotelika. Córka ma 3 lata i 3 miesiące, jej też chcemy kupić taki fotelik, by móc wyruszyć całą rodzinką na rowerowe wycieczki. Czy Wasze dzieci nie bały się jeździć w nich?

monthly_2015_04/pogaduchy-o-wszystkim-i-o-niczym_27929.jpg

Odnośnik do komentarza

Betty tak właśnie chyba zrobimy kupimy biały i poprosimy (bo mamy takiego znajomego "złotą rączkę" i nam pomaluje - sam pomalował sobie samochód jakoś go po rozkręcał na części i karoserię sam malował i fajnie mu to wyszło taki był dumny jak to nam opowiadał), już z mężem nie mamy pomysłów gdzie kupić cały żółty rower KOSZMAR jakiś
adasaga3 moja Julcia nie była w ogóle zainteresowana rowerkiem biegowym to dostała taką hulajnogę na trzech kołach a co do fotelika mieliśmy taki dla maluszka Julcia jeździła chyba do 20mc życia z przodu wg mnie fajna sprawa, dziecko widzi świat, a nie pupę mamusi czy tatusia, a ty widzisz co się z dzieckiem dzieje, łatwy montaż, nóżki dziecka są zabezpieczone także nie ma obaw że włoży gdzieś nóżki u nas się sprawdził
co do tylnego to my nie mieliśmy ale widzę że bardzo chętnie kupowany jest ten model Ergon Baby polskiej firmy do 22kg pięć punków zapięcia regulowane siedzenie lekki i bezpieczny

Anaaa właśnie na jaką okazję te sówkowe zaproszenia :D

monthly_2015_04/pogaduchy-o-wszystkim-i-o-niczym_27930.jpg

monthly_2015_04/pogaduchy-o-wszystkim-i-o-niczym_27931.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

zaproszenia na urodziny starszej..

Betty hhihi .. u mnie Kasia lubi tak przyozdabiać jak koloruje .. pokoloruje inaczej niż w rzeczywistości bo tak chce ona koloruje i ona rządzi jak to robi ot takie wyjaśnienie dostaje jak próbuję ją naprowadzić :P
adasaga a nauczycielka od angielskiego.. brała im zeszyty kiedyś do sprawdzenia "zadania" (mieli przepisać tekst z książki po angielsku) i jak oddawała to moja była chora a potem ciągle zapominała.. ciekawe czy dziś przyniesie ..

co do fotelika na rower to kupiliśmy używany kiedyś ..ale jakiej firmy to nie wiem ..był taki przykręcany do ramy pod siodełkiem .. regulacje miał tył przód ale u nas się okazało, że śruba tak zaśniedziała, że się nie dało regulować czy bliżej czy dalej siodełka ma być fotelik. podnóżki regulowane i z paskami coby dziecię nóg nie wsadziło tam gdzie nie trzeba ..

a jeszcze co do Twojego rowerka to nasze miały w podobnym stylu jak były malutkie i nigdy nie nauczyły się pedałować na nim .. a potem wyrosły i dostały te bardziej tradycyjne ..wiki z bocznymi kółkami a kasia wcześniej się dorobiła się tego biegowego właśnie..choć na początku to był spacer z rowerem między nogami :P

Odnośnik do komentarza

anaaa
Martek a jak ta nowa nauczycielka Szymka? Macie już jakieś rozeznanie jak się "sprawuje" ?

ja dziś spotkałam nauczycielkę mojej i upomniałam osobiście o oddaniu w końcu zeszytu bo biedna na karteluszkach pisać musi jeśli coś mają pisać w zeszycie ..jutro owy przedmiot ciekawe czy znów nie zapomni i w końcu przyniesie

Szymek pierwszego dnia powiedział, że jest spoko, ale też krzyczy.
Co prawda nie tak, jak poprzednia pani, ale jednak.

Oczywiście wytłumaczyliśmy mu, że czasami pani nie ma już argumentu i krzyknie na niegrzeczne dziecko.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

adasaga - Tak mi się ten tekst przypomniał to napisałamA Kubę namawiałam bo były zapisy do szkoły We wrześniu pójdzie już jako 5 latek a teraz go wożę do innego przedszkola w innej szkole bo u nas nie było takiego przedszkolnego punktu tylko właśnie zerówka A fotelik my mamy nawet nie wiem jakiej firmy Mąż przywiózł i do roweru przyspawał także nie mam obawy że spadnie :D
Domi - to kolega będzie i dumny jak taki rowerek pomaluje

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Domi, dzięki za namiar na ten fotelik, sprawdzę go sobie. Fajnie że jest aż do 22 kg, długo by nam jeszcze posłużył.

Anaaa, nauczycielka oddała zeszyt? Dziwna kobieta, to w czym ma dziecko pisać jak nie w swoim własnym zeszycie?
Kiedy odbędą się urodziny starszej córki?
Mam nadzieję, że moja córcia nauczy się jeździć na tym rowerku-misiu, bo bardzo go lubi i już drugi czy trzeci rok jak ją musimy w nim wozić. Teraz jest przepychanka z bratem-kto pierwszy na nim siądzie ten lepszy. Na szczęście mamy jeszcze autko do jeżdżenia, synek odpycha się od podłoża nóżkami i w ten sposób jeździ, więc może się jednak nie pozabijają. ;-)

Martek, a czemu ta "stara" nauczycielka syna odeszła? W której klasie jest Szymek?
Jeśli masz genetyczne obciążenia, a w dodatku miałaś cukrzycę w ciąży to rzeczywiście jesteś w grupie ryzyka. Dobrze że się kontrolujesz.

Bettyy, a czemu chcesz posłać syna tak szybko do szkoły? Są przeciwnicy posyłania nawet 6 latków do szkoły, bo mówią że szkoda dzieciństwa dziecka, a Ty chcesz posłać jeszcze młodsze dziecko.
Rozumiem że w tym foteliku rowerowym jeździ już tylko córka. Nie bała (nie boi) się w nim jeździć?

Odnośnik do komentarza

Martek to do kiedy ona ma być bo coś kojarzę, że pisałaś, że na długo ? z butami nie fajnie :/ upomniałabym się chyba tam gdzie je zaniosłaś
Betty on pójdzie do zerówki szkolnej czy rocznikowo on 6 latek ale jeszcze będzie mieć 5 we wrześniu?
adasaga oddała .. a całej reszcie klasy zabrała bo znów było jakieś zadanie którego Wiki nie musiała pisać ze względu na brak zeszytu.To Wasz rowerek robi furorę wśród rodzeństwa :D u nas nie było do niego aż takiego zapału w sumie. A córci urodziny wyprawiamy za miesiąc.

myśmy wczoraj zaliczyły wypad rolkowy ..tzn. dziewczyny ja musiałam biegać :P .. Kasia cwaniara stwierdziła przy tym: mamo trzeba było sobie ubrać buty do biegania hahaha. ale fajnie im szło ..zdjęć porobiłam bo przy takiej pogodzie ładne wychodzą to trzeba było korzystać :)

Odnośnik do komentarza

padam.. zakupy zaliczone i to bez dzieci więc na luzie bez stresowania się czy czegoś nie zbroją czy nie stłuką :) ..
i w końcu coś dla siebie kupiłam a nie tylko dziewczynom hihi - w sumie nic wielkiego bo polarek aby mieć co na co dzień gdy jest cieplej na zewnątrz.. i na dodatki do kuchni malutkie naciągnęłam męża :P
za radiem dla Wiki na urodziny patrzyłam na żywo ale ten co miałam upatrzony jednak się nie nada :( buu więc muszę szukać dalej echh

Odnośnik do komentarza

anaa -ale wciąż w ruchu jesteś na świeżym powietrzu Ja też muszę wciąż biegać za dziećmi tak to już jest
adasaga - Kuba w lipcu 5 lat będzie miał ale i dostał wezwanie ze szkoły na zapis Ale i tak zapisałabym go Będą 5 -6 latki I Pani powiedziała że jak 4 latki będą chcieli rodzice zapisywać to ma zapisać I sama powiedziała jak i my rodzice też tak myślimy że to źle że tak będą połączone :/
A na foteliku mała nie ma problemów nie boi się

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy wiem wiem :) .. ale wypad rowerowy bardziej kojarzy mi się, że wszyscy na rowerach ;) ..no ale może już nie długo .. jeden rower się naprawia .. kasia w foteliku nadal bo zapomniała jak sie jeździ a wiki już śmiga tylko mi jeszcze dokupić jakiś rower by się zdało... to dopiero byłby wypad rowerowy :)
..czyli synuś rocznikowo już mus do szkoły - u mojej też jest mieszana klasa bo za mało było tych młodszych dzieci aby utworzyć tylko dla nich klasę wiec pomieszali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...