Skocz do zawartości
Forum

Co pod choinkę?


sylrom

Rekomendowane odpowiedzi

sylrom
Dziewczyny chciałabym się poradzić jaki kupić prezent pod choinkę dla przedszkolaka. Mój syn ma 4,5 no i mam chrześniaka który ma 5latek? Może powymieniamy pomysły? Bo choinka już blisko!

Hej
Moja corcia ma 4 lata i napisalam z nia list do św. Mikolaja...wzielam ulotke z superamrketow powycinalysmy i nakeila kilka rzeczy, ktore chcialaby dostac.

U nas przewazaja kucyki pony i barbie piosenkarka, a ja bym chciala jej kupic cos edukacyjnego,a nie "puste" zabawki. Z pewnością pojawią sie gry np. zgadnij kto to.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

List do Mikołaja też pisaliśmy, no i synek napisał wiele "dziwnych" rzeczy, tinka 30 z tymi ulotkami to dobry pomysł, muszę spróbować.
Maksiu 119 synek dostał w tamtym roku Lego - policja - jest bardzo zadowolony, co jakiś czas do nich wraca. Można zbudować samochód policyjny, helikopter i mini więzienie.
Z gier polecam ABECADŁO - trefl - to niby takie puzle - do obrazka z literką trzeba dopasować obrazek - tanie i u nas się sprawdziło. Nieco droższa i już typowa fajna gra to Lotti carotti - ale raczej dla dzieci 3-4letnich.
A może ktoś grał w grę billy bóbr - bo synek ostatnio w sklepie zwrócił na nią uwagę???
Pozdrawiam

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

sylrom
List do Mikołaja też pisaliśmy, no i synek napisał wiele "dziwnych" rzeczy, tinka 30 z tymi ulotkami to dobry pomysł, muszę spróbować.
Maksiu 119 synek dostał w tamtym roku Lego - policja - jest bardzo zadowolony, co jakiś czas do nich wraca. Można zbudować samochód policyjny, helikopter i mini więzienie.
Z gier polecam ABECADŁO - trefl - to niby takie puzle - do obrazka z literką trzeba dopasować obrazek - tanie i u nas się sprawdziło. Nieco droższa i już typowa fajna gra to Lotti carotti - ale raczej dla dzieci 3-4letnich.
A może ktoś grał w grę billy bóbr - bo synek ostatnio w sklepie zwrócił na nią uwagę???
Pozdrawiam

Co do gry Billy to my mamy w wersji mini.....kupiłam w wakacje i często grałam z córcia, która ma teraz 4 lata.
Wersje normalna kupiłam parę lat temu chrześniakowi na urodziny i tez byl to dobry pomysł.

Gry z tej firmy sa świetne. Ja na fajna gre nigdy nie zlauje (wiadomo jak jest kasa).

Gra to jest gra i kazda ma jakies zadanie. Ta akurat uczy zręczności, cierpliwości.

Ta grę tez mamy w wersi mini
GRA KICKY RICKY Ravensburger Kiki Riki TV 0442 (2795964799) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

tinka_30
sylrom
Dziewczyny chciałabym się poradzić jaki kupić prezent pod choinkę dla przedszkolaka. Mój syn ma 4,5 no i mam chrześniaka który ma 5latek? Może powymieniamy pomysły? Bo choinka już blisko!

Hej
Moja corcia ma 4 lata i napisalam z nia list do św. Mikolaja...wzielam ulotke z superamrketow powycinalysmy i nakeila kilka rzeczy, ktore chcialaby dostac.

U nas przewazaja kucyki pony i barbie piosenkarka, a ja bym chciala jej kupic cos edukacyjnego,a nie "puste" zabawki. Z pewnością pojawią sie gry np. zgadnij kto to.

Też mam ochotę na tą grę :) Moja mama się przymierza do zakupu :)

Odnośnik do komentarza

Hej byłam na pierwszych zakupach "podchoinkowych" w hurtowni zabawek na razie żeby się rozejrzeć choć pierwsze zakupy poczynione. Kupiłam grę Lego - wyścigi, no i tak do pogrania na teraz kupiłam Spadające orzeszki - nie byłam przekonana, ale była promocja - za pół ceny - graliśmy z synem, jemu się podoba (to najważniejsze), mnie tak sobie. Kupiłam jeszcze puzzle matematyczne - dodawanie i odejmowanie - to na prezent dla 6-latka.
Ktoś grał "Nakarm Prosiaczka"? Czy warto kupić?

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Każde dziecko uwielbia dostawać prezenty! To na pewno nie podlega żadnym dyskusjom. Myślę, że żaden rodzic nie powinien mieć w tym zakresie większego problemu z wyborem. Pojawia się on dopiero wówczas, kiedy nasze pociechy wyrastają już z wieku, w którym zabawki są najważniejsze. Pojawiają się wówczas nowe zainteresowania, pasje itp.

Odnośnik do komentarza

My co roku pisałyśmy list z ulotkami własnie ;) Teraz Majka napisała juz sama i narysowała obrazki :) trochę czasu jej to zajęło, choć poczatkowo entuzjazm był ogromny ;) zaczęła 1 listopada... sama ją namawiałam, bo nie lubię kupowac prezentów na ostatnia minutę. Swój list wymęczyła po tygodniu, ale na list za brata juz nie starczyło energii, chociaz na poczatku się zarzekała, że dla Gucia też napisze ;) No nic, napisałam sama ;)

Ja generalnie nie wychodzę poza pozycje z listy - niestety ze wzgledów finansowych połowa musi poczekac na inna okazję :( a moje dziecko zachłanne niestety jest i list ma zazwyczaj 10-11 pozycji :36_1_15: Próbuje ja zawsze nieco prostować, kiedy zaczyna za bardzo szaleć i umieszcza na liście np. zabawkę za 500 zł, ale nie bardzo sie to udaje, bo zawsze pojawia się argument: Mamusiu, nie martw się, przecież to mikołaj za nią płaci, nie ty... Lepiej, żeby on mi przyniósł, niż żebyś ty mi musiała kupić na urodziny...
No i co powiedzieć w takiej sytuacji? ;) Zastanawiam się, czy nie czas ja wyprowadzic z błędu ;)
No i ogólnie z dydaktyka w czasie świat dajemy spokój ;) dostaje to o czym marzy, chocby jej pomysły wydawały mi się nie wiem jak bzdurne.

Grę o tym bobrze kupiłam kuzynowi Majki na 5 urodziny - bardzo się dzieciom podobała. typowa zręcznościówka, prosta, lekka i przyjemna :) Mnie osobiście trochę nudziła, ale w końcu nie dla siebie kupowałam ;) Kto kogo kupiłam Majce rok temu pod choinkę i początkowo zgineła wśród wielu innych prezentów... ale po jakimś czasie ją wyszperała i teraz bardzo często w nią gramy. Mamy wersję z autami, więc pewnie potem i Gucio nie odmówi udziału ;)

Grę Wyścig z Lego tez Majka ma - ona ją lubi, ja nie... dla mnie zasady się trochę niejasne, więc gramy po swojemu. Tak naprawdę najlepsze w tej grze jest budowanie toru... wg mnie oczywiście ;)

Ja generalnie, jeśli dziecko lubi się bawić figurkami i odgrywac jakieś role, bardzo polecam klocki z serii Playmobil - są zestawy dla dziewczynek i chłopców. Niestety w większości to dosyc drogi interes :( Maja ma dwa takie przenośne domki z wyposażeniem: dom rodzinny i weterynarz. Jeden dostała pod choinkę rok temu, a drugi sprezentował jej Gucio z okaji swoich narodzin. Dokupiłam jej jakieś drobne zestawy uzupełniające, żeby miałą więcej tych wszystkich akcesoriów i potrafi się nimi bawić pół dnia. Hitem u nas są tez klocki Lego Friends - ale to myślę, że właśnie tak dla dziewczynek 7-8 letnich, bo zbudowanie zwłaszcza tych duzych zestawów jest naprawdę trudne. Maja ma kilka, bo na urodziny sobie zażyczyła- cała rodzina spełniła prośbę i dostała kilka kompletów hurtowo. Niektóre składała dwa dni... po kilka godzin dziennie ;) Bawi się nimi do teraz, ale juz złozonymi. Mnie trochę te klocuszki denerwują, bo strasznie kurz się na nich zbiera, a czyszczenie to masakra ;)

Wydaje mi się, że dla 4-5 letniego dziecka fajnym prezentem jest tez drewniana kolejka. Taka Brio albo Tesco. Maja przez długi czas miała hopla na jej punkcie, więc rozbudowywaliśmy jej ten zestaw podstawowy przez kolejne miesiące. A i jako przezent dla chłopca tez się sprawdził, bo kuzynowi tez kupiłam i był zachwycony.
No i z chłopiecych prezentów to chyba nieśmiertelne jest auto sterowane :) Chyba kazdy chłopiec chciałby mieć chociaz jedno... i niejedna dziewczynka też ;) W zeszłorocznym liscie, i tegorocznym zresztą także, Majka wpisała takie auto... na dodatek ze świecącymi kołami :cheess:

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3k6nlq3fnbhl5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyewarap8ox.png

Odnośnik do komentarza

sylrom
Hej, a może znacie grę Elefun - złap motylki lub Kubuś Puchatek - wietrzny dzień, gry na tej samej zasadzie ( wydmuchiwane są tzw. motylki a dziecko musi łapać w siatkę tylko motylki w swoim kolorze), wygląda fajnie, więc się nad nią zastanawiam, może ktoś grał?

Wiem o jakiej piszesz :)
Spotkałam się z dwoma zupełnie sprzecznymi opiniami: jedno dziecko zachwycone, drugie kompletnie olało sprawę :) Przyznam, że też mnie korciło jakiś czas temu, ale małżonek stwierdził, że jak na tą cenę, to za duże ryzyko, że w kącie wyląduje i w końcu na coś innego się zdecydowaliśmy :)

Odnośnik do komentarza

sylrom
Hej, a może znacie grę Elefun - złap motylki lub Kubuś Puchatek - wietrzny dzień, gry na tej samej zasadzie ( wydmuchiwane są tzw. motylki a dziecko musi łapać w siatkę tylko motylki w swoim kolorze), wygląda fajnie, więc się nad nią zastanawiam, może ktoś grał?

Kolega mojego syna z przedszkola ma tę grę i jak byliślmy u nich, to chłopcy chętnie się nią bawili.
Ale tak jak pisze Daff, nie musi ona zadawalać każde dziecko.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

U nas zabawki zostały zakupione w niedziele.
List pisałyśmy z córcią kilka dni temu i namalowała oraz wkleiła co chce dostać.
Noi tak:
-dla córci, która ma niecałe 5 lat: gra planszowa Tomek i przyjaciele, Gra Zmarznięty pingwin,2 płyty Barbie
- dla synka,3 lata: robot wywrotka Rocky
-dla męża chrześnicy,która ma 6 lat: lalka barbie wróżka oraz gra Zgadnij kto. Wybrałam takie prezenty dla niech bo wiem, że bardzo chciałaby to od Mikołaja dostać.
-dla mojej 6-miesięcznej chrześnicy: komplecik welurowych śpioszków,zestaw miękkich i kolorowych klocków dla niemowląt oraz zabawka edukacyjna Pan mikrofonik

Tak więc nie mieliśmy z mężem problemu co komu kupić,bo wszystkiego dowiedzieliśmy się od dzieciaków:) Tylko dla mojej chrześnicy sama coś wybrałam,bo jest jeszcze mała.
A dziadkowie z mojej strony kupili dla synka zestaw klocków ze zwierzątkami,coś w stylu Lego Duplo zoo, a dla mojej córci duża skrzynka z zestawem przyborów plastycznych oraz zestaw puzzli.Co do drugich dziadków to nie wiem,bo się nie przyznali jeszcze:)

http://www.suwaczek.pl/cache/6b95887841.png

http://www.suwaczek.pl/cache/9b7b482066.png

Odnośnik do komentarza

zależy co chłopaki lubią i w jakim stopniu rodzice mają czas dla dzieciaków.Najlepiej kupić jakąś zabawkę z kreskówki,którą lubi.Chłopcy lubią też chyba różnego rodzaju samochody.
Moja córka 5l dostała teraz na ur grę Monopol Junior.Świetna jest,wystarczy posiedzieć z dzieckiem nawet pół godz WIeczorem.Liczy się pieniądze-różne manipulacje:trzeba komuś dać itp. no i uczy się różnych zachowań,np.przegrana.

Odnośnik do komentarza

aspodlasie
zależy co chłopaki lubią i w jakim stopniu rodzice mają czas dla dzieciaków.Najlepiej kupić jakąś zabawkę z kreskówki,którą lubi.Chłopcy lubią też chyba różnego rodzaju samochody.
Moja córka 5l dostała teraz na ur grę Monopol Junior.Świetna jest,wystarczy posiedzieć z dzieckiem nawet pół godz WIeczorem.Liczy się pieniądze-różne manipulacje:trzeba komuś dać itp. no i uczy się różnych zachowań,np.przegrana.[/QU

A myślisz że dla takiego 4,5 latka ten Monopol Junior nie jest zbyt zawiły i jak możesz to napisz jaką wersję masz. Bo przyznam że sama kiedyś uwielbiałam tę grę i ostatnio myślałam żeby kupić synkowi na prezent, obawiałam się jednak, że jeszcze może jest za mały?

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

aspodlasie
zależy co chłopaki lubią i w jakim stopniu rodzice mają czas dla dzieciaków.Najlepiej kupić jakąś zabawkę z kreskówki,którą lubi.Chłopcy lubią też chyba różnego rodzaju samochody.
Moja córka 5l dostała teraz na ur grę Monopol Junior.Świetna jest,wystarczy posiedzieć z dzieckiem nawet pół godz WIeczorem.Liczy się pieniądze-różne manipulacje:trzeba komuś dać itp. no i uczy się różnych zachowań,np.przegrana.

A myślisz że dla takiego 4,5 latka ten Monopol Junior nie jest zbyt zawiły i jak możesz to napisz jaką wersję masz. Bo przyznam że sama kiedyś uwielbiałam tę grę i ostatnio myślałam żeby kupić synkowi na prezent, obawiałam się jednak, że jeszcze może jest za mały? Teraz jak przeczytałam to co Ty napisałaś, znowu się zastanawiam.

:16_3_204:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...