Skocz do zawartości
Forum

Mamusie Lipiec 2013 :)


Bazylia

Rekomendowane odpowiedzi

Joanna 82
Witajcie dziewczyny

Ja jestem załamana i nawet nie wiem co mam teraz ze sobą począć :(
Dziś mój 6tc a na usg nie ma nadal zarodka....
Niby cos tam gin.widzi, ale ze ma ,,słaby sprzet,, nie bedzie sie wypowiadal na 100%
Pęcherzyk ciązowy 18 mm.... i nic kazał przyjsc w przyszłym tygodniu....
Nie musze Wam pisac co teraz czuje i w ogole co mysle, bo jestem tak strasznie zdołowana, ze nie moge sobie miejsca znaleźć ...
6 tc powinien byc juz zarodek i akcja serca a u mnie cisza w eterze. :((((((((((

spookojnie , serduszko czasem widać w 8...ono jest ale nie zawsze własnie sprzet czy gin dobry... moe idz do innego jak masz sie tak denerwować...ale najlepsze to poczekac troszkę jeszcze...wiem wiem, ze Wam ciezko ale czas szybko zleci... bedzie dobrze:36_3_15:

Odnośnik do komentarza

okaerinasai
Joanna 82
Witajcie dziewczyny

Ja jestem załamana i nawet nie wiem co mam teraz ze sobą począć :(
Dziś mój 6tc a na usg nie ma nadal zarodka....
Niby cos tam gin.widzi, ale ze ma ,,słaby sprzet,, nie bedzie sie wypowiadal na 100%
Pęcherzyk ciązowy 18 mm.... i nic kazał przyjsc w przyszłym tygodniu....
Nie musze Wam pisac co teraz czuje i w ogole co mysle, bo jestem tak strasznie zdołowana, ze nie moge sobie miejsca znaleźć ...
6 tc powinien byc juz zarodek i akcja serca a u mnie cisza w eterze. :((((((((((

Joasiu głowa do góry!
Niestety wiem przez co przechodzisz bo u mnie to samo;/ Moja gin mówi że spokojnie za tydzień, półtora powinno już wszystko być widać ( czyli koło 7-8 tygodnia) i że trzeba cierpliwie poczekać;/

Tylko skąd tą cierpliwość i spokój wytrzasnąć :(
ehh ja nauczyłam sie dopiero po porodzie cierpliwości :36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Joanna 82
No nie wiem jak to jest do konca....

Mi gin zrobil przez brzuch i mowi ze nic nie widzi .... pytam sie go... to moze dopochwowe????a on mi na to, ze nie ma potrzeby bo to jest dla dziecka szkodliwe i ze to tak jak bym wkladala to malenstwo do mikrofalowki...myslalam , ze spadne z krzesła.....

W piatek umowilam wizyte u specjalisty prywatnie.
Dziekuje Dziewczyny za wsparcie, a Tobie Agnieszko powodzenia i oby sie wszystko dobrze skonczylo.

konował nie lekarz, niedouczony...bedzie dobrze...tylko nerrwów Ci narobił

Odnośnik do komentarza

Agnieszka31
Juz jestem, niestety zarodek nie rozwija sie od 5 tc, krew o zabarwieniu ciemnym, jurtommam dać znać jak sie czuje , pewnie w poniedziałek wizyta następna i decyzja czy trzeba cos robic czy organizm sie oczyścił,
Na usg widać i zarodek i obok masę krwi,
Kochane, trzymajcie sie ciepło, nie martwcie sie na zapas,
Będę Wam kibicowala z całego serca,

jejku Kochana przykro mi ale mysle, że warto to sprawdzic jeszcze u innego gina...roznie to bywa z takimi tematami...

Odnośnik do komentarza

Joanna 82
ja 6 tyg.i 2dni podobno. W sumie to każdy liczy na swój sposob... Gdyby to jednak policzyl na tyg.normalnie to przeciez od 2.10 jest 5 tyg. ja juz nie wiem jak to liczyc... bezsens , nie wiem czemu wg tych dziwnych kalkulatorów na necie wychodzi ponad 6 ..... czy moze ktos mi to wytlumaczyc ?
Ostatni okres 2.10

nie patrzy sie na to co z usg wychodzi, i tak beda rozbierznosci a termin zawsze wyznaczaja wg ostatniej miesiączki i wazne sa cykle, ile trwają... tak to czasem głupoty bedą bo nawet kilka tyg roznicy później przy poszczególnych czesciach ciałka dzidziusiów;)))

Odnośnik do komentarza

marzena1666
Agnieszko dziękujemy Ci i niech mała szybko zdrowieje.

Ja się bałam że nigdy nie bede miec dzieci bo mój narzeczony ma tylko 1 jądro , ponieważ zaraz po urodzeniu mu wycieli jak był dzieckiem, dlatego cieszę się że jest płodny :):)

pozdrawiam serdecznie ,

dziewczyny czy pijecie kawę , bo ja zawsze rano piłam taką rozpuszczalną z 2 łyżeczek a teraz się boje wypić i od 3 dni nie piję a jestem strasznie senna, zawsze miałam niskie ciśnienie i nie wiem jak temu zaradzić

słabsza kawke mozna smiało pić...no chyba, że Ci skoczy cisnienie ;)

Odnośnik do komentarza

Joanna 82
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.

Dziewczyny, spojrzcie na ten artykuł ... chodzi mi dokładnie o to,, co widac na usg,,
moze tym sugerował sie mój gin, mowiac, ze nie wykona mi usg dopochwowego???? sama nie wiem co o tym myslec, skoro nie jest szkodliwe to czemu nie nalezy wykonywac za czesto....?
nic nie mysl kochana tylko zmien gina...;) mysle, że nie ma co sie bac usg...są rozne opinie oczywiscie;) ja osobiscie nie wierze, że to szkodzi;) no co tydzien sie nie robi przecież...ja np od 5 tc miałam co 3 tygodnie ;) same przeciez sie nakręcamy i czekamy na to usg tylko :36_1_21: dawniej nie było tyle badan i nadal na nfz nie ma... spooookoju i to najwazniejsze ;) ale prosze Cie zmien gina bo nawet nie chce komentowac jego gadaniny:o_no:

Odnośnik do komentarza

moszu77
Witajcie dziewczyny:zwyrazami_milosci: bardzo dawno nic nie pisałam, ale przyznam, że systematycznie was podczytuję:)

Agnieszka 31 bardzo współczuję:( ale wiesz sama, w życiu tak jest, że jak się nie próbuje to się nie doświadcza..także trzymam kciuki i do przodu:) Kobiety choć słabsze są silniejsze:)

Joanna 28..dobrze rozumiem co czujesz, ja pomimo drugiej ciąży najlepiej stale chciałabym być podpięta pod USG i obserwować, czy wszystko w porządku. A na USG brzuszne to na prawdę za wcześnie na tym etapie..spokojnie:36_1_11:

Ja dziś w nocy też najadłam się strachu zaczął pobolewać mnie brzuch, tak jakby coś się we mnie ciągnęło od pachwin po miednicę.Miałam też wrażenie, że ustały mi nagle wszystkie objawy i nie mogłam całą noc spać. Pobiegłam rano do lekarza do przychodni bo moja lekarka dziś nie przyjmuje, zrobił mi USG i powiedział, że nic takiego nie widzi tylko dziecko z bijącym serduszkiem:) super..ale ja się nadal martwię pomimo tego, że nadal jestem zmęczona to czuję się dziś jakby inaczej, nie mam mdłości i brzuch dalej się ciągnie. Lekarz twierdzi, że macica się rozciąga bo to początek 7 tygodnia..też mam jakieś już schizy..ehh..ja chcę już 4 miesiąc..

dobrze mówi, więzadła sie rozciągają ;) nie schizuj tylko sie ciesz:36_1_21:

Odnośnik do komentarza

Marta2012
Joanna 82
Noworodek.pl - portal przyjazny matce. W trosce o Ciebie i Twoje dziecko.

Dziewczyny, spojrzcie na ten artykuł ... chodzi mi dokładnie o to,, co widac na usg,,
moze tym sugerował sie mój gin, mowiac, ze nie wykona mi usg dopochwowego???? sama nie wiem co o tym myslec, skoro nie jest szkodliwe to czemu nie nalezy wykonywac za czesto....?

cytując moje koleżanki, które mają za sobą pierwszą ciążę ... "za dużo też nie czytaj bo zwariujesz, wszystkie choroby, dolegliwości będziesz przypisywać sobie i nie potrzebnie się denerwować co szkodzi maleństwu"
chyba jest w tym trochę prawdy...

nie można robić zbyt często bo to jest jakieś naświetlanie... mi podczas pierwszego badania też powiedział "no dobrze wszystko jest ok wieć nie będzimy dłużej naświetlać" chyba jeszcze medycyna nie znalazła konkretnej odpowiedzi jaki wpływ ma usg na rozwijające się dziecko, musiały być badania bardzo dokładnie
Sprawdzenie co by się stało jak ktoś miał robione często usg.

usg to nie naswietlanie ;) to ultradżwięki :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

maciejka19
Agnieszko kilka razy kasowałam zdania skierowane do Ciebie, szukałam i chyba nie potrafie znaleźć odpowiednich słów. Wszystko wydaje sie takie banalne..... przykro mi po prostu.
Jak Ala powiedz ???

Joasia to co można zobaczyć na usg w danym czasie jak dla mnie jest zbyt względnym pojęciem z wielu powodów. Po pierwszy postaw koło siebie dwie kobiety wtym samym okresie ciaży i założe się, że obraz b ędzie sie różnił. Każda może mieć inaczej cykl inaczej owulacje i w innym momencie jej trwania mogło dojśc do zapłodnienia i jeszcze w innym do zagnieżdżenia pecherza. Ponadto może być inny sprzęt i lekarz inny.
Co do samego badania usg to kiedyś zalecano jedynie trzykrotnie w czasie trwania ciąży. Moje dziecko było badane co wizyte czyli przynajmniej raz w miesiącu dodatkowo badania prenatalne i jest okazem zdrowia.
Joasie nie analizuj tak wszystkiego, bo sie wykończysz. Ciesz sie . Bedziesz Mamą i wierz mi, żę to co teraz przechodzimy to jest pikus w porównaniu z tym co nas jeszcze czeka. :) Głowa do góry, rączki do Bozi( oczywiście jeśli masz potrzebe) i zaufaj sobie i swojej intuicji a będzie dobrze :)

bardzo dobrze napisałaś, zgadzam sie w 100% :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

witajcie kochane dziewczyny,
u mnie drugi dzień wspaniale - zarażam wszystkich dobrym humorem (może dlatego, że sie wysypiam się od 19 do 5 rano :yuppi:
mdłości nie mam od dwóch dni - mój sposób jak tylko czuje się niedobrze to jem kilka płatków kukurydzianych nestle corn flakes i jakos mi przechodzi, przez te dwa dni zjadłam prawię całą paczkę. po prostu zmuszam się do zjedzenia garści płatków i mdłości przechodzą.
Też mnie boli żołądek jak przesadzę z wieczorną kolacją, a poza tym wszystko ok.

Trzymam kciuki za Twoją wizytę :) czekamy na relację :)

Gorąco Was pozdrawiam dziewczyny :)
:zwyrazami_milosci:

http://www.suwaczek.pl/cache/6a23d62912.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja cały dzień dziś ryczę, byłam rano u ginekologa prywatnie i zbadał mnie zrobił USG I POWIEDZIAŁ MACICA PUSTA NIE MA NIC ani pęcherzyka

już u niego zaczełam wyć , to zrobił drugi raz USG i dalej nic DAŁ MI BETE NA CITO i wyszło
296,20 a we wtorek robiłam to było 46,20 ON STWIERDZIŁ ŻE TO SŁABY PRZYROST

dostałam skierowanie dalej na betę którą mam zrobić za tydzień w piątek i przyjśc do niego

POWIEDZIIAŁ ZE TO MOŻE BYĆ CIAŻĄ POZAMACICZNA I jaby się pojawił ostry ból brzucha to natychmiast jechać do szpitala i muszą OPERACJE ROBIĆ !!!!!

strasznie mnie nastraszył

a ja mu mówiłam że ostatnią miesiaczkę miałam 17 pażdziernika i powinien to być 4 tydz i 3 dzień ciaży

MAM STRASZNEGO DOŁA TAK SIĘ CIESZYŁAM a teraz mnie pewnie czeka operacja

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjg7djrpmjx.png

Odnośnik do komentarza

właśnie jestem załamana , obdzwoniłam już pełno lekarzów i terminy zajęęte udało mi się zarejestrwować do innego lekarza na środę na 10 ,

muszę odczekać tak bym chciała żeby było dobrze

Dziewczyny we wtorek miałam betę 46,80 a dzisiaj mam 296,20 czy to prawidłowy wzrost???

czy nie widać w 4 tyg ciaży pęcherzyka nawet jak się zagnieżdził ?????

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqrjjg7djrpmjx.png

Odnośnik do komentarza

Marzeno, moim zdaniem tez wcale nie musi byc widac pecherzyka. To bardzo wczesnie jest.
Ja mam 6tydz i 3 dzien ciazy i u mnie tylko pecherzyk ciazowy na usg widac, a u niektorych dziewczyn w tym samym momencie - widac juz zarodek i serduszko, takze domyslam sie co czujesz.
Nie ma tu reguły. Nie stresuj sie na ile to mozliwe, ja tez probuje , choc ciezko mi to wychodzi:(
Czas pokaze co los przygotowal.
Pozdrawiam

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/4c6b8f58.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...