Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

agusia20112
IWA23
agusia20112
nawet jeśli zalegalizowałabym związek-bo to nie tu problem ,jesteśmy razem wiec ślub nam nie zaszkodzi,ale nie chcę sie stresować bliskością ,nie mieć pewności czy nie wpadnę,a nie mam warunków na dziecko,nie mam pracy dopiero moge na nowo szukać,bo Asia w przedszkolu...i co wieczny stres,nie ma pracy to i świadczeń ,a nikt mi nie da....nie mam miejsca,przecie na strych nie pójdę,musze byc pewna ,tego jednego musze pilnować

A to ty uważasz że jak już byś była wierząca to byś musiała zrezygnować z antykoncepcji?

no już pisałam że naturalne nie dla mnie

jest jeszcze prezerwatywa,ale tylko ta bez srodka plemnikobojczego:wink:

znalazlam na necie,ze 2-3% kobiet wyznania rzymsko katolcikiego stosuje antykoncepcje dozwolona przez kosciol

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ja czasem żałuję,że nie po drodze mi bylo z kościołem ,jako społecznością
bo w sumie w 90% zgadzam sie z prawdami głoszonymi przez kosciół....i podobają mi sie te wspólnoty,że można razem się spotkac i o problemach pogadać i o Bogu

Agusia, tak jak dziewczyny pisaly:) zawsze jest na to czas, a we wspólnocie jest łatwiej naprawdę:)

IWA23

A jak znaleźć wpólnote w danym mieście,co mam np isc do ksiedza i zapytać?

Powiem Ci, ze ja dlugo szukałam i tez nie wiedziałam gdzie iść, aż w końc, jeszcze mieszkając na stancji przyjęlismy księdza i nam powiedział o Domowym Kościele. Dowiedz sie jakie są grupy przy parafii, ew. w parafi obok poczytaj o nich trochę i zastanów się, która najbardziej Ci pasuje.

agusia20112
Yvone
agusia20112

ale ja nie lubie robić na pół gwizdka,a żadna wspólnota nie ma dyspensy na to co robię i będe robić .

ale powiem Ci , że dla szukających, wciąż nie mogących znaleźć "miejsca" też jest wiele miejsca w kościele.
Ja w swojej grupie , którą prowadziłam dla młodzieży miałam chłopaka, którzy przychodził na spotkania, bo właśnie chciał porozmawiać, poznać, a nie był ochrzczony. szukał. miałam go pogonić? ja nie dopuszczałam takiej opcji.

Ale bardzo cenię sobie Twoje podejście do tej sprawy. nie będę wstanie zmienić tego, co jest niechętnie widziane w Kościele, wiec wolę nie robić nic na pół gwizdka. rzadko kiedy ludzie mają takie podejście. raczej częściej zdarza się, że ludzie mają bardziej luźne podejście, bo przecież nic się nie stanie, świat się nie zawali.
Ale tak jak Iwa sugeruje, to antykoncepcja w moim pojmowaniu nie wyklucza Cię z kościoła. ale najlepiej jakbyś trafiła na jakiegoś mądrego księdza i o to zapytała. wtedy miałabyś lepszy pogląd na ta sprawę.

bo kim ja jestem żeby zmieniać kosciól pod siebie,to ja się muszę dopasować,tylko nie bardzo wiem jak

agusia, nie wiem dokładnie o czym piszesz,ale istnieją wspólnoty dla rozwodników i ludzi żyjących własnie w związkach niesakramentalnych, więc nie przekreślaj sie od razu...

iszmaona
agusia20112
Jadzik bo już nie pamiętam,Wy też nie uznajecie transfuzji?

tylko ja nie wiem do jakiej Jadzik społecznosci przynalezy? Nie doczytałam?

jadzik nie powiedziała;)

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Dla jasności może napiszę jeszcze, że KK jako działania antykoncepcyjne rozumie:
1. stosunek przerywany, zapobiegający złożeniu nasienia w narządzie rodnym kobiety (na marginesie mężczyźni "kropelkują" nasieniem przed, że tak to nazwę, wytryskiem właściwym).
2. zablokowanie naturalnego ujścia nasienia przez ucisk cewki moczowej i skierowania go do pęcherza moczowego.
3. kastrację
4.sterylizację
5. środki mechaniczne (kapturki, prezerwatywy dla mężczyzn i kobiet, krążki i cokolwiek innego co oddziela szyjkę macicy od pozostałej części pochwy i co stanowi barierę między mężczyzną i kobietą
6. środki chemiczne - plemnikobójcze - areozole, pianki, żele, kremy dopochwowe, irygacje pochwy roztworem chemicznym po współżyciu itp.
7. środki doustne, czyli pigułki antykoncepcyjne - ponieważ hamują jajeczkowanie, więc obezpłodniają kobietę
8. szczepionkę antykoncepcyjną.

Odnośnik do komentarza

ITruth
Jeszcze mam pytanie, bo jak czytałam wcześniejsze strony to gdzieś po drodze pojawiło się stwierdzenie, że seks oralny nie jest odrzucany przez Kościół katolicki. Na jakiej podstawie?

Insanie tak powiedzial ksiadz na rekolekcjach

to jej slowa:

pytałam księdza i mi odpowiedział seks oralny z mężem to nie grzech. Nawet byliśmy na rekolekcjach o seksualności i ksiądz zachęcał facetów do większej aktywności w tej dziedzinie..

Odnośnik do komentarza

"Obsypanie pocałunkami całego ciała współmałżonka będzie wyrażało uczucie miłości jakim został obdarzony. Będzie okazaniem akceptacji całego jego ciała, gdyż całe ciało ludzkie jest piękne i nie ma w nim nic złego."
Ale chodzi tez o to, by akt malżeński był zakończony pozostawieniem nasienia w ciele kobiety. Wtedy nie ma mowy o grzechu.
I traktowac partnera z miłościa, a nie przedmiot do zaspokojenia wlasnych popędów.

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
"Obsypanie pocałunkami całego ciała współmałżonka będzie wyrażało uczucie miłości jakim został obdarzony. Będzie okazaniem akceptacji całego jego ciała, gdyż całe ciało ludzkie jest piękne i nie ma w nim nic złego."
Ale chodzi tez o to, by akt malżeński był zakończony pozostawieniem nasienia w ciele kobiety. Wtedy nie ma mowy o grzechu.
I traktowac partnera z miłościa, a nie przedmiot do zaspokojenia wlasnych popędów.

Dziękuję, takiego wyjaśnienia się spodziewałam, bo wiem, że w tej kwestii nic się nie zmieniło w KK.

Nasienie ma ZAWSZE być złożone w narządach rodnych kobiety i wtedy grzechu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Helena
ITruth
Jeszcze mam pytanie, bo jak czytałam wcześniejsze strony to gdzieś po drodze pojawiło się stwierdzenie, że seks oralny nie jest odrzucany przez Kościół katolicki. Na jakiej podstawie?

Insanie tak powiedzial ksiadz na rekolekcjach

to jej slowa:

pytałam księdza i mi odpowiedział seks oralny z mężem to nie grzech. Nawet byliśmy na rekolekcjach o seksualności i ksiądz zachęcał facetów do większej aktywności w tej dziedzinie..

I z tych słów można wyczytać, że seks oralny w całej swej okazałości jest w porząsiu w stosunku do wiary katolickiej i można go stosować jako alternatywę np.: w czasie płodnym, a tak nie jest.

Bo chodzi o marnowanie nasienia i brak jedności miedzy małżonkami w akcie seksualnym.

Kiedyś znajomy powoływał się taki przykład - po to jesteśmy tak zbudowani, żeby w akcie seksualnym do siebie pasować i stawać się jednym ciałem.

Odnośnik do komentarza

ITruth
Dla jasności może napiszę jeszcze, że KK jako działania antykoncepcyjne rozumie:
1. stosunek przerywany, zapobiegający złożeniu nasienia w narządzie rodnym kobiety (na marginesie mężczyźni "kropelkują" nasieniem przed, że tak to nazwę, wytryskiem właściwym).
2. zablokowanie naturalnego ujścia nasienia przez ucisk cewki moczowej i skierowania go do pęcherza moczowego.
3. kastrację
4.sterylizację
5. środki mechaniczne (kapturki, prezerwatywy dla mężczyzn i kobiet, krążki i cokolwiek innego co oddziela szyjkę macicy od pozostałej części pochwy i co stanowi barierę między mężczyzną i kobietą
6. środki chemiczne - plemnikobójcze - areozole, pianki, żele, kremy dopochwowe, irygacje pochwy roztworem chemicznym po współżyciu itp.
7. środki doustne, czyli pigułki antykoncepcyjne - ponieważ hamują jajeczkowanie, więc obezpłodniają kobietę
8. szczepionkę antykoncepcyjną.

Czyli że co te działania dopuszcza czy nie dopuszcza (mniemam że nie dopuszcza ale wolę zapytać)

Odnośnik do komentarza

IWA23
ITruth
Dla jasności może napiszę jeszcze, że KK jako działania antykoncepcyjne rozumie:
1. stosunek przerywany, zapobiegający złożeniu nasienia w narządzie rodnym kobiety (na marginesie mężczyźni "kropelkują" nasieniem przed, że tak to nazwę, wytryskiem właściwym).
2. zablokowanie naturalnego ujścia nasienia przez ucisk cewki moczowej i skierowania go do pęcherza moczowego.
3. kastrację
4.sterylizację
5. środki mechaniczne (kapturki, prezerwatywy dla mężczyzn i kobiet, krążki i cokolwiek innego co oddziela szyjkę macicy od pozostałej części pochwy i co stanowi barierę między mężczyzną i kobietą
6. środki chemiczne - plemnikobójcze - areozole, pianki, żele, kremy dopochwowe, irygacje pochwy roztworem chemicznym po współżyciu itp.
7. środki doustne, czyli pigułki antykoncepcyjne - ponieważ hamują jajeczkowanie, więc obezpłodniają kobietę
8. szczepionkę antykoncepcyjną.

Czyli że co te działania dopuszcza czy nie dopuszcza (mniemam że nie dopuszcza ale wolę zapytać)

Są to działania antykoncepcyjne, więc odrzucone przez Kościół katolicki. Napisałam to w sporym skrócie, pewnie niektórych elementów czy rodzajów nie uwzględniając, np. spiralka, która ma za zadania przechwycić komórkę, jest np. z miedzi i wywołuje zmiany w macicy; dodatkowo są spiralki zawierające hormon, wpływające na jakość śluzu itp.

Odnośnik do komentarza

ITruth
IWA23
ITruth
Dla jasności może napiszę jeszcze, że KK jako działania antykoncepcyjne rozumie:
1. stosunek przerywany, zapobiegający złożeniu nasienia w narządzie rodnym kobiety (na marginesie mężczyźni "kropelkują" nasieniem przed, że tak to nazwę, wytryskiem właściwym).
2. zablokowanie naturalnego ujścia nasienia przez ucisk cewki moczowej i skierowania go do pęcherza moczowego.
3. kastrację
4.sterylizację
5. środki mechaniczne (kapturki, prezerwatywy dla mężczyzn i kobiet, krążki i cokolwiek innego co oddziela szyjkę macicy od pozostałej części pochwy i co stanowi barierę między mężczyzną i kobietą
6. środki chemiczne - plemnikobójcze - areozole, pianki, żele, kremy dopochwowe, irygacje pochwy roztworem chemicznym po współżyciu itp.
7. środki doustne, czyli pigułki antykoncepcyjne - ponieważ hamują jajeczkowanie, więc obezpłodniają kobietę
8. szczepionkę antykoncepcyjną.

Czyli że co te działania dopuszcza czy nie dopuszcza (mniemam że nie dopuszcza ale wolę zapytać)

Są to działania antykoncepcyjne, więc odrzucone przez Kościół katolicki. Napisałam to w sporym skrócie, pewnie niektórych elementów czy rodzajów nie uwzględniając, np. spiralka, która ma za zadania przechwycić komórkę, jest np. z miedzi i wywołuje zmiany w macicy; dodatkowo są spiralki zawierające hormon, wpływające na jakość śluzu itp.

Sory za takie osobiste pytanie ale ty do tego się stosujesz,nie używasz antykoncepcji prócz npr i pozwalasz aby każde wasze małżeńskie zbliżenie kończyło się nasieniem w tobie.

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112
IWA23

A to ty uważasz że jak już byś była wierząca to byś musiała zrezygnować z antykoncepcji?

no już pisałam że naturalne nie dla mnie

jest jeszcze prezerwatywa,ale tylko ta bez srodka plemnikobojczego:wink:

znalazlam na necie,ze 2-3% kobiet wyznania rzymsko katolcikiego stosuje antykoncepcje dozwolona przez kosciol

czyli reszta grzeszy?albo nie stosuje nic

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

ITruth
Dla jasności może napiszę jeszcze, że KK jako działania antykoncepcyjne rozumie:
1. stosunek przerywany, zapobiegający złożeniu nasienia w narządzie rodnym kobiety (na marginesie mężczyźni "kropelkują" nasieniem przed, że tak to nazwę, wytryskiem właściwym).
2. zablokowanie naturalnego ujścia nasienia przez ucisk cewki moczowej i skierowania go do pęcherza moczowego.
3. kastrację
4.sterylizację
5. środki mechaniczne (kapturki, prezerwatywy dla mężczyzn i kobiet, krążki i cokolwiek innego co oddziela szyjkę macicy od pozostałej części pochwy i co stanowi barierę między mężczyzną i kobietą
6. środki chemiczne - plemnikobójcze - areozole, pianki, żele, kremy dopochwowe, irygacje pochwy roztworem chemicznym po współżyciu itp.
7. środki doustne, czyli pigułki antykoncepcyjne - ponieważ hamują jajeczkowanie, więc obezpłodniają kobietę
8. szczepionkę antykoncepcyjną.

ale
insana
cały czas nas przekonuje,że pigułki są grzechem,że zagęszczaja śluz i przez to nie może się zagnieździć komórka-czyli zycie
że tylko natyralne metody i ewentualnie kondony

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

ITruth
iwonek
"Obsypanie pocałunkami całego ciała współmałżonka będzie wyrażało uczucie miłości jakim został obdarzony. Będzie okazaniem akceptacji całego jego ciała, gdyż całe ciało ludzkie jest piękne i nie ma w nim nic złego."
Ale chodzi tez o to, by akt malżeński był zakończony pozostawieniem nasienia w ciele kobiety. Wtedy nie ma mowy o grzechu.
I traktowac partnera z miłościa, a nie przedmiot do zaspokojenia wlasnych popędów.

Dziękuję, takiego wyjaśnienia się spodziewałam, bo wiem, że w tej kwestii nic się nie zmieniło w KK.

Nasienie ma ZAWSZE być złożone w narządach rodnych kobiety i wtedy grzechu nie ma.

ale pisałaś o stosunku przerywanym,że dozwolony,to jak to w końcu jest???

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
czyli jednak kosciól mnie nie przyjmie,chyba,ze będę się rozmnażać jak królik,albo sypiac bez mąża,abo skonczę z gromadką dzieci w dwóch izbach i klepiąc biedę

co do wspólnoty partnerów,nie małżeńst...to nie tu problem,bo gdyby nie ta płodność to ślub byśmy wzieli jak najbardziej

Ale Jadzik pisała że nie da się wypełnić czy żyć w 100% wg przykazań powiedziała też że osoba może się znieczyścić a potem oczyścić toczy my nie możemy w tym wypadku zgrzeszyć a potem pokutować?
Czy jak bedziemy pod innymi względami ustosunkowywać się do pisma sw i żyć wg oprócz tylko tego pożycia małżeńskiego będziemy używali antykoncepcję to czy to spowoduje że będe gorszym wiernym?
Palenie tez grzech a księża palą i nich ich z tego powodu nie wyrzuca.

Odnośnik do komentarza

ITruth
Helena
ITruth
Jeszcze mam pytanie, bo jak czytałam wcześniejsze strony to gdzieś po drodze pojawiło się stwierdzenie, że seks oralny nie jest odrzucany przez Kościół katolicki. Na jakiej podstawie?

Insanie tak powiedzial ksiadz na rekolekcjach

to jej slowa:

pytałam księdza i mi odpowiedział seks oralny z mężem to nie grzech. Nawet byliśmy na rekolekcjach o seksualności i ksiądz zachęcał facetów do większej aktywności w tej dziedzinie..

I z tych słów można wyczytać, że seks oralny w całej swej okazałości jest w porząsiu w stosunku do wiary katolickiej i można go stosować jako alternatywę np.: w czasie płodnym, a tak nie jest.

Bo chodzi o marnowanie nasienia i brak jedności miedzy małżonkami w akcie seksualnym.

a dawanie przyjemności kobiecie? Nasienie się nie marnuje wówczas ;)

Wracając do interpretacji PŚ. Jadzik, to bardzo dobrze ze sama czytasz, szukasz i próbujesz zrozumieć. Bo przecież każdego rodzaju organizacje religijne interpretują Biblię wg własnego klucza, przyjętego przez sama organizację, więc narzuca sposób odbierania Pism.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
czyli jednak kosciól mnie nie przyjmie,chyba,ze będę się rozmnażać jak królik,albo sypiac bez mąża,abo skonczę z gromadką dzieci w dwóch izbach i klepiąc biedę

co do wspólnoty partnerów,nie małżeńst...to nie tu problem,bo gdyby nie ta płodność to ślub byśmy wzieli jak najbardziej

ale to nie znaczy, że Cię nie przyjmie. Możesz najwyżej nie dostac rozgrzeszenia, ale to nie jest równoznaczne z odrzuceniem Ciebie przez KK. Już jedna z dziewczyn pisała o grupach katolickich zrzeszających rozwodników np.

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
czyli jednak kosciól mnie nie przyjmie,chyba,ze będę się rozmnażać jak królik,albo sypiac bez mąża,abo skonczę z gromadką dzieci w dwóch izbach i klepiąc biedę

co do wspólnoty partnerów,nie małżeńst...to nie tu problem,bo gdyby nie ta płodność to ślub byśmy wzieli jak najbardziej

Ale Jadzik pisała że nie da się wypełnić czy żyć w 100% wg przykazań powiedziała też że osoba może się znieczyścić a potem oczyścić toczy my nie możemy w tym wypadku zgrzeszyć a potem pokutować?
Czy jak bedziemy pod innymi względami ustosunkowywać się do pisma sw i żyć wg oprócz tylko tego pożycia małżeńskiego będziemy używali antykoncepcję to czy to spowoduje że będe gorszym wiernym?
Palenie tez grzech a księża palą i nich ich z tego powodu nie wyrzuca.

ale chcą być katoliczką nie mogłabym przyjąć komunii,albo po każdym stosunku się spowiadać

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...