Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

frania
Dziubala

Frania - super miejsce, a jestem pewna, że mój Maciuś chciałby tam pojechać dla samego choćby kotka, cudny :Podziw:. A jakie tam są ceny, bo nie widzę cennika.

nie podaję ceny na stronie
do ubiegłego roku było 45 zł za dobę za os. dorosłą (w tym obiad) i 40 zł za dziecko.
Muszę zadzwonić do nich, bo miałam dzwonić po nowym roku, to się dowiem ile teraz, bo chyba się przymierzali do podwyżki

A śniadania można wykupić?

Odnośnik do komentarza

agusia20112
frania
Daffo, my jedziemy tu:

NOCLEGI W ZAWOI - ElĹźbieta i Krystyna Kozina

Zobacz w galerii jakie atrakcje dla dzieci :D

bardzo fajne to miejsce i Emilka juz mnie męczy aby jechać kiedys ,że koniki tam są(jej ulubione)

tam nie ma koni na miejscu
są owce, kozy, króliki, świnki morskie, psy, koty, papugi

Dziubala
frania
Dziubala

Frania - super miejsce, a jestem pewna, że mój Maciuś chciałby tam pojechać dla samego choćby kotka, cudny :Podziw:. A jakie tam są ceny, bo nie widzę cennika.

nie podaję ceny na stronie
do ubiegłego roku było 45 zł za dobę za os. dorosłą (w tym obiad) i 40 zł za dziecko.
Muszę zadzwonić do nich, bo miałam dzwonić po nowym roku, to się dowiem ile teraz, bo chyba się przymierzali do podwyżki

A śniadania można wykupić?

nie
w każdym z domów jest po kilka w pełni wyposażonych kuchni

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

wcisne sie Wam ferie z prawem mojzeszowym:lol:

a no bo mysle, mysle zeby pojac:D a w miedzyczasie kroilam pieczarki:sofunny:

Yvone napisala:
"tak jbio pisze Stary testament został wypełniony w Jezusie i od Jezusa jest już nowe prawo"

na soborze jerozolimskim ktory odbyl sie w 49 r- niby ustalono te nowe prawa

pytanie dlaczego w roku 1431 w czasch inkwizycji te prawo mojzeszowe wciaz obowiazuje w kosciele katolickim?
(mam na mysli egzekucje Joaany d`Arc za herezje m. in o tym stroju)
nie odnosze sie do swiadkow jehowy, bo w tamtych czasach jeszcze swiadkow nie bylo;)

i powiedzcie mi jak Helena ma to zrozumiec wszystko?:wink:

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze mogę polecić fajne domki w pięknej okolicy (Wysowa) Tanie wczasy - Wysowa Zdrój - Zacisze- Last minute
Byliśmy tam w zeszłym roku w 3 rodzinki na długim weekendzie w czerwcu. Wróciliśmy oczarowani okolicą i samym pobytem, mimo że pogoda nie do końca dopisała ;). Dzieci zachwycone placem zabaw i nie tylko, nam też się baaardzo podobało, normalnie czułam jak tam czas wolniej płynie. Na pewno tam jeszcze pojedziemy, tylko tym razem może uda się zarezerwować domek z łazienką (a nie samym wc z umywalką :Oczko:).

Odnośnik do komentarza

Helena
wcisne sie Wam ferie z prawem mojzeszowym:lol:

a no bo mysle, mysle zeby pojac:D a w miedzyczasie kroilam pieczarki:sofunny:

Yvone napisala:
"tak jbio pisze Stary testament został wypełniony w Jezusie i od Jezusa jest już nowe prawo"

na soborze jerozolimskim ktory odbyl sie w 49 r- niby ustalono te nowe prawa

pytanie dlaczego w roku 1431 w czasch inkwizycji te prawo mojzeszowe wciaz obowiazuje w kosciele katolickim?
(mam na mysli egzekucje Joaany d`Arc za herezje m. in o tym stroju)
nie odnosze sie do swiadkow jehowy, bo w tamtych czasach jeszcze swiadkow nie bylo;)

i powiedzcie mi jak Helena ma to zrozumiec wszystko?:wink:

Hela, ja tez nie kumam. Ale myślę, że właśnie trochę to jest tak specjalnie zagmatwane przez kościół...

Odnośnik do komentarza

Helena
wcisne sie Wam ferie z prawem mojzeszowym:lol:

a no bo mysle, mysle zeby pojac:D a w miedzyczasie kroilam pieczarki:sofunny:

Yvone napisala:
"tak jbio pisze Stary testament został wypełniony w Jezusie i od Jezusa jest już nowe prawo"

na soborze jerozolimskim ktory odbyl sie w 49 r- niby ustalono te nowe prawa

pytanie dlaczego w roku 1431 w czasch inkwizycji te prawo mojzeszowe wciaz obowiazuje w kosciele katolickim?
(mam na mysli egzekucje Joaany d`Arc za herezje m. in o tym stroju)
nie odnosze sie do swiadkow jehowy, bo w tamtych czasach jeszcze swiadkow nie bylo;)

i powiedzcie mi jak Helena ma to zrozumiec wszystko?:wink:

ja nie rozumiem :yyy:

Dziubala
Ja jeszcze mogę polecić fajne domki w pięknej okolicy (Wysowa) Tanie wczasy - Wysowa Zdrój - Zacisze- Last minute
Byliśmy tam w zeszłym roku w 3 rodzinki na długim weekendzie w czerwcu. Wróciliśmy oczarowani okolicą i samym pobytem, mimo że pogoda nie do końca dopisała ;). Dzieci zachwycone placem zabaw i nie tylko, nam też się baaardzo podobało, normalnie czułam jak tam czas wolniej płynie. Na pewno tam jeszcze pojedziemy, tylko tym razem może uda się zarezerwować domek z łazienką (a nie samym wc z umywalką :Oczko:).

o, nie wiedziałam, że takie fajne coś jest w Wysowej, a byłam tam parę razy, Zonię tam poczęliśmy :wink:

i ceny przystępne :D

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Mało tu zaglądam ostatnio, ale widzę, zę mowa o Prawie, wiec dodam swoje jeśli pozwolicie ::):

Helena
wcisne sie Wam ferie z prawem mojzeszowym:lol:

a no bo mysle, mysle zeby pojac:D a w miedzyczasie kroilam pieczarki:sofunny:

Yvone napisala:
"tak jbio pisze Stary testament został wypełniony w Jezusie i od Jezusa jest już nowe prawo"

na soborze jerozolimskim ktory odbyl sie w 49 r- niby ustalono te nowe prawa

pytanie dlaczego w roku 1431 w czasch inkwizycji te prawo mojzeszowe wciaz obowiazuje w kosciele katolickim?
(mam na mysli egzekucje Joaany d`Arc za herezje m. in o tym stroju)
nie odnosze sie do swiadkow jehowy, bo w tamtych czasach jeszcze swiadkow nie bylo;)

i powiedzcie mi jak Helena ma to zrozumiec wszystko?:wink:

No właśnie KK sam odzedł od prawa w pewnym momencie... Dlaczego, nie wiem...

jbio
Masz rację HELENA.
Jak już kiedyś pisałam, Jezus wg ŚJ -i interpretacji Biblii wg nich, Jezus wypełnił prawo Mojżeszowe.
Przecież zanim oddał swoje życie on też się do tego prawa stosował, ale po zmartwychwstaniu dał nowe prawo.
Apostołowie uważali podobnie. Jezus był końcem prawa.

Jakie fragmenty o tym mówią, bo ja nie znalazłam takowych :D

Helena
Yvone
Dziubala ja tam tego własnie nie rozumiem i nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś znaczenie. kolejny dziwny zabobon.

a co do fragmentu o tych ubraniach to myślę, że to odnosiło się do tamtych czasów i kultury.

Jakie fragmenty o ubraniach? Z PŚ? Ciekawa jestem o czym mowa ::):

Wg mojego rozumienia, Jezus niczego nie zniósł... Ale muszę lecieć, bo Ada płacze. Pa

Odnośnik do komentarza

Dziubala
kaskasto

ja nie używam antykoncepcji ... jestem zwolenniczką (a nawet instruktorką i doradcą) metod NPR :)

A doradzasz tylko tym co dopiero się starają, czy też takim po przejściach (po poronieniach)?

Helena

w gazecie o ktorej wczesniej pisalam, jest tez artkul o dzieciach indygo

spotkalyscie sie wczesniej z tym? co o tym sadzicie?

ciotka wiki o tych dzieciach:
Dzieci Indygo ? Wikipedia, wolna encyklopedia
Raz o tym czytałam, ale tak pobieżnie, bo dziewczyna na wątku mamutkowym napisała, że jej syn (obecnie 5,5 lat) jest dzieckiem Indygo. Nie bardzo zrozumiałam o co chodzi :Nieśmiały:
A Ty wiesz jak to wytłumaczyć tak w 2 zdaniach? :Oczko:

dzieci ktore moga miec zdolnosci telepatyczne, czytanie w myslach, niektore posiadaja zdolnosci jasnowidzenia, niektore nawet moga posiadac dar uzdrawiania
maja duzy temperamet, czesto sa buntownikam;)

ponoc roznia sie od zwyklych ludzi,
przyszly na swiat zeby go ocalic(a i sa sluchy ze po roku 2012 maja przejac wladze na Ziemi)

tak spostrzegaja dzieci indygo, ludzie ktorzy wierza ze takie dzieci istnieja;)

Odnośnik do komentarza

jadzik

Jakie fragmenty o ubraniach? Z PŚ? Ciekawa jestem o czym mowa ::):

Wg mojego rozumienia, Jezus niczego nie zniósł... Ale muszę lecieć, bo Ada płacze. Pa

Jadziku, te pytanie pierwsze to Twoje, czy z cytatu( bo jakis taki pomieszany)?

na wszelki wypadek wklejam:wink:
Ksiega Powtorzonego Prawa-rozdzial 22

5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego1

****
wedlug tego co ja zrozumialam, to tez mi sie wydaje ze Jezus niczego nie zniosl:wink:

EDIT
znalazlam fragment w bibli
ew Mateusza, 5
Jezusa slowa:
" 17.Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
18. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
19.9 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. "

Odnośnik do komentarza

Dziubala ja to w ogóle się przyznam, że średnio do wakacji w Polsce jestem nastawiona ze względu na niepewną pogodę, ale jeśli już tylko morze :) Niech mi się dziecko jodu nawdycha chociaż :) Mój M. jest zapaleńcem nadmorskim.
Ja już w tym roku prawie pokój w Chorwacji zarezerwowałam w okolicach Splitu, to mnie zniechęcił, żebym spojrzała jakie tam kamieniste plaże, dziecię fioła dostanie jak nie będzie mogło przez pół dnia dołów kopać... No chyba znowu Bałtyk będzie :hahaha: Grecja mnie jeszcze kusi, ale kurcze za daleko trochę i nie czuję się na siłach z marudą tyle jechać. Daję mu jeszcze rok, dwa i jakieś all inclusive sobie fundujemy, na razie nie ma sensu. Z tym jego charakterkiem zamęczy nas na miejscu, wolę bardziej mobilna być. Chociaż nie powiem już mi się za jakąś Turcją tęskni czy Egiptem :whistle:

Wysowa dodana do Ulubionych. Jak z Zawoją nie wypali, to będę tam uderzać :) Tylko łazienka być musi :hahaha:

Fran dzieki za info, będę dzwonić w takim razie jak się cieplej zacznie robić i pytać o terminy. Jak będziesz miała jakieś informacje o cenie, to daj cynk :) Te zeszłoroczne bardzo fajne.

Komentarz księdza wolę przemilczeć :/

Helenka ja Ci z prawem mojżeszowym nie pomogę, żadnej wiedzy nie mam w tym temacie :) Ale nie ukrywam, że z największą przyjemnością się dokształcam czytając Wasze wywody :)

Odnośnik do komentarza

RZYMIAN 10
(4) A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy.

RZYMIAN 7
(6) Teraz zaś Prawo straciło moc nad nami, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.

KOLOSAN 2
(14) skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża.

To skoro Jezus nie zniósł prawa Mojżeszowego, czy nie jest jego kresem, co to znaczy, że je spełnił.

W ogóle po co zostało dane prawo Mojżeszowe?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza
Gość ♥Perełka♥

Ja tak czasami podczytuję Wasze opinie - głównie - odnośnie Kościoła Katolickiego i uważam (jako osoba wierząca), że w życiu - powinniśmy kierować się 10 przykazaniami, wedle nich żyć i postępować.... wszystko jedno, czy jest się osobą wyznania rzymsko-katolickiego czy jakiegoś innego albo - czy w ogóle nie wierzy się w nic;
One ''mówią'' same za siebie....

1, Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
2, nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.
3, Pamiętaj , abyś dzień święty święcił.
4, Czcij ojca swego i matkę swoją.
5, Nie zabijaj.
6, Nie cudzołóż.
7, Nie kradnij.
8, Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9, Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10, Ani żadnej rzeczy , która jego jest.

Odnośnik do komentarza

♥Perełka♥
Ja tak czasami podczytuję Wasze opinie - głównie - odnośnie Kościoła Katolickiego i uważam (jako osoba wierząca), że w życiu - powinniśmy kierować się 10 przykazaniami, wedle nich żyć i postępować.... wszystko jedno, czy jest się osobą wyznania rzymsko-katolickiego czy jakiegoś innego albo - czy w ogóle nie wierzy się w nic;
One ''mówią'' same za siebie....

1, Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
2, nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.
3, Pamiętaj , abyś dzień święty święcił.
4, Czcij ojca swego i matkę swoją.
5, Nie zabijaj.
6, Nie cudzołóż.
7, Nie kradnij.
8, Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9, Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10, Ani żadnej rzeczy , która jego jest.

No niekoniecznie bym się zgodziła, czemu mam kierować się przykazaniami jeśli jestem niewierząca? Szczególnie nr 1, 2 i 3 raczej mi nie pasuje. Poza tym wymienione przykazania są również częścią nauki zwanej etyką (poza top 3). Punkt 4 jest mocno dyskusyjny również. O punkcie 8 książki napisano. Może więc raczej powinnam się kierować własnymi wartościami i ewentualnie etyką, a nie czymś co jest dla mnie częścią abstrakcyjnego tworu zwanego wiarą.

Odnośnik do komentarza

PEREŁKA my szanujemy i cenimy 10 przykazań, bo są od Boga.
Jednak Jezus powiedział, że w tych dwóch przykazaniach zawarte jest całe prawo.
MATEUSZA 22-40

(35) a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę:
(36) Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?
(37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
(38) To jest największe i pierwsze przykazanie.
(39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
(40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
po za tym inaczej widzi te przykazania osoba wierząca a inaczej ktos kto ma inne przekonania
np "nie zabijaj"-było tu mocno rozważane....dla bardzo wierzącego katolika bedzie to odnosiło sie nawet do przyjmowania antykoncepcyjnych tabletek

Coś w tym jest. Generalnie interpretacja danego słowa, zwrotu może być bardzo różna i to kościół narzuca jak to interpretować. Czemu niby niewierzący bądź wierzący innej wiary miałby się do tej interpretacji również stosować?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...