Skocz do zawartości
Forum

W czerwcu 2013 będzie dzidzia :)


Rekomendowane odpowiedzi

Amarosa, ja tez zauważyłam, ze mąż nie rozpoznaje znaków, jakie dla mnie sa oczywiste, czasem mnie to drażni no ale on pracuje a ja siedzę z Małą. Ale stara się, wczoraj udało mi się ich wyekspediować na dwugodzinny spacer a ja sama zrobiłam obiad i posprzatałam wtedy balkon. Pierwszy raz wyszedł z nią sam, jak się okazało poszedł do kolegi 2 osiedla dalej się pochwalić córą :-)
Słuchajcie, jak ubieracie dzieciaczki na spacery jak jest tak 5-10 stopni? Nie wiem, jakieś rękawiczki są potrzebne? Czapeczka to mus, ale nie wiem, czy gruba bluza i koc wystarcza czy już trzeba się za kombinezonem zimowym rozglądać. Nie mam pojęcia jak ją teraz ubierac.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra ja ubieram czapeczkę, kurteczkę taką jak grubsza bluza (ona jest dwustronna i jakby była z trzech warstw materiału dwóch zewnętrznych i pomiędzy nimi jakby flizelina), pod to body z długim rękawem, na nóżki rajstopki, spodnie dresowe i grubsze skarpetki, przykrywam kocykiem :D

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Co do naszego harmonogramu i rutyny to dużo by pisać... Mam nawet wyrzuty ,że nie jesteśmy pokładani ale znam Kamila i to się nie da... Chociaż mamy zwyczaje i wiem co ułatwia nam życie, np. spacer musi być wcześnie rano bo wtedy zasypia, a w domu pierwszy raz w dzień to nie chce zasnąć i jest problem. Ja synka ubieram już czasem w kombinezon jesienny - polar na podszewce bawełnianej. Super rzecz bo on nie lubi być ubierany, a tu na układam go na polarze w tym w czym jest w domu, zapinam zamek i gotowe.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

a my po wizycie lekarskiej, Zosia wazy 5140 gr czyli nie za dużo jak na jej 3 miesiące, ma 60.5 cm. Lekarka powiedziała, że co 2 karmienie mogę podkarmic 60 ml mleka modyfikowanego, kupiłam Bebilon i KUPA. Tzn. mogę sobie chcieć ją podkarmiać, ona nie chce pic tego mleka. Nie dość, że ze znienawidzonej butli, której nadal nie ufa to jeszcze smak jej nie odpowiada, podałam podstępnie jak ssała cycka trochę tego Bebilonu i tez ryczała i krzywiła się od razu. Ręce dziewczyny opadają, nie wiem co mam robic z tym moim dzieckiem, ani z puszką Bebilonu niemal nienaruszoną za 35 zł do wywalenia, bo co z nią pocznę. A podczas badania i szczepienia był taki krzyk, że pół przychodni się zbiegło. Ja wychodziłam stamtąd cała spocona, musiałam w gabinecie uspokajać ją cyckiem, bo inaczej nie dało się.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra dzieci cyckowe bardzo często nie chcą pić mleka modyfikowanego, z resztą cycek to mama, jej ciepło, dzidzia się przytula a widać Zosia jest bardzo z Tobą związana i nie chce niczego innego tylko mamusie. A co do przybierania Zosi, może za rzadko je lub masz za ubogą dietę i mleko masz chude - sprawdzałaś?? Nie wiem co Ci doradzić, życzę Wam żeby Zosi ładnie przybierała!!

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Wydra nie stresuj sie nasza Wera w wieku 3 miesiecy i tygodnia wazyla 4,950 i tez miała 60 cm teraz wazy na domowej wadze 5,600 a ciuszki na 62 juz sa czasem przyciasnawe. Uważam ze lepiej mieć filigranowa corcie niz pampucha od sztucznego mleka. Skoro je i widzisz ze zdrowo sie rozwija to sie nie przejmuj mi jeszcze lekarz nigdy nie powiedział ze Wera złe wazy czy cos. Przybiera swoim tempem ja jem duzo juz zróżnicowanej diety włącznie z nabialem, Wera teraz je za dnia czasem co 1 h czasem co 2 jak chce to jej daje sama pilnuje aby nie byc na glodzie wiec miedzy głównymi posilkami podjadam to owoc jakis, to budyn czy kaszę manne, to wafelka ryzowego to orzechy. Moja bratowa tez tak miala ze najpierw jej corka przybierala sporo a pozniej mniej i tak jej juz do dzis zostalo ma dwa latka a 11 kg wazy i ciagle slyszy od lekarzy ze wazy za malo a jej coreczka fakt faktem je sporo ale codziennie to czekoladka to zelki paluszki ciasteczka i na objadek juz miejsca nie ma....U nas teraz od popolodniowej drzemki która kończy sie ok 15 do wieczora juz aktywnosc co drugi dzien Wera raczy jeszcze krótka drzemke sobie uciac po 17 .

Do spania ubieram ja w body krótkie plus długi pajac. Na spacer zestaw ten sam plus desik na to. Po domu różnie zawsze krótkie body, potem pajac czasem jakies ogrodniczki czy rampers zależy jaka mam temp w mieszkaniu a wietrze często wiec raz chlodniejsza raz cieplejsza.

Czy Wasze malenstwa maja poduszkę do spania w lozeczku? Moj teściu ciagle mnie opierdziela ze Wera spi za płasko.... Ja sama śpię na małym jasieczku bo nie lubię mieć wysoko głowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Mój Filip waży 7600 i ma 67 cm, a ma dopiero 3 miesiące i jeden tydzień...
Zauważyłam, że wchodzi w stały rytm: śpi od 21 do 5:30, później jedzonko, śpi dalej od 7:00 do 8:30, nastepnie długa przerwa do 11-11:30 i wtedy idziemy na spacer, oczywiście też śpi na spacerze od 12 do 14, jedzonko zabawy i heheszki do 17, małe jedzonko do 18 i później zabawa do 20 i kąpiel.
Nie mieści się już w wanienkę.
Kolki masakryczne, ale Infacol daje rade.
I oczywiście katar ogromny, podaję wit c i ca, sól morską zobaczymy jak długo potrwa, mam nadzieję że nie przerodzi się w coś gorszego.

http://www.suwaczki.com/tickers/5b092n0airltlpia.png

Odnośnik do komentarza

Frojdel, no tak, ja wiem, że moje mleko the best ale co zrobić jak lekarz sugeruje podawać mm a ja nijak nie mogę...no trudno. Jem raczej dobrze, na diecie nie jestem ale myślę, że może zmęczenie przekłada się na produkcję mleka. A jestem zmęczona...a co do częstotliwości, to tak jak u Amarosy karmienie jest najczęściej co 2 h w ciągu dnia. Tak Zosia jest głodna, tak więc ją karmię. Trochę często jak na 4. miesiąc życia ale cóż...
No i jem też wszystko prócz prod. wzdymających, Zosia jak na razie nie miała zadnych alergicznych problemów, jest nabiał, orzechy, miód i tym podobne.
Amarosa a czemu dziecko ma nie spać na płasko? Moja też śpi bez poduszki, załozyłam, że do około roku życia poduszki się nie daje.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra będzie dobrze, tak jak pisze Amarosa, pamiętaj dziecko wg.norm powinno w wieku 6 miesięcy podwoić swoja masę urodzeniową, jeżeli przybiera więcej a nie jest grube to nic sie nie dzieje, bo może mieć np masywną budowę - tak ma mój starszy syn, ma 2 lata i waży 16,5kg, ale ma także 95 cm wzrostu. Jeżeli dziecko przybiera mało jest chude anemiczne to wtedy może być problem - lekarka mogła dać Ci skierowanie na zwykłą morfologię aby sprawdzić czy z powodu np: anemii nie przybiera dużo (dzieci w okresie 3-6 miesięcy często mają anemie fizjologiczną - np.: mój Tytusek ma i podaję mu codziennie rano żelazo w syropku Ferrum Lek) Z drugiej strony może to być jej taka uroda, mojego brata córka tak mało przybierała, ale do póki wszystko było w normie to lekarz nie interweniował tylko uczulał że jakby nie chciała jeść to wtedy przyjść bo będzie trzeba dokarmiać. W wieku roku dziecko powinno potroić swoją wagę urodzeniową, wiec na razie na spokojnie, Zosia ważyła ok 4 kg jak sie urodziła?? Ma jeszcze czas żeby podwoić swoją wagę :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Amarosa co do podusi to do 8 miesiąca nie wolno dziecku kłaść poduszeczki do łóżeczka bo maluszek teraz uczy sie przekręcać na bok, i jakby miał w łóżeczku podusie i doszłoby do przekręcenia na bok i niechcący na brzuch w czasie snu mógłby sie udusić, po drugie dla maluszka i jego kręgosłupa zdrowsze jest leżenie na płaskim, ma jeszcze czas na skrzywienie sobie kręgosłupka. Poduszeczkę można dać dziecku pod główkę gdy ma rok (ale płaską) bo wtedy umie już oddychać buzią i noskiem, oraz dziecko już w tym wieku potrafi samodzielnie przekręcać sie z pleców na brzuszek i odwrotnie, wiec jest małe prawdopodobieństwo uduszenia, choć ja bardzo pilnowałam aby sie nic nie stało.
Teść jest nadgorliwy!!!!! Oni zawsze są najmądrzejsi!!!

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel dzięki za podbudowanie strasznie mnie te jego gatki irytuja tak mi sie właśnie wydawało ze niemowlaki długo śpią na plasko.

Jak juz pisałam u nas ani śladu po katarze dzis idziemy na basen. Wera miała tylko jedna noc nieprzespana przez katar - pierwsza rano juz pod materac wlozylam dwa puste grube segregatory i od razu lepiej a katar sciagalam na bierzaco woda psikalam tylko w tych dniach kiedy miała super gesty. Karmiłam ja tez w pozycji bardziej podniesionej niz lezacej calkiem i nigdy z jedzeniem nie było problemu. Pilam czarny bez i lipe. Were często przystawialam do piersi nawet co h bo przy katarze trzeba wiecej płynów podawać.

Na basenie jest dziewczynka która ma 4,5 mc i wazy ponad 7 kg. Nie ma reguły tak jak Frojdel pisze dziecko powinno podwoić swoja masę urodzeniowa w określonym czasie i póki co nie zamartwiac sie na zapas

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

każde dziecko jest inne, mój pierwszy był właśnie żarty ogromnie i zawsze kształtuje się ponad 90 centyl - zawsze duży by nie powiedzieć wielki a tak spokojnie dajmy radę i jest ok, a teraz Wiktor na mleku moim i mm i co - dajemy radę, dziecko nie jest wielkie i nie za małe, je ile potrzebuje i nie ma co na siłę dawać jak dziecko nie chce
co do systemu - to nocki słabe są ale za to moje dzieci szybko mi zasypiają więc wieczór mam dla siebie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Cranberry moj synek tez wazy juz ponad 7 kg i kazdy mowi ze grubasek, no ale co poradzic jak on tak lubi zjesc :) teraz i tak juz wolniej przybiera. Ja ostatnie kilka dni musialam brac silny antybiotyk i Mateusz byl na modyfikowanym i troche na tym co udalo mi sie zamrozic, no i moja jaktacje szlak trafil :( mleka mam bardzo malo mimo ze z laktatorem sie nie rstawalam no ale co poradzic karmie go co 3-3,5 godziny raz piersia raz z butelki.

Poduszki nie mam, tez uwazam ze dzieci nie powinny spac na poduszce a moja mama uwaza inaczej i tez mi o to glowe suszyla jak bylismy na urlopie.

Czy mozecie mi powiedziec od ktorego tygodnia dokladnie mozna zaczac rozszerzac diete dziecka, i od czego najlepjej zaczac? a moze ktoras z was juz zaczela podawac cos innego niz mleko?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

Zniewolona posprawdzaj info na stronkach tu np z bobovity

Jeśli karmisz piersią
... w 5. miesiącu możesz podać pierwsze przeciery owocowe i warzywne oraz zupkę jarzynową, w ilości 100 ml jeden raz dziennie. Dodawaj do niej 2-3 g produktu glutenowego, – czyli np. ok. 1,5 łyżki stołowej kaszki ryżowo-pszennej z jabłkami i gruszkami BoboVita (1,5 łyżki odpowiada 2-3g produktu glutenowego, gdyż kaszka zawiera także bezglutenowy ryż) albo 1 łyżkę stołową wieloowocowej bezmlecznej kaszki manny BoboVita.

Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym
... w 5. miesiącu możesz podać pierwsze posiłki uzupełniające: soczki, zupki, przeciery owocowe i warzywne, zgodnie z ilością podaną w schemacie i zgodnie z oznaczeniem wiekowym na opakowaniu. Z wprowadzeniem glutenu do diety dziecka, należy poczekać jeszcze miesiąc.
W 6. miesiącu wprowadź do diety dziecka pierwsze produkty glutenowe w ilości 2-3 g na 100 ml posiłku.

Pamiętaj, że:
Należy podawać JEDEN posiłek z dodatkiem produktu glutenowego w ciągu dnia. Jeśli dodasz mannę do zupki, nie dodawaj jej już do mleka czy deserku.

Ja bede stosować metodę BLW jak tylko Wera sama bedzie siedzieć. Muszę sie pochwalić ze wczoraj Werka na basenie nurkowala 3 razy i tak smiesznie jezyczek pod woda wyciagala oczy miała szeroko otwarte ani razu sie nie zakrztusila, juz zabawki pływające w wodzie zaczyna chwytac w raczki. Super sa takie zajęcia i jest zabawa na makaronach i na matach, a jak pozniej dobrze spi gdy ja tak woda wyciagnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Zniewolona ja mam taka rozpiskę na lodówce :)
Miesiąc życia
dziecka Dzieci karmione piersią
6. - Karmienie piersią na żądanie,
- Zupa -przecier 1 raz dziennie
- Kleik ryżowy 1- raz dziennie

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. Gotowany ziemniak (najlepiej na parze) wymieszany z mlekiem matki (około 5 dni)
2. Marchew (około 5 dni)
3 . Zupka - zmiksowana marchew i ziemniak (około 5 dni)
4. pietruszka korzeń – dokładamy do zupki z ziemniaka i marchewki (około 5 dni)
5. koper – najlepiej włożyć jedno źdźbło do gotujących się warzyw i potem zmiksować (nie siekać)
6. jabłko początkowo słoiczkowe, potem tarte świeże (np. po 10 dniach, odkąd dziecko je warzywa)
7. kleik ryżowy (1/2 łyżeczki przez miesiąc, od 7 miesiąca zwiększamy do 1 łyżeczki)

Przed wprowadzeniem nowych produktów przed każdym nowym posiłkiem podajemy pierś
zaczynamy od dodania do zupki ugotowanej kaszy mannej (1/2 łyżeczki przez pierwszy miesiąc). Gotujemy w proporcjach 100 ml wody, 1 płaska łyżeczka. Od 7 miesiąca ilość zwiększamy do 1 łyżeczki. W tym czasie nie podajemy innych produktów zawierających gluten, aby organizm przyzwyczaił się do glutenu zawartego w kaszy. Nietolerancja glutenu ŕ stolce śluzowate, z domieszką krwi, tłuste. Ze względu na kwaśny odczyn stolców przy nietolerancji glutenu pupa może się bardzo szybko odparzyć. Marchew ze względu na obecność azotanów również może powodować uczulenia. Dlatego zaleca się kupowanie marchwi z ekologicznych upraw (jeśli nie to słoiczkowe), Jakakolwiek wysypka związana z nowymi produktami wychodzi po 4-5 dniach, dlatego ważne jest niewłączanie w tym czasie więcej niż jednego produktu ( lepiej nie podawać początkowo zupek słoiczkowych kilkuskładnikowych, bo nigdy nie będzie wiadomo co zaszkodziło). Do końca 1 roku życia staramy się nie używać soli, oraz w miarę możliwości gotować jarzyny na parze. Początkowo nie robimy zupek na wywarze. Początkowo przy wprowadzaniu nowych produktów, w stolcach mogą pojawiać się nie strawione resztki nowych produktów. Przetwory owocowe podajemy na kocu, gdy dziecko przyzwyczai się do smaku warzyw. Odwrotnie może zasmakować w słodkim smaku owoców i nie będzie zbyt chętnie jadło zupek. Owoców nie podajemy więcej jak 100 ml dziennie. Uwaga jabłuszko może zabarwiać stolce na zielono, jest to objaw naturalny! Koper także może wyjść nieprzetworzony w stolcu - nie przejmować się!

Stopniowe wprowadzanie niewielkiej ilości glutenu(kaszka lub kleik zbożowy glutenowy) - 1 x dziennie pół łyżeczki.
7. - Karmienie piersią na żądanie,
- zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kaszą manną i z 1/2 żółtka raz w tygodniu zamiast mięska.
- kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy
- sok owocowy klarowny jednoskładnikowy (nie więcej niż 150ml dziennie) zamiennie herbatka owocowa

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. mięso (indyk lub królik) gotowane osobno, bez warzyw
2. oliwa z oliwek
3. dynia
4. brokuły (jeśli dziecku nie smakują nie zmuszać!)
5. pietruszka natka
6. banan
7. czarne jagody (słoiczkowe lub mrożone)
8. gruszki
9. ˝ żółtka jajka 1 raz w tygodniu do zupki (zamiast mięsa)
10. Kasza kukurydziana, chrupki kukurydziane

Początkowo dodajemy ˝ łyżeczki zmiksowanego mięska do zupki i stopniowo zwiększamy do 2 łyżeczek (10g), Mięsko dajemy w zupce co drugi dzień. Zamiennie jak nie dodajemy mięska dodajemy łyżeczkę oliwy z oliwek. Jest bardzo zdrowa dla niemowląt. Przetwory owocowe nie więcej niż 150 ml jednorazowo. Dynia może być przetworzona, nie dosładzana. Banan może zabarwiać stolce na ciemno – nie przejmować się tym. Żółtko (1/2 z jaja kurzego lub całe z jaja przepiórczego) z jaja ugotowanego na twardo zamiast mięska raz w tygodniu . Jeśli dziecko było uczulone na jaja to jajko wprowadzamy dwa miesiące później, lub po konsultacji z pediatrą. Jaja przepiórcze są zdrowsze dla dzieci niż kurze! Kaszka kukurydziana, choć bezglutenowe, czasem może uczulać – zmiany na skórze! Chrupki kukurydziane 2-3 sztuki, dajemy do łapki, zachęcamy dziecko do gryzienia. Kleją się do dziąsełek> Podajemy bez względu na to, czy dziecko ma ząbki.

Warzywa: marchew, ziemniak, dynia, pietruszka, brokuł, seler, kalafior, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, brukselka, patison, kapusta, zielony groszek, soczewica
Owoce: jabłko, czarna jagoda
Tłuszcze: oliwa z oliwek, masło, olej rzepakowy
Produkty zbożowe: kukurydza, mąka, kasza, ryż
Mięso: kurczak, indyk, królik
Ryby: ryba morska
Jaja: ½ żółtka
8. - Karmienie piersią na żądanie,
- zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kaszą manną i z 1/2 żółtka zamiennie
- kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy
- sok owocowy (klarowny przecierowy nie więcej niż 150ml) lub przecier owocowy (nie więcej niż 200ml), zamiennie herbatka owocowa, woda mineralna przegotowana

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. Kurczak wiejski
2. morele (świeże, słoiczkowe)
3. brzoskwinie
4. kalafior
5. kalarepa
6. kaszki owocowe
7. ˝ żółtka 2-3 razy w tygodniu

Kurczak – jeśli mamy możliwość to kurczak wiejski. Kurczaki hodowlane – unikać zwłaszcza jeśli chodzi o dziewczynki – zawierają hormony i potem jest to powodem zbyt szybkiego dojrzewania!. Owoce nie więcej niż 200 ml jednorazowo. Surowe owoce można ugotować i dodać do kaszki. Zupki powinny zawierać grudki (można wszystko pognieść widelcem, mięso bardzo drobno posiekać) Uwaga ! Dzieci odśluzowywane po porodzie mogą mieć problem z gryzieniem na tym etapie życia.

Warzywa: kalarepa, burak, por
Owoce: morela, gruszka, malina
9. - Karmienie piersią na żądanie,
- obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem 1/2 żółtka do potraw codziennie5
- kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki;
- przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 200ml), zamiennie herbatki owocowe, woda mineralna przegotowana

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. pomidory
2. pieczywo
3. biszkopty
4. ryż (płatki ryżowe na wodzie lub mleku modyfikowanym)
5. kisiel z owocami
6. ˝ żółtka codziennie
7. wieprzowina
8. cielęcina
9. kasza jaglana
10. 10 seler
11. fasolka szparagowa
12. śliwki
13. wywar mięsny (warzywa gotujemy razem z mięskiem)

Owoce nie więcej jak 200 ml jednorazowo. Mięso do 15 g. Pomidory bez skórki można dodawać do zupek bez pestek (pestki pomidorów najbardziej uczulają). Tak samo na kanapki!!!. Biszkopt najlepiej upiec samodzielnie (ile razem ważą jajka (zawsze najlepiej zważyć) np.(2 jajka - 10dag) w skorupkach, tyle samo dodajemy mąki (10 dag) i cukru (10 dag), żółtka miksujemy z cukrem dosypujemy mąkę, pianę bijemy na sztywno wszystko łączymy i pieczemy w temp. 180 stopni). Kisiel - najlepiej zrobiony samodzielnie z owoców nigdy z torebki! Najprościej zrobić z bobofruta ( Boboftuta o dowolnym smaku wlać do garnka i zagotować , a małą ilość soku odlać do szklanki i dodać mąką ziemniaczaną (2-3 łyżeczki), wymieszać, Jak sok zacznie się gotować wlać sok z mąką , mieszać, aż do zgęstnienia). Kasza jaglana posiada bardzo dużo wapnia, warto ją podawać dzieciom . Uwaga seler jest silnym alergenem!

Warzywa: szparagi
Owoce: śliwka, czereśnia, brzoskwinia, kiwi, winogrona, rodzynki, mango, melon, banan, daktyl
Inne: majeranek, kminek, sezam, suszony koperek
10. - Karmienie piersią na żądanie,
- obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem. żółtko do potraw zamiennie
- kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty,
- przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 200 ml), zamiennie herbatka owocowa, woda mineralna przegotowana

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. Jogurt naturalny (owocowy), danonki
2. masło
3. twarożek 1-2 razy w tygodniu 2 łyżeczki
4. truskawki
5. maliny
6. por
7. ogórki kiszone
8. całe jajko
9. chuda wędlina
10. galaretka owocowa

Podajemy nie tylko zupki, ale i drugie dania. Warzywa można podawać także surowe, dobrze rozdrobnione. Warzywa w zupie możemy trzeć na drobnej tarce (nie jest ważne to czy dziecko ma zęby czy nic, zdarzają się dzieci w tym wieku jeszcze bez ząbków). Galaretka z soku dla niemowląt ( przyrządzamy jak kisiel tylko zamiast mąki dodajemy żelatynę. Wędliny chude! Truskawki zawsze podajemy początkowo gotowane, potem próbujemy świeże, uwaga truskawki uczulają!

Warzywa: cebula, groch, szpinak, szczaw
Owoce: jeżyna, wiśnia, porzeczka, arbuz
Produkty zbożowe: pieczywo, biszkopty, sucharki
Inne: tymianek, cząber, estragon, bazylia, oregano, rozmaryn
11. - Karmienie piersią na żądanie,
- obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko 3-4 razy w tygodniu
- produkty zbożowe (kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt, kefir - kilka razy w tygodniu)
- przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 200ml ), zamiennie herbatka owocowa, woda mineralna przegotowana

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. Szpinak ( nie zmuszamy!)
2. Botwina
3. Buraki
4. Kaszka krakowska
5. Kaszka gryczana
6. Drobny makaron ( może być domowy)
7. Cebula (szczypiorek
8. Ryby
9. Wołowina
10. Całe jajko 3-4 razy w tygodniu

Zupy możemy zagęszczać śmietaną, ryby początkowo wprowadzamy słodkowodne, potem morskie

Warzywa: bakłażan, świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, pomidor, fasola, bób, kiszony ogórek, kiszona kapusta, czosnek, natka pietruszki
Owoce: żurawina, poziomka, truskawka, ananas, awokado
Jaja: całe jajko
Nabiał: twarożek, kefir, jogurt
Inne: pieprz, sól, cynamon, kolendra, szczypiorek, koperek
12. - Karmienie piersią na żądanie,
- obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko 3-4 razy w tygodniu
- produkty zbożowe (kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt, kefir - kilka razy w tygodniu)
- przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 200 ), zamiennie herbatka owocowa, woda minerana przegotowana

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
1. ostrożnie wprowadzamy cytrusy
2. soja
3. kluseczki
4. pieczywo wszelakie
5. dieta przypomina lekkostrawna dietę dorosłych

Podawanie cytrusów rozpoczynamy od niewielkiej ilości soku cytryny dodawanej do potraw

Warzywa: rzepa, cykoria
Owoce: figa
Nabiał: żółty ser
13. Warzywa: rzodkiewka, sałata
Owoce: cytrusy, orzech włoski, orzech laskowy
Inne: miód

Moge wysłać na maila będzie czytelniejsze :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel, Amarosa, u mnie teść też najmądrzejszy, hehe. U nas było z kolei, ze dziecko głodne, że nie wodzi oczkami za przedmiotem, że nie podnosi wystarczająco głowy, że mało dźwięków wydaje, i każde takie okraszone :"Ja mówię, ja się na dzieciach znam!". Jestem ciekawa skąd, sam ma dwójkę i opiekunką jakoś nigdy nie był, nie sądzę poza tym, żeby za dziecinstwa mojego męża i szwagierki tak bardzo się angażował w opiekę nad dziećmi, patrząc na to, że ma bardzo tradycyjny sposób myślenia typu, że baba jest do kuchni i opieki nad dziećmi właśnie...Staram się nie przejmować po prostu tymi przytykami, ale same widzicie na przykładzie tej poduszki u Amarosy, jakie to potrafi być wkurzające jak wiesz, że nie ma racji!

Frojdel, Zosia urodziła się z wagą 3650 gramów, więc mniej niż 4 kg, w takim razie jak będzie w wieku pół roku ważyła 2 razy więcej to będzie ok? To by było 7300 g. Nie wygląda na chudą! Ma uda takie pultaski, wałeczki na rączkach, może dlatego, że nie jest długa jakaś, ma tylko te 60.5 cm. Lekarka powiedziała, że jest w normie, ale drobniejsza niz przeciętne dziecko, natomiast nie wszczynała alarmu, więc tylko trochę się martwię. Może w pewnym momencie odbije. Zreszta zobaczcie same na zdjecie, nie wygląda na zabiedzone dziecko...(tylko troche przestraszone- ale akurat takie zdjecie:)

monthly_2013_10/w-czerwcu-2013-bedzie-dzidzia_4255.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

wydra mala jest slodka i jakie ma dlugie wloski juz. widze ze wszystkie dzieciaki w tym wieku trzymaja raczki w buzi, Mateusza ostatnio ulubionym zajeciem jest zakladanie na glowe i zucie pieluszki tetrowej :) a tesciem sie nie martw, oni wszycy byli tak wychowani. Moi tesciowie jak bylam w Polsce non stop ze wszystkimi uwagami zwracali sie do mnie, ze to ja musze pilnowac zeby Mateusz glowke trzymal na prosto, ze to ja musze go uczyc tego i tamtego. Chyba do nich nie dociera do konca ze z mezem obydwoje wychowujemy i ze jak wroce za kilka tygodni do pracy to nie bede sie wszystkim sama zajmowac. Najlepszym sposobem jest przytakiwac ale i tak robic wszystko po swojemu.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

Zniewolona, moja Mała urodziła się już z włoskami wiec jesteśmy trochę do przodu. Codziennie myję jej włosy szamponem, bo to nie jest taka łysa glaca jak u innych niemowląt, te włoski się zaczynają kręcić :-) W ogóle napatrzeć się na Małą nie mogę, jest taka podobna a taka inna niż ja...ja mam ciemne włosy, ciemną oprawę oczu i zielone oczy a ona jest niebieskooką ciemną blondynką z jasnymi rzęsami i brwiami (na razie). Tak a propos nie wiecie, do którego momentu moze się dziecku zmienic kolor oczu? Bo jestem ciekawa, czy Zosi taki niebieski zostanie czy może się zmienić na taki zielony jak ja mam.

Aha Zosia też lubi miętolić pieluchy tetrowe albo kocyki, żuć też je lubi, wszystko oślinione i łapy do buzi, na szczeście tylko raz były pleśniawki, teraz już nie ma nawrotów.

No, mnie teściowie tez na nerwy z uwagami potrafią działać, ale co dziwniejsze bardziej mądrzy się teść a nie teściowa, choć akurat uwagi teściowej myślę byłyby bardziej trafne, bo ona faktycznie może coś wiedzieć, a facet jak facet- wydaje mu się, że wszystkie rozumy pojadł...

Ja do pracy raczej nie wrócę tak szybko, przemyślałam sprawę i ekonomicznie bardziej opłaca mi się zostać na macierzyńskim rok. U mnie w firmie wszystkie babki, które miały prawo do roku, to rok wzięły. Po prostu wiem, ze jeśli bym chciała wracać po pół roku to na pół etatu, a to jest 50% pensji, 4 h pracy dziennie plus dojazd i bym musiała opłacić opiekunkę. A na rocznym mam 60% pensji i nie muszę opiekunki opłacać...wiec same widzicie co się kalkuluje...trochę odmóżdża takie siedzenie w domu z dzieckiem ale trudno się mówi. dziecko najważniejsze.

I ostatnia rzecz, kupiłam chustę i staram się Zosię przekonać do niej, ale na razie porażka, pierwszy raz ryczała tak strasznie, ze nawet nie zdążyłam jej włożyc do konca a drugi raz po 2 minutach w chuście zaczęła płakać, starałam się wymyślić, czemu płacze, poprawić wiązanie, ale nic to nie dało. Mam nadzieję, ze to po prostu płacz bo to coś nowego i uda mi się ją przyzwyczaić.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

wydra uwierz mi ze jesli bym mogla to tez bym jeszcze nie wracala do pracy alle niestety w Irlandi jest tylko pol roku maciezynskiego :( no a jesli bym dodatkowe 4 miesiace wychowawczego chciala wziasc to jest bezplatne. Maz prcuje na nocki a ja pewnie robilabym popoludnia wiec moze jakos sie uda nam zgrac, a jesli nie to wezme tylko pol etatu.
A jesli o kolor oczu chodzi to czytałam ze do pol roku moze sie zmienic. a z chusta to musisz mala przezwyczaic znajoma swoja coreczke bardzo dlugo nosila i sobie chwalila. Mateusz na szczescie az tak duzo na rekach nie siedzi, czesto wkladam go do wozka w kuchni (mialam wozek 3 w 1 i zmienilam juz na spacerowke) on obserwuje i tak sobie gotujemy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

Frojdel ty nasza skarbnico wiedzy :-*

Wydrajejku ale Zosia ma bujna fryzurke :))) sama slodycz i nie wyglada aby czegoś jej brakowało wiec nie masz sie czym martwić

Wera z poczatku miała ciemne włosy a teraz jej sie wytarly i ma jakby ciemny blond. Oczeta niebieskie cała podobna do Tatusia ja mam oczy zielone. Niby i kolor włosów i oczu moze sie do 6 roku zycia zmienić ale z niebieskich nigdy sie piwne nie zrobią i na odwrót kolor nasycenia teczowki tylko ulega nasyceniu itp

A Princesska wyglada tak w wieku 4 miesięcy i tygodnia :) dziewczyny chwalcie sie swoimi babelkami usg prawie każda pokazywala i brzuszki a teraz cos ubogo u nas w fotki w wątku. A my w chuscie lubimy smigac i dopiero niedawno zaczelam jej używać jak mi dziecko troszke zesztywnialo bo w pozycji fasolki jakos zle mi z nią było.

monthly_2013_10/w-czerwcu-2013-bedzie-dzidzia_4257.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny śliczne wasze pociechy :) Co do teściów i dziadków... mam do siebie czasem pretensje, że jestem za mało asertywna, nie zawsze mam odwagę powiedzieć - umyj ręce jak chcesz się bawić z dzieckiem. I bardzo mnie denerwuje jak rodzina całuje go w rączki albo po buzi... Przecież każdy ma na sobie tyle bakterii, poza tym ona ma ciągle uczulenie na policzkach i takie te policzki biedne a tu jeszcze ślina i kosmetyki z babci buzi... Z tym uczuleniem to się mam, ostatnio jadłam dużo sera koziego i też go wysypało, a myślałam że kozi nie uczula.

W piątek Kamil sam obrócił się z pleców na brzuszek. Tak się ucieszyłam, że biłam mu brawo i piszczałam z radości :) Teraz ćwiczy to nawet przy przebieraniu i jest taki szczęśliwy jak mu się uda :)

Amarosa kiedyś w tv widziałam o karmieniu metodą BLW i bardzo mi się to spodobało, jedyne co mnie zastanawia to czy Kamil nie będzie się krztusił, je łapczywie i przy piersi często się krztusi.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

KASIA przecież Kamilek wyglada jak malowany bobasek czysciusienka skorka na zdjęciach super chłopak i jak ładnie wykrojone ma usteczka :)) ja ostatnio zjadlam winogron i Were na policzkach wysypalo tzn takie rumiane jej sie zrobily teraz tylko chropowata skorka jej tam zostala. Do dziecka najczęściej sie mama przytula i na policzkach np krem ktory my same używamy moze dziecko uczulic, ja tam maluje sie na codzien i na ustach non stop pomadka bebe i mala ciagle caluskuje i poki co nie zauwazylam aby ode mnie cos miala, ale masz racje u mnie tylko jedna babcia całuje ja w stopki sama otwarcie mówi ze calowac mogą tylko rodzice.
Wera teraz duzo gada po swojemu póki co prym wioda dzwieki na Aaaa ;)
BLW moja jedna kolezanka stosuje juz dwa miesiace ani razu jej sie dziecko nie zakrztusilo ale każde jest inne dlatego trzeba byc opanowanym i wiedzieć co w razie czego robic, ja sie nie boje dlatego jak tylko Wera bedzie siedzieć samodzielnie to będziemy próbować sie bawic jedzeniem jesli by mi sie często krztusila to oczywiście nic na sile. Ale te matki ktore karmią swoje dzieci w ten sposob bardzo sobie chwala. Ja należę do Klubu Mamuski ( juz w ciazy sie do niego zapisalam) i tam właśnie duzo informacji od mam otrzymalam ktore rozwjaly moje watpliwosci oczywiście nie każda mama w ten sposob karmi maluszka.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...