Skocz do zawartości
Forum

W czerwcu 2013 będzie dzidzia :)


Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny - ja dzisiaj złożyłam podanie do przychodni więc położną wpiszą mi samą bo nie mam na to wpływu - się okaże jaka będzie
poza tym dzisiaj pół dnia w aucie załatwialiśmy dokumenty, teraz młody słucha słuchowiska i zaraz myka spać a że mój m. dzisiaj na nocce to śpimy razem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

wydra ja dziś zaczęłam ogarniać pokoik Lilki i zrobiłam miejsce na rzeczy synka. Do kupienia zostało już niewiele rzeczy. Z ubrankami nie szalałam, bo mam głównie po córci - teraz jestem na etapie prania i prasowania. Muszę przywieźć kołyskę od teściów, kupić pościel. Umowa na bankowanie krwi pępowinowej podpisana, zestaw do pobrania czeka. Dla siebie też już prawie wszystko mam. Żel porodowy dianatal kupiony, mam nadzieję, że teraz mi go zaaplikują. Muszę zabrać się za pakowanie torby do szpitala. Także powoli się ogarniam. Przy córci to w ok. 33 tc wszystko czekał0 przygotowane, torba spakowana:)

Odnośnik do komentarza

U mnie stan na dziś wygląda tak, pościel w drodze ale myślę, że nie będę używać od razu latem, że śpiworek bawełniany i kocyk starczą.

Niestety nie wiem, czemu zdjecia dodają się w takiej orientacji, u mnie wyświetlają się na kompie pionowo i nic nie mogę na to poradzić, minus nowego forum, ze coś pochrzanili z tym dodawaniem zdjec i teraz tak mi się robi :(

monthly_2013_05/w-czerwcu-2013-bedzie-dzidzia_747.jpg

monthly_2013_05/w-czerwcu-2013-bedzie-dzidzia_748.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra Paciorkowiec z grupy b który mam żyje w układzie pokarmowym. Z tego co wyczytałam to kobietom nosicielkom tego gada podaje się antybiotyk w czasie porodu, jakieś 4 godziny przed porodem jak poda isę dożylnie do zakażenie maluszka spada do zera, ale mimo to się martwię. Teraz lekarz może mi podać ewentualnie globulki, żeby nie doszło do zakażenie pochwy i szyjki. Musze teraz na siebie uważać żeby nie zaczął sie poród wcześniej tzn żeby mi wody nie odeszły, bo paciorkowiec bedzie miał dostęp do maluszka, przy porodzie dzidzia może sie zarazić jak sie zachłyśnie zakażonym płynem owodniowym. Podobno większość lekarzy zakażenie paciorkowcem traktuje jako 100% wskazanie do cc, bo wtedy dzidzia isę nie zakazi, ale i tak matce podaje sie antybiotyk i dzidzie obserwuje sie 48 godzin po porodzie i robi badania czy nie jest zarażone (koleżanka z która rodziłam w 2011 roku i miała paciorkowca mi napisała, ż ejej syn po porodzie był badany 2x dziennie, sprawdzali czynność serduszka. Po wyjściu ze szpitala do 3 miesiąca życia mały był pod obserwacją , chodziła na dziecięce ekg. .
Najgorsze jest to że ja nie wiem skad to sie wzięło. Po pierwszym porodzie jak dostałam "nowa" krew, zaraz mi coś powyskakiwało na twarzy i często męczyłam sie z opryszczką, az mi warga puchła dolna, pełno mi w środku pęcherzyków wyskakiwało i na oku wyglądałam strasznie i sie zastanawiam czy ten paciorkowiec nie ma coś z tym wspólnego. Niby żyje w przewodzie pokarmowym ale dla dorosłych podobno jest niegroźny ale dla maluszków bardzo bo może wywołać sepse, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznicę - jak poczytałam to mnie strach obleciał ogromny i teraz się denerwuje

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.
Ja też mam wszystko przygotowane, jeszcze troche ciuszków zostało mi do wyprasowania. I nie mam wózka :( jakoś na żaden nie potrafię się zdecydować.
A po wczorajszej wizycie jestem troche zmartwiona. Niby za tydzień mam termin cesarki ale lekarz powiedział, że oprócz rozwarcia to wszystko gotowe do porodu, mały jest bardzo nisko i żeby wytrzymać do przyszłego piątku to muszę się bardzo oszczędzać, najlepiej by było żeby dużo odpoczywać i leżec. I z tym chyba bedzie największy problem bo zawsze byłam i jestem aktywną osobą i nie usiedze 5 min w jednym miejscu. A poza tym wyleżeć czy wysiedzieć nie umię bo zaraz boli mnie kręgosłup a jak chodze jest zdecydowanie lepiej. No zobaczymy co przyniesie los.
Frojder głowa do góry, bedzie dobrze, musi byc dobrze. A masz wypisane już skierowanie do szpitala w razie jak by się cos działo?

http://s1.suwaczek.com/201305241762.png
http://s8.suwaczek.com/200707034865.png

Odnośnik do komentarza

Frojdel, nie martw się na zapas, lekarz na pewno coś wymyśli, żeby ryzyko zminimalizować. Ja faktycznie dziś podczas wizyty też miałam wymaz i po wizycie poleciałam do laboratorium oddać to do analizy. Wynik będę miała na początku przyszłego tygodnia tak więc też się podzielę, muszę tez znów zrobić morfologię i łykać magnez, bo mam straszne skurcze w łydkach, dziś w nocy myślałam, że umrę, jak mnie złapał...

Jestem ciekawa, czy taki skurcz w łydce podobny jest do porodowego?

Moja córeczka waży teraz 2800 g i nadal leży głową w dół a pupsko mi wypina do przodu, nie wybiera się jednak na szczeście przedwcześnie na ten świat, więc u mnie termin porodu nie ulega zmianie i pewnie będę jedną z ostatnich, jakie się wyklują :(

Jutro jedziemy nad jezioro na piknik i przejażdżkę statkiem turystycznym na pojezierzu, mam nadzieję, ze program rozrywkowy zdążymy zrobić zanim będzie burza bo niestety ma być po południu (jak na złość w weekend, dziś cały dzień skwar). Przygotowałam kosz piknikowy, tortille z nadzieniem i mnóstwo pysznego arbuza :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Wydra tez jestem ciekawa jakie sa te skurcze ale ja mam ostatnio coraz czesciej te przepowiadajace i staja sie coraz bardziej bolesne.

Mnie wczoraj podkusilo zeby z M jechac na lotnisko odwiesc znajomego i przy okazji odwiedzilam kolezanke, w drodze powrotnej gps zdecydowal ze nie bedzie juz pomagac i sie zawiesil wiec wyjazd z centrum Dublina byl dosyc dlugi i wrocilismy do domu po 24 a dzisiaj przez to jestem strasznie zmeczona.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

spokojnie kochana, zdenerwowanie w tym nic nie pomoże, sytuacje losowe się zdarzają a wszystko i tak super się ułoży - ja też mam termin na za 3 tygodnie, w niedzielę za tydzień mam wyprowadzkę, do tego czasu odświeżanie pokoju, rozpakowywanie, opieka na synem i przygotowanie się do szpitala - a jeszcze nie wiem jak mamy ułożyć sobie czas jak ja pójdę do szpitala a opieka nad synem - ogólnie jakoś to zawsze będzie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny a ja jestem senna od 2 tyg. w nocy mi sie zdarza z 6x wstac a tu siku a to porzadne kopniaki ktore dostaje po zebrach...chyba mnie juz przygotowuje do wstawania:):)
tez mi cieklo takie.. tak to siara bo pytalam ginekolog.. jak pomimo ze jestem + prawie 9 kg i mam tylko brzuch to jak jest tak goraco to puchna mi stopy:( ... faktycznie koncowka jest ciezka...termin z usg wychodzi mi na 19 czerwca ale czuje ze jak jutro pojde na wiozyte to chyba wczesniej bd miec bąbelka... skurcze jakies tam odczuwam czasem co 1,5h takie delikatne uklucie.. ale to jak sie skupie i faktycznie leze czy siedze..to to czuc..torbe mam juz spakowana zostaly mi tylko hehe pampersy do kupienia tak juz wszystko czeka..ja do szpitala tez swoje rzeczy wypralam w loveli-samo to juz pachnie dzidziusiem:)tez na jutrzejszej wizycie mam miec pobierany ten wymaz na paciorkowca... ja na poczatku ciazy wykryta mialam uroplazme i co msc badania co wizyte z moczu ale ostatnie wykazuja ze tak jakby znikla ale nie ciesze sie bo moze wyjsc nawet na samym koncu czy w szpitalu...zobaczymy...
a pytanko z innej paczki- uzywalyscie te ktore juzmaja dzieciatka pampersow rosman?? dada z biedronki czy gaga z tesco?? uwazacie ze sa w porzatku?? mozna je kupic i ktore lepsze?? wiadomo ze kazde dziecko inne i rozna reakcja moze byc..chociaz ostatnio bardzo czesto reklamuja dada z biedronki....ja najblizej mam do rosmana patrze pod tym kontem tez ale szczerze nie slyszalam zeby ktoras byla tak zadsowolona z nich..i sie zastanawiam jakie kupic...

Odnośnik do komentarza

chanel85 ja niestety nie pomoge z pampersami bo to moj pierwszy raz i kupilam jedna paczke pampers i jedna huggis dla noworodkow bo znajoma mi polecila zobacze ktore beda lepsze. A nad tym jadlospisem sama sie zastanawialam ostatnio i mi chyba bedzie bardzo ciezko bo ogolnie naleze do tych co bardzo doprawiaja jedzenie no i uwielbiam wszytko extra pikantne :(

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

Gunia a to ci pech.... Oby ręka dobrze sie zrastala.

Chanelja kupiłam na poczatek paczkę Belli, biedronkowych, pampersow premium care i zwyklych. Zobaczę jak tam dupka malej bedzie reagować.
Tez temat jedzeniowy przerabialam ale stwierdzilam ze wpisze na lodówce to czego jeść nie wolno a ugotować zawsze cos sama wymysle albo poproszę mamę :)

Wydra mi pocieklo kiedyś teraz juz nic....

Dziewczyny ponoć na sutki dobry jest krem Maltan i nie trzeba go zmywac jak sie dzidzie karmi.

Co do samopoczucia to mi mala coraz bardziej na szyjke naciska chodzic zbytnio nie moge....
Dzis pralam ciuszki jutro prasowanie, lozeczko juz rozlozone, solidne bukowe z przykryta szyflada tylko ma brzydka owieczke wycieta muszę ja czymś zamaskowac bo co na nią patrzę to mnie denerwuje, posciel jeszcze wyprać trzeba no i materac wietrze na słońcu nie wiem czy to dobrze czy zle mam taki kokos-pianka-gryka.

Torbę do szpitala spakuje w nadchodzącym tygodniu jeszcze biustonoszy do karmienia nie kupilam. Torba ma byc jedna na sale porodowa, druga na pologowa a trzecia dla dzidzi tak mi sie kazali spakowac.

Ponoć w szpitalu w którym chce rodzic wisiała kartka ostatnio ze przepelnienie i nie przyjmuja.... Zestresowalam sie juz :@

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmhny2jvje1.png
Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać!
http://www.suwaczki.com/tickers/relgio4ponynmp2l.png

Odnośnik do komentarza

Oooo dobry temat czyli pieluszki zapodałyście... ja tez miałam zagwozdkę w Tesco, w końcu kupiłam 2 opakowania jakichs zielonych Pampers po 43 szt i jedno Pampersów białych 73 szt, nie wiem, czym one się różnią w sumie.

Jakby doświadczone mamuśki podpowiedziały, jakie pieluszki sa sprawdzone, ja na razie kupiłam takie co mi się zdaja dość dobre, bo nie chcę się męczyć te pierwsze dni, ale pewnie nie będę non stop chciała kupować najdroższych,a Pampersy do najtańszych nie należą. Koło 3 miesiąca chce przejść na wielorazówki, ale na poczatku te jednorazowe i też nie mam pojecia, jakie są dobre!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

chanel85
Kotlet.tv- dla karmiących
znalazłam coś takiego dla karmiących...

a czy kupujecie pas poporodowy?? jesli tak to jaki??
a jakie ciuchy szykujecie na wyjscie ze szpitala wiadomo ze zalezzy od pogody ale hm..sukienke cos luzne czyli do glowy tylko to mi przychodzi...


Ja wyczytałam, że takie ciuchy jak w 5. miesiącu ciaży się nosiło. Jak dla mnie to nieważne, bo i tak wsiądę do auta tylko, więc pewnie zapakuję spodnie dresowe, luźną bluzę i Tshirta, trampki albo japonki, tak jak teraz najczęsciej chodzę ubrana, jak nie ma upału. Jak jest upał to sukienka maxi i japonki. Mąż będzie musiał sobie poradzić z doborem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

chanel85 ja pas poporodowy kupiłam juz jakis czas temu na allegro taki zapinany na haftki bezowy. Jedna z dziewczym pytala ostatnio na zajeciach sr poloznej co ona sadzi o tych pasach i polozna powiedziala ze wg niej nie jest to dobre bo bardzo niewygodne a macica i tak sama sie kurczy po pewnym czasie i tak. A odnosnie ubioru to ja podobnie jak wydra chyba postawie na dresy bo u nas max temp to 18 st wiec szalenstwa z upalami nie bedzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb7315nml35oibgv.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do pampersów (chyba używałam wszystkich, używałam tylko w nocy i na spacerach wiec nie uśmiechało mi sie przepłacanie) :D, a więc:
- do szpitala kupiłam Tesco Baby newborn mini (3-6kg) - takie też miałam przy Tymku były świetne nic się nie działo, a jak oddawałam Tymka do kąpieli czy na noc (tylko raz) to musiałam zostawić Tymka z 5 pieluszkami a i tak jak go dostałam to był w innej pieluszce, więc nie ma sensu kupować drogich do szpitala! Takim maluszkom bardzo czesto zmienia sie pieluszki bo potrafią co chwilkę zrobić kupkę czy puścić brudnego bączka i zmienia sie pieluszkę :)
- jak Tymon wyrósł z pieluszek do 6 kg (bardzo szybko) to kupowałam Dady Premium (4-9kg) bardzo fajne, nie miałam z nimi problemów, nie przeciekały, ładne wzorki ze zwierzaczkami mają (trochę śmierdzą- nie każde, dla mnie naftą, ale szybko wietrzeją)
- później używałam pieluszek Tesco Essentials bardzo fajne, ładne obrazeczki, miękkie, nie śmierdzą, trochę droższe od Dady, ale jakościowo takie same (chłonne, miękkie śliczne wzornictwo)
- zdarzyło mi się używać pampersów sleep & play - NIE POLECAM!!!! Przeciekają nic nie mają wspólnego ze spaniem i zabawą - nie zdają egzaminu ani w czasie bezruchu a tym bardziej ruchu :(
- zwykłe pampersy tez sie przewinęły, czy sa fajne?? Uważam że nie warte są swojej ceny, płacimy za firmę, sa cienkie fakt chłonne ale inne np: tesco essentials czy Dada również a o połowę tańsze - Pieluszki pampers często są perfumowane, pachną ale nie każda pupa to akceptuje - trzeba samemu sprawdzić.
- huggies wykorzystuje twardszy materiał do wykonania pieluszek, u Tymka z czasem (jak był wiekszy) zaczęły pokazywać sie zaczerwienienia na bokach przy rzepach, jakby materia go odgniatał- ale wiekszy rozmiar pomagał do momentu az znów podrósł trochę. U nas się sprawdzały rozmiar 5 ale tera już są za małe bo przedział wagowy to 11-25kg, szukaliśmy większych i Dada ma 15-25kg i teraz je używamy i jesteśmy bardzo zadowolona :) - Wydra niestety ja już nie mogę używać wielorazowych, bo sa na Tymona za małe młody waży ponad 15kg :(
- Używałam też pieluszek Baby dream z rossmana i bambino z tesco - z rossmana są twarde tzn materiał jest twardy i pojawiają sie zaczerwienienia na nóżkach od materiału i tak samo bambino, ale dla chudszego maluszka będą ok - tanie i chłonne i nie śmierdzą :)

Cóż jeżeli o mnie chodzi to wg mnie na
1) pierwszym miejscu są pieluszki Tesco essentials i Dada:
ZALETY: ładne wzornictwo, miękki materiał wykorzystany do ich wykonania, , chłonne, miękkie wnętrze,
WADY: Dada śmierdzi naftą/ropą, ale nie każdy rozmiar.
Tesco essentials ceny ponad 30zł.
2) na drugim Huggisy
ZALETY: ładne obrazki z Kubusia Puchatka, chłonne, duże (dobrze dla dużych maluszków, ale drobnych szkrabów mogą przeciekać)
WADY: materiał zewnętrzny twardy u dzieci z grubszymi nóżkami mogą pojawić sie odgniecenia - maluch będzie chciał ściągnąć pieluszkę. Trzeba szukać promocji - potrafią być drogie.
3) pampers:
ZALETY: wzorki bardzo przyjemne (kolorowy pasek np z misiem) chłonne, cienkie, dla niektórych bardzo ważne jest to że są perfumowane
WADY: Perfumowanie nie każda pupa lubi może wywoływać uczulenie - nam sie nie zdarzyło. Drogie w tej samej cenie można mieć pieluszki z pierwszego miejsca np Tesco :)
4) bambino z tesco i baby dream z rossmana
ZALETY: chłonne, nie śmierdzą, raczej dla chudszych maluszków
WADY: ubogie wzornictwo Bambino jest w kropeczki (rozm 5) baby dream białe z kolorowym paskiem. Twardy materiał wykorzystany do ich wykonania, bambino nie posiadają uszek/skrzydełek z rzepem, a przy grubych nóżkach tego brakuje i odciska sie materiał na nóżkach.
6) pampers sleep & play - NIE POLECAM, DLA MNIE SAME WADY!

Gagi nie używałam. Bella happy miałam tylko próbkę były i kolorowe i chłonne, miłe w dotyku więc wydaje mi się że dobre i znalazły by sie u mnie w czołówce ale nie wiem jakie sa na dłuższy okres użytkowania wiec nie mogę ani polecić ani nie polecić :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

hej.. no zastanawiam sie nad tym pasem a ile za niego zaplacilas?? ceny sa różne...
a np. podgrzewacz do butelek juz kupilyscie?? tez sie zastanawiam.. nad tym..?? tylko mam rozne butelki tomee tepe avent i ciekawa jestem czy te podgrzewacze sa uniwersalne??odnosnie tych pampersow to sa zielone zwykle i premium care i czytalam ze te premium sa dla malych alergikow i wrazliwcoe chyba jakies ultra delikatne.. tez na poczatku mialam taki zamiar z tym ze szwagierka mi odradza ze jak dopiero kupie jakies z=gaga albo dada z biedronki i nie bedzie odpowiedac to dopiero zebym kupila lepsze typu pampers juz sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza

dzieki, czyli zakupie na poczatek albo dada z biedronki albo tescowe...a odnosnie ciuchow jak wchodze prawie we wszystkie ktore mialam przed ciaza wiadomo niektore sa juz opiete i niedb sie w nich czuje:) ale spoko chyba jakis faktycznie dres czy sukienka dluga to db pomysl...a majtki,figi, w szpitalu te jednorazowe potem w domu tez bedziecie je uzywac jeszcze przez jakis czas czy juz normalne... co w przypadku cesarki?? jakie...niskie biodrowki??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...