Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny jestem tu po raz pierwszy i powiem wam, że my staramy się od dwóch lat ... W międzyczasie jedno poronienie rok temu. Co miesiąc oczywiście milion objawów i nic. W tym miesiącu cisza ... Żadnych boli, żadnych odrzutów na zapachy rzucania się na słodycze senności. Oprócz bólu piersi od mw. Tygodnia i w sumie bardzo dużej energii nie ma nic. No kilka dni temu miałam taki ból w brzuchu trwał może z pół godziny taki jakby mnie wyrostek bolał. Ale przeszło. @ w poniedziałek ciekawe czy przyjdzie i tym razem

Odnośnik do komentarza

Mnie mdliło i byłam rozdrażniona, później to się zmieniło. Teraz starając się o drugie dziecko mam nadzieję, że nie będę miała takich problemów, ale na razie jestem na etapie starań. Wykorzystuje do tego tester owulacji ze śliny afrodyta, i już nie mogę się doczekać jak zobaczę dwie kreseczki. Afrodytę kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość Clostilbegytka

Mi beta 12 dni po owulacji wyszła 2.. czyli teoretycznie brak ciąży, 3 dni później 18 a kilka dni później 163. Podobnie testy, wyraźna kreska wyszła mi dopiero w 37dc a cykle mam 28 dni. Jednak pierwsze objawy to senność, zasypiałam wszędzie gdzie tylko było mi wygodnie, ból piersi i płaczliwość :) Kilka dni przed terminem miesiączki bole menstruacyjne, myślałam że znów nic z tego.. jednak dzień przed okresem zauważyłam na papierze kilka brązowych nitek... to dało mi to myślenia, czytałam wcześniej o plamieniu implantacyjnym. Kolejnego dnia śluz... dziwny różowy... pozniej na teście cień cienia a dziś 6tc :)

Odnośnik do komentarza

U mnie to był ból brzucha, w zasadzie podobny do tego przed okresem. Okres nie przychodził, ale winę zrzuciłam na odstawione leki (w trakcie ich brania cykle były regularne, 28 dni +/- 1 dzień, bez nich nawet ponad 40 dni) i chorobę (przeziębienie, byłam na lekach nie wiedząc o ciąży). W 33 dniu cyklu zrobiłam test, który ku naszemu zdziwieniu okazał się pozytywny, na drugi dzień betę, która te potwierdziła ciążę. Beta ładnie przyrastała, bo wyniki powtarzałam po kilku dniach. Dość szybko doszły mi mdłości i z dnia na dzień odrzuciło mnie od wędlin, które do teraz jem sporadycznie :) o dziwo nie miałam i nie mam w ciąży wahań nastroju, w trakcie cyklu było zdecydowanie gorzej pod tym względem :)

Odnośnik do komentarza

I podobnie jak u innych doszła wrażliwość piersi i niestety częste wizyty w toalecie (to drugie praktycznie od samego początku). Senna też byłam, ale nie wiem na ile to wina ciąży a na ile przemęczenia. Poza tym ja uwielbiam spać i wystarczyło mniej niż 7 godzin snu w nocy (a tak bywało zwykle) żebym po pracy chodziła całe popołudnie półprzytomna :D

Odnośnik do komentarza
Gość Hanka560

Ja objawy ciąży przegapiłam ;p skupiłam się na samy poczęciu, a o ciąży dowiedziałam się u lekarza ;p Podczas starania się o dziecko kontrolowałam dni płodne za pomocą afrodyty czyli testera owulacji ze śliny. Bardzo mi pomógł przejść przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Gość Kikina

U mnie wszystko przebiegało dość dziwnie, nie miałam prawie w ogóle mdłości w pierwszym trymestrze, a potem około 16 tygodnia ciąży czułam się okropnie. Każda kobieta przechodzi to zupełnie inaczej, warto dopytać o wszystko ginekologa, pomoże, doradzi i wesprze :) Ja chodziłam do doktora Jankowskiego w Krakowie i bardzo mi pomógł w zrozumieniu tego, co się ze mną wtedy działo ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Kinga11

Cześć dziewczyny. W pierwszej ciąży 2 testy negatywne. Jeden w dniu spodziewanej @,drugi 4 dni po. Pamiętam, że czułam kłucie w macicy i wiedziałam, że coś jest nie tak. Tydzień po lekarz i był 5 tc. Zwykle cykle mam regularne co 28-29 dni. Zdarzało się już, że @ się spóźniała. Dziś jest 34dc a @ nadal nie ma. Okropnie boli mnie krzyż, boli mnie brzuch podobnie jak na @ ale tak dziwnie ciągnie, nie mam apetytu ale głodna jestem praktycznie co 2h. Temperatura cały czas w granicach 36.9 - 37.1, fakt nie mierzyłam od początku cyklu ale norma u mnie to 36.6. Dziś rano robiłam kanapki do pracy i strasznie odrzucilo mnie od wędlin. Test na pierwszy rzut oka negatywny. Gdy się przyjrzałam wydawało mi się, że jest cień drugiej kreski. Sama nie wiem czy może to tylko moje wyobrażenia. Najgorsza jest ta niepewność i czekanie.

Odnośnik do komentarza

U mnie mdłości były bardzo niewielkie. Wystarczyło zjeść kawałek chleba i od razu mi przechodziło. Współczuję kobietom, które muszą przechodzić wymioty. Na mdłości podobno są różne sposoby -> https://www.abcmaluszka.pl/mdlosci-w-ciazy.html

~Mari
Pierwszym objawem bylko zmeczenie i delikatne plamienie w okolicy czasu, gdy powinnam byla dostac okres. Mdłości pojawily sie dopiero w drugim miesiącu.
trzymam kciuki, zeby Ci sie udalo :)
Odnośnik do komentarza

Nam udało się po półtora roku starania, już prawie straciliśmy nadzieję! Na szczęście nie trzeba było się martwić, jestem w ciąży! <333 Jesteśmy z małopolskiego i wybraliśmy już klinikę porodową - Feminę w Krakowie! Po tak długim czasie starań chcemy, żeby wszystko poszło bezproblemowo, OBY SIĘ UDAŁO :)))<br />

Odnośnik do komentarza

czułam mdłości po pewnym czasie, zatrzymał się okres. Warto wykonać test ciążowy i później betę z krwi :) Jak się starasz o dziecko polecam Cyclotest MyWay komputer cyklu, dla mnie było to świetne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kajczi008

Witam. Staramy się z mężem o dzidziusia kochaliśmy się w dni płodne. Za 11 dni mam dostać okres. Mój cykl to 26dni. Od ostatniej owulacji (mniej więcej wiem kiedy przypadła) która wypadła w środę bolą mnie piersi, mam wdęty brzuch, kłucie w jajniku i lekkie bóle podbrzusza. Nie mierze temp codziennie ale czuje że mam podwyższoną. Czy mogę mieć jakieś szanse na 2 kreski?

Odnośnik do komentarza
Gość weronika9111

Cześć dziewczyny! Ja o drugie dziecko zaczęłam starania w październiku 2018r
Niestety bezskutecznie. Cykle mam 31-33 dniowe. Dziś jest 34dc - test robiłam w 32dc i wyszedł negatywny. Ostatni seks był w 21dc wiec pewnie znów sie nie udało. Powiem Wam, ze gdzieś tam w środku jest myśl, ze się udało, bo cały 32 33 dc miałam wszystkie objawy jak na @ a dziś one ustały i cisza. Zastanawiam się czy jutro rano testować... jutro mam tez po południu lekarza wiec może dowiem się czegoś więcej, ale prawy jajnik ciągnie mnie cały czas. Dziwnie się czuje

Odnośnik do komentarza
Gość Leila765

Monitorowałam swoje dni płodne i wiedziałam, że jak współżyłam konkretnie w czasie owulacji to może to się skończyć ciążą, używałam do tego komputera cyklu myway który robił to bardzo precyzyjnie. Dziś mam dwójkę dzieci!

Odnośnik do komentarza
Gość Sarenka33

Zatrzymanie okresu i mdłości. Różnie to jest, oj różnie z tymi objawami :) Ale z doświadczenia wiem, że łatwiej jest się strać jak wiadomo kiedy, więc starajcie się w płodne. Mam komputer cyclotest myWay jest świetny jakościowo, bardzo ułatwił moje starania. Objawowo to ciażę trudno stwierdzić, trzeba sięgnąć po testy :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a czy zaczęłyście suplementować kwas foliowy już w momencie planowania ciąży? Mi to ostatnio zalecono i właśnie zaczęłam brać Naturell Folian - polecono mi je w aptece, ze względu na aktywną formę kwasu i przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,

mogę Wam napisac na świeżo moje pierwsze objawy, bo wiem że sama szukałam, pomimo tego że to moja trzecia ciąża, ale każda zaczynała się jednak inaczej :) Jedno było to samo szyjka macicy wysoko, rozpulchniona i cały środek spuchnięty, przed okresem mam zawsze szyjkę niską i twardą. Czy otwarta czy nie to trudno powiedzieć, bo ja mam wrażenie że moja jest ciągle otwarta. Wargi sromowe zdecydowanie ciemniejsze niż zazwyczaj, piersi spuchnięte (przed miesiączką też tak zawsze miałam) ale teraz spuchnięte mam nawet brodawki, wystające sutki i bardzo powiększone gruczoły na brodawkach, wyglądają jak mega wielkie wypryski. Ból podbrzusza, większy niz na okres, ból krzyża, ogromne zmęczenie i senność, mdłości przeokrutne i to czego absolutnie nie miałam w poprzednich ciążach zmiana smaków. Jedno jest pewne dziewczyny, jak człowiek stara się o dziecko to na siłę szuka objawów, wmawiając sobie je często, ale jak się jest to się po prostu wie :) Moja ciąża 4-tygodniowa malutka, ale objawy chyba wszystkie możliwe ;) życzę powodzenie tym wszystkim starającym sie parom :*

Odnośnik do komentarza

Witajcie, zżera mnie ciekawość i niecierpliwość... Staramy się z mężem o dziecko. 11 dnia cyklu wieczorem zaczęłam odczuwać bol jajnika z lewej strony, bol nasilil się następnego dnia a dwa dni potem pojawił się śluz wodnisty przezroczysty z glutkami przezroczystym rano lekko podbarwionymi krwią. Tego dnia kochalismy zakładając że to ten dzień. Od tego dnia boli mnie jajnik lewy raz mocniej raz lżej, w ciągu dnia odczuwam od dwóch tygodni lekkie pobolewanie podbrzusza jak na okres ale lżejsze i ból piersi zwłaszcza przy dotyku. Okres powinnam dostać za 5 dni, bol piersi się utrzymuje a bóle podbrzusza i jajnika trochę zlagodnialy. Przed okresem bol piersi zawsze mam około tygodnia przed a bóle podbrzusza tak dzień Maks dwa przed ale nigdy od drugiego tygodnia cyklu. Dzisiejszy test ciążowy czułość 10mlu negatywny. Czy to możliwe że to ciąża a test zrobiony był zbyt wcześnie czy już sobie wmawiam że się to moze byc ciąża przez to że bardzo bym chciała? Czy ktoś miał podobnie? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...