Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Daria0428

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lili83

Cześć Dziewczyny, już chyba nikt nie zagląda tu regularnie, ale obiacalam sobie ze napiszą jak skończyło się u mnie. A więc, po pozytywnym teście dzień przed spodziewana @ pierwsze zauważalne objawy (nie te usilnie wypatrywane) pojawiły się 6 dni po spodziewanej @ - lekko nabrzmiale i bolące piersi, zawroty głowy i delikatne mdłości. Objawy raz są a innym razem ich nie ma w ogóle. Aktualnie jestem w końcówce 8tc, dzidzia ma się dobrze 😊 także z tymi objawami różnie bywa, najważniejsze jest usg. Powodzenia wszystkim starającym się! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lil

Hej nie wiem czy ktoś tu zagląda jeszcze ale mam pytanie odnośnie właśnie wczesnych objawów ciąży. Poroniłam 24.11 lekarz stwierdził, że wszystko ładnie się wygoiło i oczyściło możemy się starać.

6 grudnia zaczęliśmy starania (przeczuwałam ze mam owulacje albo bede mieć na dniach).

9 grudnia pojawiło się plamienie.

12 grudnia odrzuciło mnie od piwa tak jak za pierwszym razem (w sumie nawet o tym nie myślałam po prostu piłam piłam i stwierdzilam ze mi nie smakuje) i sutki stały się bardzo wrażliwe. Dopiero wczoraj pomyślałam o ciąży. Okres teoretycznie powinnam dostać 24.12

Wiem, że mogę sobie wmawiać. Zdaje sobie z tego sprawę zwłaszcza, że bardzo chcę, a poprzednią fasolką niedane nam się było nacieszyć. Poroniłam w 6 tygodniu. Jednak beta zaczęła spadać już w 4. 😞 

Wiem też, że powinnam czekać jednak jestem bardzo niecierpliwa i boje się, że będę się jeszcze nakręcać i nakręcać. Nie pytam o pomoc i rady. Potrzebuje się po prostu wyżalić. 😞

z jednej strony jestem dobrej myśli, miałam takie przeczucie w momencie gdy odrzuciło mnie od piwa. Jednak z każdym dniem myślę czy to nie jest tylko moja psychika. 😕 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lili83

Lil, 6 dni od potencjalnej owu to trochę za szybko na objawy, zagnieżdżenie następuje min. od 7 dni po owu, ale kto wie, przypadków jest wiele. A to plamienie 9.12 być może było plamieniem owulacyjnym, to by się bardziej zgadzało biorąc pod uwagę, że termin @ masz na 24.12. Jeszcze kilka dni i możesz zrobić test, chyba że idź na betę. Powodzenia! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Do gość lil

Starasz się o dziecko i pijesz alkohol, czy ty normalna jesteś? Poczytaj sobie o FAS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hope9**

Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto przywiązywać za bardzo uwagi do "objawów", które występują przed terminem miesiączki. W każdej ciąży też jest inaczej, każda kobieta ma inne objawy. U mnie akurat w pierwszej ciąży objawy wystąpiły dopiero po terminie okresu, w dniu spodziewanej @ zauważyłam tylko ciemniejsze- bardziej bordowe brodawki. Dopiero po tygodniu od terminu @ zaczęłam czuć mdłości, bóle piersi, bóle brzucha delikatne promieniujące na pachwiny jakby, nadwrażliwość na zapachy, czułam jak mąż robi śniadanie w kuchni będąc w pokoju obok. Niestety wszystko ustąpiło nagle w 8 tygodniu, po dwóch tygodniach poroniłam. Druga ciąża zupełnie inaczej - jednorazowa mdłośc już tydzień po owulacji, bóle brzucha kłujące, skończyła się w 6 tygodniu. Teraz mam objawy książkowe co miesiąc prawie, a ciąży nie ma. Także warto przestać się tak bardzo wsłuchiwać, tamte dwie ciąże były po latach starań właśnie kiedy odpuściliśmy. Jak ma być to będzie zdrowe dziecko nawet bez objawów, albo że wszystkimi, nie ma reguły. Moja mama urodziła dwoje dzieci, zachodziła w ciążę w pierwszym miesiącu starań, nie miała objawów ciążowych, czuła się rewelacyjnie a obie ciążę zdrowe i donoszone bez żadnych wspomagacze. Ja staram się od lat i mam dwa aniołki. Więc nawet w rodzinie bywa różnie. Na pewno niepłodności nikt nie dziedziczy ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
W dniu 4/2/2021 o 1:51 PM, Gość Hope9** napisał:

Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto przywiązywać za bardzo uwagi do "objawów", które występują przed terminem miesiączki. W każdej ciąży też jest inaczej, każda kobieta ma inne objawy. U mnie akurat w pierwszej ciąży objawy wystąpiły dopiero po terminie okresu, w dniu spodziewanej @ zauważyłam tylko ciemniejsze- bardziej bordowe brodawki. Dopiero po tygodniu od terminu @ zaczęłam czuć mdłości, bóle piersi, bóle brzucha delikatne promieniujące na pachwiny jakby, nadwrażliwość na zapachy, czułam jak mąż robi śniadanie w kuchni będąc w pokoju obok. Niestety wszystko ustąpiło nagle w 8 tygodniu, po dwóch tygodniach poroniłam. Druga ciąża zupełnie inaczej - jednorazowa mdłośc już tydzień po owulacji, bóle brzucha kłujące, skończyła się w 6 tygodniu. Teraz mam objawy książkowe co miesiąc prawie, a ciąży nie ma. Także warto przestać się tak bardzo wsłuchiwać, tamte dwie ciąże były po latach starań właśnie kiedy odpuściliśmy. Jak ma być to będzie zdrowe dziecko nawet bez objawów, albo że wszystkimi, nie ma reguły. Moja mama urodziła dwoje dzieci, zachodziła w ciążę w pierwszym miesiącu starań, nie miała objawów ciążowych, czuła się rewelacyjnie a obie ciążę zdrowe i donoszone bez żadnych wspomagacze. Ja staram się od lat i mam dwa aniołki. Więc nawet w rodzinie bywa różnie. Na pewno niepłodności nikt nie dziedziczy ;). 

Mi również wszystkie objawy ustąpiły w 8 tygodniu, a w 10 tc poroniłam. Pierwszym objawem ciąży była ogromna chęć na jajka, mogłam jeść je cały czas. Wracając z pracy do domu, w aucie marzyłam o tym, że zrobię sobie jajecznicę, w sumie ja właściwie tylko myślałam o jajkach wtedy ;) Było to około tygodnia przed terminem spodziewanej miesiączki. Ciąży nie podejrzewałam, dopiero z uwagi na te właśnie jajka, koleżanka z pracy stwierdziła, że może jestem w ciąży. Dwa dni po terminie okresu zrobiłam test i wyszły dwie kreski. Później zaczęły się mdłości, nie tylko poranne, odrzuciło mnie np od arbuza, który uwielbiałam. Plus ogromne zmęczenie i bardzo bolące piersi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta

Dwa tygodnie temu uprawiałam sex z chłopakiem i zabezpieczaliśmy się stosunkiem przerywanym teraz spóźnia mi się okres. chłopak doszedł po za mnie. czy to mozliwe że jestem w ciąży? mam takie objawy jak są tutaj opisane: https://mlodamamo.pl/objawy-ciazy-pierwsze-objawy-ciazy/https://mlodamamo.pl/objawy-ciazy-pierwsze-objawy-ciazy/ i niby sie wszystko zgadza ale przeciez zabezpieczalismy sie.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marta, a jak się zabezpieczaliście? Bo stosunek przerywany to nie jest zabezpieczenie. Zajście w ciążę podczas stosunku przerywanego jest jak najbardziej możliwe. Jeśli @ nie przyszła na czas, to zrób test ciążowy.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie było jakiegoś wielkiego zaskoczenia jeżeli chodzi o objawy, wszystko było standardowoe. Wymioty, nudności i bóle brzucha. Szybki research: Link do: Pierwsze objawy ciąży - to może świadczyć o tym, że jesteś w ciąży! i i jest, zgadza się! To objawy ciąży. szybko do apteki i jest potwierdzenie. Co potem? A no jakoś poszło! Pierwsze 2 miesiące chyba były ciężkie ale potem nie miałam ani specjalnych smaków, nie podjadałam, nie przytyłam barzdo w ciąży, mały kopał pod koniec mocno i plecy bolały od psania ale po za tym dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika935

Hej. Jest tu ktoś jeszcze?

Mam nieregularne cykle.. raz 29 raz 35 dni. Aktualnie powinnam juz mieć okres wg moich wyliczeń.  Wg kalendarzyka kochalismy sie w dni płodne.  Kilka dni w pracy miałam mega śpiączkę,  nie moglam nad tym zapanować,  mimo ze w nocy spalam 7 godzin. Mam zawroty glowy, podwyższona temperature (37,1) , ból głowy czasami. Dziś mdłości i lekko bolace piersi. Mam 1 test w domu,  ale tyle razy juz sie zawiodlam :((( napiszcie cos pocieszajacego... nawet juz nikomu nie mówię o objawach, nie chce znów wyjsc na "przewrazliwiona"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia

Przez prawie 4 lata starań niezliczona ilość razy przeglądałam fora o pierwszych objawach i obiecałam sobie, że jeśli mi się w końcu uda, to podzielę się moimi. Dla wszystkich starających - nie traćcie nadziei, ja dziś zobaczyłam wymarzone dwie kreski a teraz czekam na betę. Moje objawy to krótkotrwałe plamienie na 3 dni przed spodziewana miesiączka, ból brzucha, który można pomylić  okresowym, z tym, że raz zakłuło mnie od środka całkiem ostro (taki ból niepodobny do niczego przedtem). Może jeszcze rozkojarzenie (zostawiłam wczoraj otwarta szybę w samochodzie i otwarte drzwi do mieszkania - nigdy mi się to nie zdarzyło). No i na koniec, jestem po czterdziestce i to będzie moje pierwsze dziecko (tak się życie ułożyło). Wiem  że to bardzo wczesny etap i różnie może być, ale nie macie pojęcia, jak się cieszę ☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ula

U mnie to całkiem zabawna historia była. Po pracy poszłam do sklepu na zakupy spożywcze i sama nie wiedziałam na co ja tak naprawdę mam ochotę. Więc kupiłam wszystko jak leciało od gotowego sushi po żelki, czekoladowe batony i chrupki. Potem jeszcze coś mnie tknęło i poszłam do apteki i kupiłam test ciążowy i tez go wzięłam w sumie z przypadku, ten z pink bo miał słodkie dziecko w czapce na opakowaniu 🙂 no i ta pani z apteki się zaśmiała widząc te zakupy i chyba juz obie znałyśmy wynik tego testu. Oczywiście wyszedł pozytywny, a po potwierdzeniu ciąży już miałam klasyczne objawy 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...