Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Mini Mini+ Buni"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi


Kochani!!

Serdecznie zapraszamy do nowego konkursu:

MiniMini+ Buni !! :zwyrazami_milosci:

Buni to małe istoty zamieszkujące magiczne drzewo. Wyglądem przypominają króliki, a zachowaniem rozbrykane przedszkolaki.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/buni.jpg

Każdy odcinek prezentuje pozytywne wzorce zachowań, pokazuje m.in. dlaczego warto przyznać się, że postąpiło się źle, jak zachować się, gdy przegramy i dlaczego należy przestrzegać pewnych zasad.

Buni to wspaniały serial animowany, który możecie oglądać w weekendy o 6:40 na kanale MiniMini+

:5_8_11:

A my, mamy dla Was 5 cudownych Rybek od Mini Mini+!!


http://kontoredakcyjne.strefa.pl/nowelogominimini.jpg

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/rybkaminimini.jpg

aby wygrać rybkę, napisz:

czego może dowiedzieć się dziecko, dzięki oglądaniu kreskówek?

Konkurs trwa: 19.09. - 27.09.2012.
Wyniki: 1.10.2012.

Regulamin Regulamin Konkursu Mini Mini+ Buni

Serdecznie zapraszamy do zabawy!!

Redakcja

Odnośnik do komentarza

Ja mojej 3,5 rocznej córci pozwalam od czasu do czasu popatrzeć na bajki, najczęściej jest to minimini+ i wiecie jak mnie zaskakuje! uczy się różnych rzeczy a potem mi śpiewa piosenki np z "MY LITTLE PONY" lub z "TOMEK I PRZYJACIELE".

Oprócz śpiewania np w "STRAŻAK SAM" gdy jak zwykle komuś pomaga i uwalnia kogoś z opresji, mówi: "widzisz mamusiu, trzeba pomagać, wtedy wszyscy się cieszą!"

Uwielbia też piosenki dla dzieci (teledyski), śpiewa razem z nimi np kaczuszki i próbuje tańczyć jak dzieci w telewizji, rozwija więc przy tym sprawność ruchową.

Ostatnio nawet wrzuca butelki plastikowe i pojemniki po jogurtach do osobnego worka (robimy to z mężem od dawna) bo tak kazał "DETEKTYW ŁODYGA "

wiem, że nie należy przesadzać z telewizją w tym wieku ale przecież od czasu do czasu jest to potrzebne każdemu maluchowi :):36_27_2:

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą 2 dzieciaków: 4,5- letniej Asi oraz 3 - letniego Łukaszka.
Pozwalam moim dzieciom oglądać bajki głównie na programach dla dzieci np. MiniMini, Jim Jam. Jeśli są one puszczane dziecku w rozsądnych ilościach, to mogą bardzo dobrze wpływać na dziecko.
Moje dzieci dzięki bajkom nauczyły się:
- nowych słówek, nie tylko polskich, lecz także angielskich
- różnych piosenek m.in. o Tomku, Pingwinku Popolo itp.
- dobrych zachowań
-różnych zawodów,które wykonują bohaterowie bajek
- różnych literek i cyferek dzięki rybce MiniMini( Alfabet,Cyferki)
-kolorów, których nie brakuje w różnorodnych bajkach
Według mnie dzieci powinny tylko i wyłącznie w etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym oglądać programy tylko dla nich przeznaczone.

http://www.suwaczek.pl/cache/6b95887841.png

http://www.suwaczek.pl/cache/9b7b482066.png

Odnośnik do komentarza

A więc mój synek przy bajce Dora poznaje świat nauczył sie liczyc w języku angielskim do 10. Ostatnio oglądaliśmy Reksia, w bajce było jak chłopiec grzał mleko na kuchence dla pieska i zasnął. Mleko wykipiało, zalało palnik i zaczął sie wydobywać gaz. Chłopiec zemdlał a piesek go uratował. Dało to dla mojego dziecka dużo do myślenia, ponieważ bardzo lubił kręcić w kuchence kurkami. Od tamtej pory nawet mnie upomina, żebym uważała na gaz :)
Na kanale Polsat JimJam jest bajka Małpka wie, nauczy Cię. Są w niej dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się przeróżnych rzeczy. Mój synek nie chodzi do przedszkola także bardzo dużo dla jego rozwoju daje ta bajka. Razem z dziećmi tańczy, skacze, klaszcze w rączki.

dzieci bardzo szybko wszystko załapują, oglądając ciekawe bajki, pozbawione agresji i przemocy mogą się dużo nauczyć o otaczającym je świecie i o niektórych niebezpieczeństwach. Uczą się spostrzegawczości i tego, jakie zachowanie jest dobre a jakie złe.

Mój synek nauczył się również wielu piosenek i różnych powiedzonek :)

http://www.suwaczek.pl/cache/d6f3579dec.png http://s2.pierwszezabki.pl/023/023253980.png?8442
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=5155514d62e137f5a.png

Odnośnik do komentarza

Dziecko z oglądania bajek może wyciągnąć wiele korzyści, pod warunkiem, że są to bajki dopasowane do jego wieku. Dzięki bajkom dziecko może nauczyć nie tylko wierszyków czy piosenek, ale też dowiedzą się o sposobie działąnia otaczających nad przedmiotów oraz do czego one służą. Dzieciaczki z bajek mogą nauczyć się kulturalnych zachowań oraz tego jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych np. do kogo zadzwonić itp. Poza tym dzieci mogą nauczyć się słówek oraz w obcym języku, co z pewnością przyda im się w dalszej edukacji.

Mi osobiście najbardziej podobają sie programy tj. Detektyw Łodyga, które uczą dzieci dbania o przyrodę oraz ukazują skutki takiego niedbalstwa. Ta bajka podpowiada jak wykorzystywać surowce wtórne co jest bardzo istotne w kształtowaniu postawy dziecka.

Uważam jednak, że wszystkie bajki powinny być odpowiednio "dozowane" dziecku, a rodzic powinien wiedzieć co dziecko ogląda. Warto czasem usiąść przed telewizorem z dzieckiem i zobaczyć co ono ogląda, a może i my dorośli nauczymy się czegoś:)

Odnośnik do komentarza

Dziecko podczas oglądania bajek uczy się i wzoruje na nich.Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.Bajki uczą dzieci jak postępować w życiu, co jest dobre, a co złe, co ważne, a co nieważne.Każda bajka mówi o innych wadach i zaletach charakteru. Trzeba kontrolować i samemu sprawdzac co nasze pociechy oglądaja bo teraz niektóre bajki az mnie osobiście samej zaskakują.Dlatego często wracam do bajek z mojego dzieciństwa,gdzie całą rodzina oglądmy je wspólnie to są chwile spędzone z rodziną my wspominamy nasze dziecinstwo, a dzieciaki zdowolone ze mają wspólnego seansu filmowy w domu.Bajki rozwijają dziecięcą fantazję w sposób łatwy, szybki i pełen radości ,a przy okazji zaszczepią w dziecku pozytywne wzorce postępowania na całe życie,Wszystko to własnie od nas zalezy jaka bajkę puścimy naszym dzieciom na dobranoc bo na takich sie będa uczyć i wzorować .

Odnośnik do komentarza

moja 4 letnia corka uwielbia ogladac bajki a szczegolnosci na mini mini+ po moim obserwowaniu zauywazylam gdyz moja mala oglada bajki na mini mini tomek i przyjacie;e kotka pusia, pingwinek popolo lew rara i pozostale bajki to bardzo duzo sie nauczyla i duzo potrafi powiedziec. Bajki sa na tyle edukacyjne ze wspomagaja rozwoj u dzieci i dzieci ucza sie duzo najciekawszych rzeczy ktore napewno i z ogromna pewnoscia przekaza potem swoja wiedze w przedszkolu i potem w szkole.....dzieki bajkom mini mini moja corka duzo umie duzo rozumie i duzo opowiada i spiewa. niewyobrazam sobie tego jak by nie mialo byc programu dladzieci mini mini gdyz to wlasnie ten program nadaje sen i dobra edukacje dla mojego dziecka

Odnośnik do komentarza

moja 4 letnia corka uwielbia ogladac bajki a szczegolnosci na mini mini+ po moim obserwowaniu zauywazylam gdyz moja mala oglada bajki na mini mini tomek i przyjacie;e kotka pusia, pingwinek popolo lew rara i pozostale bajki to bardzo duzo sie nauczyla i duzo potrafi powiedziec. Bajki sa na tyle edukacyjne ze wspomagaja rozwoj u dzieci i dzieci ucza sie duzo najciekawszych rzeczy ktore napewno i z ogromna pewnoscia przekaza potem swoja wiedze w przedszkolu i potem w szkole.....dzieki bajkom mini mini moja corka duzo umie duzo rozumie i duzo opowiada i spiewa. niewyobrazam sobie tego jak by nie mialo byc programu dladzieci mini mini gdyz to wlasnie ten program nadaje sen i dobra edukacje dla mojego dziecka

Odnośnik do komentarza

Mój synuś Mikołajek ma 2 latka i 3 miesiące. Od dawna uwielbia oglądać Mini Mini i dzięki tym bajkom rozwija się lepiej. Uczy się nowych słów ,kolorów, próbuje śpiewać piosenki nawet po angielsku umie liczyć do 3. Rozpoznaje postacie bajkowe i próbuje je naśladować. Uczy się o zwierzętach , ale jego ulubieniec to oczywiście Elmo !!!!!!!!!!!!!!!Pozdrawiamy ciepło :36_3_19:

Odnośnik do komentarza

Pozwalam oglądać mojej córeczce Mini Mini + gdyż traktuje owy program jako wspomagacz do nauki i wychowania, W domu przy nauce dziecka tak małego jak moja córka która ma 2 latka ciężko jest wytłumaczyć tak aby dziecko zrozumiało coś czego nie widzi. Więc jak leci na wspomnianym wcześniej programie program o zwierzętach czy o Dorze jak również programy o normach zachowywania się które moja córcia uwielbia oglądam z nią dane programy i tłumacze co to jest gdzie można spotkać i do czego służy dany przedmiot czy zjawisko. Dany program daje jej możliwość wizualizacji przedmiotów, których ja podczas nauki w domowych warunkach nie jestem wstanie spełnić. I przez cały dzień powtarzam przyswojone przez dziecko wiadomości, moja córcia nauczyła się z owych programów liczyć po angielsku, jak również nauczyła się kilku słówek w danym języku jak również dzięki danemu programowi poszerza słownictwo polskie i poszerza swoją wiedzę o świecie i o prawidłowych zachowaniach w rodzinie jak również w grupie rówieśniczej.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę aby moja córka często oglądała bajki, ale doskonale wiem, żę bez tego się nie obejdzie i nie mogę też jej tego zabrać bo żyjewmy w takich a nie innych czasach. Mam jednak wplyw na to co ogląda i ile ogląda. Najbardziej lubię jak ogląda Swinkę Peppę, z niej dowiaduje się jak prawidłowo się zachowywać, świnka uczy dzieci miłości do siebie nawzajem, przyjaźni, szacunku, dobrej zabawy. Wspaniała jest też zoo zgadula. Jak tylko zaczyna się bajka to nie tylko córka, ale także i mąż i ja siadamy na te pare minut i zgadujemy jakie zwierzątko będzie bohaterem programu. Tak więc dziecko z bajek uczy się słów, instyktów, prawidłowego zachowania, kultury, rozwija wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza

Czego może dowiedzieć się dziecko, dzięki oglądaniu kreskówek?

Pozwalam córce na sporadyczne oglądanie kreskówek, gdyż jest mała i ma dopiero 30 miesięcy, ale zawsze ogląda programy na Mini Mini + z osobą dorosłą.
Uważam ze poprzez oglądanie kreskówek córka mile spędza czas, jest to dla niej jedna z form rozrywki. Kreskówki pokazują dziecku jak działa świat i jakie prawa nim rządzą. Wspólne oglądanie kreskówki przez dziecka z rodzicem może niejednokrotnie stać się pretekstem do przeprowadzenia trudnej rozmowy np. na temat śmierci czy choroby.
Kreskówki poruszają emocje malucha w sposób bezpieczny i nie stresujący.
Dzięki oglądaniu programów dla dzieci córka nauczyła się nie tylko krótkich wierszyków czy piosenek,powiedzonek.
My rodzice powinniśmy uświadamiać swoim dzieciom, że oglądanie telewizji nie może odbywać się kosztem czasu przeznaczonego na pomoc w domu, przebywanie na świeżym powietrzu,czytanie książek czy zabawę z rodzeństwem.
Pamiętać należy o tym by bajki, programy czy kreskówki były dobrane do wieku i zainteresować dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/bfareepd9xnhhr2v.png

Odnośnik do komentarza

Moja córcia Majeczka ma 3,5 roku. Ogląda kanał mini mini od ponad roku. Nie wyobrażamy sobie dnia bez jej ulubionych bajek tj Ciekawski George, Księżycowy Jim, czy też Bob budowniczy:)

Dzięki bajeczkom mini mini nauczyła się wiele pozytwnych zachowań

- fantazja - rozwinęła się dzięki bajkom Pony oraz Księżycowy Jim, codzienni chce skakać do gwiazd , Jima i Falki, chchiałby umieć latać jak koniki Pony z skrzydełkami, i pragnie być księżniczką czy też wróżką

- chętnie ponmaga w codziencych obowiązkach np. przyrządza ze mną spaghetti mówiąc iż robił to George

- stała się opikuńcza dzięki wszelkim programom dotyczącym zwierzaczków - kupiliśmy chomiczka którym Maja bardzo chętnie się zajmuje i dba o jego dobro

- dzięki bajeczkom mini mini Maja pięknie śpiewa ulubine piosenki to : Mucha w mucholocie oraz Cztrey słonie ! Wtedy wszyscy podziwiamy jak tańczy i naśladuje swoich ulubinych bohaterów

Dzięki bajeczkom mini mini mamy w domu świetną zabawę!!!

Odnośnik do komentarza

Jejciu! RYBKA MINI MINI!!!! :I love you1:
Lila jak widzi rybkę w telewizji to podbiega do ekranu i dźga rybkę paluszkiem i się do niej śmieje hihihi. Żebyście to zobaczyli ;) Jest boska :D

Czego może się dowiedzieć dziecko dzięki oglądaniu kreskówek?

Kreskówka jest ... bajką. A każda dobra bajka uczy i wychowuje. Pokazuje, że są dobre i złe postacie. Mają cechy bardzo wzniosłe i bardzo negatywne, co utrwala oczekiwane postawy moralne. Dziecko obserwując bohaterów uczy się wyciągać wnioski, uczy się również jak reaguje otoczenie w określonych sytuacjach. Dzięki bajkom można przekazać dziecku wiele prawd życiowych w bardziej przystępny sposób, uporządkować świat otaczający dziecko. Kreskówki uczą nawiązywać kontakty z innymi dziećmi, pokazują czym jest przyjaźń. Pomagają także zmagać się z problemami. Są jednym z pierwszych bodźców popychających ku autoanalizie dotyczącej nie tylko własnych zachowań ale i własnej osobowości. Wszystkie cenne wartości przedstawione są w przystępniejszej formie więc ułatwia to dziecku przewidywanie przyszłości i wyciąganie wniosków. Dzieci identyfikują się z bohaterami bajek i wiele zachowań przenoszą do życia codziennego. Morał zawarty na końcu pozwala w zaskakującej formie odkryć dlaczego losy bohaterów ułożyły się w określony sposób.

Odnośnik do komentarza

Moja Wiktoria, jest zafascynowana mozliwością dalszego śledzenie bajkowych bohaterów. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że każdy mały odbiorca przeżywa przygody swoich bohaterów tak, jakby sam brał w nich udział. Boi się, jak oni i cieszy się, jak oni. Bajki dla dzieci mają napewno funkcję terapeutyczną, ponieważ dzięki temu, że nasi milusińscy tak bardzo wciągają się w przedstawianą historię, mają okazję przeżywać wiele różnych emocji.
Przy okazji moga się nauczyć także poznawania literek, prostej matematyki i zachowań w różnych stosownych sytuacjach.
Serdecznie Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko jeszcze nie ogląda kreskówek, czasem rzuca okiem na mia mao, ale głównie podśpiewuje sobie. Kocha namiętnie Domisie. Wracając do pytania- może dowiedzieć się niestety i złych rzeczy np z kreskówek , w których jest przemoc itd, ale z mądrych kreskówek może dowiedzieć się dużo rzeczy o świecie, relacjach międzyludzkich, poznać kształty, kolory, liczby i cyfry, uczyć innych języków, poznać obyczaje i świat zarówno ludzi jak i zwierząt.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

Nim pojawiło się u nas w domu maleństwo, sama lubiłam oglądać kreskówki. Zawsze rodzina śmiała się ze mnie, że mówię iż "czerpię z nim wiedzę" :) ale tak rzeczywiście było. Bajki nie stanowią jedynie sposobu na zabicie czasu, są pierwszym kontaktem ze światem zewnętrznym, uczą wielu rzeczy o których nie mamy pojęcia, dostarczają informacji na różne tematy, pokazują jak okazywać uczucia i emocje, no i oczywiście mogą też uczyć języków. Kreskówki w odpowiednich ilościach naprawdę pomagają dzieciom w zdobywaniu wiedzy w łatwy i przyjemny sposób, także nie zabraniajmy im oglądać ich ulubionych bohaterów :)

Odnośnik do komentarza

Każdy uwielbia, bądź uwielbiał oglądać bajki. Nie ważne o czym, ważne żeby były kolorowe... Czasem śmieszne, czasem wprawiające w smutek... Moja 5 letnia córka również uwielbia oglądać kreskówki. Dzięki nim rozwija swoją wyobraźnię, słownictwo i staje się otwarta na kontakty z rówieśnikami. Przecież najlepszym tematem rozmów, dwóch 5- letnich kobietek jest fakt, czy podobała się suknia Barbie w filmie ,,Barbie i...,,:hahaha: Jednak pamiętajmy!!! To my powinniśmy sterować pilotem i wybierać dla dziecka odpowiednie bajki!!!

:love_pack:

Odnośnik do komentarza

Moje dzieciaki kochają bajki mogły by non stop oglądać jednak ograniczamy się czasowo spędzając czas w inny sposób. Moje maluchy znaja duzo piosenek z bajek rozwijaja sie muzycznie, uczą się sprawdzać która godzina gdy pilnuja czas emisji ulubionej bajeczki zawsze się smieje gdy odpowiadają na zadawane przez bohaterów bajki pytania, lubie patrzec jak skaczą tańczą naśladując bohaterów Córka 2 latka nauczyła się mówić :dziękuję i przepraszam, uczą się jak pomagać młodszym czy starszym. Rozbudzają swoją ciekawośc ucząc się jakim językiem mówi się w danym Państwie jakie sa zwyczaje itp, uczą sie rysować kolorować robić coś z niczego

Odnośnik do komentarza

Jak każda mama swe dziecko kochająca,
zastanawiam się co w bajkach przykłuwa uwagę mego brzdąca.
W kilku zdaniach więc przedstawię,
jakie jest moje o bajkach zdanie.
Nie powinna zawierać przemocy,
by nic złego nie śniło się dziecku w nocy.
Morałem powinna być zakończona,
a dobro w niej zawsze zło pokona.
Powinna być też kolorowa cała,
by wszystkie dziecka zmysły rozwijała.
Powinna mieć ciekawą fabułę,
by smyk nie nudził się na niej wogóle.
Bo bajka tak na dobrą sprawę,
powinna uczyć przez zabawę.
Wszystkie postacie bajkowe,
powinny być mądre,grzeczne i kolorowe.
Mają uczyć dobra i posłuszeństwa,
współczucia,miłości a także męstwa.
Mają pokazywać piękno przyrody,
uczyć czystości,oszczędności energii i wody.
Mają też uczyć jak żyć w zgodzie w grupach,
a nie dążenia do szczęścia po trupach.
Nie może być w nich za dużo smutku i cierpienia,
ani łez wylanych,ani zwątpienia.
Mają pokazywać,że praca uszlachetnia,
a zabawa z dziećmi jest naprawdę przednia.
Mają uczyć wrażliwości na piękno przyrody,
krzywdę zwierząt,ludzi i dawać ku temu powody.
Powinny pokazać,że rodziców należy szanować,
zawsze ich kochać i za wychhwanie dziękować.
Na koniec najważniejsza każdej bajki cecha-
MUSI JĄ OGLĄDAĆ Z RADOŚCIĄ NASZA MAŁA POCIECHA!

P.S. Pozdrawiamy naszych ulubionych bohaterów z Mini Mini:)

Odnośnik do komentarza

Dziecko z kreskówek może nauczyć się wiele.
A konkretnie czego? Już się z Wami moją wiedzą dzielę.
Poznaje kolory, liczby, literki i piękne krajobrazy.
Przez to chcą oglądać bajki po kilka razy.
Ale to ma swoje plusy i w grę nawet nie wchodzą minusy.
Dziecko wpatrzone w bajkę jak w obrazek
uczy się miłości, zabawy i jak używać zabawek.
Bajkowe postacie mają coś w sobie
i kształtują dobre nawyki w każdej osobie.

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka od dłuższego czasu (za kilka dni skończy 17 miesięcy) na kanale Mini Mini ma już swoich ulubieńców...kiedy ogląda Misia Kubę siedzi jak myszka...przy Ra Ra tańczy, gdy pojawia się rybka skacze i klaszcze w dłonie..., a kotkę Pusię nazywa Pupu. Jednak jej największym ulubieńcem jest Elmo. Dziś po raz pierwszy przy napisach końcowych poleciały jej „krokodyle” łzy... Myślę więc, choć niektórzy krytykują mnie, za to że pozwalam tak małej istotce oglądać tv, że sprawia jej to ogromną radość. Uważam, że na tym etapie rozwoju oglądając bajeczki na Mini Mini (jedyny kanał jaki jej pozwalam oglądać) uczy się empatii oraz rozwija zasób słownictwa. A to w jej wieku wielka sprawa

Odnośnik do komentarza

Moja Misia ma 2 latka i bardzo lubi oglądać bajki - oczywiście ulubiony kanał to Minimini+:-)
Akurat o bajki na tym kanale się nie boję, że wpłyną na Nią źle a na pewno wiele się może nauczyć:
- nowych słów (również po angielsku),
- liczyć,
- śpiewać i tańczyć,
- rozpoznawać kolory, zawody, zwierzęta
- poznaje zasady dobrego zachowania, przepraszania gdy postąpi się źle itp.
Ulubione bajki to "Świnka Peppa" i "Świat Elmo":-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...