Skocz do zawartości
Forum

Podpaski wielorazowe - znacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Małgorzata Jackowska
Czy znacie podpaski wielorazowe? Są bardzo przyjazne dla naszego ciała :) Nie zawierają związków chemicznych. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące takich podpasek, chętnie odpowiem.

wiem tylko, że są, ale nigdy ich nie używałam, ja mam pytanie, w jakiej temperaturze należy je prać, aby ich stosowanie było higieniczne i czy nie przemiękają (teraz jestem w ciąży, ale miałam obfite miesiączki) i czy można ich z powodzeniem stosować w nocy?

Odnośnik do komentarza

Margeritka

wiem tylko, że są, ale nigdy ich nie używałam, ja mam pytanie, w jakiej temperaturze należy je prać, aby ich stosowanie było higieniczne i czy nie przemiękają (teraz jestem w ciąży, ale miałam obfite miesiączki) i czy można ich z powodzeniem stosować w nocy?

zależnie od tego z jakiego materiału zostały wyprodukowane można je prać w 60 lub nawet 90 stopniach. Ale można także w niższej temperaturze, wystarczy do prania dodać proszek Nappy Fresh lub trochę olejku herbacianego.

Przy bardzo obfitych miesiączkach można używać w dzień podpasek na noc albo podpasek z warstwą nieprzemakalnego ale oddychającego PUL.

Na noc polecam spore podpaski, które można używać także w czasie połogu. Są na połóg idealne, bo nie zawierają chemii, plastiku - pozwalają skórze oddychać i dzięki temu rana lepiej się goi.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało. Z chęcią doradzę :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Podpaski się nie zwijają. Materiał jest miękki, bardzo przyjemny w dotyku, ładnie się układa. Co do specjalnych majtek - trzeba mieć w miarę dopasowane. Jeśli założy się zbyt luźne majtki, to tak jak w przypadku zwykłych podpasek, będzie niewygodnie.
Te podpaski mają napy na skrzydełkach (zamiast kleju), spina się je pod majtkami i w ten sposób utrzymują się na miejscu.

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Albertinka
ale to... hm.. nie śmierdzi jak się tak wypierze i drugi raz nosi?
Ja mam straszne odchyły na punkcie zapachu tego rodzaju i lęki powiem szczerze
?

Może Cię to zaskoczy, ale nie. W ogóle :) Szczerze powiem, że zużyta podpaska wielorazowa nie wydziela nieprzyjemnego zapachu (jak to się dzieje w przypadku jednorazówki). Oczywiście, jeśli zostawiłabyś taką podpaskę brudną na kilka dni, to zaczęłyby się rozwijać bakterie no i zaczęłoby śmierdzieć. Ale jeśli włożysz podpaskę do pudełka z zimną wodą z dodatkiem olejku herbacianego to jeszcze gratis będzie w łazience ładnie pachniało i żadne bakterie nie będą miały szans :) Naprawdę warto spróbować. Ja już nigdy nie wrócę do jednorazówek :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Albertinka
Dziękuję za odpowiedź - to mi trochę rozjaśnia sprawę, choć przyznam, ze estetycznie nadal jakoś mi tak "nie bardzo". No ale nie próbowałam, to nie mogę oceniac..

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to śmiało. A jeśli będziesz chciała kiedyś spróbować, to radzę zacząć od wkładki wielorazowej - nie będziesz miała kontaktu z krwią, a ocenisz materiał, jak się nosi itp. :)

martab0
bardzo fajna sprawa.

stosowalam dla mojego syna pieluszki wielo i widze ze to na podobnej zasadzie!:36_2_25:

Tak to na tej samej zasadzie :) Nawet tego samego proszku się używa lub tego samego olejku :)

Margeritka
a jak jest z poziomem suchość w takich wielo? ja używając jednorazówek jestem bardzo wrażliwa na poczucie wilgoci i jak tylko się pojawi to zmieniam podpaski, w ogóle bardzo częto zmieniam, więc nie wiem, czy to dla mnie

Jeśli ważne jest dla Ciebie uczucie suchości, to polecam podpaski z warstwą mikropolaru. One dają uczucie suchości i kobiety, które są wrażliwe na wilgoć bardzo je chwalą.

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

asiula84
Mi się chyba dużo bardziej podoba opcja z kubeczkiem menstruacyjnym ::):

kubeczek jest wspaniałym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią tampony :) Jest ekologiczny, zmniejsza ryzyko infekcji grzybicznych, można go używać nawet 10 lat :) I łatwo się go czyści, a dezynfekować można w mikrofalówce w takim pojemniczku.

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

betib
pierwszy raz słyszę o takich podpaskach ;/

zawsze jest ten pierwszy raz :)
Oprócz podpasek wielorazowych są także:

wielorazowe wkładki higieniczne (super sprawa, skóra oddycha, są chłonne i przyjemne w dotyku - no i oszczędność jest spora);
kubeczki menstruacyjne - czyli alternatywa dla tamponów.
Jakbyś miała jakieś pytania, chętnie odpowiem :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

gosiazar
Pierwszy raz słyszę o czymś takim . Nie jestem pewna czy sobie to wyobrażam...

Jak się pierwszy raz słyszy, to faktycznie trudno sobie wyobrazić. Ale jak się spróbuje, to jest to naprawdę bardzo przyjemna zmiana. Niesamowity komfort dla skóry, która zamiast stykać się ze sztucznym tworzywem styka się z bawełną organiczną albo z flanelką lub mikropolarem dającym niesamowite uczucie suchości.
Żebyś sobie mogła wyobrazić wstawiam obrazek ;)
http://podpaski-wielorazowe.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Podpaski_na_dzie_5048979ec3348.jpg

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...