Skocz do zawartości
Forum

Nasze forum


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie.
Mam problem z moim chłopakiem. Od niedawna mieszkamy z moim ojcem, wczesniej mieszkalismu z jego matka (jest wdowa od 5 lat). Niedogadywałam się z nią od ok. 5 miesiecy tzn zawsze jej cos nie pasowało, a to ze z nia nie rozmawiamy a to ze jej nigdzie nie zabieramy itd..
Ostatnio jakis miesiac temu Kiedy sie dowiedziala ze mam 20 lat powiedziala ze jestem gowniara i pokazuje jej ze ona jest dla mnie za glupia, nie rozumiem jej przeciez jestem normalna dziewczyna( kiedy mialam 10 lat moja mama umarla wiec sama musialam sobie radzic ze wszystkim, bo nie mialam nikogo, byl jeszcze ojciec ktory caly czas pracowal zeby sie nie zalamac po smierci mamy).. To ja sama nauczylam sie gotowac sprzatac itd...
Od kad sie wyprowadzilismy od niej zaczeła mnie obgadywac po swojej rodzinie nie bylo takiej osoby do ktorej by nie zadzwonila oczywiscie nagadala jaka to jestem zla i niedobra ( nie rozumiem jak mogla tak powiedziec ja ją bardzo lubialam była fajna babeczką)..
Mój chłopak nie mowi mi całej prawdy bo mamusia do niego wydzwania. kiedy sie pytam co chciala po co dzwonila to on mi mowi ze sie pytala co u niego slychac jak sie czuje itd nie rozumiem Go czasami bo jak mozna godzine rozmawiac mowiac co teraz robi itd.. Jego matka nie pyta sie o mnie jak ja sie czuje, jestem w 33 tygiodzni ciazy przez te ostatnie 5 miesiecy co mieszkalam u niej bylam znerwicowana, mialam zalamania nerwowe i obawialam sie ze z dzieckiem moze byc cos nie tak przez te moje nerwy, ale jak sie wczoraj okazalo to jest wszystko okej dzidzia rosnie wazy juz 2500..
Powiedzcie mi jak mam z nim porozmawiac o tej sytuacji o tych cichych rozmowach ze swoja mamusia, chce zeby mi o wszystkim mowil a on ma jakies tajemnice czasami tez nie moge sie z nim dogadac kiedy wraca od mamusi nie wiem co ona mu tam na mnie gada..
Mam juz dosyc takich scen..
Prosze o porady ..

Pozdrawiam Dyda.

http://www.suwaczek.pl/cache/0008f4eb72.png

Odnośnik do komentarza

Dyda wytłumacz mu na spokojnie, że teraz wy tworzycie rodzinę, dla niego powinno być najważniejsze wasze dziecko i ty, a mama na drugim miejscu. Powiedz wprost, że ją szanujesz i nie zabraniasz mu kontaktów, ale czas najwyższy, żeby odciął pępowinę. Do mamusi nie puszczaj go samego, bo będzie go "ustawiała" przeciwko tobie. Idź z nim, ale też wymagaj od partnera, żeby nie pozwolił, aby matka "jeździła" po tobie. Mi to wygląda tak, że ona jest zazdrosna o syna, uważa pewnie, że go jej "zabrałaś".
Bezwzględnie wymagaj od niego szczerości. Życzę powodzenia, spokojnej końcówki ciąży i pięknego porodu.

Odnośnik do komentarza

witaj Dyda. zgadzam sie z tym co pisałam marzena@- mamusia ma jednego synusia i się boi że jak będzie z tobą to go straci na zawsze, że nie będzie do niej przychodził i dzwonił, ale przecież on nadal będzie jej synem i ona chyba tego nie rozumie. gadzam sie z tym żeby sam do niej nie chodził. powiedz mu żeby stawał w twojej obronie jak jego matka cie obraża czy obgaduje bo dajesz jej wnuka a ona traktuje cie jak największe zło. dobrze że się wyprowadziłaś- taki stress codziennie nie jest dobą żeczą zwłaszcza w twoim stanie. a może po narodzinach wnuka mamusia sie zmieni?
jak już na głos mylisz żeby pójść do terapeuty to nie czekaj tylko idz!! mi bardzo pomagały takie spotkania.
postaraj sie ignorować jej zaczepki- bo ona jak widzi że to na ciebie działa to będzie kontynuować. strasznie trudna sprawa. moja siostra ma podobnie- mieszkają z teściami w 1 domu i teściowa zawsze ją ochrzaniała że coś źle robi, jak próbowała cos piec i wyszedł jej zakalec to teks typu co z niej za żona jak nawet gotować nie umie...nie da się długo tak żyć i w końcu mąż staną w jej obronie i uciął wszelkie docinki.
życze ci kochana spokojnej reszty ciąży:36_3_15:

Odnośnik do komentarza

Dyda spokojnie, jeśli nie czujesz się gotowa, to ochłoń, poczekaj kilka dni i wtedy rozpocznij rozmowę. Możesz ją sobie przemyśleć na spokojnie. Lub napisz do chłopaka list i tam zawrzyj swoje oczekiwania wobec niego - bez pretensji, ale tak, aby zrozumiał co cię boli i na czym najbardziej ci zależy. Skoro czujesz potrzeba ci wsparcia psychologa to nie czekaj, umów się jak najszybciej na wizytę. Być może uda ci się namówić partnera byście poszli razem - obcej osobie czasem łatwiej trafić do faceta niż jego własnej ukochanej kobiecie.
Trzymam kciuki, żeby wam się ułożyło jak najlepiej. Dawaj znać na bieżąco. Matki twojego chłopaka nie zmienimy, ale możemy ciebie pocieszyć i podtrzymać na duchu :zwyrazami_milosci:

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Co mi się nie podoba to to że jak jest ogłoszony konkurs kto najwięcej będzie pisał to piszecie i zakładacie wątki byle by były .
To już nie jest to forum co wtedy gdy była stara ekipa .
Nie można zrobic tak że redakcja widzi kto piszę dużo w danym miesiący i nagrodzić ? A nie tak robić niepotrzebne wątki ?

To jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Co mi się nie podoba to to że jak jest ogłoszony konkurs kto najwięcej będzie pisał to piszecie i zakładacie wątki byle by były .
To już nie jest to forum co wtedy gdy była stara ekipa .
Nie można zrobic tak że redakcja widzi kto piszę dużo w danym miesiący i nagrodzić ? A nie tak robić niepotrzebne wątki ?

To jest moje zdanie

Ale przecież nowe tematy zakładane są głównie przez dwie moderatorki...
Poza tym tematy nie są zakładane 'na ślepo', nigdy się nie powtarzają, a tylko prowokują do dyskusji, więc ja osobiście nie uważam, że są one 'niepotrzebne'.
A inna sprawa jest taka, że ilość założonych wątków akurat nie jest punktowana w konkursie na najbardziej aktywnego użytkownika.
Szczerze mówiąc to nie rozumiem do końca z czym masz problem :)

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Co mi się nie podoba to to że jak jest ogłoszony konkurs kto najwięcej będzie pisał to piszecie i zakładacie wątki byle by były .
To już nie jest to forum co wtedy gdy była stara ekipa .
Nie można zrobic tak że redakcja widzi kto piszę dużo w danym miesiący i nagrodzić ? A nie tak robić niepotrzebne wątki ?

To jest moje zdanie
tak...tylko że na konkursach wyraźnie pisze że nie ilość postów się liczy tylko jakość...
A ja właściwie nie rozumiem o co ci chodzi....my tutaj chcemy po prostu wesprzeć biedną Dydę.:hmm:

Odnośnik do komentarza

Dyda225
Powiedzcie mi jak mam z nim porozmawiac o tej sytuacji o tych cichych rozmowach ze swoja mamusia, chce zeby mi o wszystkim mowil a on ma jakies tajemnice czasami tez nie moge sie z nim dogadac kiedy wraca od mamusi nie wiem co ona mu tam na mnie gada.

Najlepiej jak nie będziesz wymagać od chłopaka, żeby Ci wszystko mówił, wiem ze jesteś w ciężkiej sytuacji,a le on też ma niewesołą... Stoi między młotem a kowadłem, Ciebie kocha i mamę też i nie chce pewnie jakiś wojen między dwiema najważniejszymi kobietami w jego życiu...Moja rada jest taka ignoruj ją, bądź dla niej uprzejma jak się tylko da i stanowcza, jak podejmiesz jakąś decyzję, np co do wychowania dziecka, to się jej trzymaj... Nie wypytuj męża, bo nic złego na mamę nie będzie gadał, może on podczas tych rozmów broni Ciebie... Ważne żebyś była pewna siebie, tego że będziesz dobrą mamą, to jest teraz najważniejsze, dbaj o siebie! Mam nadzieję, ze sytuacja się naprostuje, ale nie oczekuj efektów z dnia na dzień, może tak być że cały czas teściowa będzie chciała wetknąć swoje trzy grosze, ale teraz Ty z chłopakiem i dzidzią będziecie tworzyć oddzielną rodzinę i między Wami ma być jak najlepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ulala1986
kwiatuszek9876
Co mi się nie podoba to to że jak jest ogłoszony konkurs kto najwięcej będzie pisał to piszecie i zakładacie wątki byle by były .
To już nie jest to forum co wtedy gdy była stara ekipa .
Nie można zrobic tak że redakcja widzi kto piszę dużo w danym miesiący i nagrodzić ? A nie tak robić niepotrzebne wątki ?

To jest moje zdanie
tak...tylko że na konkursach wyraźnie pisze że nie ilość postów się liczy tylko jakość...
A ja właściwie nie rozumiem o co ci chodzi....my tutaj chcemy po prostu wesprzeć biedną Dydę.:hmm:

Ulala tu akurat bardziej Dyda jest nie na miejscu niż Kwiatuszek, bo temat dotyczy forum i tego co nam się w nim podoba, a co nie :)
Mimo że tak jak napisałam wcześniej, nie do końca zastrzeżenia Kwiatuszka rozumiem, to miejsce ku takim zażaleniom jest jak najbardziej odpowiednie :)

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Dostosowałam się do pytania załozycielki i powiedziałam to co myślę . Może niektóre nie mają odwagi powiedzieć to co leży mu . Takie jest moje zdanie i tyle na ten temat

Eeee tam, to nie musi być brak odwagi, tylko na przykład brak skłonności do szukania dziury w całym :)
Ale bardzo dobrze, że swoje zdanie wyraziłaś. Myślę, że dla założycielki wątku każda uwaga jest cenna :)

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Dziewczyny, jakie wątki na naszym forum lubicie najbardziej, jakie Was szczególnie interesują, o czym chciałybyście rozmawiać, czego brakuje Wam na naszym forum? jesteśmy wdzięczni za każdą odpowiedź:36_1_11:

ja lubię te, w których się udzielam he he.
najbardziej moje Pogaduchy i wątki kulinarne

czego brakuje? jeśli już czegoś to "zgłaszam' to na bieżąco :whistle:

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Dostosowałam się do pytania załozycielki i powiedziałam to co myślę . Może niektóre nie mają odwagi powiedzieć to co leży mu . Takie jest moje zdanie i tyle na ten temat

bardzo Ci dziękuję za Twoje posty w tym wątku, bo właśnie zależy mi na szczerym zadaniu użytkowniczek co do forum:)

a zakładanie nowych wątków na forum jest potrzebne, chcemy, żeby każdy znalazł coś dla siebie i wierz mi nie jest łatwo założyć nowy watek na tym forum, bo tu wiele spraw zostało już poruszonych i nie chcemy powielania tego, co już jest i ani ja ani Ulla nie staramy się zakładać czegoś na siłę, przykro mi, że tak to odbierasz, możesz napisać, jeśli chcesz, które wątki Twoim zdaniem takie są.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...