Skocz do zawartości
Forum

Jakie metody antykoncepcji stosujesz i dlaczego?


Gość kwiatek1976

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatek1976

monikouette
ja do tej pory i od jakichs 10lat bralam tabletki, ale ze mam juz dwojke chcianych bobasow to sobie zaloze niedlugo spirale. o ile nie bedzie przeciwwskazan :) taka hormonalna co w Polsce sie na M nazywa, nie pamietam, Miranda czy jakos...
i spokoj na 5 lat :) a przy odrobinie szczescia nawet mi sie @ z tego zatrzyma :)

chodzi ci o spiralę Mirena ?
Ja stosuje tabsy, spirali bym nie chciała... a z tabsami często tak robie że biore 2 lub 3 opakoania pod rząd bez żadnej przerwy to wtedy mam spokój od @ nawet przez 3 miesiace...:)

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

A to chyba troszke niezdrowe jest co? Ja sie zawsze zastanawialam czy mozna tak robić i przedluzac tak dlugo. czasem sie zdarzyło że sobie przesuwalam ale to o max kilka dni żeby jakies swieta czy imprezy miec spokojne...
A spirali chyba bym tez nie zalozyla, kosztuje od cholery i jeszcze ci jakis sznureczek dynda w srodku ;) żartuje oczywiscie, ale jakos swiadomosc "ciala obcego" w srodku mnie troche odraża. Jedyne co jestem w stanie zaakceptowac w mojej macicy to dziecko ;)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatek1976

mrs_szaya
A to chyba troszke niezdrowe jest co? Ja sie zawsze zastanawialam czy mozna tak robić i przedluzac tak dlugo. czasem sie zdarzyło że sobie przesuwalam ale to o max kilka dni żeby jakies swieta czy imprezy miec spokojne...
A spirali chyba bym tez nie zalozyla, kosztuje od cholery i jeszcze ci jakis sznureczek dynda w srodku ;) żartuje oczywiscie, ale jakos swiadomosc "ciala obcego" w srodku mnie troche odraża. Jedyne co jestem w stanie zaakceptowac w mojej macicy to dziecko ;)

wiesz co, opinie na ten temat w srodowisku medycznym sa podzielone...
w stanach naprzykład od kilku lat są dostępne pigułki których jest 90 na listku własnie sa stworzone do takiego brania przez 3 mc non stop...
mój gin też jest zdania że tak można robić.
Ja tak robię od 10 lat, a w międzyczasie 3 razy odstawiałam tabsy jak planowałam 3 swoich dzieciaków, i za każdym razem zachodziłam w ciąże bez problemów, żadnych innych problemów hormonalnych też nie mam, nic mi nie jest...
jeśli przez 10 lat mnie to nie ,,zabiło" , to myślę że jakoś specjalnie szkodliwe nie jest...
ale to oczywiście tylko moje zdanie, nikogo nie namawiam...:)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatek1976

monikouette
no ja tak samo kwiatek, od 10lat i jakos nic mi nigdy nie bylo zero problemow, zadnych zachwian nastrojow ani przytycia ani nic w sumie same zalety :) tylko trzeba pamietac o regularnosci ( w miare bo i to sie czasem nie udalo) stad moja zmiana na spirale, zeby juz calkiem o niczym nie myslec ;)

no mnie od spirali odpędza właśnie myśl o tym,że miałabym mieć drut w środku... no jakoś mnie to odrzuca, a że z regularnym przyjmowaniem tabsów nie mam problemów, nie zapominam raczej, to jest ok...
jedyny minus jaki ja zauważam to spadek libido...:(
się właśnie zastanawiałam czy nie dołączyć do waszego wątku o tym....:sofunny:

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

kwiatek1976

ale to oczywiście tylko moje zdanie, nikogo nie namawiam...:)
:Oczko:

co lekarz to opinia, ale te 90-dniowe prochy to fajna sprawa.
spadek libido to ja juz obserwowalam przed tabletkami wiec to chyba nie ich wina, choć może i "pomagają" mi w tym...

spirali sobie nie wyobrazam kolezanka mi mówiła że czasem ją ten sznureczek łaskocze wśrodku :Zakręcony: chyba sobie nie wyobrazam takiej sytuacji hihi

ja z moja pamięcią mam różnie i czasem niestety zapominam, dlatego tez myslalam o zastrzyku albo o plastrach, ale plastry mnie srednio przekonują jakos

a na wątek o spadku libido zapraszam :D chociaz ostatnio cos wymiera :P

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatek1976

mrs_szaya
:Oczko:

co lekarz to opinia, ale te 90-dniowe prochy to fajna sprawa.
spadek libido to ja juz obserwowalam przed tabletkami wiec to chyba nie ich wina, choć może i "pomagają" mi w tym...

spirali sobie nie wyobrazam kolezanka mi mówiła że czasem ją ten sznureczek łaskocze wśrodku :Zakręcony: chyba sobie nie wyobrazam takiej sytuacji hihi

ja z moja pamięcią mam różnie i czasem niestety zapominam, dlatego tez myslalam o zastrzyku albo o plastrach, ale plastry mnie srednio przekonują jakos

a na wątek o spadku libido zapraszam :D chociaz ostatnio cos wymiera :P

jak wymiera, jak przed sekundka świeże wpisy tam czytałam...:)

Odnośnik do komentarza

A u mnie tak :

na początku były tabletki ale tylko miesiąc więc bez współżycia bo to pierwszy , były okropne - źle się czułam , pzytyłam itp

potem nic ;)

następnie byłam 3 razy na zastrzyku ( wsopminam dobrze )

teraz globulki :)

mechaniczne odpadają bom ja twór uczulony na takie wytwory :D :D

a spirali nie chce bo nie lubue takich metod , kalendarzyk odpada bo jestem niesystematyczna oraz czasem mam dziwne zmiany więc bym nie doszła co i jak

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Ja kiedys dawno temu stosowalam hormonalne, nie tylam po nich co prawda ale tak mi rozchwialy hormony w organizmie te tabletki, ze zaczela mi siara leciec z piersi...potem jak poznalam obecnego meza myslalam, ze tez bede brac tabletki, ale on stanowczo sie nie zgodzil...mila sytuacje w rodzinie, ze kuzynka brala leki spory okres czasu a potem po odstawieniu zajsc w ciaze 8 lat nie mogla...wiem , ze w tych czasach sa lepsze leki, ale jakos sie balam, ze i nas to moze spotkac wiec uzywalam gumek a jak chcielismy miec dziecko to robilismy to bez i sie udalo....planuje jeszcze moze za 3 lata kolejna dzidzie...wiec razczej hormonow brac nie bede...po 2 dziecku jak najbardziej

Odnośnik do komentarza

ja chce sobie wstawic spirale Mirena, planuje jeszcze drugie dziecko wiec jak bede chciala je miec wczesniej niz za 5 lat to poprostu ja wyjme, prezerwatywy nie lubie, tabletki kiedys dawno temu bralam(musialam bo mialam torbiel) to przytylam i zapominalam o nich, ostatnio wcale sie nie zabezpieczalam tylko moj maz wychodzil przed wytryskiem, ale z tego powstal moj kochany synek :Oczko:

http://ticker.7910.org/an1cA6D0g410010MTI1OTcyNmR8MTc3NjY1NWRhfE1pY2hhbGVrIG1h.gif

Odnośnik do komentarza

Ardhara
Sweethope a nie lepiej np. jakąś wkładkę niż gumki ??

jakos sie obawiam o reakcje mojego organizmu...wiem, ze jesli nie srobuje sie nie dowiem, ale znam swoj organizm i on potrafi dziwnie reagowac:duren::duren:...pomysle jeszcze

mkarasowska

ja chce sobie wstawic spirale Mirena, planuje jeszcze drugie dziecko wiec jak bede chciala je miec wczesniej niz za 5 lat to poprostu ja wyjme, prezerwatywy nie lubie, tabletki kiedys dawno temu bralam(musialam bo mialam torbiel) to przytylam i zapominalam o nich, ostatnio wcale sie nie zabezpieczalam tylko moj maz wychodzil przed wytryskiem, ale z tego powstal moj kochany synek

A co to za spirala i czy sie rozni, jesli sie rozni od zwyklej????:ocochodzi::ocochodzi::ocochodzi:
hehehe no widzisz , dlatego ja tej metody nie uzywalam:smiech::oczko:

Odnośnik do komentarza

dla mnie stosunki przerywane to tak jak by normalny be zabezpieczenia :) trudno stwierdzić ile nasionek będzie przed autentycznym wytryskiem :)

ja narazie globulki bo czekam aż mi sie organizm zregeneruje po zastrzyku ( narazie już jestem w trakcie regeneracji :D )

ale po następnej ciązy wracam znowu do tego systemu co wcześniej :)

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...