Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ostatnie usg 28 wrzesnia, O ile nie bedzie wskazan od genetykow w przyszlym tyg na wizycie na kolejne usg. Ale chyba juz nie :)

Co do rozmiaru dzidzi nie ma co sie przejmowac bettyy bo wez pod uwage, ze co sprzet to moga Ci podac inne wymiary :) Ja tak mialam bylam na moim regularnym usg, pozniej dostalam skierowanie do genetykow i sie okazalo, ze dziecko wieksze, jakies 2d roznicy a wedlug tego ostatniego usg lecac dniami powinno byc mniejsze ;)

Lidaro ,wspolczuje Ci, domyslam sie ze takie podejscie na pewno nie pomaga, ale straja sie z dystansem podejsc do tego i sie nie stresowac jak naj mniej.

Kate, Ja nie mecze sie przy chodzeniu i jest nawet dobrze, tyle ze jak chodze to mam wrazenie jakbym nogi miala sztywne i czuje sie jak motyka :D

Nela mam nadzieje, ze tak bedzie bo juz zaczynam myslec o tym porodzie ;) heheh o tyle , dobrze ze bede miec znieczuelnie ,przynajmniej bol bedzie zniwelowany do akceptowanego prgou, gin pokazywala mojemu H. Jak ma mi masowac nogi jak bedzie porod :D bedziedcie stosowac zzo??

Odnośnik do komentarza

veoh - w polskich szpitalach teoretycznie jest zzo ale lekarz decyduje czy są wskazania heheh na ogół ich nie ma więc raczej rzadko na życzenie masz zzo. Jak zapłacisz z 600zł to masz. Na nfz bardzo rzadko. Często tłumaczą się że jest jeden anestezjolog i akurat ma wtedy operację albo Ci powiedzą że jest za późno już na podanie i takie tam pierdołki byle tylko Ci nie dać:)

Ja ogólnie o porodzie nie myślę może dlatego że wiem jak to wygląda i wiem czego się spodziewać. Przy pierwszej ciąży bardziej się bałam bo nie wiedziałam czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza

A ja się dzisiaj wymęczyłam ledwo co obiad zrobiłam ... U Nas w domu są schody i one bardzo męczą Oprócz tego jeszcze synek ...
Porodu to tak jak Nela nie boję się za bardzo bo już wiem co mnie czeka Pierwszy poród miałam ciężki I jak ten przeżyłam to przeżyje jeszcze następny. Ale bardziej martwi mnie to jak ja dam rade po porodzie ze wszystkim ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Nela
Nick.........................termin............... ........płeć

23diabełek23...............04.11.................. .synek
qmpeela......................11.11................ ...córeczka
Pycia1612....................12.11................ ...synek
kasica.........................15.11.............. ......synek
babycheck...................15.11................. ...
asiula0727...................15.11................ ....synek
veoh...........................15.11.............. ......synek
Ola X..........................16.11.................. ..córeczka
Bettyy..........................25.11............. ...... córeczka
Nela............................28.11............. ......córeczka Gabrysia
Zebra79......................30.11................ ....synek
Wicia............................................. .........córeczka
babycheck -15.11.-synus - Karolek
a co juz kupilyscie dla dzieciaczkow?? robicie juz wyprawki czy raczej wierzycie w zabobony o zaqpach przed i tym pechu calym??
pozdrowionka :*

Odnośnik do komentarza

Nick.........................termin............... ........płeć

23diabełek23...............04.11.................. .synek
qmpeela......................11.11................ ...córeczka
Pycia1612....................12.11................ ...synek
kasica.........................15.11.............. ......synek
babycheck...................15.11................. ..synek Karolek
asiula0727...................15.11................ ....synek
veoh...........................15.11.............. ......synek
Ola X..........................16.11.................. ..córeczka
Bettyy..........................25.11............. ...... córeczka
Nela............................28.11............. ......córeczka Gabrysia
Zebra79......................30.11................ ....synek
Wicia............................................. .........córeczka

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)

Moja córa poszła dziś pierwszy dzień do przedszkola po przerwie wakacyjnej. Rano 7:05 sama się obudziła i latała że musi się spieszyć bo nie zdąży do przedszkola na śniadanie. Zawiozłam ją chwilę po 8. Leciała jak na skrzydłach tylko musiałyśmy sobie poszukać jej szafki bo tam gdzie miała to jakiś nowy maluch ma a ona już w starszakach więc czytałyśmy gdzie jej nowa szafka:)

Spokój w domu, cisza:) zrobiłam już obiad, poprałam, poodkurzałam:) zaraz usiądę sobie i poczytam gazetkę.

babycheck - dopisałam Cię do tabelki. Ja już dawno kompletuje to czego nie mam. A że większość mam to nie dużo zostało. Jutro zaczynam 28 tydzień a w 36 torba musi być już spakowana więc tak naprawdę zostało 8 tygodni a to kochana zleci migiem.

Bettyy - ja się tym nie martwię bo moja chodzi do przedszkola więc od około 7:30 do 16 będę sama z małą więc będzie lżej mi na pewno. Dałyśmy radę z jednym to i z dwójką damy:)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
właśnie :) torbę trzeba spakować, skompletować i mieć z głowy. Nawet ostatnio mi się śniło że już czas a torby brak :36_19_1: . Wczoraj wylicytowałam śpiworek zimowy do wózka za 30 zł :) to prawie co nic :) Byliśmy na spacerku pokonałam z jakieś 10 km i nie jest jeszcze źle , myślę ze z miesiąc jeszcze tak dam spokojnie radę. Rano miałam zajeb...przygodę , chciałam otworzyć puszkę z rybą i tak to zrobiłam ze połowa wylała się na mnie ,potem było lepiej bo chciałam zaprać i wybielacz prysnął na inna bluzkę , Sierotka ze mnie dziś że ho ho :)

Co do trudności porodu to faktycznie drugi podobno lżejszy bo wiadomo co i jak :) dzieciaczki rodzą się przeważnie trochę większe taka matura ale to tez nie reguła. Głównie zależy od kondycji mamy . Trzeba pamiętać zeby szybciej do szpitala przyjechać bo akcja porodowa trwa krócej :) tak słyszałam od położnej i innych mam :)

Odnośnik do komentarza

Lidiaro - trzymaj sie ! Jak będziesz jeszcze miała jak napisz Nam co u Ciebie ?

Ja to do szpitala mam 10 min (samochodem) Więc nie jest tak daleko ...Ale dłużej trwa samo przyjmowanie i ta biurokracja Zanim wszystko wypełnią i uzupełnią to minie...

Ja się już muszę bardziej wziąć za tą wyprawkę żeby na sam koniec mieć spokój ..

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam dalej ok 30 min samochodem ale wcześniej trzeba zadzwonić do szpitala i ich powiadomić o przyjeździe , wiec nie powinno być źle . Tak czytam na ich stronie ze dużo to ja nie muszę zabierać do szpitala tylko ubrania dla siebie aparat dokumenty i lekarstwa. Ale przygotuję się wcześniej co znów koszmarów nie będę miała że jestem w proszku :) jakąś obszerną bluzę rozpinaną muszę kupić i jeden przynajmniej stanik :) z tym drugim to mam problemy bo tylko w necie mogę dostać :/

Odnośnik do komentarza

600 zl za zzo, to sporo Nela :/ Ja sobie weszlam na strone i czytalam statystki o tym moim szpitalu, wiec 97% porodow jest przy uzyciu zzo i 18% to cc, Mysle, ze dobrze ze podaja tym bardziej, ze moja gin mowi, ze oni raczej staraja sie unikac naciecia, wiec pewnie beda czekac az bedzie odpowiednie rozwarcie i wtedy to podadza? :( ehhh zobaczymy jeszcze spotkania z polozna przede mna.
Co do torby to ja jeszcze poczekam, jest troche czasu. Mysle, ze jakos wrzesnien/pazdziernik. U nas sie rodzi w sali jednosoobowej, nie wiem jak jest po porodzie bo wizyta jeszcze przede mna wiec o wszytsko sie wypytam. Tez z tego co wiem to chyba sie nie trzeba zglosic wczesniej do szpitala mam 10min samochodem. Trzeba jeszcze poprac wszystkie ciuszki posciel i etc. Nie wiem czy czekac czy teraz to zrobic.

Nela Ty to zorganizowana kobita :D, Ja pije ledwo moje ricore, i biore sie powoli za pozadki, nastawilam pralke i cos moze posprzatam. kuchnia u nas rozwalona, bo facet sie nie zjawil, ma problem z kregoslupem.. ehh i tak wszytsko na warjackich papierach.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Zaraz postaram się zaktualizować pierwszą stronę, dzięki Nela za spis.

Ja nie zgodzę się na uogulnienie że w Polsce raczej zzo nie dają, w moim szpitalu którym rodziłam Jeremiasza i w którym zamierzam rodzic Kornelię takiego problemu nie ma. Pare koleżanek tam rodziło i wszystkie które chciały znieczuleni je dostały a była to większość dziewczyn. No i oczywiście za darmo. Chociaż są oczywiście szpitale w których ciężko z tym jest.

A u nas nic ciekawego dalej czekamy już z niecierpliwością na męża jeszcze 39 dni i będzie z nami :36_1_21:

Co do wyprawki to ja już właściwie wszystko mam, pozostały drobiazgi, wszystko wyprane i wyprasowane pochowane w worki zeby się nie kurzyło, może i jestem nienormalna ale torba do szpitala też spakowana. Ciesze się że już to zrobiłam bo teraz mi coraz ciężej zwłaszcza z tym prasowaniem, teraz piorę męza rzeczy i kolorowo nie jest.
A poza tym najprawdopodobniej będę miała cesarkę 31 pażdziernika i już sie doczekać nie mogę.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw3e5egwc5z2x0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h3w262ilt.png

Odnośnik do komentarza

Straszny jest ten koniec wakacji. Ledwie ogarniam wszystko zwiazane z pkolem małej.
I jeszcze moje samopoczucie, nie do konca fajne... 4dni miałam wirusówkę. Strasznie się wymęczyłam, dopiero odżywam dzisiaj.

wicia ja już też wyprawkę mam popraną i naszykowaną. Czekam już tylko na wózek, na kolejną chustę, na pierdoły do szpitala typu pieluszki, chusteczki nawilżane i reszta. Kosmetyki już mam, znaczy się oleje i naturalne mydło dla malutkiej. Jeszcze tylko wiaderko shantala lub tummy tub muszę sobie sprawić, ale to też na dniach powinnam mieć, leżaczki są, nawet dwa, łóżeczko jest, czekam na przesyłkę z UK z koszem do spania dla noworoda i pieluszkami wielo zamówionymi i... rany ileż tego jest. Po kołyskę do sypialni pojadę przed samym porodem bo u siostry jest. Checky Wipes jeszcze jakoś też na dniach przylecą. Pościel, szmatki, kocyki, ubranka i rożki już są. Dla mnie tylko podkładów dokupić i zamówić muszę wkładki wielo laktacyjne i chyba będę mieć wszystko :D

Dwa dni temu sprawdzałam listę i wykreśliłam już 90% rzeczy, od razu mi lżej:D

Odnośnik do komentarza

Pojadlam i moge z glodnym pogadac :D A dzien byl ciezki! rano musialam wstac, na miejscu sie okazalo,, ze wizyta byla na 10.30 a nie 9.! sekretarka zminila prawopodobnie godzine tylko, ze zapomniala przedzwonic i nas powiadomic, tak wiec czekalismy 3H. potwierdzili nerke podkowiasta i spodziectwo. Na ich oko nie jest to najgorsza postac, ale tak na 100%nie mogli tego stwierdzic , bo gin chcial aby maly siknal :D zeby uchwycic moment w ktorym schodzi mocz przez cewke moczowa, niestety do tego nie doszlo.. tak wiec po porodzie juz bedziemy kosnultowac sie z urologiem i on juz pewnie nam powie cos wiecej na ten temat..

Wazy 1325g, wiec idealnie ani za malo ani za duzo :) jak na ten tydzien ciazy. Nie ma pewnie co liczyc ponizej 3kg. Na moje oko pewnie dobije do 3500g tyle ile wazyl H. jak sie urodzil :D

Co do wyprawki, tez juz wiekszosc rzeczy mam, wczoraj popralam jednak czesc ciuszkow, posciel, przescieradlo i etc. I dzisiaj moze juz nie ale jutro poprasuje i spakuje. Z torba jeszcze poczekam, bo nie mam listy, a z tego co sie orientuje to polozna ma dac nam wykaz co brac a czego nie. Ide troche sie zdrzemnac, bo malo spala w nocy, i spadam z nog..,buziaki dziewczyny :*

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)
ja już zawiozłam córkę do przedszkola a teraz jem śniadanko i piję kawkę. Jedno pranie już się suszy zaraz będzie druga pralka.

veoh - super że mały rośnie duży już chłopak jest:) ciekawe ile moja tak myślę że z kilogram na pewno. Wiem o co chodzi ze spodziectwem ale ta nerka to groźne dla małego czy nie?

Odnośnik do komentarza

dzien dobry:) ale zamulam:) wczoraj szwagierka urodziła córe drugą 4kg! 54cm mała frytka:) smiejemy sie bo szwagierka zajadała sie frytami w ciązy:) mowi ze gorzej niz poprzednią a nawet jej nie nacinali jakos sie udalo bez szwów. wrociłam puzno wczoraj i nie moge dojsc do siebie a pogoda nie pomaga pochmurno i jakos tak beznadziejnie.
bez męza jakos dajemy rade spacerki z psem nawet nie sa taka udreka tylko z rana trzeba wstac.
jesli chodzi o wyprawke to własnie poniedzieli mam zamiar zamowic czego brakuje a nie ma tego wiele jakies drobiazgi pieluszki tetrowe i rzeczy do szpitala dla mnie, po powrocie M ma mi polozyc panele w sypialni i potem juz bede prac i szykowac sobie wszystko na spokojnie i na gotowo. w pn do lekarki jade ja nieiwem czy bede miec jeszcze jakies usg i mnie to martwi bo chcialabym tez znac wage małego..

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

Hejka :)
Veoh super wagę ma Wasze maleństwo ja też tak chcę :) ostatnio moja waga poszła w górę wiec chyba jest ok ,koleżanki maluszek tez miał coś nie tak z nerkami , jeździła co miesiąc na kontrole a jak się urodził to się okazało ze nie jest źle musi zwracać uwagę gdyby coś się działo np nie siusiał ale jest ok i niech tak zostanie :) tego też ci życzę aby wszystko się ułożyło i maluszek był zdrowy !!
Kasica faktycznie frytka się urodziła :) gratulacje dla rodziców :) ja mam prawie wszystko z wyprawki, najważniejsze ze po prane i prasowane bo tu ciągle wilgoć , pada i pada a tak wcześniej ubrania na słonku wyschły :) zamówiłam dziś pojemnik na brudne pieluszki i kupony na gratisy :)
Nela narobiłaś mi ochoty tą kawą :) zaraz sobie muszę zrobić :kawa-woman:

Ja od 7 już nie śpię tez pranie miałam i dywan wyczyściłam , mam w domu psa i teraz sierść gubi, sprzątanie po niej to codzienność :/ humory mam ostatnio napady złości, mężowi się obrywa:yyy:
mam pytanie macie do łóżeczka od razu kołderkę czy na początek rożek , śpiworek?? Gdzieś czytałam ze lepiej kołderkę później ??

Odnośnik do komentarza

Nela, Ta nerka jest dolnym biegunem polaczona. W wiekszosci przypadkow nie stanowi problemu i nie ma zadnych problemow. I za kazdym razem taka opinie rozni lekraze potwierdzali jak sie pytalismy, wiec mam nadzieje, ze tak tez bedzie, bo kolejna operacja aby rozdzielic nerki troche byloby za duzo dla niego. A najpierw bedziemy musieli skupic sie nad tym spodziectwem i pewnie ustalic ktorego stopnia , bo wczoraj nie mogli tak na 100%powidziec, bo maly nie chcial sikac ;) mam tylko nadzieje, ze nie 3 bo sporo zabiegow by go czekalo, a jak juz tak to trudno..zobaczymy jak to bedzie.

Tez wlasnie wstawilam pranie i zaraz wezme sie za prasowanie ;), wczoraj pospalam jak smok chyba odsepalam za wszytskie dni:D
Kate, mialam jescze ostanio to samo z pieskiem, nasz to byl owczarek belgijski i gupil siersc jak szalony :D ze sprzataniem juz nie wspomne bo jej wlosy naprawde moznabylo znalesc wszedzie, ale ze byla chora to jakos tak na luzie do tego podchodzilam, chociaz nie powiem troche meczace to bylo do tego nie trzymala moczu i kalu. Niesttey ostatnio powaznie zachorowala nasza staruszka i w wieku 16lat i5miesiecy musielismy ja uspic.

Ja mam spiworek, i kupilam na koncowe soldow kolderke za 10e :D Nie mam rozka, zobaczymy co sie sprawdzi bo tez wszytsko przede mna ;) a mam jeszcze taki cieplejszy kocyk a w zimie temp. nie schodza u nas ponizej 0. Wiec to tez bralam pod uwage, ze jakis mrozow u nas tutaj nie ma.

Kasia gratulacje dla szwagierki :) :36_3_19: duza dziewczyna!

ps. a ponizej zdjecie jak ta nerka wyglada podkowiasta, jest przewaznie dolem polaczona, tak jak na tym zdjeciu. Czasem gora, ale ponoc to zadko wystepuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...