Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez jak Nela nie slyszalam o tym, ze nie wolno podnosic rak ;)
i rowniez spie na prawym boku zadziej na wznak bo jest mi po prostu niewygodnie, przewaznie jak zauwazylam przewracam sie z prawej strony i budze sie na lewym boku.

Spytam sie mojej gin nastepnym razem, bo szczerze mowiac, jestem zaskoczona, ze nie mozna podnosci rak...moze po prostu chodzi o wiezadla?? by nie nadwerezyc.

Pycia kazda dolegliwosc najlepiej skonsultowac z lekarzem, wiem ze raz czytalam o biegunce i chyba jest to objaw cytomegali ale nie chce Cie straszyc bo wcale nie musisz tego miec. Jak biegunka nie ustapi to najlepiej idz do lekarza i nie zwlekaj bo tracisz plyny a to nie jest dobrze moja droga.

Odnośnik do komentarza

co do podnoszenia rąk do góry znalazłam małą wzmianke na 25 tydzień ciąży - Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

Zapewne słyszałaś od swojej babci lub cioci, że kobietom w ciąży nie wolno podnosić rąk do góry ponieważ pępowina okręca się wtedy wokół szyi dziecka? To nieprawda. Ale fakt, lepiej zrezygnuj z podnoszenia wysoko cięższych rzeczy - mięśnie podbrzusza mogą być wówczas mocno przeciążone.
a jak tam wasze samopoczucie ???

http://www.suwaczki.com/tickers/gannrjjgfwqgdmwx.png

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko..a ja Twoja mama... :)

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie wierzę za bardzo w te nowiny bo już jedną ciążę przeszłam i spałam na wszystkie sposoby no oprócz na brzuchu i też podnosiłam ręce bo nie sposób czegoś nie zrobić np uczesać sobie wysoko włosów, wytrzeć lustro itp. i moja mała urodziła się cała i zdrowa i nic jej nie było. Fakt tylko że na plecach jak leże to mnie po prostu bolą i z tego względu przerzucam się na bok.

Oglądałam dzisiaj pościel do łóżeczka no i pościel do wózka śliczne są pewnie będę miała problem z wyborem wzoru i koloru. Chciałabym dla małej jakiś pomarańcz z żółtym bądź zielony. Jakoś za różem nie przepadam:)

4cz POŚCIELI 70X50+WYPEŁNIENIE Do Wózka Super Cena (2422434865) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pościel 4 cz do wózka, kołyski SUPER CENA od EMKA (2422490346) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wypełnienie do łóżeczka mam tylko muszę kupić same poszewki.

Odnośnik do komentarza

Witam.
W pierwszej ciąży było wszystko ok, Myłam okna, kosiłam trawe, zrywałam wiśnie i nic się nie działo, teraz jest inaczej nie moge nic robić zwłaszcza podnosić ręce i się wysilać. Więc pewnie coś w tym jest, że trzeba się oszczędzać i nie szaleć bo można kłopotów sobie nasporzyć. Więc sobie myśle oszczędzajcie się. Bo kłopoty szybko przychodzą.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli31w756vp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanliuqec5pb4.png

Odnośnik do komentarza

Pycia - mi też dzisiaj dzień szybko minął bo byliśmy na zakupach całe do południa, później obiad i tak zleciało. Pada dziś u nas cały dzień i zimno jakieś 13 stopni tylko.

Teraz wykąpałam córę, umyłam jej włosy a teraz siedzę na kompie i na allegro oglądam butelki Dr. Browna bo chcę zamówić i patrzyłam cenowo jak to wychodzi. Bo tak myślę że będę potrzebować 2x240ml i jedną 120ml. A teraz mam zamiar pooglądać body z długim rękawkiem ale chcę zamówić rozpinane z przodu bo na początek takie lepsze i śpioszki. Fakt mam bardzo dużo ciuszków i wszystkie dla dziewczynki i szczęście że będę miała drugą dziewczynę ale muszę też mieć coś nowego do szpitala i do lekarza no i w ogóle muszę coś kupić bo odkąd się dowiedziałam że dziewczynka to mnie nosi żeby już w końcu coś kupić:)

Odnośnik do komentarza

Nela podoba mi sie ta zielona posciel do ktorej podalas link ;)
z reszta zielony to moj ulubiony kolor :D U nas tez leniwa sobota. Bylismy na zakupach, H. kupil buty, zakupy nowordkowe mi przeszly ;) z reszta wszystko juz prawie mam, jeszcze nosidelko i wozek musimy kupic. Kosmeytki i inne zostawie juz na sam koniec, ;) Dzisiaj ogladalismy ciuszki bo byly spore przeceny, ale juz chyba nic nie bede kupowac, moja mam cos tam obiecala dokupic dla malentswa wiec sie powstrzymalam. Z reszta jak cos to zawsze bedzie mozna podejsc do sklepu i dokupic to sie nie pali a pozniej juz beda zimowe wyprzedaze wiec zalapie sie akurat na jakies soldy:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
Przepraszam,że wchodzę w wątek ale mam do sprzedania wózek :)
Wózek dziecięcy wielofunkcyjny TAKO JumperX Piratz (2490119298) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Wózek jest w stanie bardzo dobrym ,używany niewiele razy gdyż wraz z córką poruszałyśmy się głownie samochodem :)
Pozdrawiam serdecznie :)



 

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki,
jak samopoczucie? u mnie świetnie właśnie wcinam sałatkę na śniadanie które wczoraj zrobiłam.

U nas zaczynają się kłótnie na temat imienia. Wczoraj byliśmy u mojej siostry. Mówię że może Hania. Siostrze się podoba, szwagrowi, moim rodzicom, mnie, córce a mąż na dźwięk tego imienia aż się zagotował. Powiedział że żadnej "Honki" nie będzie. Dla uściślenia mąż jest 100% góralem (do teściowej w góry jedziemy na urlop) i jemu wszystko kojarzy się z wypasaniem owiec:) Zosia też nie bo nikt nie będzie wołał Zosia tylko Zocha tak jak w górach wołają. A wieczorem pytam się czemu taki przeciwny Hani jest to powiedział że nie zna mądrej Hanki hehehhe.No i mam problem bo jest uparty jak osioł i nie da sobie nic powiedzieć. Uparł się i tyle.

Trzeba będzie zrobić tak jak przy pierwszej córce, muszę wydrukować mu wszystkie imiona kobiece podkreśli które mu się podobają i dojdziemy do kompromisu jakoś. Chociaż przy Zuzce poszło szybko nie tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny po wizycie u okulisty, ;) Tak wiec zwrok sie nie zmienil, scisnienie dna oka jest okay i inne pomiary. Ponoc lekko mam zamazany wzrok pod wplywem hormonow. I 2 miesiace od porodu mam wrocic na wizyte.
Jedyne co nie jest za bardzo pocieszajce, ale jakos przezyje, to ostrzegl mnie, ze jednak wzrok moze mi sie pogorszyc po poroddzie, dlatego bede miec ta wizyte kontrolna... zobaczymy jak to bedzie.

My jeszcze sie nie zdecydowalismy, ;) chyba bedzie Ines ;) ale musimy to jeszcze przedyskutowac to znaczy ja jeszcze nie zdecydowalam sie ;) nie jestem przekonana do tego imienia..tak na 100%
hehehe Nela, zycze Ci aby jednak w miare gladko udalo sie wam dojsc do porozumienia, ;) tak to czasem bywa w zwaizku, moze wlasnie dlatego, ze jest goralem i zle tego typu imiona mu sie zle kojarza ;)

Odnośnik do komentarza

veoh - ja noszę szkła kontaktowe i też słabiej widzę. Lekarka mówiła że po porodzie wszystko wróci do normy. Więc na razie nie wybieram się do okulisty. Ale to fakt że w trakcie porodu jest duży wysiłek i może wzrok bardziej się pogorszyć ale właśnie dlatego w trakcie parcia karzą np. zamykać oczy. Mi po tamtym porodzie wszystko wróciło do normy.

Lidiaro - jak tam się czujesz? wszystko dobrze?

Odnośnik do komentarza

tak to jest jak sie juz człowiek przyzwyczaja ze ciągle sam, bardziej zorganizowana jestem i wogole a jak widze jak on to mnie szlag trafia:)
no dla mnie to strata czasu tym bardziej ze naprawde ma co robic w domu, na co wiecznie nie ma czasu:/
pogody nie ma bo bym go wygoniła z córa na jakis rower czy cos, zeby troche ze soba pobyli a ja bym odpoczeła od gadułki małej:)
no i tak tydzien zleci i nic z tego nie bedzie, niestety nigdzie sie nie wybieramy bo ja i nie moge i nie mam za bardzo sił, w pierwszej ciązy skrobałam sufit i malowałam sciany w 8 miesiacu a teraz 6 a ja ledwo chodze:/ zastanawiałam sie czy moze moja lekka anemia ma na to wpływ, moze to ze 5 lat starsza jestem:) boje sie co to bedzie za 2 miechy, jak juz teraz czuje sie jak mały słonik:)

http://s3.suwaczek.com/200706154865.png
http://s9.suwaczek.com/20080802310117.png
http://s10.suwaczek.com/201211211562.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dlohg7pwm4su1tha.png

Odnośnik do komentarza

Jestem, jestem :)
wyczekalam sie chyba okolo 2h w poczekalni!! do tego nic z rana nawet nie zdazylam jesc..wiec bylam zla, dobrze ze chociaz wode mieneralna wzielam ze soba.
Widok nie byl pocieszajcy, po bylam w poczekalni gdzie czekaly kobiety na genetykow, zaskoczona bylam ze az tyle cieazrnych kobiet tam przychodzi.! Widzialam jedna dziewczyne ktorej lzy lecialy ..i sie zastanawialam jak nagle w ciagu jednego dna caly swiat Ci sie zawala na glowe bo szlyszysz np ze dziecko ma powazne wady genetyczne.. przykre na prawde przykre i pytanie dlaczego.?
No wiec lekarz jezdzil mi po tym brzuchu, az prawe zel wysechl! roznice bylo widac w dokladnosci usg. Chociaz sprzet wydawal sie byc podobny do poprzedniego na ktorym mialam polowkowe.
Ale do rzeczy... pierwsza sporawa, jesli chodzi o nerke podkowiasta, to on nie potwierdza tego mowi, ze wciaz za wczesnie na to.. i wcale to tak tez nie wyglada.
2 sprawa, wedlug niego to jest chlopiec ze spodziectwem :( w skorcie.."...wada wrodzona polegająca na lokalizacji ujścia cewki moczowej na brzusznej stronie prącia.." I moje dziecie bedzie czekac operacja. Nie widzial macicy, wiec wedlug niego to jest przyczyna, ze lekarz poprzednim razem tak sie odniosl do plci.
Kolejne usg bede miec za ok 5tyg w tym samym szpitalu i beda proponowac mi aminopunkcje. Ale szczerze mowiac boje sie tej amiopunkcji , mowi, ze 1na200 sa kaplikacje zwiazane ztym i nie wiem co robic w sumie bede juz w 29tyg, ale boje sie, ze cos jednak moze sie stac:/ Genetycy beda sie konsultowac w mojej sprawie i obu 3 bedzie nastepnym razem na usg i wtedy tez mam podjac decyzje co do amino..
Tak wiec pocieszam sie i licze,ze moze jednak wyklucza ta nerke podkowiasta, a co do spodziectwa, mam nadzieje,ze operacja jaka ewentulnie bedzie musialo przejsc moje dziecko bedzie tylko jedna i bez wiekszych kaplikacji... czas pokarze na razie skupiona jestem na przyszlych tygodniach i co lekarze dalej ustala..Do tego aby bylo malo to sie dowiedzialam, ze moj kuzyn nie zyje byl tylko rok starszy ode mnie..
Mam nadzieje, ze u was dzien mija lepiej i z lepszymi wiadomosciami niz u mnie :)

Odnośnik do komentarza

i jak sie melduje... byłam dzisiaj w poradni diabetologicznej no i niestety pani doktor potwierdziła cukrzyce ciążową... dostałam dietę i badanie do pomiaru cukru... będe musiała sie kuć 4x dziennie i spisywać wyniki... następna wizyta za 3 tygodnie...

http://www.suwaczki.com/tickers/gannrjjgfwqgdmwx.png

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko..a ja Twoja mama... :)

Odnośnik do komentarza

Veoh kochana, faktycznie wieści z USG przynosisz dość zaskakujące.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i mały będzie się prawidłowo rozwijał a co do tej wady to myślę, że to nie jest nic bardzo strasznego.
Kurczę nie wiem co napisać... Przykro mi że tak się denerwujesz teraz. Ale czy ogólnie z maluchem jest ok? Czy pomimo tej wady rozwija się prawidłowo? No i chyba dla Ciebie to spore zaskoczenie ten synek co?

U mnie potwierdziła się córcia, chociaż nie do końca jeszcze jednak, w każdym razie chyba udało nam się w koncu dojść do jakiegoś porozumienia jeśli chodzi o imię.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio lekarz powiedzial, ze plec wskazuje na dziewczynke mimo iz wystepowaly te anomalie, ktore nie mogly tego potwierdzic w 100% teraz, ze chlopak. Wydaje mi sie jednak ze genetyk bedzie bardziej zetelny w tej informacji niz radiolog? Nie wspomne jak zly byl moj. H lepiej chyba by bylo jakby nic na tym polowkowym nie mowil w ogole tylko wpisal sprawozdanie i to wszystko...

Z tego co czytalam, to generlanie tak, ale sa rozne stopnie spodziectwa, po operacji dzieci tego samego dnia wracaja do domu. I plus to taki, ze takie malenstwo nie bedzie tego nawet pamietac..Powiem Ci szczerze, ze bede sie tym tak na prawde interesowac jak juz w 100% to potwierdza, bo widze jakie maja lekarze podejscie i sa bardzo ostrozni w wyadawniu wyrkow. Generalnie rozumiem to, bo pozniej taki rodzic moglby miec pretensje. Dlatego wola dokladnie zbadac i skonsultowac to przed podjeciem jakiejkolwiek decyzji. Aczkolwiek on sprawial wrazenie calkiem pewnego siebie co do tej wady.
Mam jednak nadzieje, ze 29 tyg sytuacja nieco wiecej sie rozjasni, bo chyba nie zdecyduje sie na aminopunkcje. Tak, pomiary i narzady wszystko w jak najlepszym pozadku. Odpowiadaja na dany tydzien ciazy. Szczerze mowiac od poczatku chcialam chlopca :) tak wiec ciesze sie na ta wiadomosc.

Odnośnik do komentarza

veoh
Ostatnio lekarz powiedzial, ze plec wskazuje na dziewczynke mimo iz wystepowaly te anomalie, ktore nie mogly tego potwierdzic w 100% teraz, ze chlopak. Wydaje mi sie jednak ze genetyk bedzie bardziej zetelny w tej informacji niz radiolog? Nie wspomne jak zly byl moj. H lepiej chyba by bylo jakby nic na tym polowkowym nie mowil w ogole tylko wpisal sprawozdanie i to wszystko...

Z tego co czytalam, to generlanie tak, ale sa rozne stopnie spodziectwa, po operacji dzieci tego samego dnia wracaja do domu. I plus to taki, ze takie malenstwo nie bedzie tego nawet pamietac..Powiem Ci szczerze, ze bede sie tym tak na prawde interesowac jak juz w 100% to potwierdza, bo widze jakie maja lekarze podejscie i sa bardzo ostrozni w wyadawniu wyrkow. Generalnie rozumiem to, bo pozniej taki rodzic moglby miec pretensje. Dlatego wola dokladnie zbadac i skonsultowac to przed podjeciem jakiejkolwiek decyzji. Aczkolwiek on sprawial wrazenie calkiem pewnego siebie co do tej wady.
Mam jednak nadzieje, ze 29 tyg sytuacja nieco wiecej sie rozjasni, bo chyba nie zdecyduje sie na aminopunkcje. Tak, pomiary i narzady wszystko w jak najlepszym pozadku. Odpowiadaja na dany tydzien ciazy. Szczerze mowiac od poczatku chcialam chlopca :) tak wiec ciesze sie na ta wiadomosc.

Uff... czyli nawet jeśli wada sie potwierdzi szybciutko to skorygują i maluszek będzie zdrów jak ryba.
No to teraz czas myśleć nad imieniem dla syneczka :) Niech rosnie zdrowo ja kciuczki za niego mocno trzymam :*

a leżaczek będzie różowy ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...