Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Ewelina :) zobaczymy czy jedna operacja wystarczy.. bo jak patrze na necie i porownuje z tym co rozrysowal mi lekarz wynika ze ma spodziectwo 2 stopnia, wiec bedziemy musieli sie skonsultowac czy jedna operacja wystarczy, czy moze wiecej.. czas pokarze. Nie jest to jakas starszna wada, ale nie jest tez rewelacyjnie..
Mysle ze damy rade :)
No niestety, hehehe lezaczek zostanie rozowy ;) ;p na dziewczynke nastepnym razem ;)

Na razie imie zostaje takie jak zdecydowalismy na poczatku, Alexis nie mam teraz glow do tego, byc moze cos mi sie odwidzi i jeszcze zmienimy, ale poki co to dziedziczy po dziadku ;)

Odnośnik do komentarza

veoh - koleżanki syn urodził się z tą wadą. Miał operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Po 2 dniach był w domu. Jeżdżą raz na pół roku na kontrolę. Wszystko jest ok. Mały miał około 6 miesięcy. Oczywiście nic nie pamięta:) głowa do góry to nic strasznego. No i gratuluje synka:) fakt będzie miał leżaczek różowy ale co z tego:) najważniejsze że się dobrze rozwija.

My zaczęliśmy remont i nie wiemy jaki kolor do sypialni. Oglądam fora i jeszcze nic nie wybrałam:(

Odnośnik do komentarza

Nela, tez mam taka nadzieje, ze gladko nam to pojdzie :) i nie bedzie jakis wiekszych problemow zwiazku z tym i szybko sie uporamy.
Lidaro, niestety takie zycie, ale nie ma co sie zalamywac, Ja sie trzymam wierze, ze poradzimy sobie z tym :) Wczoraj wlasnie dorwalam artykul o spodziectwie tak wiec 1:150 Gwałtownie rośnie ilość urodzeń chłopców z wadami rozwojowymi | zmianynaziemi.pl dzieci z tym sie rodzi co uwazam, ze jest dosc czeste i czytalam wynika to rowniez z owocow, warzyw ktore sa spryskiwane pescytydami oraz kosmetykow zawierajacych parabeny, tak wiec chyba zaczne wymiane wszystkich kosmetykow u mnie w domu. Nie wydaje mi sie zeby to bylo genetyczne u nas aczkolwiek mozna wykonac takiego testy. A co ciekawe to raz przynisoalm samoopalacz do mojej gin, bo chcialam sie dowiedziec o szkodliwosci kosmetykow i ona wpsominala o tym PARABENIE aby unikac! i raczej nie stosowac, ale nie wiedzialam z czym to ma zwiazek i ze moze dojsc az do takich skutkow..
No wlasnie Ewelina ;) hehehe bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Fakt chemia jest wszędzie i nawet nie jesteśmy świadomi jaki ma straszny wpływ na nasze życie...
Dlatego też jestem przeciwna używaniu pampersów na tak delikatnej skórze. Czy maści i kremów z parabenami... Wolę naturalne olejki. Bo tak naprawde Ilość związków chemicznych w każdej pieluszce jest zatrważająca! A te maluszki z tą cieniutką delikatną skórką spędzają w tym okładzie z moczu i chemii zazwyczaj około 2lat... :( Nie wiadomo jaki to będzie miało wpływ na ich zdrowie, bo pampki są jeszcze za "młode" by zrobić takie badania... Np. tutaj można zobaczyć ile metli cieżkich (bardzo szkodliwych) jest w każdej pieluszce Federacja Konsumentów - poznaj swoje prawa
a zwiazków chemicznych i tak tu nie ujęli. Jak uda mi się znaleźć te badania to wam podrzucę.

Odnośnik do komentarza

dzieki Ewelmina, interesujace..nie widze pampers new born, ktore wlasnie kupilam :) swego czasu sie zastanawialam czy nie kupic wlasnie pare pieluszek i wkaldow, ale stosowalabym je pozniej bo na poczatku bym zajechala pralke i sama siebie z ta zmiana pieluch ;) biorac pod uwage, ze u nas pralka czasem chodzi co 2 dzien bez dziecka wiec co to by bylo z dzieckiem ;) ale mysle, ze kupie pare na pozniej.

Odnośnik do komentarza

U mnie codziennie lecą dwie pralki (przy pieluchowaniu wielo, teraz puszczam jedną bo Nina już pieluch nie używa):P I suszarki nie mam ;)
A z suszarką pieluchowanie to ponoć sama przyjemność. No i przy takim maluszku to kupuje się jednak prefoldy i otulacze, bo szybciej schną a i malec sika co chwilę ;) Ja kompletuje już powoli wyprawkę pieluchową żeby potem mieć z głowy, pampki kupię do szpitala, ale też takie eco.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki
U nas ok
veoh i ja trzymam kciuki, będzie dobrze.

Wizyte mam za tydzień w środe, ale z Kornelią chyba wszystko ok bo kopie jak szalona.

Ewelina ja też kupiłam tylko paczkę pampków do szpitala i więcej nie mam zamiaru.
Napisz mi proszę co najlepiej kupić na noc jaki wielo dla maluszka i dla ciut większego. Chyba o jakiś formowankach mówiłaś nie pamiętam.
Ma juz 10 kieszonek kupie jeszcze ze dwie
Mam dwa otulacze chce jeszcze jeden
No i wklady z mikrofibry i prefoldy mam.
Tylko co na noc?

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw3e5egwc5z2x0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h3w262ilt.png

Odnośnik do komentarza

wicia255
Hej dziewczynki
U nas ok
veoh i ja trzymam kciuki, będzie dobrze.

Wizyte mam za tydzień w środe, ale z Kornelią chyba wszystko ok bo kopie jak szalona.

Ewelina ja też kupiłam tylko paczkę pampków do szpitala i więcej nie mam zamiaru.
Napisz mi proszę co najlepiej kupić na noc jaki wielo dla maluszka i dla ciut większego. Chyba o jakiś formowankach mówiłaś nie pamiętam.
Ma juz 10 kieszonek kupie jeszcze ze dwie
Mam dwa otulacze chce jeszcze jeden
No i wklady z mikrofibry i prefoldy mam.
Tylko co na noc?

Na noc najlepiej formowanki :) + otulacze np. takie jak tu:
http://pupeko.pl/pieluszki/formowanki?page=shop.browse&category_id=3
Formowanki | Nappime.pl

Lub można też kupić od dziewczyn szyjących na chusty.info:
Pieluszki :)

Ja mam obecnie hmm... szafkę pieluch, lecą do mnie 4otulacze 25reczników na wkłady, 4 formowanki i 6 kieszonek. (jestem uzalezniona). ;)

Edit:
A tu skutki mojej pielucho choroby ;)
https://lh5.googleusercontent.com/-fGDuxOSuT4E/UAbRpxPiUwI/AAAAAAAADCo/Hk7e3VNu7p4/s616/P8187018.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-9RiBXtaaCe8/UAbRrirFVGI/AAAAAAAADCw/dKl0QApZaUs/s616/P8187019.JPG

To stan na chwilę obecną, a jak już pisałam lecą kolejne ;)

Odnośnik do komentarza

hej hej,
oj dziś mam cały dzień zabiegany. Byłam u koleżanki która ma 7 tygodniowego synka. Słodziak mały. Byliśmy z mężem wybierać farby. Wybraliśmy na razie próbki brązu, żółci ale takiej jasnej i troszkę ciemniejszej. Poszpachlował dziury i schnie. Jutro będzie tarł i malował na biało bo trzeba pokryć tą czerwień. Nienawidzę remontów syf wszędzie. Ale obiecał że do soboty skończy.

Przyszły dzisiaj śpioszki i kaftaniki które zamówiłam, prześliczne są takie piękne kolory.

Uciekam czytać bajki córci bo zaraz idzie spać.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Veoh trzymam kciuki za maluszka i kolejne badanie. Gratuluję synka.
Wczoraj wróciłam od siostry z załadowanym bagażnikiem: ciuszki 56-68, wanienka, przewijak, pościel, rożek, kocyki, ręczniki, myjki, pluszaki, grzechotki, nosidełko, laktator itd... Trochę tego było. Posegregowałam ubranka i za miesiąc póki będzie słoneczko wypiorę. Dziewczyny kupujecie gondolę?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09knap7ejpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewuszki pamiętacie mnie jeszcze???

Jestem i ja,nie odzywałam się,ale podczytywałam....
Nie mam czasu,przez to załatwianie kredytu,ciągle coś........już mam dośc...

Jula zdrowa i czasami nieznośna,raczej cały czas jest niedobra....
Mała robi siusiu już na kibelek,więc pampers idzie tylko wtedy jak gdzieś jedziemy i na noc,chociaż i w nocy potrafi wołac,że chce siusiu na kibelek :)
U mnie ok,jutro mam usg....

Veoh kochana tulam cię mocno i wierzę,że wszystko będzie dobrze :36_3_15:
Nela gratuluję dziewczynki :)
Zebra to u Ciebie będzie synuś ?Gratuluję :36_3_15:

pozdrawiam was i postaram się częściej pisac :Hi ya!:

http://s7.suwaczek.com/20070630310122.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv096iye7n65iq96.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa2n0a7fqhoio9.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzieki :) doceniam to :36_1_67:
doradzcie mi jakas pozadna strone internetowa z kwiatami, chcialam zamowic na pogrzeb ale tych stron jest od wysypu i nie wiem na ktora sie zdecydowac, rozne sa opnie..mozecie cos polecic? :)

Asia no pewnie,ze pamietamy ;) trzymam kciuki za Twoje usg!

Zebra Ja dalej nie mam gondoli kupilam tylko spacerowke i fotelik samochodowy ;) bo byl dosc sporo przecceniony. Nie wiem kiedy ten wozek kupie ..heheh i tez sie zstanawiam nad ta gondola, wiekszosc czasu i take bedzie spedzac w samochodzie bo wszedzie nim jezdzimy..tak wiec na razie powstrzymalam sie z zakupem. Zobacze pozniej.
Nela wklej fotki spioszkow :)
Ewelina tez nie mam suszarki ;) 2 prania dziennie to dosc sporo domyslam sie ze macie energooszczedna pralke ? ;)
wicia trzymam kciuki i za Twoje usg :)

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Asia powodzenia na USG.

Karina ja nie pomogę ze stroną z kwiatami bo kompletnie się nie orientuje ;)
Co do prania to wiesz, pralka jest A++ więc prądu jakoś dużo nie pobiera, do tego ma progam eco ;) więc spoko. I przyznam szczerze, że spokojnie wyrabiałabym się w jednej pralce, ale ciemnego z pieluchami nie włączę więc codziennie leci jasne+pieluchy (jak używam) z odkażaczem itp. i co drugi dzień na zmianę ciemne lub z racji pracy mojego męża czerwone ;)
Mając w domu wszędzie włażącą i ciapiącą dwulatkę, 5,5latkę która chodzi do pkola i jest nie lepsza w brudzeniu ciuchów to częste pranie to naprawdę nic nadzwyczajnego ;)

Odnośnik do komentarza

hej hej,
asiula pewnie że pamiętamy daj znać jak po usg.

Ja od 4 miesięcy mam nową pralkę. Wcześniej miałam ale 4,5 kg więc właściwie prałam codziennie po 3 pralki bo to kolory, bo ciemne, bo białe, w zimie nawet jeszcze swetry więc czasami nawet 4. Pralka mała bo kupowaliśmy po ślubie to tylko we dwoje z mężem byliśmy. Ale w końcu się zepsuła:) teraz mam 6kg. Mogę spokojnie wyprać koc lub kurtkę. I z racji tego że mam duży bęben piorę co 2 dni też 2-3 pralki z racji segregacji. Tak jak pisze Ewelina moja córa przychodzi z przedszkola to ją przebieram no to przy dobrych wiatrach 2 komplety jednego dnia. Czasami jest tak że jak się obleje piciem to idzie się przebrać bo księżniczka z mokrą plamką chodzić nie będzie. Więc teraz jak pomyślę o drugim dziecku to pralka będzie chyba codziennie chodzić. Też mam program eco ale jakoś piorę zawsze albo na bawełnie albo na syntetykach więc programy trwają od 1,5 godziny do dwóch. Czasami całe do południa chodzi pralka jak mam 3 prania. Suszarki nie posiadam. Za to posiadam dwie duże balkonowe i jak nie pada to pranie wisi na balkonie a że u mnie wieje to po 3-4 godzinach mam pranie suche:) a jak pada to u góry w pokoju bądź łazience. Teraz właśnie się pierze od rana. Wczoraj prałam pościel i ręczniki więc też suszenia było ale u mnie pranie szybko schnie.

zebra - ja mam wózek 3 w 1 więc gondola jest ale szczerze nie wyobrażam sobie wózka bez gondoli. Nie praktykuje wozić dziecka w nosidełku. Więc na spacery tylko gondola. Lekarka ostrzegała mnie przed wożeniem dziecka na spacery w nosidełku. Jest ordynatorem w klinice u nas na oddziale pediatrii i mówi że mają przypadki gdzie dzieciom zapadają się płuca właśnie jeśli ktoś zamiast gondoli używa fotelika. Ja wolę jak dziecko sobie śpi w gondoli na prosto a nie powykrzywiany. Poza tym zima będzie więc gondola jak znalazł. No ale to moje zdanie.

veoh - nie korzystałam nigdy z takiej poczty kwiatowej ani stron z tym związanych więc Ci kochana nie pomogę.

Odnośnik do komentarza

U mnie też wsad 6kg. Ratuje to zwłaszcza w okresie wakacyjnym jak pościel zmieniam co chwilę. ;)

Co do wózka to ja chyba gondoli nie będę kupować. W zimie do samochodu to wiadomo w fotelik a na spacery to zamotam małą w chustę, wiec w sumie ta gondola mi zbędna tak myślę. Na wiosnę już mała będzie mogła jeździć w spacerówce, mam taką rozkładaną na płasko.

Nela z tym zapadaniem płuc od jazdy w foteliku to nie do końca bym wierzyła naprawdę. Równie dobrze mogłby by się zapaść od leżenia dziecka na płasko.

Odnośnik do komentarza

Ewelina - nie chodzi o jazdę samochodem. Lekarka ostrzegała przed nagminnym wożeniem dziecka na stelażu. Miała takie dziecko które było wożone non stop w foteliku i w aucie i na spacer na stelażu. W domu spało w foteliku itp. o taką przesadę chodzi nie o to że po jeździe w aucie dziecku się płuca zapadną. O leżeniu na płasko lekarka nic nie mówiła. Ostrzegała przed pozycją taką jak w foteliku. Ja z nią dyskutować nie będę jest najlepszym pediatrą w mieście więc raczej zdania lekarza podważać nie będę.

uciekam bo mała chce pograć trochę w ubieranki:)

Odnośnik do komentarza

Wiesz jak ktoś 24h na dobę trzyma dziecko w foteliku to jest z lekka rypnięty i to jego wina, że dziecko zachorowało.
Co innego godzina dziennie w foteliku.
Zresztą do wszystkiego się można przyczepić, w foteliku źle, na płasko źle, na boku źle, na brzuchu źle, w pionie źle. To najlepiej jak?
Moje pionizowane od urodzenia, młodsza noszona baardzo dużo w chuście ta akurat w ogóle wózka nie używała teraz nadrabia. Obie rozwijają się idealnie, młodsza to nawet bardzo szybko bo zaczęła chodzić w wieku 9 miesięcy, nie mają problemów z kręgosłupem ani niczym innym, a nasłuchałam się i od lekarzy STAREJ daty, że noszenie w chuście to takie nie zdrowe jest, że dziecku kręgosłup niszcze bo na płasko powinno leżeć. Szkoda tylko, że kręgosłup noworodka nie jest przyzwyczajony do wyprostu bo przez 9miesięcy był w łuku, poza tym krzywizny kręgosłupa tworzą się po kolei w trakcie wzrostu i rozwoju.
Do wszystkiego się można przyczepic jak ktoś zechce.
Jeśli nie popadamy w skrajności to wszystko jest do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza

qmpeela - to akurat się zgadza. Po prostu nie można dać się zwariować i tyle. Ja mam tylko takie zdanie że fotelik jest do innych celów a wózek do innych.

Nie będę wklejać zdjęć śpioszków ani kaftaników. Mam sajgon teraz w domu i musiałbym się dokopać do aparatu. Wklejam linki gdzie kupiłam.

ŚPIOCHY śpioszki w kolorowe paski paseczki r62 W3 (2480739549) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ŚPIOCHY śpioszki w kolorowe paski paseczki r62 W7 (2480739558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ŚPIOCHY śpioszki w kolorowe paski paseczki r62 W6 (2480739557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Koszulka Kaftanik Niemowlęcy rozm. 62 !!!POLSKI!!! (2426701965) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Na żywo te śpioszki są po prostu prześliczne. Kaftaniki zresztą też. Jak wczoraj otworzyłam paczki to aż się łezka w oku zakręciła. Córa się pytała czy ona też takie małe rzeczy nosiła:)

Odnośnik do komentarza

My rowniez mamy pralke A+A i 5,5kg pojemnosc. Nasza jest juz stara bo ma ok 4 lat ;) teraz tak robia te pralki, ze po paru latach sie psuja daja gorszej jakosci czesci, aby ludzie czesciej wymieniali. Kiedys ogladalam proargam w tv na ten temat i nie moglam uwierzyc, ze zamiast ulepszac to oni np celowo wciskaja plastikowe czesci, zeby pralka szybciej siadla np. Tak wiec mysle moze uda sie jeszcze z 3 lata z nia przezyc i wymiana ;) Juz slysze jak cos skrzypie przy praniu :D

Nie mam pojecia jak to jest z tymi fotelikami samochodwymi, ale jak piszecie, jak ktos nonstop trzyma dziecko w takim foteliku to chyba nie jest na zdrowy rozum to za zdrowe dla malenstwa Chociaz powiem wam, ze widze sporo matek w sklepach ktore woza swoje dzieci wlasnie na stelazu i fotelik na to..A pozniej do samochodu.
Juz przegladam fotki bo w tym samym czasie widze wklejilam posta Nela ;)

Super kolorki!! ladne pastele :) :36_3_8: nie mam takich spioszkow, i kaftanikow tez z reszta nie mam za wiele, na razie nie dokupuje jak bedzie za malo to cos sie kupi na kolejnych soldach w zimie ;) mam sporo pajacow i body.

Odnośnik do komentarza

veoh - to nam też o tym mówił facet w sklepie że oni teraz robią tak pralki żeby żywotność była góra 6-7 lat a później wymianka:) no muszą jakoś kombinować żeby im praleczki schodziły. Bo jakby się nie psuły to by nie mieli kasy. Mój mąż się śmieje że ja tą poprzednią po prostu zajeździłam:) nie sposób nie zajeździć skoro bęben 4,5kg i nawet koc nie wchodził. Koc prałam u sąsiadki teraz już mi się mieści. Był problem z kurtką zimową żeby upchać.

Obkleiłam już okna, drzwi taśmą żeby nie pomalować farbą jak mąż będzie malował. Córa mi pomagała. Jak na 4-latkę nieźle jej szło. Zaraz trzeba podgrzać obiadek bo już głodna jestem. Dziś mam barszczyk z uszkami a na drugie naleśniki. Muszę jeszcze skoczyć do sklepu po dżem i nutellę ale pada u nas cały dzień i muszę córę ze sobą zabrać.

Mam problem ze spaniem. Nie wiem co mam zrobić z nogami chyba mam zespół niespokojnych nóg. Nie mogę ich ułożyć takie dziwne uczucie w nich mam. Poza tym ściskało mnie chwilę w klatce piersiowej. Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)

Nela mam nadzieję,że remont szybko Ci minie:) Ze mnie sie śmiali jak robiliśmy remont,ze uwijam sobie gniazdko jak każda kobieta w ciąży hihih
A ciuszki są przepiekne:):):):):):)

Veoh dalej potrzebujesz stronki z tymi kwiatami?

Zebra to kolejny chłopczyk kurde...coś ten listopad to miesiąc przewagi chłopaczków będzie:)

A co do pralek to nasza jest tragedia. hehe :) .....jeszcze po wczesniejszych lokatorach..ale jak narazie daje rade..ale fakt pralki sie szybko psują teraz.....i macie racje robią tak,bo chca zarobić

I ze spaniem mam ogromne problemy....ile ja się namęcze,żeby usnąc to jest masakra jakas;/

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Nela nie wiem co doardzic, Ja mam z koleji problem z biodrem, jak sie budze, albo leze za dlugo na jednej stronie to mnie boli. Moj H. zauwazylam nim zasnie to sie miota i mam wrazenie, ze wlasnie nogami sporo przebiera ;) skad to sie bierze nie mam pojecia. Ja znwou jak sie obudze to za cholere nie moge zasnac!! nie wazne jak krotko bym spala w nocy, nie moge juz zasnac....
Pycia jak najchetniej, nie wiem na ktora strone sie zdecydowac bo tak jak pisalam wczesnie znalazlam chyba ok 6 stron internetowcyh z kwiatami!! no i opinie sa na prawde rozne..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...