Skocz do zawartości
Forum

Prośba o interpretacje wyniku CMV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w czasie ciązy miałam badane tylko IgM- za kazdym razem miałam wynik ujemny 0,325 ,(<0,7 nieaktywny).Badanie wykonane mialam w 11 tyg. ciazy i 21 tyg.ciazy.Potem przy porodzie w czasie pobierania krwi pepowinowej IgM nadal ujemne a IgG(pierwszy raz badane) było dodatnie.Dzis moja dzidzi ma 4 miesiace, ja w dniu dzisiejszym wynik mam IgM nadal ujemne a IgG -488 u/ml.Zrobilam 3 tyg temu badanie CMV-DNA dziecku z moczu i WYKRYTO u niej wirusa CMV.Jak to mozliwe????

Odnośnik do komentarza

Odebrałam wyniki na cytomelagie Wartość IgG 1,220 dodatni zakres referencyjny dodatni od 0,200 E, czyli dużo ponad zakres, wartości IgM nie podano nie wiem czemu, lekarz kazał powtarzać badania. Bardzo sie martwie i stresuje to pierwsza ciąża obecnie koniec 17 tc . Czy któraś z was miała wyniki tylko wartości IgG bez Igm ??

Odnośnik do komentarza

Witam , bardzo proszę eksperta o odpowiedź :-)
Dziś robiłam badania na Cytomegalovirusa ale tylko IgG.... Zastanawiam się czy lekarz się nie pomylił i nie powinien mi też kazać zrobić IgM albo tylko IgM. W każdym bądź razie IgG wyszło mi 7,19 (przy normach <0,9 nie reaktywny, >1,1 reaktywny). Wie, że mam reaktywny wirus. Wiem, że nie robiąc IgM nie można stawierdzić czy teraz choruję ale skoro mam tak niskie IgG to czy to najprawdopodobniej oznacza że kiedyś przeszłam tę chorobę??? Bo zazwyczaj widzę ludzie mają wyniki po 500 i więcej a ja tylko 7...

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vugpjmy270qj7.png

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 7 tygodniu ciąży. Proszę o interpretację wyników: IgG 0,031 U/ml normy ujemny 0-6, wątpliwy 6-15, dodatni > 15. IgM 0,11 index. Normy: Wynik ujemny < 0,85, wątpliwy 0,85-0,99, dodatni > 1. Dodam, że badania robiłam w czwartym dniu od pojawienia sie kaszlu i bólu gardła. Jeśli wyniki są ujemne skąd w ogóle takie wartości? Odchodzę od zmysłów....

Odnośnik do komentarza
Gość Monia1112

Witam, moja prośba dotyczy interpretacji wyniku CMV. Nie wiem, czy dobrze napisałam i czy tutaj uzyskam odpowiedź i pomoc. Chciałam zostać dawcą szpiku, zrobiłam pakiet badań m.in CMV i tu szok. IgG obecne, IgG 437,60. Wyczytałam, iż jestem zakażona, ale co dalej. Jak mogło do tego dojść. Czy jest jakieś leczenie?

Odnośnik do komentarza
Gość Mocno proszę o pomoc

Bardzo proszę o interpretację wyników:
CMV IgG: REAKTYWNY AU/mL (DODATNI) - 215,800 (>6,000 Reaktywny)
CMV IgM: REAKTYWNY Index (DODATNI) - 1,700 (> 1,000 Reaktywny)
Jestem w 7 tygodniu i 2 dniu ciąży. Czy ten wynik oznacza że Dzidzi coś się stanie złego? Co mogę zrobić żeby pomóc Mojej Dzidzi? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w 9 tygodniu. Bardzo proszę o pomoc:

CMV - wirus cytomegalii p/c Igg - nieobecne
CMV- wirus cytomegalii p/ć Igg < 0,15
( nieobecne < 0,5
wątpliwe 0,5-1,0
obecne 1,0 )

CMV - wirus cytomegalii p/c Igm- nieobecne
CMV- wirus cytomegalii p/c Igm- 0,19 COI
(nieobecne < 0,7
wątpliwe 0,7-1,0
Obecne > 1,0 )

Odnośnik do komentarza

Witam
dzisiaj odebrałam wyniki i nie wiem czy są bardzo złe... bać się muszę o maluszka czy nie aż tak bardzo. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku

Cytomegalia przeciwciała IgM
CMV-M 1,21 H

nie widzę nigdzie wyniku IgG czy to znaczy że nie wykonano mi takiego badania? Chciałabym się dowiedzieć czy to zakażenie pierwotne czy nie bo to podobno ważne. Badanie było wykonane w 8 tygodniu ciąży

Odnośnik do komentarza

Mój wynik to IgG 83,900
(wynik ujemny <12,0 U/ml<br /> wynik wątpliwy 12-14 U/ml
wynik dodatni 14,0 /ml )
Wynik IgM 7,840
(wynik ujemny , 18,0 U/ml
wynik wątpliwy 18,0 -22.0 U/ml
wynik dodatni >= 22 u/ml.
Bardzo proszę o interpretację wyników, bardzo się martwię, jestem w 6 tyg ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam odebrałam dzisiaj wyniki:
Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgG
79,50 U/ml
Wynik ujemny: < 12,0 U/ml
Wynik wątpliwy: 12-14 U/ml
Wynik dodatni: > 14,0 U/ml
Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgM 5,29 Wynik ujemny: < 18.0 U/ml
Wynik wątpliwy: 18.0 - 22.0 U/ml
Wynik dodatni: >= 22 U/ml
Proszę o odpowiedź co to dla nas znaczy? Bardzo się martwię

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...