Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Agnieszka Stańska

Ekspert
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miasto
  Wrocław
 1. Samemu nie ma co robić badań. Najlepiej udać się do internisty lub hepatologa (ewentualnie lekarza zakaźnego) z nim uzgodnić rodzaj i ilość badań.
 2. Wyniki są w normie, i nie mogą być za niskie bo były by poza normą. Co do wysypki to to trudno to określić. Czasem przy schorzeniach wątroby pojawia się wysypka i swędzi skóra ,ale po badaniach AspAT i AlAT tego się nie da określić.
 3. Bardzo proszę o napisanie postu do ginekologa. Odpowiedź nie jest w mojej gestii :)
 4. Obok wyniku podane są normy. Istotne dla faktu czy jesteś w ciązy czy nie jest przyrost poziomu beta hcg w czasie. Powinno się wykonać drugie oznaczenie po dwóch dniach i sprawdzić czy miano rośnie. Jeśli tak, to jesteś w ciąży.
 5. Dziękuję Piotrze, że mnie wyręczasz w odpowiedzi. Masz całkowitą rację w interpretacji wyników. Serdecznie pozdrawiam Agnieszka
 6. Już kiedyś chorowałaś albo miałaś kontakt z chorym. Jesteś nosicielem.
 7. chorowałaś już kiedyś, teraz jesteś nosicielem.
 8. Weroniko, nie ma potrzeby wkraczać z antybiotykiem gdy nie ma IgG. Oznaką choroby są dodatnie obie klasy przeciwciał. Niestety trzeba odczekać dwa, trzy tygodnie i znów sprawdzać miano przeciwciał. U Ciebie miano IgM spada, więc jest nadzieja, że to nie choroba tylko kontakt z chorym.
 9. Nie są najgorsze. IgM są ujemne więc nie chorujesz ani nie jesteś zakażona. Nie ma potrzeby robić awidności, bo nie chorujesz.
 10. W takim przypadku, gdy IgG są ujemne a IgM dodatnie nie robi się awidności. Zazwyczaj trzeba odczekać parę tygodni i powtórzyć badanie. Taka sytuacja ma miejsce gdy dochodzi do bardzo świeżego zakażenia i IgG nie zdążą się wykształcić lub jest tak zwany fałszywie dodatni wynik. Wynika to z ograniczeń metody jaką się bada przeciwciała. Czasem inne rodzaje przeciwciał dają dodatnią reakcję i stąd dodatni wynik. dlatego trzeba odczekać kilka tygodni i powtórzyć badanie.
 11. Wartości krzywej nie są prawidłowe. Faktycznie w 2 godzinie powinny spaść. Większość lekarzy jednak nie zwraca uwagi na poziom cukru z 1 godziny. a według wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego jeśli w drugiej godzinie poziom glukozy jest niższy niż 150 to wynik jest prawidłowy. Skonsultuj się z ginekologiem, jeśli uzna za stosowne pokieruje Cię do diabetologa.
 12. To nie jest tak jak myślisz. W necie czasem podane informacje są przesadzone. Może rzeczywiście przeszłaś infekcję układu moczowego (leukocyty i bakterie) ale do niewydolności nerek jeszcze daleko. W trakcie ciąży infekcje układu moczowego występują dość często. Jeśli odczuwasz dolegliwości to może skontaktuj się z lekarzem w tej sprawie.
 13. Jak najbardziej. Atypowe limfocyty i w dodatku pobudzone świadczą o przebytej infekcji wirusowej. W poprzednich badaniach miałaś także monocyty ponad normę, więc skłaniam się do tego, że mogła to być lub dalej jest mononukleoza.
 14. CMV : IgG są dodatnie, IgM ujemne czyli kiedyś chorowałaś, teraz jesteś nosicielem. Można zrobić awidność IgG aby sprawdzić jak dawno chorowałaś. Toxo: nie chorowałaś nigdy bo obie klasy są ujemne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...